Dodaj do ulubionych

do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow

26.11.19, 15:25
www.heise.de/newsticker/meldung/Audi-streicht-Tausende-Stellen-in-Deutschland-4596622.html
Zatrudnia w zamian ok 2000 w sektorze IT / EV.

Obserwuj wątek
    • nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 29.11.19, 18:10
      Hallo nazimno

Dlugo mnie tu na tym forum nie bylo , ale widze ze dalej piepszysz glupoty i nadal nie rozumiesz dobrze po niemiecku .
      Jako osoba ktora "WYRWALA SIE ZE SLASKIEGO SYFU " jak to sam napisales i przeniosla sie do Niemiec powinienes sie choc troszke nauczyc czytac po niemiecku , ale ze zrozumieniem .
      No chyba, ze to ja nie potrafie az tak dobrze czytac po niemiecku jak ty .

Dlatego bardzo ciebie prosze wskazanie w przytoczonym tu przez ciebie artykule :
      www.heise.de/newsticker/meldung/Audi-streicht-Tausende-Stellen-in-Deutschland-4596622.html
      gdzie jest naqpisane o ZWOLNIENIU pracownikow .
        • nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 18:06

Hallo nazimno

Napisales :
          A czym sie rozni, pacanie opolski,
          > skreslenie etatow od zwolnienia?

Wybacz, ale ja nie mam ochoty osobie ktora WYRWALA SIE ZE SLASKIEGO SYFU DO SWOICH UKOCHANYCH NIEMIEC tlumaczyc zawilosci polskiej mowy i znaczenia poszczegolnych slow .

Po niemiecku sie jeszcze nie nauczyl a po polsku juz zapomnial ?

Ja nie potrafie az tak dobrze czytac po niemiecku jak ty .

Dlatego bardzo ciebie prosze wskazanie w przytoczonym tu przez ciebie artykule :

Ja wiem ze zadnej odpowiedzi od ciebie nie otrzymam , tylko pare bluzg i obrazliwych slow , ale czego innego mozna sie po tobie spodziewac ?
          • engine8 Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 18:21
            Ty mi tu tak na inna gnide z innego forum piszaca pod innym nickiem przypominasz...
            Zamiast wedziec co pisac piszesz niby to co wiesz ale wygalda ze jednak i tego nie wiesz...
            Mozesz sobie to tlumaczyc jak sie tobie podoba ale Audi zwolni 9500 (i zatrudni 2 tys z innymi kwalifikacjami) ..

"Audi is to cut up to 9,500 jobs at its German factories by 2025 in order to save €6bn (£5.1bn) to invest in electric cars and digital technology.

The luxury carmaker, which is part of Volkswagen, said the job cuts were part of its mission to “become lean and fit for the future”. The company, which is based in Ingolstadt, Bavaria, said it would also hire 2,000 workers in “new expert positions in areas such as electric mobility and digitalisation”. "
            www.theguardian.com/business/2019/nov/26/audi-plans-9500-job-cuts-to-save-5bn-for-electric-car-investment
            • nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 19:19
              O hallo engine 8

cos widze ze wiecej forumowiczow mieszkajacych za granica popadlo tej nowej zarazie na forum .
              Cytuje :
              "Ty mi tu tak na inna gnide z innego forum piszaca pod innym nickiem przypominasz... "
              No tak , jak sie mieszka za granica to jest sie lepszym "znawca" wszystkich tematow i dlatego mozna obrazac innych forumowiczow .

a cos mi sie zdaje , ze i ty masz problemy ze zrozumieniem polskiej mowy .
              Cytuje :
              "Zamiast wedziec co pisac piszesz niby to co wiesz ale wygalda ze jednak i tego nie wiesz."
              alez ja wiem doskonale co ja pisze .
              Ja poprostu prosze nazimno aby mi wskazal w zalinkowanym przez niego artakule zdanie gdzie pisza o ZWALNIANIU PRACOWNIKOW .

Juz cos podobnego pisal w 2016 o zwolnieniu 30 000 pracownikow przez VW .
              Rowniez i w tamtym zalinkowanym artykule nie potrafil mi wskazac gdzie pisalo o zwolnieniu pracownikow .
              Ja nie dyskutuje , czy zwolnia czy nie , ja poprostu chce wiedziec w ktorym to zdaniu jest napisane , bo jako POLAK zaczynam watpic w moja znajomosc jezyka niemieckiego .

No , ale poniewaz ty jestes takim zagranicznym znawca to moze ty mi podasz , gdzie to jest napisane w tym artykule ?

I tak apropo , moze bys mi tez podal jakies linki do artykulow , gdzie zostalo opisane gdzie i kiedy zwolnili tych 30 000 pracownikow ?????

Ale bardzo prosze o linki do artykulow w jezaku polskim , bo ja znam tylko jezyk polski i" jezyk naszych wrogow "

Cytuje :
              "Mozesz sobie to tlumaczyc jak sie tobie podoba ale Audi zwolni 9500 (i zatrudni 2 tys z innymi kwalifikacjami) .§

Nie to nie jest wlaciwe tlumaczenie to co ty piszesz , ja sobie to inaczej tlumacze :
              "Bis 2025 will Audi 9500 Stellen abbauen. 2000 Jobs sollen dagegen in Bereichen wie Elektromobilität und Digitalisierung neu entstehen. "

Do roku 2025 chce audi 9500 stanowisk pracy zlikwidowac . --

To ma byc likwidacja miejsc pracy , a nie zwolnienie pracownikow .
              Ja nie wiem, czy to w Ameryce ludzie wiedza co oznacza gwarancja zatrudnienia pracownikow audi do roku 2025.
              Moze nazimno sprobuje tobie to wytlumaczyc .

W VW byla ta sama gwarancja do 2025 i dlatego tych 30 000 pracownikow nie zwolnili ,
              wielu skorzystalo z mozliwosci tzw "alteszeit " . Ale to tobie tez moze nazimno , jako zagraniczny znawca wytlumaczyc
              2000 nowych miejsc pracy ma powstac w Elektromobilität und Digitalisierung .

Ja nie wiem czy juz wreszcie zrozumiales po polsku , ja chce tylko aby nazimno podal w ktorym to zdaniu jest napisane o ZWOLNIENIU PRACOWNIKOW .

A co do gnidy to tobie wybaczam , bo wiem , ze musisz sie troszke podbudowac , obzazajac innych .

Ja kiedys tu pisalem pod nickie pacanet_ten_prawdziwy , ale moje konto zostalo zamkniete , dlatego musielem zmienic nick .

I jesli juz naprawde musisz sie podbudowac wyzywajac innych to prosze , rob to , to naprawde tylko wykazuje twoja inteligencje , albo raczej jej braki

• nousecomplaining Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 19:32
                > „a cos mi sie zdaje , ze i ty masz problemy ze zrozumieniem polskiej mowy”
                Wycinki „polskiej mowy” w twoim wydaniu:
                - piepszysz glupoty
                - tylko pare bluzg
                - Ja poprostu
                - popadlo tej nowej zarazie
                - gdzie pisalo o zwolnieniu
                - I tak apropo
                > „Ale bardzo prosze o linki do artykulow w jezaku polskim , bo ja znam tylko jezyk polski”
                W świetle powyższych cytatów muszę zanegować to ostatnie stwierdzenie.
                • engine8 Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 20:27
                  No jak ty miales klopoty ze zrozumieniem powyzszego to rzeczywiscie masz problem....Zakladam ze gdyby nie mial problemu to bys tego nie przytaczal?
                  Dla mnie to wszytko jasne i zrozumiale... znaczy sie ze to ja ma problem?

A podobno

"Nie ma zncazeina kojnoleść ltier skadającyłch się na dane sołwo. Wanże jset tyklo to, żbey pirewsza i osatntia lteria były na soiwm mijsecu; ptzosaołe mgoą być w cakowłitym niedzłaie, a mimo to nadal nie ponwinśimy meić prombleów z pczerzytaenim tego tesktu".
                  ??
              • engine8 Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 19:40
                N o bo Ty sie po prostu przypeirdalasz do czego mozesz ... nie masz do czego to do gramatyki i tego co tam ktos zalinkowal.... A sens dusksji to chyba nie analiza niemieckiego tlumaczenia ?
                I ty tak samo obrazasz innych przypierd sie do ich gramatyki ale nie wiem czy to uwazsz za komplementy czy tez nie widzisz wad u siebie?
                A jak chcesz tu sie popisywac stylem pisanie to sa do tego o wiele lepsze fora.....
        • nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 02.12.19, 18:21
          Hallo nazmno

Napisales :
          bylbym zapomnial, dlugo cie pacanie tu nie bylo,
          ale idiota pozostales bez zmian

Tak , nazimno , ale ty jeszcze cos zapomniales .
          A mianowicie , ze takie bzdury jak powyzej juz kiedys piepszyles .

forum.gazeta.pl/forum/w,20,162796645,162796645,VW_zwolni_do_30_000_pracownikow_.html#p162799449

Na moja mala uwage ze piepszysz bzdury :

-Jak to sie czesto zdarza , podajesz falszywe informacje tu na forum.Nie wiem , czy nie potrafisz przeczytac i zrozumiec tekstow w jezyku niemieckim ????
          W podanym przez ciebie linku do artykulu nikt nic nie pisze o tym , ze VW bedzie zwalnial do 30000 pracownikow .
          Albo znajdz sobie nowego tlumacza z jezyka niemieckiego na polski , albo przeczytaj tekst parokrotnie az do zrozumienia . -
          obsypales mnie stekiem wulgaryzmow - chyba typowe twoje zachowanie , jak ktos zwroci tobie uwage ,
          ze piepszysz bzdury .

oj nazimno

gdybys ,ty tyle energi wkladal w zrozumienie zalinkiwanych przez ciebie tekstow , ile wkladasz w twoje prostackie proby obrazania ludzi , ktorzy wykazuja tobie twoje bledy to by do takich sytuacji nie dochodzilo .
          Ale ty sam napisales :
          dajac do zrozumienia ze nie znasz znaczenia slow -
          Skreslenie etatow
          i zwolnienia pracownikow .

Pozdrowienia ze " slaskiego syfu " jak nazwales moja ojczyzne i wiele szczescia w twojej nowej ojczyznie - z twojego wyboru .

• nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 10.12.19, 17:59
                Hallo nazimno

Napisales :

Bardzo ciebie prosze wskazanie w przytoczonym tu przez ciebie artykule :

Pozdrowienia ze " slaskiego syfu " jak nazwales moja ojczyzne i wiele szczescia w twojej nowej ojczyznie - z twojego wyboru .
                • engine8 Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 10.12.19, 18:42
                  W pierwszym zdaniu - w angileskim tlumaczeniu napisane

"Audi wants to reduce 9500 jobs by 2025"
                  Czyli po polsku - "Audi chce zredukowac 9500 stanowisk pracy do roku 2025"

No wiec jesli to angeleskie i polskie tlumaczenia odzwoerciedlaja to co autor napisal po niemiecku to wytlumacz mi co w takim razie moze znaczyc redukcja zatrudnienia?

Bo po angilesku "Job reduction" znaczy:
                  "A job reduction is implemented when there is no longer a need for an employee's position and the termination of employment is permanent."

• nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 10.12.19, 19:28
                    Hallo engine8

Napisales :
                    "Audi wants to reduce 9500 jobs by 2025"
                    Czyli po polsku - "Audi chce zredukowac 9500 stanowisk pracy do roku 2025"

Zgadza sie . Masz racje , chce zredukowac 9500 STANOWISK PRACY .
                    Ale nigdzie nie pisza , jak to przetlumaczyl nazimno :
                    "do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow "

Audi ZREDUKUJE , powtarzam zredukuje ilosc miejc s pracy , a nie ZWOLNI pracownikow .

Juz tu podobnie przetlumaczyl :
                    forum.gazeta.pl/forum/w,20,162796645,162796645,VW_zwolni_do_30_000_pracownikow_.html#p162799449

i do tej pory nie byl w stanie swojej blednej wypowiedzi sprostowac .
                    No ale przyznac sie do bledu nie kazdy potrafi .
                    Jesli ciebie to interesuje to poczytaj sobie , jak vw likwiduje te miejsc pracy umozliwiajac pracownika wczesniejsze przejscie na emeryture i nie przyjmujac nowych pracownikow . Ostatnio nawet nie przedluzyli umow pracownika na umowach czasowych .

• nazimno Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 10.12.19, 19:37
                      Zapatrzony w niemieckich
                      dobrodziejow, pacan,
                      chce za wszelka cene idealizowac
                      te sytuacje.
                      W praktyce pracownik dostaje propozycje nie do odrzucenia
                      i jest to rownoznaczne ze
                      zwolnieniem

Ten opolski propagandzista i duren
                      nie moze dopuscic, zeby ta sytuacja
                      byla skomentowana krytycznie.

i dlatego pacan sie tak pieni.
                      • nielubieoszustow Re: do 2025 roku audi zwolni 9500 pracownikow 11.12.19, 17:51
                        Hallo nazimno

Napisales :

Ja z toba nie dyskutuje o sytuacji w audi , tylko prosze o

wskazanie w przytoczonym tu przez ciebie artykule :

I jeszcze jedny prozba :
                        nie podniecaj sie tak ofiaro przemarszu wojsk hitlerowskich przez Polske ktora to jak sam naposales wyrwala sie ze slaskiego syfu do twojej noewj ojczyzny , bo ci jeszcze zylka peknie .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka