Dodaj do ulubionych

Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii

12.11.19, 18:50
Szwecja - średnia pensja 2500 EUR netto - Volvo V90
Szwajcaria - średnia pensja 4500 EUR netto - Skoda Octavia

Zatkao kakao?
Obserwuj wątek
        • qqbek Re: Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii 12.11.19, 23:28
          schweppes1 napisał:

> No właśnie podawanie pensji brutto nie ma sensu, bo nie wiadomo ile z tego traf
          > ia na konto.

Otóż to.
          Podawanie pensji brutto to jak mierzenie fiuta razem z kością ogonową... zwłaszcza w odniesieniu do różnych systemów podatkowych. Przykładowo gdybym miał 12.500 funtów brutto rocznie w UK, to zapłaciłbym kilkaset funtów najniższych składek ubezpieczeniowych i coś koło 12.000 funtów zostałoby mi (po zwrocie nadpłaconych zaliczek) na rękę.

(fajnie tak liczyć akurat funty, bo dziś są równo po 5 ziko)

W Polsce 12.500 funtów brutto to 62.500 ziko.
          Na etacie to 5200 miesięcznie.
          Ale do wypłaty będzie 3690.
          3690*12=44.280
          44.280/5=8.856

No i nagle wychodzi, że 12.500 z kością ogonową w UK to 12 netto, a w Bolandzie nawet nie 9.
          --
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
    • bwv1080 Re: Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii 12.11.19, 20:12
      schweppes1 napisał:
      > Szwajcaria - średnia pensja 4500 EUR netto - Skoda Octavia

Statystyka pod względem modelu fałszuje obraz, bo faworyzuje marki, które większość sprzedaży koncentrują na jednym modelu. Statystyka wg marek wygląda natomiast mocno inaczej. We wzmiankowanej Szwajcarii Skoda znajduje się wtedy nie na pierwszym, lecz na zaszczytnym czwartym miejscu, za VW, Mercedesem i BMW.

www.auto.swiss/statistiken/pw-zulassungen-nach-marken/
      www.auto.swiss/statistiken/pw-zulassungen-nach-modellen/
      • jestklawo Re: Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii 15.11.19, 20:38
        :))) la(cran)mer znalazł w internetach tabelki z markami, więc przyp[erdolił sie do schweppes1 że pisze bzdury o modelach. On musi się przypi3rdolić się o cokolwiek. No musi Po prostu. Nawet jeśli nie ma racji. Szkoda że nie znalazł tabelki z faworyzowanymi kolorami lakieru
        • qqbek Re: Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii 12.11.19, 20:37
          bwv1080 napisała:

> qqbek napisał:
          > > A Volvo to marka jest?
          >
          > A nie jest?

zjadło mi "czyja" w edycji, wyszło śmiesznie 😁
          Pierwotnie miało być, "A Volvo to czyja marka jest?" (celem podkreślenia lojalności konsumentów we Szwecji).

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • bwv1080 Re: Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii 12.11.19, 20:45
            qqbek napisał:
            > Pierwotnie miało być, "A Volvo to czyja marka jest?" (celem podkreślenia lojaln
            > ości konsumentów we Szwecji).

Ona jest mniej więcej tak szwedzka, jak Skoda czeska. W Czechach liderem rynku (z dużym odstępem do następnego) jest Skoda. W Szwecji Volvo jest liderem z udziałem 26,5 % (następny gracz, VW, ma 11,6 %).
      • trypel Re: Bestseller w Szwecji i w Szwajcarii 13.11.19, 11:09
        Szwecja to taki dziwny kraj ze z Malmo do Mladej Boleslaw jest 800 km a do północnej Szwecji (Kiruna) 1800. Czyli Malmonczycy maja zgrzyt co kupować

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka