Dodaj do ulubionych

Scenic 1.3 140, Xceed 1.4 140 czy T-cross 1.0 115?

02.12.19, 11:43
Nie, nie że chce kupować. O wartosci pilkarzy tez sie dyskutuje mimo ze malo kogo stac na kupienie klubu sportowego. Trochę tak prowokacyjnie zatem pytam a teoche ze zdziwienia. 80-85k przy podobnym wyposażeniu aut :) Chodzi mi o to że małe auta kosztuja tyle co duze... Z czego to wynika? Prawo podaży i popytu ? Że popyt na małe większy? Że blacha bardzo tania a inne czynniki drogie ?
Obserwuj wątek
    • dodekanezowiec Re: Scenic 1.3 140, Xceed 1.4 140 czy T-cross 1.0 02.12.19, 11:51
      Bo mi nie chodzi o to że VW taki drogi. Stonic czy Captur też niemało kosztuja. Chyba jakieś znaczenie ma moda w Europie, Polska tu się nie liczy, za mały rynek. Na zachodzie jest kwestia miejsca żeby zaparkować, często ich stać na ze 3 auta w rodzinie, az tak wszystkiego nie przeliczaja. My dostajemy rykoszetem. W Europie, w tym w Polsce tani jest za to np.sedan bo niemodny.
    • liczbynieklamia Re: Scenic 1.3 140, Xceed 1.4 140 czy T-cross 1.0 02.12.19, 21:07
      Jak producenci zaczęli ostro podnosić ceny, to zastanawiałem się, czy im się czasem sufit na łeb nie spadł. Stwierdziłem jednak, że nie, ale ich klientom jak najbardziej.

Poza tym klienci generalnie przerzucają się na mniejsze auta, bo one i tak urosły (nowe Polo jest pół metra dłuższe od pierwszego Polo), poza tym korki i problemy z parkowaniem. Koncerny zaś absolutnie nie chcą zejść z ceny zakupu (i ekonomicznie mają rację, bo jak pójdą na wojnę cenową, to wszyscy producenci na tym stracą), więc proponują niby lepsze wersje w tej samej cenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka