Dodaj do ulubionych

Czemu OC stanialo ?

29.11.19, 10:02
Dobra zmiana... ? :P

--
NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 00:03
      Co znaczy zed OC stanialo? Znaczy sie ze to jest gdzies odgornie kontrolowane?
      W kapitalizmie to niezwykle bo kazda firma ubezpieczeniowa ustala swoje wlasne warunki i ceny? Podobnie jak z cenami paliwa...
      No bo jak to odgornie narzucane i sterowane to by znaczylo ze niewile sie od czasow PRL zmienilo?
              • bigzaganiacz Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 02:21
                Chyba nie zlapales
                Konkurencje masz na rynku wykalaczek do zebow czy papieru do dupy ubezpieczenie musisz kupic

Place 500e na rok pelne ubezpieczenie bez udziwnien wykluczen t&c i nie wiadomo co jeszcze
                Ile placisz w tej swojej konkurencyjnej ameryce?
                • engine8 Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 04:33
                  Na kazdym rynku mozesz miec konkurencje... LAzda firma moze oferowac ci inne pakiety i cenowe i zakresowe a ty mozesz wybierac.
                  To ze Ty placisz 500e na rok zupelni mi nic nie mowi poniewaz ubezpieczenie zalezy od wielu czynnikow zaleznych od samochody, kieorwcy i nawwert okolic gdzie mieszkasz.
                  Ja np na swoj BMW e90 335 z 2011 (wartosc rynkowa ok $18 ) mam:

- Liability (OC ) na Ludzie: $250k na osobe i $500k na wypadek plus $100k za wypadek property damage (uszkodzenie rzeczy)
                  - koszty medyczne - $5k/osobe
                  - Comprehensive (rzeczy uszkdzone w moim aucie z ronych niezlaeznych ode mnie przyczyn, grad, swinia, peknieta szyba, zaplenie sie itp) - na wrtosc auta z $100 udzialu wlasnego
                  - Collision (AC?) - pokrywa koszty napraw mojego auta w przypadku wypadku z moje winy. Moj udzila $500
                  - Road service... (tolowanie, brak paliwa, otworzenie auta itp)
                  - Pokrywa koszty uszkodzen osob w wypadku w przypadku kiedy druga strona nie ma ubezpieczenia lub ma za male... $100k/osobe i $300k za caly wypadek plus koszty uszkodzen " nie ludzkich" do $100k.

I to wszystko $600/rok. Aha . Ubezpieczenie mi gwarntuje ze w razie uszkodzen samochdu czy jego kasacji - wyplaca mi tyle ze bede mogl kupic auto lepsze - tzn mlodsze i z mniejszym przebiegiem... i moge sam sobie znalezc albo oni mi znajda...
                  Kiedys mialem skasowane auto wiec wyplacili mi tyle ze mmoglem kupic auto 2 lata mlodsze i z mniejszym przebiegiem od dilera - a wiec sprtawdzone i wszytko (opony, hamulce itp) spelniajace wymagania dilerowskie do sprzedazy

Moglbym to obnizyc np zmniejszajac stawki ubezpieczenia albo udzial wlasny albo porzucajc niektore rzeczy..
                  Bo samo OC kosztuje mnie ponizej $300/rok a AC ok $250/rok, reszta to male koszty jak widac
                  Gdybym np zmienjszyl OC na $50k osobe i $100k za wypadek to stawka OC bylaby ok polowe nizsza. i jakbym wzial na siebie ne $500 a $1000 udzialu wlasnego w AC to tez placilbym o polowe mniej....
                  Czyli moglbym miec tylko min OC za $150/rok... Albo min OC plus Ac z $1k udzialu wlasnego za niecale $300/rok

A moglbym zamiast renomowanego ubezpieczenia zlaesz tansze - takie z intrnetu za dosc duzo mniej.... ale kto wie jak z nim bedzie w razie wypadku...
                  • bigzaganiacz Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 14:55

- koszty medyczne - $5k/osobe

To nawet na przyklejenie plastra przez paramedyka nie wystarczy

- Liability (OC ) na Ludzie: $250k na osobe i $500k na wypadek plus $100k za wypadek property damage (uszkodzenie rzeczy)

bida szczerze mowiac
                    Mam "troche" lepsze warunki

Legal liability for personal injury is unlimited and property damage is
                    limited to €30 million

Mam jeszcze dodatki jak jezdzenie nie moim samochodem ale wtedy third party i cos jeszcze ale nie moge znalezc

Mam w alianz nie w szemranej firemce krzak

Takze cos ta konkurencja u ciebie slabo dziala bo placisz tyle samo a dostajesz mniej
                    • engine8 Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 18:20
                      No mozesz sobie wybierac ile chcesz..... Ja wydumalem ze mnie to wystarcza....
                      Poza tym mam osobiste "OC" na kilka $M tzw "umbrella" ktore pokrywa wszytko - i jesli braknie z ubezpieczenia samochodowego za zawsze mozna wlozyc reke do tego worka...

Ale mozna spokojnie kupic 10x tyle..... Pisze po to abys mial porownanie...
                      Ja mam w State Farm.. Bardzo dobra obsluga..
                      Masz wypadek - jedyne co robisz to dzwonisz do agentaa i podajesz mu szczegoly a ubezpieczeni antychmiast wyplaca ci tyle ile potrzeba i kazde wylaczyc sie z procesu ... I jesli to nie z Twojej winy to nie ty ale oni zajmuja sie wyciagniecciem kasy od winnego...
                      Ty po paru dniach dostajesz czek ..
                      • bigzaganiacz Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 23:15
                        Poza tym mam osobiste "OC" na kilka $M tzw "umbrella" ktore pokrywa wszytko

To pozatym tez kosztuje wiec masz bida ubezpieczenie samochodu bo nadplacasz na innym ubezpieczeniu
                        Ja nie mam umbrella osobistego oc bo mi nie potrzebne to pincet euro to calosc
                        • engine8 Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 23:36
                          No, kazdy tak sobie ustawia jak mu pasuje....i ile oraz jakie ryzyka bierze na siebie a ile deleguje dla innych...
                          Mnie akurat pasuje kupic mniejsze OC na samochod, mniejsze na dom a miec dodatkowe ktore objemuje samochod ale nie tylko.... Bo jak ktos sie poslizgnie na moich schodkch czy nawet na chodniku przed moim domem czy tez ugryzie go moj pies albo moje drzewo spadnie na dach sasiada... albo koszty wypadku samochoodowego przewyzszaja moje OC to nie musze sie martwic.
                          No i wlasnie tutaj jest duzo opcji na to aby to zbalansowac wykorzytujac konkurencyjne podejscie firm ubepieczeniowych...
                          • bigzaganiacz Re: Czemu OC stanialo ? 01.12.19, 00:47
                            Bylo o konkurencji ubezpieczalni wyszlo ze ta konkurencja u ciebie dziala lekko mowiac slabo bo jak twierdzisz na niekonkurencyjnym regulowanym rynku place mniej a dostaje wiecej
                            A wasze umilowanie do procesow jest wrecz legendarne jak mi sie ktos poslizgnie na schodach to mu moge powiedziec po co tu lazisz i go kopnac jeszcze w dupe na odchodne a nie placic milionowe odszkodowanie
                            Chory kraj jak juz to wielokrotnie wyrazilem
                            • engine8 Re: Czemu OC stanialo ? 01.12.19, 05:52
                              Konkurencja u nas pracuje. I ppracuje tak ze masz oeferty wsrod ktoych mozesz wybierac - co chcesz i ile za to chcesz placic.
                              Ty mowisz ze placisz mniej i dostajesz wiecej?
                              Nie widzialem Twojego wyliczenia co dostajesz i ile za to placisz?
                              Jak mowisz o moim kraju to chyba pol swiata teskni to tego aby to miec co ten kraj ma.
                              Ty psioczysz ale tylko dlatego aby sobie wytlumaczyc ze twoja sytaucja jest ok jako ze innej miec nie mozesz.....

"jak mi sie ktos poslizgnie na schodach to mu moge powiedziec po co tu lazisz i go kopnac jeszcze w dupe na odchodne a nie placic milionowe odszkodowanie"

Tak samo bys myslal gdybys sie Ty poslizgnal?

• bigzaganiacz Re: Czemu OC stanialo ? 01.12.19, 12:36
                                Tak samo bys myslal gdybys sie Ty poslizgnal?

A co mialbym myslec
                                Bycmoze trzeba zmienic buty lub bardziej uwazac
                                Zreszta wy tam macie duze problemy z chodzeniem padacie na prostej drodze
                                Moze spoleczenstwo takie gupie ze juz nawet chodzic nie umie

youtu.be/WOGviw50im4
                • waga170 Re: Czemu OC stanialo ? 01.12.19, 08:23
                  bigzaganiacz napisał(a):

> Konkurencje masz na rynku wykalaczek do zebow czy papieru do dupy ubezpieczenie
                  > musisz kupic

Nareszcie zrozumialem dlaczego u nas co drugiemu napierdala z geby a pozostalym z dupy albo naraz. Bo wykalaczek i papieru toaletowego nie musza kupowac.
            • tbernard Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 21:00
              bigzaganiacz napisał(a):

> Brednie konkurencja moze i dziala gdzie masz wybor w ubezpieczeniu komunikacyjn
              > ym wyboru nie masz bo jestes zmuszony kupic a tu juz szerokie pole do zmowy cen
              > owej i windowania cen w kosmos

W przypadku OC to działa zmowa ale chyba na dumping.
    • yasiaq Re: Czemu OC stanialo ? 30.11.19, 08:22
      To są raczej plotki..W mediach przecież trąbią nie od dziś ,że jest ogromna inflacja i drożyzna. ..Nie ciesz się z OC zrób lepiej zapas cukru bo może podrożeć o 10 groszy..
        • tbernard Re: Czemu OC stanialo ? 01.12.19, 13:40
          bimota napisał:

> ALE SPRAWDZALES KONKURWENCJE ?
          >

Tylko w przypadku gołego OC można śmiało mówić o konkurencji, bo tu nawet gdyby legalnie pojawiła się firma krzak, to można śmiało u nich kupować, jeśli tylko na OC bez pakietów komuś zależy i firma krzak daje cenę najniższą. Bo w razie czego boksować się z nimi będzie pokrzywdzony lub UFG. Ale przy pakiecie, to już reputacja firmy odgrywa pewną rolę i masz jak w banku, że najtańsza oferta to gwarancja niekończącej się szarpaniny i zaniżania świadczenia w przypadku, gdy posiadaczowi polisy będzie miała ubezpieczalnia płacić. Cudów nie ma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka