Dodaj do ulubionych

2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje

13.01.20, 20:59
kolejna kasa wyrzucona w bloto. zamiast pomocc sluzbie zdrowia...
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 13.01.20, 21:37
      Przecież służbie zdrowia pomogli.
      Pensja lekarza stażysty to już 2500 złotych brutto, sęk w tym, że minimalna to już 2600.

Było 630 milionów na leki na chemioterapię w 2019, jest 580 na 2020, bo na czymś trzeba oszczędzać, a te rakowe to takie nieperspektywiczne, co innego redaktor Holecka.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 14.01.20, 10:17
            Z tymi stazystami to jest tak ze na dolnym Śląsku na chirurgii było na 2019 rok coś koło 20 miejsc dla stażystów. Mówicie ze nie dużo?
            Chętnych było 4. Na całe województwo.
            Durni dostali taka podwyżkę i dalej im się robić nie chce... nie chcecie wiedzieć jaka jest średnia wieku lekarza we wrocławskich szpitalach...

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 14.01.20, 11:03
                Podobnie. Różnica jest taka ze 70 letniej pielęgniarki raczej nie znajdziesz bo do tego trzeba siły fizycznej a 70 letnich lekarzy jest kupa, aktywnie pracujących na etatach, bo nie ma nikogo na ich miejsce

--
                Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                  • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 14.01.20, 15:47
                    Zdziwiłbys się
                    Teśc wlasnie podpisał kolejna umowę (68 lat)
                    Nie wiem jak wciąż wytrzymuje 2 dyżury w tygodniu

--
                      • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 14.01.20, 17:15
                        Myślisz ze oni to robią z miłości do zawodu? Dyrektor szpitala przychodzi na kolanach i obiecuje wszystko czego człowiek zapragnie plus kupę kasy bo wyjścia za bardzo nie ma. Zrozum obi pracują bo nie ma młodych na ich miejsce. Zero. Null.
                        Jak nie ułatwia nostryfikacji dyplomów z dzikich krajów to będziesz chodził się leczyć do wróżki. Zębuszki.

--
                        • nazimno Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 14.01.20, 17:23
                          Czyli to jest juz dramat.

W Niemczech tez maja problemy np. z prawdziwymi inzynierami-konstruktorami.
                          Mlodzi przychodza i w wielu sytuacjach wszystko pieprza.
                          Konstruowanie znaja jedynie z opowiadan starszych kolegow.
                          Boja sie tez odpowiedzialnosci za sp...ne projekty.

• marekggg Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 14.01.20, 17:29
                            nie tylko konstruktorzy i inzynierowie - rak do pracy brakuje wszedzi. ostatnio niemieckie ministerstwo zdrowia prowadzi projekt w kosowie - ucza mlodych niemieckiego i i przygotowuja ich na prace w niemieckich placowkach - szpitalach, domow starcow itp itd.
                            a ci mlodzi w kosowie sie ciesza, bo tam nie ma ani pracy, ani perspektyw.
                            • qqbek Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 10:28
                              "Stara" Europa, do której demograficznie bardzo szybko się zbliżamy, już taka jest. Tym, co dla większości było mocno niespodziewane, jest to ile osób z zewnątrz potrzebuje teraz polska gospodarka.
                              Drenaż zasobów demograficznych z Ukrainy w odpowiedzi na drenaż naszych zasobów przez kraje zachodu jest tylko czubkiem góry lodowej.

Nie ma się co łudzić, że wielu spośród migrantów ekonomicznych z Polski wróci do niej. Oni już zostaną na zachodzie, co najwyżej na emeryturę wrócą na "stare śmieci". Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, to nawet jeśli ktoś wróci na skutek Brexitu, to długo tu raczej miejsca nie zagrzeje.

I to samo będzie z Ukraińcami. Młodzi już "do siebie" nie wrócą, bo po kilku latach w Polsce są już bardziej "tutaj" niż "tam", a różnice pomiędzy "tutaj" a "tam" są coraz jaskrawsze.

--
                              Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
              • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 03:22
                Wina systemu.
                U nas Pielgniarki zarabiaja niezle i wcale sie nie napracuja bo oprocz pielgniarek w szpitalach jest meska pomoc - tzn "osilki" do pomocy przy pacjentach a takze np oni "napedzja" lozka kiedy trzeba pacjent przewizc na badania czy prcedury.
                nurse.plus/how-much-nurses-make/

• engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 04:36
                  O a dla ciekawskich to tak wyglada pokoj pacjentow (noramlny pokoj na wydziale ogolnym) w szpitalu (zbudowany 12 lat temu) gdzie mamy nasze emerytalne ubezpieczenie.
                  Mamy taka versje ubezpieczenia ze za caly pobyt, posilki i badania Placimy ok $250/dobe (copayment) przez pierwsze 7 dni a potem juz nic. I ilosc dni liczy sie od dnia zapisu do dnia poprzedzajacego wypis.. Tak ze jakby cie wypisali w ten sam dzien to nic :) Zone przyjeli np o 4:00 rano w sobote i wypisali ok 18:00 w niedziele to liczy sie jeden dzien chociaz w praktyce to "bite" dwa.
                  Szpital ma wszystkie pokoje jednosobowe i wszytkie z oknem i kanapa dla gosci czy rodziny plus skladany materac dla drugiej. Mozna tam byc czy odwiedzac 24/7 Pielegniarki sluza kocami i poduszka dla gosci a pacjent oczywscie ma wszytko - nie potrzebuje z domu nic poza komorka :) ...Jest oczywiscie TV (darmowy oczywscie - nie trzeba go karmic monetami) iprywatny stacjonarny telefon.
                  Pokoj ma ok 4.5x5.0 m i w rogu jest "wycieta" lazienka 2.5x2.5m
                  Oraz Menu.
                  Sa pory posiklow ale zamawiac jedzenie mozna kiedy sie chce....i co sie chce - chyba ze lekarz ograniczy (kuchnia ma wglad co pacjent moze) , Jak sie na czas nie zamowi to kuchnia dzwoni. .I oczywiscie dostaje sie jedzenie po przyjeciu i przed wyjsciem i nie ma ograniczen - mazna zawamowiac 5 razy w ciagu dnia jak sie jest glodnym. I patrza z przymruzeniem oka jak sie zamawia posilek ktory nakarmi 2 osoby...
                  Oprocz tego co jest w menu mozna sobie zamowiac inne rzeczy czy modyfikowac - chetnie zrobia czy dostarccza jak moga i maja produkty. Jedzenie calk dobre musze przyznac.
                  • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 15:19
                    Oooo to tak samo jak wyglądał pokój mojego syna w szpitalu medicover w Warszawie. I podobnie jak u Ciebie tutaj na taki szpital może sobie pozwolić 3-5% społeczeństwa. A co z reszta? Wyglądałeś kiedyś POZA swoje podwórko?

--
                    • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 17:55
                      Na taki szpital moze sobie pozwolic wiecej niz myslisz....
                      A to dlatego ze tu palcisz troche za pobyt w szpitalu ale inne opcje sa tanie... Tak suma sumarum ta opcja jest jedna z nzjdrozszych ale nie rozni sie az tak od innych.... Oczywiscie mozna wybrac opcje gdzi enie ma copayments ale wtedy na wszytko sie czeka i ma sie ograniczenia.
                      Znajomi maja i ja na razie sa zadowoleni...
                      W tych inych szpitalach masz w pokoju 2 albo 3 lozka i moze mniejsze menu ale genralnie to opieka podobna...
                    • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 18:02
                      Co z reszta? No reszta - to podejrzewam ze tak jak ja pracowala cale zycie, nie trwoniac pineniedzy i bardzo mocno liczyla na to ze bedzie miec szczescie dozyc emerytury... ???
                      Aha i i w szpitalu dali nam przy wejsciu broszurke gdzi pisze iz maja prawnie zabronione wogole wspominac albo pytac o cokolwiek zwiazne z kasa....jako ze to nie moze wplywac na opieke... kazdego traktuja tak samo.
                      A wiec dopiero po wyjsciu za jakos czas wysylaja (mam nadzieje ) rachunek..
                      Tak ze ci co nie maja kasy to tez beda leczeni i jak nie beda miec czym placic to zaplaca a jaknie to nie.. Dlatego tacy jak ja placa ciut wiecej?
                      I tu pielgniarki nie dostaja babonierek a lekarze koniakow czy whisky. :)
                      • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 19:53
                        A co się stanie z tym co nie zapłaci po wyjściu ze szpitala?

Aha patrząc z perspektywy tylko Kalifornii to ja powiem ze w Europie jest lepiej. W luxemburgu czy w Szwajcarii.

--
                        • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 21:20
                          Zgadzam sie. Z punktu widzenia calego kraju w Europie zachodniej jest gneralnie lepiej.... i "rowniej"
                          Tutaj zas sa duze rozbieznosci jak zreszta w innych sferach....
                          Ja nie narzekam i mam chyba lepsza opieke niz w wiekoszosci krajow Europy...
                          W europie panstwo dba o ludzi a tu sie oczekuje ze kazdy bedzie dbal o siebie
                          • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 21:40
                            No widzisz, ja tez nie narźekam bo generalnie jest mi zajebiscie i nigdzie nie bedzie lepiej ale moja pozycja nie wywołuje u mnie ślepoty na to jak maja inni. A u Ciebie i owszem.
                            To raz.
                            Dwa - opisywanie stanów z punktu widzenia mieszkańca Kalifornii z duża emerytura jest dokładnie tym samym czym opisywanie Europy z punktu widzenia szwajcarskiego rentiera.

--
        • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 18:12
          Po perwsze to ciagle lepiej niz w Polsce bo tu przynajmniej maja co sprzedac....
          Po drugie, wiesz kto tak ma w USA? Ci co popieraj Bernie Sandersa i uwazaja ze im sie wszytko nalezy za darmo a wiec nie kupuja ubezpieczen liczac na to ze panstwo sie nimi zaopiekuje...bo przeciez im sie nalezy a na ubezpieczenie nie mieli kasy i nie bylo sensu wydawac jak byli zdrowi..

Ja akurat mialem zawal i kosztowalo mnie to "grosze" - Dla zmotoryzowanych to mniej wiecej tyle ile w serwisie licza za wymiene okladzin hamulcowych :)
                • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 21:45
                  U nas 2.8
                  U was w najlepszych stanach pow 3.7 w najgorszych pow 7.
                  Co wy tym dzieciakom robicie???
                  Masakra jakaś.

--
                  • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 21:55
                    Ja nic nie robie.... Moja wnuczka mial sie bardzo dobrze chociaz urodzila sie jako wczesniak.
                    Nawet najlepszych stanach jest duza roznica pomiedzy statusem, zdrowiem matek i czyms tam jeszcze..
                    Ze zdrowime jest jak z dziecmi.. Jak zostawisz edukacje szkole i nie angazujesz sie to dzieci ci wyksztalca na robotnikow niewykwalifikowanych a jak sie zaangazujesz i poswiecisz temu wiecej czasu i kasy to wychowasz tych co sobie w zyciu poradza.
                    • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 15.01.20, 21:59
                      To ja jednak wole ze państwo sie tym zajmuje i na 1000 porodów umiera pare dzieci mniej.
                      Nie wiem co dzieci zawiniły ze maja płacić za głupotę rodziców

--
                      • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 16.01.20, 00:03
                        No wiec dlatego Ty wolisz aby Panstwo sie zajmowalo Teoimi dziecmi a ja wole aby mi nie przeszkadzalo i pozwolilo mnie to robic poniewaz ja mam w tym wiekszy interes.
                        Pytaj tez te co je wyskrobano ... a statstycznie wiekoszsc by oprzezyla i niezle sobie radzila.
                        No i dlatego nam dobrze tu gdzie jestesmy i ja uwazam naszego rodaka - Berniego Sandersa - socjaliste na progu komunizmu za idiote.
                        • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 16.01.20, 06:24
                          Czyli nawet jak widzisz ze państwo robi to lepiej to i tak wolisz żeby było gorzej? Zdumiewające. Jestesmy w tym beznadziejni i chcemy dalej tak to ciągnąć.

--
                            • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 08:56
                              Proste, skoro w Europie śmiertelność niemowląt jest drastycznie mniejsza od tej w US, i nawet w Polsce jestesmy w tym lepsi od najlepszej na świecie Kalifornii to znaczy ze opieka państwa nad nowororkiem jest skuteczniejsza.
                              Np badania przesiewowe robione są w Europie i w Polsce od lat. A u Was jak sobie sam nie zrobisz to nie masz. Najwyżej dziecko umrze, albo bedzie niedorozwinięte.

--
                              • qqbek Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 11:14
                                trypel napisał:

> Proste, skoro w Europie śmiertelność niemowląt jest drastycznie mniejsza od tej
                                > w US, i nawet w Polsce jestesmy w tym lepsi od najlepszej na świecie Kaliforni
                                > i to znaczy ze opieka państwa nad nowororkiem jest skuteczniejsza.
                                > Np badania przesiewowe robione są w Europie i w Polsce od lat. A u Was jak sobi
                                > e sam nie zrobisz to nie masz. Najwyżej dziecko umrze, albo bedzie niedorozwin
                                > ięte.

Dwadzieścia kilka lat temu, w ramach długaśnych zajęć z demografii, doktor T. wbijał nam do głów, że jesteśmy "100 lat za murzynami", bo współczynnik rozwoju cywilizacyjnego mierzy się właśnie (i zdaniem doktora przede wszystkim) współczynnikiem umieralności niemowląt.
                                Co do badań przesiewowych to bym z radości nie sikał jeszcze po nogach - bez wskazań i gdy matka ma mniej niż 35 lat z badań robi się tylko USG. Na genetykę i bardziej wypasione badania to albo trzeba sobie odpowiednio "zasłużyć", albo po prostu za nie zapłacić (co uczyniłem w przypadku córki). W bardziej cywilizowanych krajach na życzenie jest cała diagnostyka.

--
                                • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 11:51
                                  mylisz sie - od ok 15 lat (finansowane przez ministerstwo a nie NFZ) robi sie badania przesiewowe wszystkim niemowlętom (nawet tym nieubezpieczonym z rodziców np z Ukrainy), z automatu, krew z pięty na bibułe i do laboratorium w ciągu pierwszych 48h zycia. Jak nic sie nie dzieje (oby) to nawet mozesz o tym nie wiedziec chociaż rodzice którzy wiedzą o jakims ryzyku (choroby genetyczne w rodzinie itd) mocno sie tym interesują.

--
                                  • qqbek Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 12:00
                                    Ja mówiłem o badaniach prenatalnych.
                                    Badania prenatalne Polska nadal traktuje po macoszemu.
                                    Nadto trafi się jeszcze czasem jakiś kołtun-troglodyta, co to solidną willę pod Warszawą sobie "wyskrobał", zanim mu się światopogląd o 180 zmienił i zmusi matkę do urodzenia dziecka bez mózgu...
                                    To też rzutuje na statystyki.

O badaniach noworodków wiem :)

--
                                    • trypel Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 12:32
                                      niby rzutuje ale i tak jest 2-3 x lepiej nie z Hameryce
                                      niestety prenatalne mają złą opinie koscielną (wstep do aborcji :D)
                                      wiec żaden rząd na to nie pojdzie

--
                                      • qqbek Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 13:07
                                        trypel napisał:

> niby rzutuje ale i tak jest 2-3 x lepiej nie z Hameryce
                                        > niestety prenatalne mają złą opinie koscielną (wstep do aborcji :D)
                                        > wiec żaden rząd na to nie pojdzie

Wiesz, jak słyszę, że Ordo Iuris jest za całkowitym zakazem badań prenatalnych, to zaczynam się zastanawiać, w jak głębokim średniowieczu żyjemy?
                                        Obecna sytuacja też nie jest najlepsza.
                                        Ci których stać to też najczęściej osoby o wyższej świadomości zdrowotnej i wyższym statusie materialnym.

Biednych wszyscy łupią, nie dając im nic w zamian.
                                        Jak słyszę o dobrze prosperujących "bankach krwi pępowinowej" to mi się nóż w kieszeni otwiera, bo znam rodziców, których tak ci hochsztaplerzy omotali, że wzięli na to "cudo" pożyczkę w parabanku.
                                        Co więcej, te gnoje są tak przekonujące, że mało mi małżonki nie przekonali do swojego "hokus-pokus".
                                        Ta jednak zażyczyła sobie, żebym ja przyszedł na spotkanie. Oszustka, "lekarka", mało się nie popłakała na koniec. Jak? Całą argumentację (włączając w to bzdurne argumenty o tym, że krew taka może pomóc rodzeństwu) podpierała twierdzeniem "jako lekarka". Po 15 minutach poprosiłem więc o numer PWZ :)

Mamy zamiast prawdziwej opieki medycznej, jej namiastkę.
                                        Już o dostępie do lekarzy nie chce mi się pisać, ja jestem ze sporego miasta, więc problemu nie mam, ale gdzieś na zapyziałej, popegeerowskiej wsi w Pomorskiem ludzie nierzadko mają kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego lekarza pierwszego kontaktu i drugie tyle do specjalisty.

--
                              • engine8 Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 17.01.20, 22:23
                                Chyba ten problem jest zbyt skomplikowany abym ja sie za niego bral...
                                Generalna roznica jest taka ze u nas kazdy ma sie zajac soba i zadbac o siebie i to nie jest nowy wymysl - tak bylo i jest.. I w zwiazku z tym sa dobre i zle strony tego systemu...
                                Ja nie neguje ze nasz system opieki , swiadomosc ludzi, zroznicowanie spoleczne i ekonomiczne nie sa tego powodem - na pewno sa...
                                Ale nie da sie ukryc ze coraz czescie i czesciej widzi sie zwolennikow sojalizmu... nie wszyscy potrafia sobie poradzic z dbaniem o siebie...

• qqbek O żesz kurwa ja pierdolę! 17.01.20, 14:29
      marekggg napisał:

> kolejna kasa wyrzucona w bloto. zamiast pomocc sluzbie zdrowia...

Z okazji "okrągłej, siódmej rocznicy" zejścia matki "szeregowego posła":

kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,25608077,tvp-info-transmitowalo-msze-w-intencji-jadwigi-kaczynskiej-i.html#s=BoxOpImg5
      --
        • j_malec Re: O żesz kurwa ja pierdolę! 18.01.20, 11:08
          A to nie jest szeregowy poseł ? Może wymienisz jakiekolwiek funkcje państwowe które pełni ? Zanim się zapienisz i napiszesz że jest prezesem PIS'u, to od razu ci napiszę że to nie jest funkcja państwowa.
          Kaczyński jest po prostu zwykłym tchórzem, który zwyczajnie boi się wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje. Woli kierować marionetkami pokroju 'prezydenta', czy innych przydupasów.
    • kull Re: 2 miliardy zlociszy na TVKurwowizje 18.01.20, 11:36
      To nie jest kasa wyrzucona w błoto-to kradzież kasy należącej do obywateli -po to, żeby rezimowa TV gloryfikowała jedynie słuszną partię na świecie- sredniowieczną sektę Kaczora-Kurdupla !z jego pieskami w składzie!/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka