Dodaj do ulubionych

Renault Kadjar 1.3 TCe

30.11.19, 19:27
Ktoś używał/ma takie vozidlo? Zastanawiam się nad zakupem, dostałem niezłą ofertę cenową - wiadomo, wyprzedaż rocznika i inne bajki etc. Jeździłem różnymi renówkami i IMHO generalnie auta tej marki są OK. SUVa na razie nie miałem, w tym Kadjarze fajnie się siedzi (w sensie wyżej niż w sedanie, a dla mojego kręgosłupa i kręgosłupa ojca, którego często wożę, to istotne jest); wiadomo, że ceny SUVów z racji ich popularności są wyższe niż „zwykłych” (sedanów, kombików itp.) z takim samym wyposażeniem, ale trudno, jest jak jest. W sumie wizualnie często są to konstrukcje ładne, no a popyt kształtuje ceny.
Jeśli macie jakieś wiarygodne opinie, będę wdzięczny za podzielenie się feedbackiem.
Obserwuj wątek
    • liczbynieklamia Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 08:48
      Jakość Nissan-Renault niestety szału nie robi, choć ładne są te ostatnie renówki przyznać muszę.
      Pomyśl o Mitsubishi ASX po ostatnim liftingu. Dwulitrowy, wolnossący silnik, samochód jakościowo znacznie lepszy moim zdaniem, z pewnością bardziej dopracowany, a cena praktycznie identyczna (zakładam, że za Kadjara proponują 70 tysięcy, za ASX-a wyjściowo 72 tysiące). Chyba, że planujesz użytkowanie > 10 lat, to wtedy zabezpieczenie antykorozyjne japończyków może być problemem, z renówką powinno być lepiej w tym względzie, no ale mechanika ma większe szanse na uszkodzenia.
      • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 09:14
        Nie jeździłem kadżarem ale miałem okazje do jazdy testowej nowym asxem. Nie. Nigdy.
        Plastik w środku na poziomie dostawczego caddy sprzed 10 lat, a kawałek cienkiego filcu jako wykładzina bagażnika po prostu odrzuca.

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 11:31
            Porównywaliśmy podobne klasy - Suzuki sx4 nowe, XV, forester, asx
            Forester bił ilością miejsca i komfortem, zaskakujące ale Suzuki było najlepiej wykończone i najdynamiczniejsze, z dobrym automatem jak ktoś nie lubi bezstopniowych w subaru i asx.

Trudno mówić o osiągach jak sie zrobiło 20 km po mieście z ograniczeniem do 70 ale z tego towarzystwa asx wyroxnil sie na minus (rownież uwaga od teścia - widocznością ze środka)
            ,

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
            • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 12:01
              I see... Rozumiem, że piszesz o Suzuki SX4 S-Cross? O nim nie pomyślałem, ale nie jest to jednak auto znacznie mniejsze niż Kadjar/ASX? Znajoma jeździ starszym SX4 (nie S-Cross) i sobie chwali, ale używa go głównie do jazdy po mieście. Ja szukam auta, którym w dłuższą trasę też pojadę (3-4 dorosłe osoby).
              Aha, próbowałem skonfigurować tego ASXa cenowo i wychodzi mi, że z wyposażeniem, które jest dla mnie „must have” (jak np. klimatyzacja automatyczna - wygląda na to, że ASX w żadnej, nawet najbogatszej wersji, nie ma klimy dwustrefowej...), Kadjar jest tańszy o prawie 10k.
              Pewnie jak pójdę do sprzedawacza, to coś z tych cenników oficjalnych się urwie, ale tak dużej różnicy raczej się nie zniweluje. A jakość Mitsu vs. Renault? No nie wiem, czy aż taka duża różnica teraz jest...
              • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 12:19
                Nowe sx4 to zupełnie inne auto. Większe od poprzedniego. W środku ( we Wrocławiu to był jeden diler) porównywalne z asx
                Problem w tym źe lepsze wersje (automat 4x4) to 6 msc oczekiwania.

Asx nie ma deustrefowej klimy i nie ma rownież np adaptacyjnego tempomatu.

--
              • liczbynieklamia Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 12:55
                > Aha, próbowałem skonfigurować tego ASXa
                Nie próbuj konfigurować Mitsubishi, jak chcesz to kupować tanio, to musisz brać co jest. Za 85 tysięcy stoją u dilerów Outlandery (już z klimą dwustrefową). Jeżeli jeździsz w 3-4 dorosłe osoby w trasy, to w ogóle jest to sensowne rozwiązanie, bo to znacznie większe auto.

Pomyśl jeszcze o SsangYongu Korando lub XLV, jeżeli kupujesz w dłuższej perspektywie czasowej (bo utrata wartości kosmiczna) i lubisz negocjować. To bardzo trwałe auta, a XLV ma opcję instalacji gazowej.
                • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 15:16
                  O SsangYongu też nie pomyślałem, ale w moim przypadku perspektywa czasowa jest taka, że wymieniam auto, gdy nadchodzi koniec gwarancji - czyli mniej więcej co 4, maks. 5 lat.
                  Kumpel kupił w tym roku nowego Rextona - wielkie, świetnie wyposażone auto. Dał coś ok. 150k. Twierdzi, że woli wydać tyle na Rextona niż przeszło 2 x tyle na Audi Q7. Mimo utraty wartości. Ale to już temat na inny wątek, zresztą tłuczony namiętnie przez niejakiego Misiaczka.
              • dr.hayd Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 20:12
                nousecomplaining napisał(a):

> I see... Rozumiem, że piszesz o Suzuki SX4 S-Cross?

W tej chwili takim Suzuki Vitara i SX4-S-Cross to bliźniaki, ale nie klony. Vitara jest ciut krótsza, mniejszy bagażnik, 3 tys. tańsza, trochę inna stylistyka, ale technicznie to samo. Cenowo chyba aktualnie Suzuki wypada nie najgorzej.
                Suzuki SX4 -S-Cross jest spoko. Rozmiarami to taki kompakt. Tylko, że podniesiony. Znam z wolnossącym silnikiem 1,6, teraz chyba niedostępnym - bezproblemowa eksploatacja. Bardzo przyjemny samochód w codziennej eksploatacji. Jedyny problem to miękki, łatwo rysujący się lakier. Myjnia na Cirkle-K porysowała lakier, stacja paliw dała namiary na swojego ubezpieczyciela, ubezpieczyciel się wypiął "takie rysy mogły powstać wszędzie, nie ma dowodów, że na ubezpieczanej przez nas myjni".
                • dodekanezowiec Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 20:38
                  S-cross to mazda cx3 plus a vitara to odpowiednik cx3. S cross to dżukoqashqai a vitara odp. juke, s cross między ateca a arona, vitara odp. arona. S cross 4,30, vitara 4,15, bagażnik 430 i 375, s cross dużo więcej miejsca w środku; wys. 158/164. Vitara 3 tys. tańsza np. w wersji Premium, ale ma mniej w tym premium. Silniki w s cross 1,0 112 i 1,4 140, oba turbo. Ostatnio pojawiła się ciekawa opcja - Kia Xceed. Odpowiednik mazdy cx30, całkiem przyzwoita cena, a jak zobaczyłem raz na ulicy w takim szarym metaliku trochę od tyłu to myślałem że jakiś nowy model lexusa :)
              • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 13:40
                Jak bierzemy pod uwagę wersje 4x4 i automat to przy przyzwoitym wyposażeniu różnice są max 15-20 tys

--
                • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 15:06
                  No właśnie, i się zaczyna zabawa cenowa. Myślisz „wydam mniej więcej tyle”, a potem się włącza myślenie inne (wspomagane przez sugestie sprzedawaczy) - eee, no dobra, kupuję auto za 80k, to te pięć (albo i dziesięć) dorzucę itd. Nie raz się na tym złapałem. I może znowu tak będzie : )
                  Na razie założyłem nieprzekraczalny budżet 80 tys. i spróbuję się tego trzymać. Kurde, chcę kupić zwykłe auto z wyposażeniem, do którego się przyzwyczaiłem (automatyczna klima, tempomat), no i z lepszym komfortem jazdy niż ten, którego doświadczam teraz - to nie powinien być problem, ale widzę, że łatwo nie jest.
                  BTW, był wątek o drożejących samochodach od 2020 - sprzedawacz w salonie Renault (znajomy) sam oczywiście o tym napomknął. Że producenci zapłacą kary nałożone przez UE i przerzucą te koszty na producentów etc. Pytanie, ile w tym prawdy - znajomemu (w miarę) wierzę, ale w końcu zarabia na sprzedaży samochodów...
                  Co do Outlandera - dzięki za sugestię, zapytam. Chociaż kumpel jakoś rok temu się przymierzał, pooglądał, pojeździł i stwierdził, że za oferowaną cenę (ale chciał dość wypaśne wyposażenie), to ma ich w dupie (strasznie go rozczarował cały system multimedialny i w jego opinii fatalne działanie kamery cofania). Kupił Koleosa z lepszym wyposażeniem za niższą cenę. Ale w moim przypadku chodzi właśnie o auto wielkości Kadjara.
                  No nic, pażywiom uwidim.
            • gzesiolek Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 03.12.19, 11:41
              W sumie nowym liftem ASX nie jeździłem, ale jak jeszcze miałem Lancera to sobie przy okazji przeglądu w 2014 przejechałem jednego dnia ASX 1,6 vs SX4 SCross 1,6 i wtedy Mitsu wcale gorzej nie wypadało... Silnik w Mitsu był i oszczędniejszy i dynamiczniejszy... Wyciszenie podobne. Plastiki i tapicerka podobna. Widoczność do tyłu w Mitsu lepsza... Plusem susuki była opcja AWD, której w ASX przy benzyniaku wtedy nie było... Ciekawe czy to Suzuki tak się poprawiło, czy Mitsu pogorszyło...
              • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 03.12.19, 11:53
                Mitsu pogorszyła ( teść miał przed subaru właśnie poprzedniego asx fwd) a suzuki zdecydowanie poprawiło, i teraz jest spora różnica

--
                  • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 03.12.19, 17:52
                    No to dzisiaj posiedziałem w tym ASXsie i pomacałem/pooglądałem, ale nie jechałem nim.
                    I nie chcę, bo zgadzam się z opinią trypla - wnętrze jest badziewne. Nie kupię auta za przeszło 80k, żeby czuć się w nim jak nieczuły na wrażenia estetyczne niepedał : )
                    • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 07:23
                      Zajrzałeś do bagażnika?
                      Widziałeś szmatę na podłodze.
                      Tapeciakiem wyciąłbym przyzwoitsza z wykładziny za 10 płn za m kw.

--
                          • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:10
                            No ta co z tesciem testowałem to ponad 110
                            I jeszcze argument sprzedawcy dlaczego nie ma tempomatu adaptacyjnego- Panie, bo w Polsce nie da rady tego używać to mitsu nie wsadziło
                            A szmata jest tylko w asx w outlanderze już nie

--
                            • gzesiolek Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:27
                              Ja i tak się dziwie, że celowaliście w ASX a nie w EclipsaC...
                              Może wygląd dziwny, ale samo auto wg mnie znacznie lepsze... a w budżecie się mieściło... Zresztą Outlander też, tylko temu brakuje silnika sensownego na taką budę...
                              • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:35
                                Też się dziwię
                                Ale teściowi nie pasowała dzielona szyba z tylu
                                Wsiadł. Popatrzył w lusterko i wysiadl. I nawet nie dał się namówić na jazdę,
                                I tam też był lepszy bagażnik:)

--
                        • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:27
                          No właśnie i ten wyróżnik mi nie pasuje najwyraźniej. Nie twierdzę, że Mitsu robi złe auta. Ale jakoś nie dla mnie chyba. 4 lata temu się przymierzałem do Lancera, byłem na jeździe próbnej (motor 2.0) - jechało się nieźle, wtedy też mnie jednak środek odrzucił (no i malutki bagażnik) - kumpel wtedy kupił, bo jemu właśnie takie siermiężne wnętrze się podobało. Cenowo - fakt, wtedy było znacznie lepiej (m.in. dlatego się nad tym Lancerem zastanawiałem, to były też chyba ostatnie egzemplarze z silnikiem dwulitrowym).
                          • gzesiolek Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:36
                            Nie było Lancera w UE z benzynowym silnikiem 2.0... Przynajmniej nie ostatniej generacji... Więc albo to był diesel (ale wtedy chyba do 2011, TDI od VW, bo później był 1.8 od Mitsu), albo to był silnik 1.8 143KM, ale to też musiało być więcej niż 4lata temu, bo chyba był w ofercie do 2014... w 2014-2016 był juz tylko benzyniak 1,6 117KM...
                            Od 2017 już nie ma Lancera w ofercie...

Chyba że piszesz o Evo X 2.0 były sztuki do sprzedania jeszcze w 2016... i to firmowo tuningowane na 350KM...
                            Ale on cenowo był ok 150k PLN ale za sam napęd AWD warto było tyle zapłacić... Kleił się do każdej drogi...
                            • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:45
                              Masz rację, sorry, to była benzyna 1.8, ale to było na pewno w 2015 roku, bo wtedy zmieniałem auto. No i laska-sprzedawaczka chciała mi koniecznie wcisnąć te 1.8 (na 1.6 kazała mi czekać 3 miechy), bo je miała na stanie, ale przyznała, że kończą jego produkcję. Tylko że jak te 2.0 przegoniłem trochę na jeździe próbnej, to okazało się, że wcale lepiej nie jedzie niż 1.6 w Megance (wolnossący).
                                • gzesiolek Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 10:57
                                  No bo w Mitsu lepiej było brać to 1,6, bo żeby poczuć różnice i te 143KM trzeba było kręcić >4,5k rpm i do odcinki, a spalanie w 1,6 było średnio o 20-25% niższe...
                                  Ja miałem 1,5 109KM (ten sam silnik co 1,6 117KM ale minimalnie zwiększyli skok tloka) 2008-2015... i to był b. oszczędny silnik, a jak kręciłeś do czerwonego to zadziwiająco dawał radę...
                                  • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 18:26
                                    No właśnie. W renówkach wolnossaki 1.6 (no ale ich już nie ma nowych) też zadziwiająco dają radę, pod górkę jak to wkręcić na obroty, to zapierdala aż miło. Ale ja mam aktualnie skrzynię „piątkę” i niestety w trasie jak jedziesz powyżej 120 to kurde wyje. Oszczędne też nie jest, zwłaszcza „po mieście”, a niestety to jest moja główna jazda. Dwa razy w roku robię konkretne trasy wakacyjne (lato - ciepłe południe Europy, zima - głównie Austria) + kilka wypadów do Berlina (500 km w jedną stronę). No i w tych trasach spalanie średnie jest ok, typu 7 l (jeśli nie przekraczam 140 km/h).
      • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 11:03
        Dzięki za sugestię. Hmm, faktycznie ten ASX cenowo bardzo podobny. Pooglądam i się przejadę. Na jazdę próbną Kadjarem jestem już umówiony - jeździłem nową Meganką z takim samym silnikiem (1.3 TCe 140 KM) i było bardzo dobrze. Dynamicznie, cicho w środku. Teraz mam wolnossące 1.6 115 KM - przy wszystkich jego zaletach muszę przyznać, że różnica w komforcie jazdy kolosalna. Mitsu nigdy nie miałem.
        • gzesiolek Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 00:35
          Mitsu od zawsze ma fatalne materiały, takie sobie wykończenie i wyciszenie. Ascetyczne wnętrze. Ale poza tym są to stosunkowo tanie i solidne auta... Ja tam miło wspominam Lancera, choć plastiki wyglądały jakby w całości robione z regranulatu uzyskanego z wysypiska, a przy 120km/h robiło się w nim zbyt głośno... Ale nadal jeździ nim teściu i nic się nie chce w nim zepsuć mimo 11lat i blisko 200k km...
          • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 04.12.19, 18:45
            Ja to wszystko wiem. Ale kurde jakoś z czasem (znaczy z oddalaniem się na osi czasu od daty urodzenia) zaczynam bardziej zwracać uwagę na pedalskie szczegóły : )
            A co do porównania solidności/jakości np. Renault vs. Mitsubishi, to serio mam wątpliwości, czy biorąc wszystkie aspekty pod uwagę, Mitsu wygrywa. Moim zdaniem nie.
    • hutchence Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 01.12.19, 22:57
      A ile kuni chcesz kupić 140 czy 160. Ten 1.3 to nowy silnik, który zastąpił 1.6 160 km. I z tego co czytałem, oglądałem to lepiej wziąć 140. Niewielka różnica w osiągach a w cenie znaczna. Wszyscy cmokają, że ten 1.3 160KM jest dynamiczniejszy od 1.6. Tylko, że to nieprawda. No ale 1.6 nie dostaniesz.
    • toreon Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 02.12.19, 08:30
      Jeździłem tym przez kilka dni. Auto jest poprawne i tyle. Pewnym rozczarowaniem jest przestronność wnętrza. Dodatkowo - jak to u Francuzów - deska rozdzielcza upstrzona różnymi, w większości zbędnymi bajerami. Silnik 1.3 - mocno wychwalany jako cud techniki - nieco rozczarowuje dynamiką. Np. dużo bardziej dynamiczne wydawało się 115-konne Megane.
    • nowaczek1 Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 05.12.19, 12:06
      Kolega z biurka obok ma Kadjara, już trzeci rok nim jeździ.
      Często z nim jeżdżę jako pasażer, nie ma szału, nie ma dramatu - poprawnie.

ALE!
      Ten samochód ma ogromny problem, moim zdaniem dyskwalifikujący go zupełnie.
      Bluetooth.
      Kolega miał Lenovo K6, dobry telefon w niewielkich pieniądzach. 5 takich kupiliśmy do firmy. Wszyscy używali bez problemu, tylko niestety - Renówka nie potrafiła się z nim połączyć. Wrócił do Nokii, i tak jeździł przez 2 lata.
      W sierpniu była wymiana służbowych telefonów. Wymieniliśmy na Samsung A40, niezły w dobrej cenie. I co? Wszyscy używają bez problemu, tylko Renówka - oczywiście, nie łączy się z tym telefonem.
      Serwis rozkłada ręce. W internecie sporo informacji na ten temat, że ludzie mają problem, a Renault nic z tym nie robi. W sieci piszą, że praktycznie z żadnym Xiaomi nie współpracuje.
      Owszem, jeśli ktoś używa wyłącznie iPhone'a (a tu Kadjar sobie radzi bez problemu), to nie zauważy tego mankamentu. Ale sorki, brak obsługi bluetooth znanych marek telefonów to raczej kicha, nie?
      • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 05.12.19, 12:47
        Hmm, mam iPhone'a właśnie, ale ok, sprawdzę współpracę z Androidem. Jednak IMHO to nie mieści się w kategorii problemów, które mogą „dyskwalifikować zupełnie” samochód.
        > Często z nim jeżdżę jako pasażer, nie ma szału, nie ma dramatu - poprawnie.
        Sorry, ale opinia pasażera jakoś mało miarodajna dla mnie jest.
        • nowaczek1 Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 05.12.19, 12:53
          Wiesz, dla mnie, jako że mam akurat Samsunga A40, to jest całkowita dyskwalifikacja samochodu, bo nie będę zmieniał telefonu, po tym jak kupię samochód. Żona zresztą też ma Samsunga - też miałaby zmienić?
          A może po prostu miałbym dokupić zestaw głośnomówiący? No bez jaj.
          A że jeżdżę jako pasażer, zaznaczyłem od razu, żeby było jasne. Raz jeździłem po mieście jako kierowca, i mam takie same odczucia, jak przy jeżdżeniu jako pasażer.
          • nousecomplaining Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 05.12.19, 13:03
            > ...to jest całkowita dyskwalifikacja samochodu, bo nie będę zmieniał telefonu, po tym jak kupię samochód.
            Wybacz, ale mam zupełnie inne podejście. Uzależniać decyzję o zakupie samochodu (urządzenia, którego przeznaczeniem jest przemieszczanie właściciela z jednego punktu do drugiego) od tego, czy łączy się z telefonem? No bez jaj.
            > A może po prostu miałbym dokupić zestaw głośnomówiący?
            A dlaczego nie? Jeśli samochód, który chcę kupić, spełnia moje oczekiwania w zakresie jego podstawowej funkcji?
            > Raz jeździłem po mieście jako kierowca...
            Podtrzymuję zdanie o słabej miarodajności Twojej opinii.
            • vogon.jeltz Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 05.12.19, 14:21
              > Uzależniać decyzję o zakupie samochodu (urządzenia, którego przeznaczeniem
              > jest przemieszczanie właściciela z jednego punktu do drugiego) od tego, czy łączy
              > się z telefonem? No bez jaj.

To zależy, ile rozmawia przez telefon. Niektórzy większość podróży spędzają na gadaniu.
            • trypel Re: Renault Kadjar 1.3 TCe 05.12.19, 17:59
              Dla mnie mirror link jest jednym z kryteriów wyboru auta służbowego. Nie wyobrażam sobie już braku dobrego zestawu glosnomowiacego na pokładzie i braku Google maps,
              Ale prywatnie po mieście faktycznie można żyć bez zwłaszcza że sobie ściągnąłem z Ali bardzo fajny za 20 dolcow

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka