Dodaj do ulubionych

trzepanie kasy za brak OC

06.12.19, 06:45
gazetawroclawska.pl/oc-kierowcy-2020-rekordowa-podwyzka-kary-za-brak-komunikacyjnego-ubezpieczenia-oc-kierowcy-6122019-r/ar/c3-14445383
Statystycznie nic to nie zmieni.
Ci, ktorzy nie maja i tak to oleja.
Obserwuj wątek
      • nazimno Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 09:57
        Ja nie mam nic przeciwko takim metodom w rozsadnych granicach.
        Jednak jest to bezwzgledny szantaz zmuszajacy do placenia OC niezaleznie od sytuacji pojazdu.

W Niemczech moge czasowo zawiesic rejestracje samochodu,
        ktory stoi na mojej prywatnej dzialce i w tym czase mam zwolnienie z ubezpieczenia.

Nikt mnie nie szantazuje karami.

• marekggg Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 10:33
          WNiemczech duzo rzeczy jest rozwiazanych inaczej niz Polsce. co w tym dziwnego? Inny kraj, inne prawo.W Polsce obowiazuje prawo carskie/rosyjskie, w Niemczech sa podstawy prawa na kodeksie Napoleona, zmodyfikowane przez Bismarcka. i tyle.
          A to ze w Polsce lobby ubezpieczycieli chce na sile zeby kazdy placil OC - no to trudno.
          Rownie dobrze mozna powiedziec ze w polsce sa niedziele handlowe a w niemczech nie. Nie ma co porownywac dwa zupelnie inne kraje.
          • qqbek Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 10:55
            Zacząłbym od mentalności.
            W Niemczech jest inna mentalność.
            "Abgemeldet" to "abgemeldet" i ma stać.
            W Polsce byłoby "Wyrejestrowany? Ale ja tylko z dziećmi do szkoły/tylko po piwo do sklepu... przecież nikomu nie dzieje się krzywda".

--
            Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
              • qqbek Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 11:58
                Nie wiem - dwie ulice od mojego domu od roku stoi (na drodze publicznej!) Alfa 145 bez tablic.
                Ile czasu stałaby taka Alfa w twojej okolicy?
                (odpowiem na pytanie, które i tak byś zaraz zadał - tak, zgłaszałem)

--
                Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
                  • qqbek Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 14:09
                    Zgłaszałem telefonicznie, Straży Miejskiej - nie tyle, że bez tablic stoi, co fakt, że wyjazd ze strefy zamieszkania utrudnia. Tylko trzy razy. Dwa razy wspominałem też, że bez tablic stoi.

Najwyraźniej nikogo to nie obchodziło.
                    A samochód nie stoi tam cały czas.
                    Okresowo znika, by pojawić się znów po tygodniu.

--
                    • misiaczek1281 Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 14:52
                      qqbek napisał:

> Zgłaszałem telefonicznie, Straży Miejskiej - nie tyle, że bez tablic stoi, co f
                      > akt, że wyjazd ze strefy zamieszkania utrudnia. Tylko trzy razy. Dwa razy wspom
                      > inałem też, że bez tablic stoi.
                      >
                      > Najwyraźniej nikogo to nie obchodziło.
                      > A samochód nie stoi tam cały czas.
                      > Okresowo znika, by pojawić się znów po tygodniu.
                      >
                      straż wiejska to takie dupki z grubsza ciosane :) oni nie mają żadnych większych uprawnień prócz wystawiania mandatów za złe parkowanie - nawet nie mogą prędkości mierzyć :) po prostu nie wiedzieli co z tym zrobić o olali temat bo to papierologia biurokracja wypełnienie 20 papierków pisanie pism , czekanie na odpowiedź,...trza było na miśki zgłaszać albo do wydziału ochrony środowiska że się olej z niego leje i truje :)
            • tbernard Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 12:26
              qqbek napisał:

> Zacząłbym od mentalności.
              > W Niemczech jest inna mentalność.
              > "Abgemeldet" to "abgemeldet" i ma stać.
              > W Polsce byłoby "Wyrejestrowany? Ale ja tylko z dziećmi do szkoły/tylko po piwo
              > do sklepu... przecież nikomu nie dzieje się krzywda".
              >

No i dlatego, że są cwaniacy, to mają cierpieć uczciwi? Wprowadzić tylko bat, że jak wyrejestrował i jeździ i złapany, to anulować wszystkie jakiekolwiek do tej pory miał wyrejestrowania z obowiązkiem uregulowania składek i z pozbawieniem na przyszłość prawa do czasowego wyrejestrowania jeśli sytuacja się powtórzy.
              Nie widzę przeszkód aby niemieckie zasady wprowadzić. Dlaczego uczciwym uniemożliwiać tego?
    • engine8 Re: trzepanie kasy za brak OC 06.12.19, 17:57
      A u nas nie ma takich kar..... Jak cie zlapia to najwyzej ukarza $100 za brak w danym momencie...za kazdym nastpenym razem mandart wyzszy ale nie ma kar za "dziury w posiadaniu"

No i my mamy opcje aby sie sami ubezpieczyc - tz miec na koncie $35k... (nad ktorymi lapke trzyma DMV oczywiscie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka