Dodaj do ulubionych

Top 10 tras samochodowych w PL

26.11.19, 13:33
idealnedopasowanie.gazeta.pl/idealnedopasowanie_moto/0,171670.html#art2

Ja wiem, ze to reklama, ale olejmy auto, skupmy sie na propozycjach. Uwazacie, ze sa ciekawe, warte przejechania?

--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 14:22
      Same pojebane trasy, po tym jak zobaczyłem nagłówek trzeciej z rzędu kładę lagę na ten durny artykuł.
      Wielka pętla bieszczadzka - no yacha, zwłaszcza jak jest akurat związana z długim weekendem masowa migracja lemingów. Robi się "wielkie stanie w Bieszczadach co wiochę".
      "Trasa lubelska" - kto jechał 801 z Dęblina do Puław ten wie, że to chujnia nie droga, dalej też nie jest lepiej, bo tak "usprawniono" 824 z Puław do Bochotnicy, że tylko się pochlastać. 830 z Kazimierza do Nałęczowa to w jakikolwiek dzień wolny na rowerze szybciej można dojechać niż samochodem.

No i trzecia propozycja.
      Hel.
      Że kurwa co?
      Korek w drodze na Hel zaczyna się w sezonie przed Jastrzębią Górą/Puckiem i kończy w Helu.
      Co za zjeb to wymyślił?

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • vogon.jeltz Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 15:01
            > Pół mojej rodziny żyje z turystyki w tych rejonach. Jest zajebiście
            > i proszę przyjeżdżać do naszego polskiego Key West.

Dziękuję za zaproszenie, ale polskie morze oraz Zakopane i okolice omijam szerokim łukiem z założenia.
              • only_the_godfather Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 15:28
                Zakopanego unikam jak ognia, jeśli ktoś chce jechać pochodzić po górach są inne fajne mniej popularne miejsca. Nad Bałtyk zdarza mi się jeździć, ale nie w sezonie i do znajomych którzy mają działkę koło Ustki. Do morza owszem kawałek jest ale za to działka w małej miejscowości, cicho spokojnie.
              • vogon.jeltz Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 16:09
                > OOO, to jest nas dwoch. Bylem, widzialem - unikam jak ognia.

Co ciekawe - ponieważ jest to propozycja szwepsa, to warto dodać, że te omijane przez nas miejsca są bardzo dobrym przybliżeniem tzw. wolnego rynku. Konkurencja niby ogromna, a każdy tylko patrzy, jakby cię tu ociulać...
                  • only_the_godfather Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 16:50
                    Odrazu wyjeżdżasz z Mediolanem, za podobne pieniądze jak tydzień nad Bałtykiem byłem w Bułgarii czy Albanii. Czyste plaże, przyjaźnie nastawieni ludzie do polaków, pewniejsza niż nad Bałtykiem pogoda, tani alkohol i jedzenie w knajpach. Na plażach leżaki i brak parawanów.
                  • vogon.jeltz Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 17:06
                    > To podjedź sobie na plac katedralny w Mediolanie i dowiesz się,
                    > że duże cappuccino może kosztować 25 EUR.

Ale mi nie chodzi o cenę. Tę - jak wiadomo - kształtuje popyt, a popyt w obu miejscówkach jest, nie wiedzieć czemu, ogromny. Chodzi o to, że za ceną nie idzie jakość. Miejscowi przedsiębiorcy za chore pieniądze oferują potworny chłam, warunki nie do zaakceptowania i często po prostu najzwyczajniej oszukują. I co z tego, że więcej do takiego nie przyjdziesz - on cię już skroił z kasy i czeka na następnego jelenia. Tak właśnie wygląda "wolny rynek" w praktyce.

• toreon Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 14:41
        W tekście jest mowa aby odwiedzić Hel poza sezonem.
        Co nie zmienia faktu, że ta lista tras jest co najmniej dziwna.
        A z kolei brakuje np. trasy z Brzeska do Muszyny czy z Jeleniej Góry do Jakuszyc. No może jeszcze z Włodawy do Białej Podlaskiej.
        • nazimno Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 14:48
          Na trasie z Jeleniej do Jakuszyc lokalesi-desperados wyprzedzaja na ciaglych liniach przed
          zakretami i czesto dochodzi do wp...nia sie w kazda dostepna luke, gdy chca powrocic
          na prawa strone, uciekajac przed czolowka i zmuszajac normalnie jadacych do ostrego hamowania.

Tylu IDIOTOW, co tam,
          nie ma w zadnym innym gorzystym kraju Europy.

Po czeskiej stronie to zjawisko nie wystepuje.
        • galtomone Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 15:09
          Brzesko - Muszyne musze przejchac bo mam w sumie "po drodze"... moze w nastepne wakacje przy okazji kierunku na Nowy Sacz jakos sie to pogodzi (o ile psa juz na pokladzie nie bedzie).

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
      • misiaczek1281 Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 16:31
        qqbek napisał:

> Same pojebane trasy, po tym jak zobaczyłem nagłówek trzeciej z rzędu kładę lagę
        > na ten durny artykuł.
        > Wielka pętla bieszczadzka - no yacha, zwłaszcza jak jest akurat związana z dług
        > im weekendem masowa migracja lemingów. Robi się "wielkie stanie w Bieszczadach
        > co wiochę".
        > "Trasa lubelska" - kto jechał 801 z Dęblina do Puław ten wie, że to chujnia nie
        > droga, dalej też nie jest lepiej, bo tak "usprawniono" 824 z Puław do Bochotni
        > cy, że tylko się pochlastać. 830 z Kazimierza do Nałęczowa to w jakikolwiek dzi
        > eń wolny na rowerze szybciej można dojechać niż samochodem.
        >
        > No i trzecia propozycja.
        > Hel.
        > Że kurwa co?
        > Korek w drodze na Hel zaczyna się w sezonie przed Jastrzębią Górą/Puckiem i koń
        > czy w Helu.
        > Co za zjeb to wymyślił?
        >
        na Helu korki są w weekendy i popołudniami... ja w wakacje na Hel jechałem w poniedziałek....bo z weekendu 50% ludzi wyjeżdża popołudniu i w tygodniu robi luz
    • only_the_godfather Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 14:46
      Mogę się tylko wypowiedzieć o trasie szlaku orlich gniazd. Można ją pokonać na dwa sposoby: pierwszy i chyba najbardziej znany Kraków-Olkusz-Ogrodzieniec-Zawiercie-Myszków-Częstochowa. Być może widoki miejscami są ładne ale przejeżdża się przez Olkusz, Zawiercie i Myszków i nie ma obwodnic, do tego w Ogrodzieńcu też potrafi się przykorkować. Druga trasa to kraków-Wolbrom-Lelów-Św.Anna Częstochowa. Tutaj faktycznie ładnie widoki szczególnie latem, jedzie się głównie drogami wojewódzkimi i innymi niższej kategorii za to w dobrym stanie, mniejszy ruch.
    • engine8 Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 17:31
      Myslem ze to trasu gdziemozna sobie pojechac a nie sie przejchac...
      Ta jezdzilem wiele razy.. Tam sie ten jak mu tam Bublewicz sie rozpierdzielil...
      www.google.com/maps/dir/Ladek-Zdroj,+Poland/Z%C5%82oty+Stok,+Poland/@50.3939201,16.7880545,12z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x470e1d8bffb9e2d3:0xe731d6261ebb8d7!2m2!1d16.8795362!2d50.3430802!1m5!1m1!1s0x470e1f14ecf49623:0xce007d698a690cbe!2m2!1d16.87578!2d50.44459!3e0
      • jureek Re: Top 10 tras samochodowych w PL 26.11.19, 18:01
        engine8 napisał(a):

> Myslem ze to trasu gdziemozna sobie pojechac a nie sie przejchac...
        > Ta jezdzilem wiele razy.. Tam sie ten jak mu tam Bublewicz sie rozpierdzielil..
        > .
        > www.google.com/maps/dir/Ladek-Zdroj,+Poland/Z%C5%82oty+Stok,+Poland/@50.3939201,16.7880545,12z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x470e1d8bffb9e2d3:0xe731d6261ebb8d7!2m2!1d16.8795362!2d50.3430802!1m5!1m1!1s0x470e1f14ecf49623:0xce007d698a690cbe!2m2!1d16.87578!2d50.44459!3e0
        >

Potwierdzam, fajnie się tam jedzie. Potem dalej przez Lutynię do Jawornika, a na koniec w Białym Potoku można sobie pojeździć na gokartach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka