Dodaj do ulubionych

Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali??

30.11.19, 20:48
Zawsze się dziwiłem gdy mi znajomi opowiadali jakie to mają oszczędne auta..Kolega opowiadał, że pojechał litrowym rocznym yarisem na wczasy cisnał ile wlezie i wyszło spalanie 6.5., inny znajomy cisnął hybrydowym aurisem w podłogę i tez nie przekroczył 6ciu.Ja tymczasem jak pojechałem (pojechałem to zbyt szumnie powiedziane on ledwo sie toczył) takim samym yarisem do radomia to spalił mi prawie 12 litrów i to czystej benzyny..Później jeździłem megane 1.5 dci dziwiłem się ,że auto jest powolne i pali tez 12 ( auto ledwo doszło do 180ciu..) Na szczęście znalazł się zawodnik na YT który ostatecznie obala bzdury o jeździe z pedałem w pozycji "klepka" i spalaniu 5ciu litrów..
aygo 11.7 l /100km www.youtube.com/watch?v=IG6SGXWm3R4
golf 1.6d 13.6 l/100km www.youtube.com/watch?v=DyEDvJUn15Y
auris hybryda 11.7 l 100 www.youtube.com/watch?v=n0ohd-YqL38
Obserwuj wątek
    • bwv1080 Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 30.11.19, 21:12
      yasiaq napisał:
      > znalazł się zawodnik na YT który ostatecznie obala bzdury o jeździe z p
      > edałem w pozycji "klepka" i spalaniu 5ciu litrów..

Tak jak Chuck Norris potrafi zrobić wszystkie pompki, tak są prowadzący (trudno ich nazwać kierowcami, to zakłada pewne umiejętności myślenia kilka sekund do przodu oraz analogowego traktowania pedałów), którzy spalą wszystko, ile by nie wlali.
    • wislok1 Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 30.11.19, 23:17
      Jest to raczej obalenie flaszki, a nie obalenie bzdur....

Mi wychodzi hybryda w miescie i wokolmiasta maksymalnie 5 litrow na 100, tylko dlatego, zeteraz jest zimno i silnik zuzywa iwecej paliwa...
      Latem bylo 4,5

A na dlugiej trasie liczac 90 procent autostrad wychodzi 6 na 100

Oczywiscie bez dawania gazu do dechy, ale srednio jadac na autostradzie 140..

Zalezy to tez od trasy, jak jest pod gorke i jedzie sie kilka kilometrow ( jak w tym filmiku ), to spalanie jest wieksze
      • wislok1 Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 30.11.19, 23:29
        Zeby REALNIE ocenic spalanie wmiescie oraz jego okolicach trzeba przejechac minimum z 50 kilometrow pod gorke i z gorki, w centrum miasta, na peryferiach i poza terenem zabudowanym,,,

Filmik po przejechaniu 5 kilometrow przy zimnym silniku nic nie pokazuje....
      • yasiaq Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 01.12.19, 10:25
        Mojemu znajomemu z gazem do dechy na autostradzie wychodziło 6 hybrydowym aurisem z full bagażem..Z kolei mi Yaris hybrydowy w mieście jadąc równo w peletonie samochodów też wciągał mi 5.8 /6,5 litrów (to był prawie nowy panek z minimalnym przebiegiem dystans ok 10km) Nie twierdzę ,że nie da się zejść do 3.5 litra ale zamiast sibie katować i Innych taką jazdą prościej i zdrowiej wybrać rower
        • trypel Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 01.12.19, 10:53
          Corolla hybrydowa, po mieście ni chooja nie chciała przekroczyć 4-4.5. Za to na autostradzie brała 7-8
          Gadanie o 12 to tak jakbym na sile jechał po autostradzie na trójce i na koniec powiedział ze dużo pali i hałaśliwe.

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • yasiaq Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 01.12.19, 11:10
            W Polsce jak wspomniałem hasło "autostrada" oznacza ,że pan w autosanie jedzie 60, beret z Łodzi 80 puntem , większość 120 ale często przy dużym zagęszczeniu potrafi byc 150 z jazdą na zderzaku, młody przedstawiciel w okawianie 180 i więcej a ja jak ostatnio miałem 200 to wyprzedził mnie starszy gość busem typu vito i miał ze 210.. i była też cała plejada jeszcze szybszych..więc gadanie "pali na autostradzie..sam wiesz..
        • vogon.jeltz Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 09:37
          > Z kolei mi Yaris hybrydowy w mieście jadąc równo w peletonie samochodów też wciągał mi 5.8 /6,5 litrów

Jakim cudem?! Moje wyniki to: po mieście w okolicach 4, po górkach 4,5 (to jest moja średnia długookresowa), autostradą (120 km/h) - max 5,5.

> Nie twierdzę ,że nie da się zejść do 3.5 litra ale zamiast sibie katować i Innych taką jazdą

Moje dane powyżej są bez żadnego katowania. Zwykła spokojna jazda (a i tak najczęściej ruszam pierwszy spod świateł). Trzeba po prostu nauczyć się tym jeździć i wiedzieć, jak używać hamulca i kiedy odpuścić gaz.
            • bwv1080 Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 20:39
              tbernard napisał:
              > Takie coś jest chyba w instrukcji użytkownika?

W instrukcji nie ma nic takiego. Tam jest tylko, ze wskazówka power meter na polu POWER (i czerwone podświetlenie) to zwiększone zużycie paliwa. Kto by pomyślał.

Po prostu trzeba zwracać uwagę, jak samochód reaguje na ujecie gazu, a przy lekkim hamowaniu rzucić okiem na power meter. Poza tym trzeba wiedzieć, że lepiej unikać jazdy na dużym prądzie bez spalinowca (zakres orientacyjnie 20-50 % ECO. To rezultuje nieco dwustanowym używaniem gazu - 75 % - 10 %, czyli pulse & glide, przyspieszanie w punkcie najwyższej sprawności, po czym toczenie się ze zgaszonym spalinowcem przy lekkim wsparciu elektryka.

Tryb wymuszonego EV nie jest do jazdy, lecz co najwyżej do krótkich manewrów typu przestawianie na parkingu.

Niektórym wystarczy pol godziny, niektórzy potrzebują tydzień. A niektórzy nie naucza się nigdy.
              • vogon.jeltz Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 03.12.19, 10:33
                > To rezultuje nieco dwustanowym używaniem gazu - 75 % - 10 %, czyli pulse & glide,
                > przyspieszanie w punkcie najwyższej sprawności, po czym toczenie się ze zgaszonym
                > spalinowcem przy lekkim wsparciu elektryka.

Otóż to. Zadziwiające, jak szybko wchodzi to w nawyk. Do tego stopnia, że nawet normalnymi samochodami jeżdżę w ten sposób. Co zresztą, paradoksalnie, jest oszczędniejsze niż utrzymywanie stałych obrotów i prędkości.
    • liczbynieklamia Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 01.12.19, 08:33
      Ludzie kochają racjonalizować swoje wybory. Stąd zaniżanie zużycia paliwa. Jeżeli jeszcze ktoś kupił samochód, który z założenia miał oszczędzać (gaz, diesel, hybryda) to zużycie paliwa osiąga w jego opowieściach niespotykane wartości. Nie ma się co tym przejmować. Jak ktoś bardzo chce, to zawsze można powiedzieć: "4.5 litra ropy powiadasz? Czyli dobrze, że nie dołożyłem do diesla, bo moje V6 rzadko kiedy przekracza 4 litry benzyny".
    • tbernard Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 01.12.19, 14:17
      Po Wrocławiu ponad 90% mojej jazdy to dom-praca-dom. W jedną stronę ok 8 km. Przy normalnej jeździe w okresie poza feriami w warunkach zimowych i przy sporych korkach jeszcze nigdy nie udało mi się przekroczyć 9/100 Hondą Civic 1.4 mierząc od tankowania do tankowania. Przy czym do normalnej jazdy zaliczam czasem wkręcenie jej w okolice 6000 jak warunki są aby trochę się rozpędzić. Oczywiście mógłbym bardzo chcąc osiągnąć 12/100 gdybym uparł się, że maksymalny bieg jaki będę używał to 2. Albo gdybym do pracy miał 2 km i dojeżdżał autem, to też zapewne sporo więcej bym spalił (jeżdżąc normalnie) z powodu niedogrzania silnika.

PS
      Czy jesteś pewien, ze nie zapomniałeś o ręcznym?
      • nazimno Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 01.12.19, 15:39
        Cudow nie ma,
        wspolczesne silniki maja podobne parametry, gdy chodzi o sprawnosc energetyczna.
        Decyduja warunki trakcyjne na ulicach miast
        oraz styl jazdy kierowcy i masa pojazdu.

Wyniki zuzycia paliwa sa na tyle z tego powodu
        rozbiezne, ze lepiej przestac sie tym przejmowac.
        • nieznajacy_sie Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 08:56
          Moja koleżanka z pracy ma prawie nową RAV 4 hybrydę. I jazda na trasie Pruszków - ok. Rotundy w W-wie to zwykle jest ok. 7 l. Za to w trasie jak z prędkościami ok. 140 to poniżej 12 nigdy nie schodzi. Co prawda automat, ale tylko ośka.
          Sama mówi, że hybryda tylko do miasta, na trasę to niekoniecznie
          • tbernard Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 09:09
            "Sama mówi, że hybryda tylko do miasta, na trasę to niekoniecznie"
            Też tak kiedyś mówiłem, ale jeden z forumowiczów przekonał mnie, że czasem na trasę też jest dobra
            hybryda, jeśli teren jest pofałdowany z częstymi wjazdami i zjazdami.
            A po równej trasie jest ani gorsza ani lepsza od normalnego spaliniaka.
          • nazimno Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 09:16
            Dlatego te opowiesci ekologiczne sa zwykla reklamowa propaganda,
            ktorej jedynym celem jest ugniatanie mozgu malo rozgarnietego klienta z kasa
            oraz, przy tej okazji, osiagniecie celow politycznych i manipulacji idiotami
            w krajach rozwinietych, poniewaz kraje biedne w ogole sie w tym rachunku nie licza.

Ponadto.

Symulacyjne modele ekonomiczne dla pojazdow hybrydowych w rachunku ciagnionym, gdy chodzi z bilansowanie nakladu energii calkowitej na wszystkie etapy produkcji, uzytkowania, utylizacji/recyklingu
            swiadcza o tej klamliwej propagandzie, ale o tym sie mowi niechetnie albo nawet wcale.

W mediach natomiast pelno jest belkotu zupelnie niekompetentnych pismakow.

• 4slash Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 08:51
      Jak odbierałem Audi z salonu to przy przebiegu 5 km miało wg komputera średnie zużycie paliwa 27 l/100 km. Obecnie z całego przebiegu wychodzi 6,2 l/100 km.
      W Golfie wychodzi podobnie ale jadąc typową droga krajową można bez oszczędności mieć niskie zużycie np. trasa Wrocław-Głogów ( od startu do mety).
        • tiges_wiz Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 09:31
          U mnie mondeo Mk3 2.0 benzyna średnio robi 8.3 głównie jednak po za miastem i 15 km do pracy.
          Ale już na wycieczce do Słowacji średnia wyszła 7.2
          Sierra 2.0 DOHC w mieście podobnie, ale na trasie schodziłem poniżej 6l/100 (tylko, że ważyła 300 kg mniej)
          Znowu Nubira jak bym nie jeździł to wychodziło zawsze 9l/100

Peugeotem 605 2.1 TD można było zejść do 4.3. Trasa Wawa-Wro na 13 litrach jeszcze przez Wieluń i Bełchatów

--
          Podobno prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną.
        • misiaczek1281 Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 21:36
          qqbek napisał:

> Po mieście, w wakacje (bez korków, 1/3 drogi po peryferyjnej ulicy bez sygnaliz
          > acji świetlnej, 1/3 po trasie z podwyższoną dopuszczalną).
          >
          podwyższona dopuszczalna na lubelskiej drodze peryferyjnej to 47 km/h?
          to jakaś wiocha gdzie psy d …. szczekają a diabeł mówi dobranoc ? :)
          • qqbek Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 22:09
            misiaczek1281 napisała:

> podwyższona dopuszczalna na lubelskiej drodze peryferyjnej to 47 km/h?
            > to jakaś wiocha gdzie psy d …. szczekają a diabeł mówi dobranoc ? :)

Niecałe 1/3 po peryferiach, ode mnie z dzielnicy do pobliskiego Dominowa (cały czas teren zabudowany),
            potem zabudowanym przez zbiorcze trasy do al. Witosa/al. Tysiąclecia/al. Solidarności (to jedna trasa z dopuszczalną podniesioną do 70km/h). Biorąc pod uwagę, że średnia wyszła 47 km/h to naprawdę jechało się bez jakichkolwiek większych przestojów.

Ale co ja będę pojęcie średniej tutaj tłumaczyć...

--
            Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
    • kanna13 Re: Opowieści dziwnej tresci ..ile to pali?? 02.12.19, 23:19
      Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wiedzy o spalaniu ponieważ próbowałem sobie przypomnieć kiedy patrzyłem na ten parametr u siebie i nie pamiętam.
      I dochodzę do wniosku, że po prostu nie zwracam na to uwagi.
      Zapala się rezerwa to tankuję i jeżdżę do następnej rezerwy.
      Dawno też nie zaglądałem do wskazań komputera co tam pokazuje.
      Ale chyba pali od 6 do 8 czy 9 litrów na setkę w zależności gdzie i jak się jedzie.
      Aż muszę jutro sprawdzić co tam komputer zapisał sobie w danych ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka