Dodaj do ulubionych

Znowu będziemy się składać na Kubicę?

02.01.20, 15:19
Coś tam słyszałem w radiu, że państwowa spółka pt. Orlen kupiła mu możliwość pojeżdżenia sobie (bo chyba nie ścigania się) w wyścigach formuły jeden. Coś więcej już wiadomo?
Obserwuj wątek
    • only_the_godfather Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 16:29
      znowu zaczyna się ten sam temat. Poszukaj na forum już było na ten temat. Zapytam się tylko jakby sponsorowali inny zespół F1 też miałbyś z tym problem? Dlaczego nie pisałeś na forum jak Orlen lub Lotos (bo spółki sponsorowały zamiennie) były tytularnymi sponsorami Rajdu Polski?Dlaczego nie przeszkadza Ci sponsorowanie przez Orlen startów w Dakarze? Dlaczego nie pisałeś nic jak Lotos sponsorował Kajetanowicza? Dlaczego jak mnie mam nie przeszkadza ci sponsorowanie przez Orlen siatkarzy?
      • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 16:57
        only_the_godfather napisał:

> znowu zaczyna się ten sam temat. Poszukaj na forum już było na ten temat.

Pamiętam, że było przed poprzednim sezonem F1. Natomiast o aktualnych planach niczego nie znalazłem. Jak coś masz, to może wrzuć linka.

> Zapy
        > tam się tylko jakby sponsorowali inny zespół F1 też miałbyś z tym problem?

Tak, miałbym.

> Dlac
        > zego nie pisałeś na forum jak Orlen lub Lotos (bo spółki sponsorowały zamiennie
        > ) były tytularnymi sponsorami Rajdu Polski?Dlaczego nie przeszkadza Ci sponsoro
        > wanie przez Orlen startów w Dakarze? Dlaczego nie pisałeś nic jak Lotos sponsor
        > ował Kajetanowicza?

Dlatego nie pisałem, bo o tym nie wiedziałem, natomiast o Kubicy usłyszałem coś jednym uchem w radiu, no to pomyślałem sobie - napiszę, może dowiem się coś więcej. A tu zamiast odpowiedzi same pytania słyszę. Na zimno pyta o moje problemy, Ty pytasz, dlaczego o tym piszę, a nie o tamtym. Zero merytoryki.

> Dlaczego jak mnie mam nie przeszkadza ci sponsorowanie prze
        > z Orlen siatkarzy?

Źle mniemasz. Przeszkadza mi. Uważam, że w ogóle sponsorowanie czegokolwiek czy kogokolwiek przez spółki skarbu państwa nie powinno mieć miejsca. Prywatni to niech sobie sponsorują, kogo chcą, ale gdy np. wrocławskie wodociągi sponsorują kopaczy Śląska Wrocław, to jest to chore. Po cholerę im w ogóle jakaś reklama? Boją się, że jak nie podejmą działań marketingowych, to wrocławianie zaczną kupować wodę od opolskich wodociągów? Podobnie z Orlenem. Przeprowadził ktoś w ogóle jakieś badania, jak sponsorowanie Kubicy czy siatkarzy przełożyło się na sprzedaż paliwa na stacjach? Znacie kogoś, kto wcześniej nie tankował na Orlenie, a zaczął dopiero po tym, jak zasponsorowali Kubicę?
        • only_the_godfather Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:11
          Ty ale wiesz, że to są spółki działające w oparciu o kodeks spółek handlowych i jakoś pieniądze wydatkować muszą. W przypadku Orleniu jest to budowanie rozpoznawalności na międzynarodowych rynkach. Skoro Orlen chce swoje stacje poza granicami znowu przebrandowić na Orlen, skoro chce swoje oleje sprzedawać w innych krajach pod swoimi markami to musi się jakoś rozreklamować. A jak to najprościej zrobić?Ano przez obecność w sportach motorowych. Interesuje się tym i właśnie wiele marek związany z motoryzacją kojarzę z obecności w sportach. Tu nie chodzi o wzrost liczby tankowań na stacjach w PL.
          Dlaczego wrocławskie wodociągi nie powinny sponsorować Śląska?Jaki w tym masz problem? Firma działa tak samo jak każda inna spółka. Chyba że wolisz, żeby te pieniądze przejedli prezesi, dyrektorzy itd w formie różnych premii.
          • wislok1 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:26
            W Czechach do Orlenu nalezy firma Benzina i odkad siegam pamiecia, to zawsze sie to nazywalo Benzina...
            Dawniej za komunistow byla Benzina tak jak u nas CPN

Teraz Benzina konkuruje z innymi firmami, zadnego logo Orlenu nie ma i przypuszczam, ze 99% Czechow nie ma pojecia, ze Benzina nalezy do Orlenu....
            Cenowo Benzina nie jest zadna konkurencja dla innych...

Jak powiesza obok logo Benziny logo Orlenu, to nic sie nie zmieni, bo Czesi maja gleboko w ... formule1
            Tak samo maja gleboko w d..., do kogo nalezy stacja benzynowa....
            Co innego gdyby w formule1 pojawil sie WYGRYWAJACY CZESKI kierowca i Orlen go sponsorowal
            Ale na to sie nie zanosi
            • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:30
              wislok1 napisał:

> Jak powiesza obok logo Benziny logo Orlenu, to nic sie nie zmieni, bo Czesi maj
              > a gleboko w ... formule1
              > Tak samo maja gleboko w d..., do kogo nalezy stacja benzynowa....
              > Co innego gdyby w formule1 pojawil sie WYGRYWAJACY CZESKI kierowca i Orlen go s
              > ponsorowal
              > Ale na to sie nie zanosi

Tak samo jest w Niemczech. Już widzę te tabuny Niemców zajeżdżających na stację Orlenu (dawniej Star) dlatego, że sieć ta sponsoruje jakiegoś polskiego kierowcę Formuły 1.
                • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:54

> Dla części tych którzy interesują się sportem motorowym Orlen nie będzie jakąś
                  > noname siecią z Polski. Tak samo produkty Orleniu np Platinum. Jakaś część klie
                  > ntów wybierze te produkty bo będą im się kojarzyć z sportem motorowym.

Po raz któryś już pytam, czy badano te reakcje klientów, czy wydaje się pieniądze na reklamę intuicyjnie. Gdy inwestuje się pieniądze (reklama to inwestycja), to nie wystarczy wiedzieć, że JAKAŚ część klientów tak się zachowa, tu są potrzebne precyzyjne dane. No chyba, że wydaje się nie swoje.
                  Po wynurzeniach managerów Orlenu zalinkowanych w tym wątku (wiązanie wzrostu sprzedaży w Niemczech ze sponsorowaniem Kubicy, choć marki Orlen nadal w Niemczech nie ma) mam prawo przypuszczać, że takich precyzyjnych danych managerowie nie mają, albo po prostu ściemniają.
                  • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:01
                    Badano. Korporacje jak Orlen kierują się wyłącznie takimi wyliczeniami w zakresie własnych inwestycji w PR i marketing.

Ciekawe, że o PFN Ani słowa nie piszesz....

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                    • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:08
                      galtomone napisał:

> Badano. Korporacje jak Orlen kierują się wyłącznie takimi wyliczeniami w zakres
                      > ie własnych inwestycji w PR i marketing.

Te korporacje, którym akcjonariusze patrzą na ręce, muszą się takimi wyliczeniami kierować. Ale przed kim Orlen musiałby się tłumaczyć? No ale skoro twierdzisz, że takie wyliczenia są, to może odpowiesz, ile wynosi ta JAKAŚ część klientów kierująca się tym, że sieć stacji benzynowych sponsoruje kierowcę F1 przyjeżdżającego regularnie do mety na ostatnim miejscu. Jeżeli nieudacznictwo ma przyciągnąć klientów, to niech już lepiej zasponsorują Klub Polskich Nieudaczników z Berlina:
                      www.polnischeversager.de/

> Ciekawe, że o PFN Ani słowa nie piszesz....

A co Ty tak znowu szyfrujesz? Chodzi Ci o Polską Fundację Narodową? To jest dopiero przekręt, ale to chyba nie temat na to forum.

• galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:18
                        1. Stacje to mniejsza część biznesu Orlenu, więc nie wiem co ty się tych stacji czepiles...

2. Skoro się czepiasz wydatków Orlenu na sport, marketing, wizerunek Tomaszowie się, że nie przeszkadza ci bardziej to co dokładają do PFN.

--
                        Pozdrawiam,
                        galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
                        • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:29
                          galtomone napisał:

> 1. Stacje to mniejsza część biznesu Orlenu, więc nie wiem co ty się tych stacji
                          > czepiles...

No to coś kijowo z tym budowaniem rozpoznawalności, skoro nawet ja, który czasem obejrzę jakiś wyścig F1, kojarzę Orlen z handlem paliwem.
                          Jeżeli nie chodzi o kierowców i o ich zakupy paliwa, to kogo jeszcze ma przekonać sponsorowanie zawodnika F1 kończącego wyścig regularnie na ostatnim miejscu? Tych, którzy kupują olej opałowy?

> 2. Skoro się czepiasz wydatków Orlenu na sport, marketing, wizerunek Tomaszowie
                          > się, że nie przeszkadza ci bardziej to co dokładają do PFN.

Nie wiem, o co Ci chodzi z tym Tomaszowem, ale tak ogólnie to przecież napisałem, że PFN to dopiero jest przekręt.
                          • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:38
                            Peeniendlatego6, że jesteś przeciętnym Kowalskim a nie klientem innych obszarów w których działają koncerny z branży naftowej.

Tomaszów wkleił telefon - już nie pamiętam zamiast czego

--
                            Pozdrawiam,
                            galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                            • tbernard Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 19:22
                              Mówiąc wprost pokochałeś w końcu PiS. Bo to jest tylko polityczna decyzja prezesa Orlenu, którego PiS tam wstawił i który nic nie może bez zgody swojego pana, który prezesuje owym PiS-em. Jeszcze raz powtarzam, to decyzja polityczna i ściemą jest tu wyskakiwanie z jakąś rozpoznawalnością i jak to niby się przekłada pozytywnie na biznes. Czy sam prezes PiS nakazał swojemu wasalowi prezesowi Orlenu sponsorować, czy tylko wyraził na to zgodę, to nie wiemy. Wiemy na pewno, że gdyby z jakiegoś powodu prezes pan miał inne zdanie niż prezes wasal, to by wasal wyleciał albo po prostu szybko zmienił zdanie.
              • wislok1 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:53
                TO nie bylo tak

Po prostu kupili firme Benzina, a ta sie Czechom kojarzy z tym, ze ZAWSZE byla to czeska firma

I przejeli jej stacje

Zrobili EKSPERYMENT, czy nazwa Orlen sie przyjmie....
                Na niektorych stacjach zastapili logo Benzina logo Orlen
                www.wprost.pl/344770/czesi-nie-polubili-stacji-orlen-i-star.html
                Czesi zaglosowali nogami, czyli stacje pod nazwa Orlen ZBOJKOTOWALi

I od tej pory jest tylko logo Benzina

Nic nie musieli, zrezygnowali z logo Orlen, bo uznali, ze Czesi sa przyzwyczajeni do tankowania na Benzinie....

Orlen Czechowi nic nie mowi...
                A tym bardziej ma gdzies forumule1
                Za to na Benzinie tankowal za komuny jego dziadek, tankowal ojciec, a teraz on tankuje
                  • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:01

> Skąd wiesz, że Czesi mają F1 gdzieś?Bo tobie się tak wydaje?

Widzę, co jest pokazywane na telewizorach w knajpach. Mój syn jest fanem F1, liczył, że w jakieś praskiej knajpie obejrzy sobie kolejny wyścig, a tu gucio - Czechy to nie Włochy, czy Hiszpania, gdzie problemów z obejrzeniem wyścigu nie było żadnych.
                  • tbernard Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 19:33

> Skąd wiesz, że Czesi mają F1 gdzieś?Bo tobie się tak wydaje?

Jeśli ktoś interesuje się F1, to jedyne skojarzenie z Orlenem będzie miał takie, że tylko nieudacznika wspiera. W skojarzeniach automatycznie zaczyna się to przekładać na kiepską jakość. Co to za jakiś Orlen? Aha, to ci którzy swoimi olejami, smarami i paliwami wspierali tych, których na nic lepszego nie było stać. Tak działają skojarzenia. Nikt nie będzie robił chemicznej analizy i porównywał z innymi markami w tej branży.
          • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:35

> wiele marek związany z motoryzacją kojarzę z obecności w sportach. Tu nie cho
            > dzi o wzrost liczby tankowań na stacjach w PL.

Wzrostu liczby tankowań na stacjach za granicą tym bardziej z tego nie będzie. Te wszystkie głodne marketingowe gadki o budowaniu brandu to są dobre tylko po to, żeby dać zarobić jakimś pośrednikom itp.

> Dlaczego wrocławskie wodociągi nie powinny sponsorować Śląska?

Dlatego, że jako monopolista na rynku nie potrzebują reklamy.

> Jaki w tym masz p
            > roblem? Firma działa tak samo jak każda inna spółka. Chyba że wolisz, żeby te p
            > ieniądze przejedli prezesi, dyrektorzy itd w formie różnych premii.

Wolę, żeby woda była tańsza, albo żeby pieniądze te dostał właściciel (w tym przypadku miasto Wrocław) w formie dywidendy.
              • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:45

> Od tego, że spółka ma zysk woda nie będzie tańsza. Ok kasa trafi do miasta, a m
                > iasto pod postacią dotacji na sport i tak da te pieniądze klubowi. Albo ulotnią
                > się one w budżecie miasta niewiadomo na co.

O tym, na co pójdą pieniądze, zadecydują demokratycznie wybrani radni. Wolisz wydawanie publicznych pieniędzy poza demokratyczną kontrolą? Kto się prezesowi spodoba, ten dostanie?
                  • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:59

> Jakich publicznych?

Takich publicznych, które w formie dywidendy zasilą kasę miasta.

> Czyli rozumiem, że jak w Łodzi monopol na dostarczanie ciep
                    > łej wody i ogrzewania na prywatna spółka Dalika to to też są publiczne pieniądze?

Nie, to nie są publiczne pieniądze, bo nie wpływają do miejskiej kasy w postaci dywidendy.
                    • only_the_godfather Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:10
                      Ty ale wiesz, że prezes takiej spółki jest mianowany przez właściciela czyli władze np miasta i nie ma 100% w dowolności podejmowanych decyzji, bo miasto ma organy nadzorcze nad taką spółką jako właściciel. Skoro spółka przeznacza kasę na sponsoring to robi to za zgodą władz miasta, i to władze miasta na to pozwalają.
                      Siedzę trochę w temacie, współpracuje z spółkami w których 100% udziału ma miasta i wiem, że prezes o wydanie kasy na cokolwiek pyta się i tak właściciela.
                      • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:16

> Siedzę trochę w temacie, współpracuje z spółkami w których 100% udziału ma mias
                        > ta i wiem, że prezes o wydanie kasy na cokolwiek pyta się i tak właściciela.

Zgrabnie pominąłeś bezsens wydawania na marketing, gdy jest monopol. Finansowanie przez spółki a nie bezpośrednio z budżetu miasta służy przede wszystkim zamotaniu tych przepływów finansowych, żeby np. nie przyczepiła się RIO (a co! Galtomone szyfruje to i ja mogę)
              • kokosowy15 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:17
                Jestem przeciwnikiem państwowego, pochodzącego z podatków sponsorowana jakichkolwiek prywatnych przedsiębiorstw. Kluby piłkarskie są prywatnymi firmami, powinny utrzymywać się z działalności gospodarczej, zysków z biletów, reklam. To samo dotyczy innych zawodowych sportowców, cyrkowcow i czyscicieli szyb w wieżowca h.
          • vogon.jeltz Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 09.01.20, 11:40
            > Dlaczego wrocławskie wodociągi nie powinny sponsorować Śląska?
            > Jaki w tym masz problem? Firma działa tak samo jak każda inna spółka.
            > Chyba że wolisz, żeby te pieniądze przejedli prezesi, dyrektorzy itd w formie różnych premii.

Wodociągi są usługą publiczną, nawet jeśli zajmuje się tym spółka prawa handlowego. Dlatego wolę, żeby zamiast wypracowywać większe zyski, które później przepuszczane są na sponsorowanie patologii, jaką jest sport zawodowy, obniżyli ceny dla odbiorców.
        • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:15
          Warzywniak Pana Antka to nie wiele może zasponsorować...

A bez tego nie ma szans na wynik w profesjonalnym sporcie.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
            • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:59
              Pokaż swoje wyliczenia, że się to Orlenowi nie opłaca.
              Albo, żeby ci ułatwić życie, wskaż manipulacje w raporcie.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
              • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:10
                galtomone napisał:

> Pokaż swoje wyliczenia, że się to Orlenowi nie opłaca.
                > Albo, żeby ci ułatwić życie, wskaż manipulacje w raporcie.

Przecież wskazałem. Jak można wiązać sponsorowanie Kubicy ze wzrostem sprzedaży w Niemczech, jeśli ta sprzedaż odbywa się pod marką Star, a nie Orlen? To nie jest manipulacja?
                  • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:24
                    galtomone napisał:

> Wyliczenia??? Gdzie????

Człowieku, coś Ci się chyba pomyliło! Myślisz, że sram kasą, żeby wydawać ją na marketingowe badania, z których nic nie będę miał? Wyliczenia niech pokażą ci, którzy twierdzą, że im się opłaciło.
                    Ale nie takie zmanipulowane jak ta manipulacja z 6% wzrostem sprzedaży w Niemczech
                    • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:41
                      Pokazali, wskaż zatem gdzie skłamali.

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

• jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:43
                        galtomone napisał:

> Pokazali, wskaż zatem gdzie skłamali.

Czy Ty w ogóle czytasz to, na co odpowiadasz? Pisałem już chyba 3 razy, że skłamali wiążąc 6% wzrostu sprzedaży w Niemczech ze sponsorowaniem Kubicy, bo Kubica nie lansował marki, pod którą w Niemczech działają.
                        • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 19:30
                          Wskaż gdzie w raporcie spółka skłamała i na czym opierasz swoje twierdzenie o kłamstwie.

Nie pytam o publikacje z gazety.

Podstawa do dyskusji jest raport spolki, skoro twierdzisz, że to na co z niego wyciągnął dziennikarz to nie prawda, to rozkosz całość - dlaczego.

Btw. Wiesz co grozi za kłamstwo w.takim raporcie dot. spółki giełdowej?

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                          • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 03.01.20, 08:00
                            galtomone napisał:

> Podstawa do dyskusji jest raport spolki, skoro twierdzisz, że to na co z niego
                            > wyciągnął dziennikarz to nie prawda, to rozkosz całość - dlaczego.

Nie dziennikarz wyciągnął, tylko któryś z managerów spółki takie banialuki opowiada. W raporcie może i wszystko jest prawdą, ale nie stanowi on żadnego dowodu, że wyniki spółki mają związek ze sponsorowaniem Kubicy. To tylko suche liczby, a nie opis związku przyczynowo-skutkowego.
                            • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 03.01.20, 13:19
                              Nadal to tylko twoja opinia, nadal zero konkretów.

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• wislok1 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:02
      Do tej pory panstwowa w praktyce firma sponsorowala NAJGORSZY zespol formuly1
      Wywalajac w bloto sporo kasy...
      Teraz beda sponsorowac prawie tak samo beznadziejny zespol, tylko dlatego, ze Kubica bedzie tam kierowca rezerwowym....

No, ale jak sie wydaje panstwowe, czyli niczyje, to kto by sie tam takimi detalami przejmowal
    • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:13
      sportowefakty.wp.pl/formula-1/833802/f1-orlen-pochwalil-sie-wynikami-inwestycja-w-roberta-kubice-zwraca-sie

Orlen wydaje na działania marketingowe znacznie więcej.
      Kubica to tylko część, ale najlepsza w zakresie wizerunku za granicą i w kraju.

Malkontentów jest jednak znacząco mniej.

A o Alfie wiadomo już od wczoraj.
      Wahalo się między nimi Racing Point I Haas.

Teraz jeszcze tylko ogłoszenie o DTM... Oby też z Orlenem jako tytularnym jednego z zespołów BMW.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
      • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:23
        galtomone napisał:

> sportowefakty.wp.pl/formula-1/833802/f1-orlen-pochwalil-sie-wynikami-inwestycja-w-roberta-kubice-zwraca-sie
        >
        > Orlen wydaje na działania marketingowe znacznie więcej.

Marketingowe pierdolenie. Chwalą się 6% wzrostem sprzedaży w Niemczech i wiążą to ze sponsorowaniem Kubicy, tymczasem nadal tam sprzedają pod marką Star, więc związku żadnego nie ma, a wzrost sprzedaży wynika z rozbudowy sieci stacji benzynowych.
        • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:26
          I dobrze, jeszcze nie czas na rebranding tych stacji.

Pamiętaj,że 60% przychodów koncernu jest z zagranicy gdzie na większości rynków działają jako Orlen. A rozpoznawalność marki mają małą.

Tylko przez takie działania można to zmienić.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

• wislok1 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:04
          Star sie 99% Niemcow NIE kojarzy z Orlenem

i do tej pory Orlen UNIKAL jak ognia kojarzenia Star z Polska

Juz raz Orlen sie sparzyl w Niemczech sprzedajac paliwa na stacjach z nazwa Orlen
          Podobnie jak w Czechach zostal ZBOJKOTOWANY

Jesli obecny prezes Orlenu mysli, ze Benzina i Star z logo Orlenu odniosa SUKCES, bo sponsoruja rezerwowego kierowce formuly1, to po prostu rece opadaja....

To jest tak kosmicznie glupie, ze glowa boli
          • wislok1 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:25
            Jedyna zmiana ma polegac na tym, ze teraz loga Benzina i Star nie znikna, tylko gdzies na drugim planie, lekko ukryte, dyskretnie schowane, pojawi sie logo Orlenu...

Wedlug prezesa ma to nie odstraszyc dotychczasowych klientow, a jednoczesnie spowodowac, ze tlumy Czechow i Niemcow zaczna tankowac na stacjach Orlenu, bo jezdzi tam rezerwowy kierowca formuly1, a sezon wczesniej najgorszy z najgorszych kierowca zwykly formuly1
    • only_the_godfather Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 17:43
      Tak abstrahując od Kubicy i Orlenu, nie dziwię, że wiele państwowych firma padało na pysk nie wytrzymując konkurencji z zagranicznymi koncernami, skoro panowało tam takie samo podejście jak u niektórych na tym forum, po co reklama, po co budowanie rozpoznawalności marki, poco kojarzenie się z czym. Klient sam do nas napewno trafi.
    • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:36
      Kończę, żaden z nas drugiego nie przekona, więc dyskusja nie ma sensu.
      Szczególnie, że argumenty strony na NIE, opierają się nie o raporty spółki, faktyczne interesy, które prowadzi (bo stacje benzynowe to mniejsza część biznesu) i to jak sponsoring sportowy wygląda, co daje, itd... tylko o własne głębokie przekonanie.
      A z tym nie ma co dyskutować.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

• jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:41
        galtomone napisał:

> Kończę, żaden z nas drugiego nie przekona, więc dyskusja nie ma sensu.
        > Szczególnie, że argumenty strony na NIE, opierają się nie o raporty spółki, fak
        > tyczne interesy, które prowadzi (bo stacje benzynowe to mniejsza część biznesu)
        > i to jak sponsoring sportowy wygląda, co daje, itd... tylko o własne głębokie
        > przekonanie.
        > A z tym nie ma co dyskutować.

Zadałem konkretne pytania, a Ty zabierasz się za podsumowanie (oczywiście z Twojego punktu widzenia) i dajesz dyla z wątku. No to dowiem się, kogo, jeśli nie kierowców tankujących paliwo, ma przekonać sponsorowanie najsłabszego kierowcy F1? Decydentów zamawiających paliwo i oleje u hurtowników?
        • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 19:57
          Wiesz co grozi za.falszowanie takiego raportu? Kumasz różnice między zarządem spółki a rada nadzorcza?
          Wiesz jakie obowiązki bierze na siebie członek jednego i drugiego ciała?

--
          Pozdrawiam,
          galtom

• liczbynieklamia Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 20:16
          Są, tylko trzeba umieć je czytać. Na przykład Orlen raportował 3% wzrost sprzedaży detalicznej paliw. Cały rynek detaliczny paliw wzrósł też o 3%. Oznacza to, że marketing Orlenu mający Kubicę uzyskał dokładnie tyle samo, co marketing konkurencji bez Kubicy. Z prostego równania można sobie wyliczyć, ile wyniósł "efekt Kubicy".
    • samspade Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:46
      Witamy Jurku w nowym roku.
      Nie państwowa spółka ale powiedzmy kontrolowana przez państwo.
      Nie kupiła ale została sponsorem tytularnym. Robert nie musi kupować takiej pozycji. Byli chętni na jego usługi.
      sokolimokiem.com/kubica-rezerwowym-w-alfa-romeo-racing-orlen/
      sokolimokiem.com/alfa-romeo-jak-i-dlaczego/
      • jureek Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 18:52
        samspade napisał:

> Witamy Jurku w nowym roku.
        > Nie państwowa spółka ale powiedzmy kontrolowana przez państwo.
        > Nie kupiła ale została sponsorem tytularnym. Robert nie musi kupować takiej poz
        > ycji. Byli chętni na jego usługi.
        > sokolimokiem.com/kubica-rezerwowym-w-alfa-romeo-racing-orlen/
        > sokolimokiem.com/alfa-romeo-jak-i-dlaczego/

Dziękuję za wreszcie jakieś merytoryczne informacje. Tak, jak pisałem, słyszałem tylko w radiu jednym uchem i chciałem się więcej dowiedzieć.
        Najlepszego w Nowym Roku.
        • galtomone Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 02.01.20, 20:17
          Haas, Williams, Ferrari, Racing Point, Renault, Alfa.
          W każdej z tych ekip pozycję kierowcy testowego i rozwojowego miałby i bez Orlenu.

Gdyby Williams kierował się względami sportowymi to i na przyszły sezon Kubica miałby tam miejsce bez Orlenu zamiast Latifiego czy Nissany, którzy prezentują żenujący poziom sportowy.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

• bimota Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 03.01.20, 11:31
      Ja zrozumialem, ze bedzie startowal w jakichs markowych wyscigach, a tu wychodzi, ze bedzie znow w F1, ale tylko rezerwowym... Nic juz nie rozumiem...

Co do Orlenu, to dziwne, ze to jeszcze nie zbajczylo. Przypuszczam, ze dzieki matactwom prawnym utrzymuje status monopolisty w Polsce...

Co do wizerunku, to chyba jednak, jesli ma tyo byc firma o zasiegu swiatowym, dobrze by marka byla rozpoznawalna. O ile sonsorowanie rajdow chyba taka rozpoznawalnosc zwiekszalo, to Kubicy raczej nie. Chociaz w przypadku Jurka wyglada, ze bylo odwrotnie, ale on juz te marke znal. Dobrze by tez bylo porownac ilosc poniesionych wydatkow...

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
    • bolo2002 Re: Znowu będziemy się składać na Kubicę? 05.01.20, 18:35
      Tak-Kubica ma poprawic sprzedawalnosc samochodów Alfa-romeo! Oczywiscie -gówno z tego wyjdzie, bo samochody tej marki stoja na stockach i nikt ich nie kupuje, bo sa tak fatalnej jakosci! A kubica, jako rajdowy emeryt, bedzie kierowca rezerwowym do.... pojezdzenia sobie po torach poza głównymi wyscigami F1! Ten człowiek nie wie, albo udaje tylko, ze jest narzędziem Orlenu w napędzaniu mu kasy z reklam Alfa Romeo-Orlen. Biedaczysko!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka