Dodaj do ulubionych

Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie

10.01.20, 19:10
Urząd zapłacił 50 tys. zł za promujący Podlasie film patostreamera. Materac nie jest obszczany

Pojechaliśmy na PODLASIE
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 00:35
        Dolicz dwa miliardy za TVP.
        Ten sam nieśmierdzący groszem "target" i ten sam "szum".
        Podobno środki na chemioterapię okroili o 50 baniek z ponad 600 na trochę ponad 500 baniek w tym roku. Widać mają swoje priorytety, a wy wszyscy zdychajcie w najszczęśliwszym kołchozie na zachód od Mińska i Moskwy.

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • bigzaganiacz Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 00:50
          Ja sie wylacznie odnosze do tych 50k chlopaczek sie wywiazal materac nie byl obszczany kurwizja to inny temat a trudnosci budrzetowe jeszcze inny, schemat jest prosty obciecue inwestycji i przezeranie , potem obcinanie to tu to tam i przezeranie a potem wystawienie golej dupy bo juz nie ma co przezerac , cirkaw jestem jak to sie skonczy ale za dwa trzy lata to juz powinien byc konkretny rozpierdol
          • qqbek Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 00:57
            Ja od roku kupuję po trochu Euro, po rosnącym kursie.
            Nie chcę zostać z tysiącami nic nie wartych cebulionów (tj. z ręką w nocniku).
            Mam trochę akcji, mam trochę w złotówkach, ale większość... już jak najdalej od tego pieprznika.

--
            Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
            • bigzaganiacz Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 01:27
              Ja sie pomylilem myslalem ze problemy sie zaczna po dwoch latach rozdawnictwa , ewentualnie problemy sa umiejetnie ksiegowo ukrywane i pierdzielnie to jeszcze z wiekszym hukiem, ale teraz to juz tylko patrze z daleka co sie dzieje i nic nie przewiduje , a oprocz euro moze jakis combibar sie zainteresuj ja mam pod reka tyle ze kupiony po w miare dobrej cenie , odlamujesz grama i na cos wymieniasz w bardzo trudnych czasach
              • qqbek Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 12:09
                Złoto jest już niemożebnie drogie, więc to średnio dobry pomysł. Nie, żebym trochę nie miał, ale to w monetach bulionowych (nie trzeba od razu kupować uncji - są małe monety bulionowe też - austriacki Dukat, czy Filharmonicy mają 1/10 uncji (są też Kangury, Liście Klonowe i Orły o takiej masie). Jak chcesz jeszcze drobniej, to są też Filharmonicy o masie 1g, jak więcej to zawsze masz czworaki.

--
            • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 12:58
              qqbek napisał:

> Ja od roku kupuję po trochu Euro, po rosnącym kursie.
              > Nie chcę zostać z tysiącami nic nie wartych cebulionów (tj. z ręką w nocniku).
              > Mam trochę akcji, mam trochę w złotówkach, ale większość... już jak najdalej od
              > tego pieprznika.
              >

z kupowaniem Euro i jakiejkolwiek innej obcej waluty, złota albo ropy jest jak z tymi frankowiczami co to pobrali kredyty na 30 lat... Franek był po 2 zł i im ciemnotę bankierzy wciskali że zawsze tak będzie za 20 lat też hehe :) a jeśli strefa euro się za 10 lat rozpadnie (UK już wyszła z Unii) albo Unia się zawali gospodarczo bo ich gospodarka stanie w miejscu to te twoje Euro będą warte tyle co papier toaletowy a nasza gospodarka się rozwija szybciej niż ich bo ma jeszcze potencjał bo jesteśmy na dorobku …Polak patriota trzyma oszczędności w złotówkach a nie w walucie obcego kraju bo nie ma ryzyka kursowego hehe :)
                • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 16:37
                  a właśnie że nie wara...zauważ że jest coś takiego jak patriotyzm gospodarczy jeśli chodzi o inwestowanie lub kupowanie produktów...Niemcy kupują w większości niemieckie auta , francuzi francuskie ...i dzięki temu ich gospodarki są silne...a taki antypisowiec w co inwestuje i co kupuje? niemieckie samochody, europejską walutę i ruski gaz...do tego narzeka że Polska jest słaba, że inflacja że podatki wysokie i ZUS...kuźwa a gdybyś zainwestował w obligacje Skarbu Państwa albo w WIG20, albo w coś polskiego lub lokalnego to byś choć w promilu promila przyczynił się do lokalnego lub ogólnokrajowego rozwoju.... kupując euro wspierasz 20 razy bogatsze kraje które tą walutą operują (nie Polskę)…..a 500+ pobierasz to jak ta Polska ma być silna i PKB wysokie? no k...jak?
                  • marekggg Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 16:45
                    francuzi i niemcy kupuja samochody produkowane na slowacji, w polsce, czasami we francji itp itd. polak moze kupic dostawczaka vw z poznania, lub jakiegos francuskiego opla z tychow.
                    a co do kupowania obligacji skarbu panstwa, to tylko tracisz kase, bo oprocentowanie jest mniejsze niz inflacja i do tego wspierasz zapedy wladz do zadluzania sie.
                    czlowieku, co ty gadasz za farmazony, moze bys tak poszedl za friko pracowac, to bys byl dopiero patriota....
                    • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 19:03
                      marekggg napisał:

> francuzi i niemcy kupuja samochody produkowane na slowacji, w polsce, czasami w
                      > e francji itp itd. polak moze kupic dostawczaka vw z poznania, lub jakiegos fra
                      > ncuskiego opla z tychow.
                      > a co do kupowania obligacji skarbu panstwa, to tylko tracisz kase, bo oprocento
                      > wanie jest mniejsze niz inflacja i do tego wspierasz zapedy wladz do zadluzania
                      > sie.
                      > czlowieku, co ty gadasz za farmazony, moze bys tak poszedl za friko pracowac, t
                      > o bys byl dopiero patriota....

człowieku to ty gadasz farmazony bzdury ! Obligacje to bezpieczna inwestycja , może nie zyskasz za dużo ale i nie stracisz...a nasz kolega inwestuje w Euro a kurs tej waluty z ostatnich 6 miesięcy leci w dół czyli notuje stratę :) Francuzi kupują marki francuskie...co z tego że produkowane na słowacji skoro firma jest Francji ! a my co mamy? huty sprzedane, nie mam żadnej firmy prdukującej samochody tylko montownie firm niemieckich francuskich i innych....a to nie jest praca za friko lecz wspieranie polskich firm , polskiej gospodarki dzięki niej Polacy mają pracę ….a wspierając obcy kapitał zyski wyprowadzają za granicę a nie zostawiają w Polsce i Polska staje się biedniejsza ! ucz się gospodarki
                      • marekggg Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 12.01.20, 15:41
                        na polskich obligacjach rzadowych tylko tracisz... inflacja w polsce wynosi 3,4% a oprocentowanie obligacji - 3mies - 1.5%, 2 letnie 2.1% a 3-letnie - oprocentowanie zmienne 2.2% [url=http://www.obligacjeskarbowe.pl/]Obligacje/url] wiec moze zanim zaczniesz pisac o gospodarce to sie naucz czytac
                        • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 12.01.20, 17:00
                          marekggg napisał:

> na polskich obligacjach rzadowych tylko tracisz... inflacja w polsce wynosi 3,4
                          > % a oprocentowanie obligacji - 3mies - 1.5%, 2 letnie 2.1% a 3-letnie - oprocen
                          > towanie zmienne 2.2% [url=http://www.obligacjeskarbowe.pl/]Obligacje/url] wiec
                          > moze zanim zaczniesz pisac o gospodarce to sie naucz czytac

a ty się naucz myśleć patriotycznie...ważne w co inwestujesz a nie tylko zysk i kasa...inwestować w euro lub w obligacje to z dwojga lepiej w to drugie bo wspierasz Polskę a nie obce waluty i obce instrumenty finansowe :)
                        • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 12.01.20, 17:58
                          marekggg napisał:

> na polskich obligacjach rzadowych tylko tracisz... inflacja w polsce wynosi 3,4
                          > % a oprocentowanie obligacji - 3mies - 1.5%, 2 letnie 2.1% a 3-letnie - oprocen
                          > towanie zmienne 2.2% [url=http://www.obligacjeskarbowe.pl/]Obligacje/url] wiec
                          > moze zanim zaczniesz pisac o gospodarce to sie naucz czytac

bredzisz ! jeśli każda polska rodzina dostaje 500 zł to inflacji nie ma bo ma większy budżet a to tak jakby ceny były niższe bo może kupić więcej chleba i innych dóbr a nie mniej :)
                  • aron2004 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 14.01.20, 08:29
                    Ale pisowcy też kupują niemieckie auta np. 20-letnie BMW czy Audi 80. To wcale nie jest tak że wszyscy pisowcy jeżdżą polskimi samochodami.

No i zastanawia mnie ta Twoja wiara w to że jak UE upadnie to złotówka nie pójdzie w dół.

--
                    Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
                  • wislok1 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 15.01.20, 00:48
                    Niemcy kupują w większości niemieckie auta , francuzi francuskie ...i dzięki temu ich gospodarki są silne...

A Austriacy austriackie, Belgowie belgijskie, Szwajcarzy szwajcarskie, Luksemburczycy luksemburskie.............

I dzięki temu ich gospodarki są silne

Misiaczek, ty tak pier.olisz kompletnie bez sensu, ze dno odpadlo....
              • samspade Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 14:28
                misiaczek1281 napisała:

> Euro będą warte tyle co papier toaletowy

Podziwiam twój optymizm.
                A może to zwykła naiwność połączona z nie wiedzą.

>Polak patriota trzyma oszczędności w zł
                > otówkach

Polak patriota nie ma oszczędności. Bo jak mawia naczelnik jeżeli ktoś ma pieniądze to znaczy że skądś je ma.
              • marekggg Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 15:47
                co ma UK do Euro? nic. A zloto to sie jak najbardziej oplaca, chociaz drogie.
                i skoro ty taki mundry jestes, to sie dziwie dlaczego nie pracujesz w jakims banku.
                mam szczescie ze zarabiam i oszedzam w euro a nie w zlociszach.
                i o tym papierze toaletowym, to ci przypomne moze jak to bylo w czasach znienawidzonego Balcerowicza.
            • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 11.01.20, 19:08
              qqbek napisał:

> Ja od roku kupuję po trochu Euro, po rosnącym kursie.
              > Nie chcę zostać z tysiącami nic nie wartych cebulionów (tj. z ręką w nocniku).
              > Mam trochę akcji, mam trochę w złotówkach, ale większość... już jak najdalej od
              > tego pieprznika.
              >

ale jak po rosnącym kursie skoro kurs euro z ostatnich 6 miesięcy sukcesywnie spada co widać na poniższym wykrsie :)
              inwestycja po byku he he :)

www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/EUR
                  • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 12.01.20, 13:04
                    qqbek napisał:

> Gówno prawda misiu. Oscyluje pomiędzy 4,25 a 4,35. Jak twoi zasrani idole dorwa
                    > li się do koryta to było po 3,95.
                    >

ty piszesz takie bzdury że rzygać się chce...obwiniasz partie o kurs? popatrz na wykres , kurs euro spada o ok. 15-20 groszy od października 2019 a wcześniej był wysoki a pis rządzi nie od października 2019 lecz kilka lat wstecz więc gówno prawda że to ich wina że spada! a popatrz na kurs franka...idąc twoim tokiem myślenia można by oskarżać rządy PO że to za ich rządów zawierano niekorzystne umowy frankowe (gdzie wtedy był rząd?) i to wtedy frank wystrzelił z 2 zł do prawie 4 zł i frankowicze muszą dziś płacić bardzo wysokie raty jeśli już wytykamy komuś zarzuty walutowe :) nadal nie wytłumaczyłeś po co inwestować skoro kurs euro spada...by stracić? a jeśli kurs euro spada to dobrze o złotówce świadczy bo ona zyskuje a to znaczy że Polska waluta i gopodarka ma śię świetnie więc powinieneś za to chwalić nasz rząd a nie ganić:) ale ty nienawidzisz pisu więc nawet gdy znoszą złote jaja to i tak będziesz ich ganił - taka mentalność hehe:)
          • qqbek Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 12.01.20, 22:04
            misiaczek1281 napisała:

> a czy ty płacisz abonament RTV? ;-) no jeśli ludzie w większości nie płacą to s
            > kąd mają brać kasę na telewizję?
            > za kablówkę i satelitki ludzie płacą i to dużo więcej :)

Jakoś 5 lat temu, pomimo tego, że nikt nie płacił abonamentu, TVP była kilkadziesiąt milionów na plusie.
            Teraz jest dwa miliardy na minusie.
            Kto temu winien?
            Pierdolone krasnoludki, czy Kurski i jego szef z Nowogrodzkiej?

--
            • misiaczek1281 Re: Na co PiSuary wyrzucaja kase... Podlasie 15.01.20, 15:47
              qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
              >
              > > a czy ty płacisz abonament RTV? ;-) no jeśli ludzie w większości nie płac
              > ą to s
              > > kąd mają brać kasę na telewizję?
              > > za kablówkę i satelitki ludzie płacą i to dużo więcej :)
              >
              > Jakoś 5 lat temu, pomimo tego, że nikt nie płacił abonamentu, TVP była kilkadzi
              > esiąt milionów na plusie.
              > Teraz jest dwa miliardy na minusie.
              > Kto temu winien?
              > Pierdolone krasnoludki, czy Kurski i jego szef z Nowogrodzkiej?
              >
              >
              a powiedz ile wynosi abonament RTV? 10 Zł? a ile wynosi abonament za kablówkę lub cyfrową satelitę?
              40 zł? a nawet 80 zł....dostrzegasz różnicę? to od 400% do 800% więcej do tego satelitę płaci każdy kto ją ma bo mu wyłączą a abonamentu RTV ściągalność ile wynosi ? 10%? to skąd mają mieć kasę? rusz mózgiem :) :)
          • marekggg i jeszcze jedno piekne wspomnienie z Podlasia 11.01.20, 17:16
            bylem z wizyta u rodziny. postanowilismy ze pojedziemy zwiedzac, puszcze, cos tam jeszcze i twierdze Osow. sprawdzilem godziny otwarcia, wszystko sie zgadza, na wszelki wypadek zadzwonilem (to bylo w okolicach swiet wielkanocnych). i padlo pytanie czy wszyscy maja dowody. no tak, wszyscy, oprocz mnie, bo nie je mam obywatelstwa. A to nie, wtedy musze wystapic do MON o pozwolenie na wejscie. Czas rozpatrywania wniosku to 2 tygodnie. Bo jest to akurat objekt strategiczny. Usmialem sie niezle, jak carska twierdza moze byc objektem strategicznym i obywatel kraju czlonkowskiego NAT musi sie prosic o wejscie. No coz, darowalem sobie. Mentalnosc wojskowych jest gdzies w latach zimnej wojny caly czas.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka