Dodaj do ulubionych

Fabia VRS vs. Mini Cooper na Top Gear

IP: *.bytom.compnet.com.pl 23.10.04, 10:37
Ocenili, że Skoda z dieslem jest szybsza od Mini. Niezłe, co, Szymi?
Obserwuj wątek
    • Gość: ma Re: Fabia VRS vs. Mini Cooper na Top Gear IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.10.04, 19:58
      Tak, też to oglądałem i ciekaw jestem wielkiej dyskusji na forum. Ale Fabia
      wygrała głównie dzięki dużemu mom. obr. i szybkim przyspieszaniu przy wyjściu z
      zakrętów a na samych zakrętach rzucało nią.
      A poza tym wystarczyło popatrzeć na nie w tym wyścigu, jakie to paskudne to coś
      od VW, fu.
      Faktycznie, nie wiem jakie to mini było, S czy nie S, ale mówili, że oba
      kosztują mniej więcej tyle samo (12 tys. funtów) i oba mają ok 9 sekund do 100.

Może zamiast pytania, czy diesel lepszy czy benzyna pytanie: co byś TY za te
      pieniądze wolał? Dla mnie odpowiedź jest oczywista.
        • Gość: ma Re: Fabia IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.10.04, 23:38
          Gość portalu: Fabian TDI napisał(a):

> W UK Skoda jest bardzo wysoko ocenianą marką, cóż angole nie mją kompleksów:)

Abstrahując od tego, że samochód to maszyna do przenoszenia się z punktu A do
          punktu B, to akurat Skoda, Rover i Daewoo to najbardziej wyśmiewane marki.
          Dawniej (w czasach komunistycznych) to Skoda była uważana za najgorszy możliwy
          samochód. Nie wiem skąd bierzesz taki pomysł, że Skoda jest wysoko ocenianą
          marką...
          • Gość: Robert hahaha, ale banał, że aż nieprawda IP: *.aster.pl 24.10.04, 12:06
            >Abstrahując od tego, że samochód to maszyna do przenoszenia się z punktu A do
            punktu B

I wszystkie gorące i pełne wyzwisk kłótnie na tym forum absolutnie to
            potwierdzają. A wogóle to forum to jest po to aby pogadać jak samochodem
            przemieszczać się z punktu A do B.
            Walnałes facet, z tym stwierdzeniem jak kula w płot:) Od kiedy sprzedawcy
            odkryli w postepowaniu nabywców cos takiego jak PRÓŻNOŚĆ (a odkryli to kilkaset
            lat temu) nigdy już żaden samochód nie służy właścicielom wyłącznie do
            przemieszczania się. Nawet taksówkarz tęsknie spogląda na inne mercedesy. A dla
            niego auto to rzeczywiście coś wyłącznie do praktycznego wykorzystania.
            • Gość: ma Re: hahaha, ale banał, że aż nieprawda IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.10.04, 13:05
              Walnałes facet, z tym stwierdzeniem jak kula w płot:) Od kiedy sprzedawcy
              > odkryli w postepowaniu nabywców cos takiego jak PRÓŻNOŚĆ (a odkryli to
              kilkaset lat temu)

No ale o co Ci chodzi? Nie zrozumieliśmy się. Samochód do tego służy, wszelkie
              lubienie i nielubienie marek, zarty o skodzie albo daewoo to dziecinada rodem z
              przedszkola. Dlatego zacząłem od tego, bo ja osobiście mam gdzieś takie
              sympatie i antypatie samochodowe. OK, rozmawiamy sobie o samochodach, jednym
              się podoba jedno, innym drugie, pytamy się wzajemnie o różne rzeczy, ale
              generalnie jest to zabawa.
              A jeżeli chodzi o wyzwiska to nie mają nic wspólnego z samochodami tylko z
              chamstwem i brakiem wychowania uczestników. Rozpisałem się, cześć :-)
              • Gość: Robert Sorry, ale to myslenie zyczeniowe IP: *.aster.pl 25.10.04, 08:54
                Możliwe że bardzo chciałbys aby tak było, aby samochód służył wyłącznie do
                przemieszczania się. Jednak gdyby to była prawda, to zostałby juz dawno wyparty
                przez praktyczniejsze (tańsze) środki transportu.
                Niestety (a może i stety) fakty sa takie że samochód to przede wszystkim symbol
                statusu, gadżet, zabawka a dopiero na szarym końcu środek transportu. Można
                tego nie popierać, ale taka jest rzeczywistość, sorry:)
                Na pociechę dodam, że samochód nie jest w tych funkcjach (zaspokajania potrzeb
                konsumpcji) niczym innym od całej masy innych rzeczy. Np. zegarków - gdyby
                ludziom zależało na dokładnym wskazaniu czasu, to wszyscy uzywaliby
                superdokładnych zegarków, kosztujących z grubsza $5/sztuka. A jak jest?
                Jedzenie? Nic prostszego niż wepchnąc do przełyku z gazety kupkę węglowodanów i
                aminokwasów zawartych w ciastku z dziurka i kanapce z pasztetem. A jak jest?
                Nie jest czasem fajnie pójść do restauracji ze znajomymi i ładnie spędzic
                wieczór przy jedzeniu?
                Życie, kolego, zycie. Samochody nie są tu żadnym wyjątkiem:)
        • szymizalogowany heeeee 24.10.04, 10:28
          > W UK Skoda jest bardzo wysoko ocenianą marką, cóż angole nie mją kompleksów:)

ja jak czytam TopGear to w kazdym numerze znajduje jakis zart ze Skody

--
      • Gość: ma Re: Fabia VRS vs. Mini Cooper na Top Gear IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.10.04, 23:35
        > Bardziej wiarygodna wygrana skody byłaby wtedy gdyby jechali prawdziwi
        kierowcy wyścigowi, a nie jacyś amatorzy-dziennikarze.

oj chciałbyś umieć tak jak oni jeździć, nie mówię o tym wyścigu, ale ci co
        pracują w TG (a także w 5th Gear) to wiedzą o czym mówią. A poza tym - to
        przecież nie są samochody dla kierowców wyścigowych tylko dla amatorów, więc
        nie ma problemu.
        • Gość: xxx a skoda w USA IP: *.client.comcast.net 24.10.04, 04:10
          dajcie skode do USA, zobaczymy co to warte. takie marki jak francuzy czy wlochy
          sie na tym rynku nie uchowaly. dae-who? tez prubowal ale tylko glupi czarnuch
          sie na to skusil. wychodzi na to ze tylko niemiec, szwed i japoniec potrafi
          zrobic auto ktore wytrzyma konkurencje na amerykanskim rynku.
          • Gość: ma Re: a skoda w USA IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.10.04, 10:43
            No jasne, kraj w którym kupuje się półciężarówki z silnikiem V8 i zawieszeniem
            na którym czujesz się jak w Titanicu, palące 20 l/100 km które służą do jazdy
            po przedmieściach to faktycznie rynek promujące technikę motoryzacyjną. Nie
            chodzi mi akurat tu o skodę (na pewno by się nie opłacało tam promować
            kompletnie nieznanej marki), ale jeżeli chodzi o samochody to jest to bardzo
            dziwny kraj.
            • szymizalogowany Re: a skoda w USA 24.10.04, 10:50
              > No jasne, kraj w którym kupuje się półciężarówki z silnikiem V8 i
              zawieszeniem
              > na którym czujesz się jak w Titanicu, palące 20 l/100 km które służą do jazdy
              > po przedmieściach to faktycznie rynek promujące technikę motoryzacyjną. Nie
              > chodzi mi akurat tu o skodę (na pewno by się nie opłacało tam promować
              > kompletnie nieznanej marki), ale jeżeli chodzi o samochody to jest to bardzo
              > dziwny kraj.

to stereotyp co piszesz

autoraowi chodzilo raczej o to ze w Polsce przedstawiciel nizszej klasy
              sredniej jezdzi Fabia 1.4 MPI, we Francji jezdzi moze Renault Megane 1.6 a w
              USA ten sam czlowiek jezdzi Toyota Camry 3.3 V6 albo Honda Accord 3.0 V6

w USA nowiutenski Accord 3.0 V6 ktory u nas byl by traktowany jak super
              luksusowa limuzyna jest zwyklym przecietniakiem dla tych co sie nie dorobili za
              duzo

wiec marki jak Skoda czy Reanult nie maja tam czego szukac bo dla nich 3.0 V6
              to szczyt mozliwosci albo i poziom niedostepny - a dla Mercedesa, BMW czy
              Lexusa 3.0 V6 to przecietna rutyna

--
              • Gość: ma Re: a skoda w USA IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.10.04, 13:11
                > to stereotyp co piszesz
                >
                >
                > autoraowi chodzilo raczej o to ze w Polsce przedstawiciel nizszej klasy
                > sredniej jezdzi Fabia 1.4 MPI, we Francji jezdzi moze Renault Megane 1.6 a w
                > USA ten sam czlowiek jezdzi Toyota Camry 3.3 V6 albo Honda Accord 3.0 V6
                >
                > w USA nowiutenski Accord 3.0 V6 ktory u nas byl by traktowany jak super
                > luksusowa limuzyna jest zwyklym przecietniakiem dla tych co sie nie dorobili
                za
                >
                > duzo
                >
                > wiec marki jak Skoda czy Reanult nie maja tam czego szukac bo dla nich 3.0 V6
                > to szczyt mozliwosci albo i poziom niedostepny - a dla Mercedesa, BMW czy
                > Lexusa 3.0 V6 to przecietna rutyna

Dobra, ale Ty piszesz tylko o markach importowanych do USA, a nie ich krajowych
                cudach jak np. to coś:
                www.pontiac.com/aztek/360.jsp?brand=aztek&pagename=photo_gallery&mode=exterior

(chyba link trzeba będzie wklejać w kawałkach :-)

Nie wiem czy accord 3.0 v6 jest w Ameryce dla niższej klasy średniej, ale wiem,
                że ich samochody (z małymi wyjątkami) są okropne. W szczególności zaś wnętrza
                to jest obraza dla zmysłów.
    • szymizalogowany no niezle 1.9 TDI wygral o wlos z 1.6 wolossacym 24.10.04, 10:36
      > Ocenili, że Skoda z dieslem jest szybsza od Mini. Niezłe, co, Szymi?

to wspanialy rezultat Skody oraz diesli!!!

turbodoladowany 1.9 TDI wygral doslownie o wlos z wolossacym 1.6 - do tego ta
      Skoda ma uchodzic za "sportowa" a zwykly MINI Cooper jest co najwyzej
      awangardowy ale na pewno nie ma ambicji sportowych

mogli zrobic test 1.9 TDI vs MINI Cooper S 1.6 170 KM albo vs fabryczna wersja
      tuningowana 200 KM

ale juz zwykly Cooper S ma 7.2s a "sportowa" Fabia 9.0s (zupelnie "niesportowy"
      Cooper ma 9.3s)

Wiwat Skoda!

ps. osobiscie uwazam ze Skoda Fabia i MINI to smieszne buble ktorymi mozna co
      najwyzej pojechac do Geanta na zakupy (jak Geant jest blisko domu)

--
      • Gość: kierownik_masarni Re: no niezle 1.9 TDI wygral o wlos z 1.6 wolossa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 18:30
        Nie jestem zwolennikiem diesli ,ale trzeba przyznać ,że Skoda wygrała . Tylko
        ludzie są zadowoleni z tego co im socjalistyczne komuch dadzą na talerz i się
        muszą z tego cieszyć i to podziwiać .Kogo w Polsce stać na nawet te "marne" 3 l
        V6 ?? Jakiegoś bogacza tak ?? A w Ameryce takim samochodem jeżdżą
        przeciętniaki . Gdybym miał ten biznes co w Polsce ,tylko że w Ameryce to
        jeździłbym teraz minimum Acurą 3.2 ,ale tutaj w naszym socjalistycznym kraju
        muszę brać pod uwagę koszty eksloatacji . Dwanaście lat temu mogłem wyjechać do
        USA ale mnie nie puścili ,teraz już za bardzo się zakorzeniłem . Śmieszy mnie
        jak ludziska podziwiają te oszczędne diesle i samochody na gaz ,podziwiają bo
        nie mają wyjścia .
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się