Dodaj do ulubionych

Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 11:07
przez to gó.... prasę motoryzacyjną . W jednym teście czytam ,że zawieszenie
jest super zestrojone i ma się jednoscześnie bardzo komfortowe jak i dobrze
trzymające się drogi auto. W drugim czytam ,że jest bardzo twarde . Poziom
hałasu wogóle się nie pokrywa w poszczególnych testach . Piszą ,że jest
bardzo ciche a przy 100 km/h jest 68 Db (?!!) . Jedni piszą lub mówią ,że
automat Hondy jest kiepski ,a inni że bardzo dobrze reaguje na kickdown i
płynnie zmienia biegi . To o co tu chodzi . Dealerzy nie mają akurat 2.4 z
automatem ,żebym mógł się o tym przekonać ,a zresztą czuję wielką łaskę do
jazdy próbnej . Jak tu podjąć decyzję o zakupie ?? Czy Honda jest
produkowana w Japonii ?? Jest mniej awaryjna od Toyoty ? Czy jest warta
swojej ceny ?? Czy stanieje ??
Obserwuj wątek
    • Gość: malmar Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: *.srem.sdi.tpnet.pl 09.11.04, 11:51
      Z nieba mi spadłeś z tym wątkiem. Jako osoba nieśmiała myślałem, że w/w
      problemy dotyczą tylko mnie. Nie wiem dlaczego ale w ciągu ok 1,5 miesiąca
      zabiegów nie mam możliwości jazdy próbnej /dotyczy 2,4 aut./ Nie mam
      najmniejszego zamiaru wyjechać poza Poznń żeby ją odbyć. Mam też wrażenie że
      daelerzy robią łaskę co do jazdy ???. Z racji tego,że jakiś wpływ na decyzję
      zakupu ma moja żona coraz częściej skłaniam się ku Pegutowi 407 3,0 aut. Tzn
      powiem tak serce podpowiada Honda, rozsądek P407. Prosze o opinie.
      P.S. Serca mam coraz mniej. Czekam z decyzją do grudnia.
    • Gość: irokez Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 12:15
      www.motoring.co.za/index.php?fSectionId=855&fArticleId=382843
      w tym teście to Honda marnie wypadła bo do 100 km/h zajeło 10,7 s .a w
      kickdownie 60-120 km/h 10,2 . Po drugie spalnie wyszło OGROMNE 12 l ??!!

www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\870&file=zp_169.xml
      tutaj już zupełnie co innego wyszło .

Ale to paranoja ,żeby człowiek czytał odczucia inncyh zamiast iść do salonu i
      samemu spróbować tego . Szkoda że nie ma V6 i komutera .
      • Gość: rollo tomasi Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: 213.76.135.* 09.11.04, 12:31
        Wybaczcie panstwo, ale sugerowalbym aby zupelnie nie wierzyc testom polskiej
        prasy motoryzacyjej. "Dziennikarze" tychze periodykow, to
        najbardziej "skorumpowana" grupa pismakow w Polsce. Skoumpowana nie wprost, ale
        poprzez bardzo drogie upominki, wyjazdy na "szkolenia", prezentacje itd.
        Dostana samochod do testow na miesiac i full paliwa - bedzie dobra ocena. Nie
        dostana - bedzie zla ocena. Trzeba pamietac, ze wg. dziennikarza defunicja
        krzywdy spoleczej wyglada tak - "nawjwieksza krzywda spoleczna, to krzywda
        wyrzadzona dziennikarzowi".
        • Gość: irokez Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 13:37
          Czyli my klienci jesteśmy w kropce ?? Dealer robi łache ,a prasa okłamuje .
          Dobra przyzwyczaiłem się ,ale zaczyna to mnie ,delikatnie mówiąc, wqu....ć .
          Czyli co mam zrobić ?? Kupic tani używany samochód ,czy nowy ?? Oczywiście
          wolałbym nowy ,ale po tym jak się upewnie ,że te auto będzie mi odpowiadało . W
          Ameryce to mają super ,bo w tym roku wyjdzie tam Accord z V6 hybrydą ,a w
          Polsce co ?? 2.2 CDTi ,chociaż niczego sobie ,ale volałbym ekonomiczną V6 .
          Czyli jest ktos na forum kto może się podzielić wrażeniami z jazdy Accordem
          2.4 ,może nawet i z automatem ??? Będę wdzięczny . Pozdrawiam .
          • Gość: pitttt Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: 62.148.84.* 09.11.04, 13:52

Witam odbyłem jazdę próbną Acordem 2,4 ale z manualem i moim skromnym zdaniem
            autko porusza się idealnie silnik ciągnie od najniższych obrotów aż po sam
            koniec obrotomierza .... wrażenia piorunujące bez redukcji przyspiesza bardzo
            szybko a po zmniejszeniu biegu to jest poprostu katapulta , po kilku chwilach
            musiałem odpuścić słuchania cudownych dźwięków silnika bo zrobiło sie 180km /h
            i droga się kończyła.... skrzynia 6 biegowa pasuje do silnika jak najbardziej
            lekko i precyzyjnie zmienia przełożeń kwestia tylko wprawy przy włączaniu 6
            biegu ale po kilku minutach jazdy zapomina się o tym problemie , we wnętrzu
            cicho i przytulnie materiały ok rozplanowanie deski rozdzielczej też w
            porządku, a zawieszenie jest na tyle sprężyste że w szybkim pokonywaniu
            zakrętów nie ma kłopotu i na tyle komfortowe że człowiek nie podskakuje jak
            piłeczka ping pongowa jednym zdaniem tak jak powinno być , acha i
            przedewszystkim ciche przy pokonywaniu naszych wertepów i przejazdów kolejowych
            np nie dochodzą zadne dziwne i niepożądane dźwięki....
            Jak coś jeszcze by ktoś kciał się zapytać to śmiało
            Pozdrawiam
            • niknejm Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można 09.11.04, 14:18
              Gość portalu: pitttt napisał(a):

> Witam odbyłem jazdę próbną Acordem 2,4 ale z manualem

A jeśli chodzi o automat i 2.4, to jeździłem takim w wersji kombi. IMHO automat
              dość mocno 'obcina' osiągi tego samochodu - tracisz tak z 10% dynamiki (zresztą
              potwierdzaja to dane techniczne), choć kickdown (i w ogóle skrzynia) działa
              bardzo dobrze.

Samochód produkowany w Japonii, nienagannie zmontowany, b. dobrze wykonany.
              Accordy zawsze były b. dobre, jeśli o niezawodność chodzi, choć Toyoty są
              jeszcze trochę lepsze (Avensis to już absolutna czołówka rankingów). Natomiast
              teraz Avensis jest robiony w EU, a Accord w Japonii, co może jeszcze bardziej
              zatrzeć tą (i tak już niewielką) różnicę.
              Accord w wersji 2.4 ma raczej twarde i bardzo dobrze zestrojone zawieszenie -
              na co dzień jeżdżę twardo zawieszonym Civiciem 1.8 169KM. Accord lepiej tłumi
              nierówności, ale na zakrętach też zachowuje się bardzo pewnie. Samochód
              prowadzi się niezwykle płynnie, jest 'zwinny'. Nie odczuwa się, że to w sumie
              dość spory samochód. Promień zawracania (co mnie zszokowało) ma mniejszy niż
              mój Civic.
              Bardzo dobrze się w tym samochodzie siedzi, można zająć optymalną pozycję za
              kierownicą. W Avensisie przeszkadza mi trochę zbyt szeroka konsola środkowa, w
              Accordzie nie mam z tym problemu.

Wadą Accorda (tylko w wersji 4D) jest niezbyt duża ilość miejsca z tyłu. Kombi
              ma zwiększony rozstaw osi, miejsca jest więcej, za to jest troszeczkę głośniej
              niz w limuzynie (co jest typowe dla wielu kombiaków). Co do hałasu - jest
              znacznie niższy niż u mnie w Civicu (jak się mozna łatwo domyśleć ;-)), ale do
              Peugeota nie mam porównania. Subiektywnie - jest cicho.

Polecam 2.4 executive w wersji, która nazywa się chyba 'ciemne drewno', jeśli
              chodzi o wykończenie wnętrza - jest elegancko, a mało krzykliwie.

Co do jazdy próbnej - zachęcam do wykonania telefonu do Hondy Poland. Na
              www.honda.pl powinien być ich telefon. Swoją drogą dziwne, bo w W-wie nie
              miałem problemu z jazdami próbnymi, a dealerzy mocno do nich zachęcali.

Swoją drogą - jak będę zmieniał samochód, to będzie to właśnie Accord 2.4 lub
              Civic TypeR - w zależności od liczebności rodziny ;-)

Co do Peugeota - ma on silnik V6, ale osiągi mało imponujące jak na 3.0L V6.
              Paradoksalnie Accord 2.4 (nawet w wersji automat) jest dynamiczniejszy. No i
              Peugeoty nigdy nie były mistrzami bezusterkowości plus... 407 to nowiutki model
              na rynku. Wolę nie kupować debiutantów rynkowych, po co byc beta-testerem...
              Natomiast Peugeot 407 jest bardzo ładny. A w Accordzie tył wydaje mi się nie do
              końca dopracowany stylistycznie - reszta (bok, przód) też jest bardzo ładna.

Pzdr
              Niknejm
            • Gość: irokez Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 14:42
              Dzięki serdeczne za odpowiedź . Wiem ,że z automatem Honda sporo traci i tu
              jest mi smutno ,ale lubię komfort . Co do usterkowości znalazłem jakąś
              wzmiankę ,że Honda wezwała 30 tyś Accordów w związku z usterką silnika . Ale
              już niebyło jakiego silnika i czy to poważna sprawa . Wie ktoś coś może o
              tym ?? Szkoda że to nie V6 i 3 l . Czyli zawieszenie nie jest w stylu franzuzów
              i mercedesów ?? Twarde ,ale sprężyste tak .
              • niknejm Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można 09.11.04, 16:39
                Gość portalu: irokez napisał(a):

> Szkoda że to nie V6 i 3 l . Czyli zawieszenie nie jest w stylu franzuzów
                > i mercedesów ?? Twarde ,ale sprężyste tak .

Twardsze niż w większości francuskich limuzyn. Ale zachowuje przyzwoity
                komfort. Ciężko to tak opisać. Musisz pojechać sam...

Co do V6, to np. w Niemczech i Czechach jest w regularnej ofercie Accord Coupe
                V6 3.0L. Na życzenie dealer Ci sprowadzi, ale z jazdą próbna w PL będzie
                kłopot... A i cena może b yć mało przyjazna...

Zauważ jednak, że Accord 2.4L przyspiesza lepiej niż Peugeot 3.0L V6 (oba z
                automatem). I w tym tkwi sekret stosunkowo korzystnej ceny tego Peugeota. Bo
                nowe silniki V6 Hondy (np. ten 3.5L 300KM z Acury RL) to jednak dużo lepsze
                konstrukcje niz V6 Peugeota.

Jeśli KONIECZNIE chcesz dobre V6 i stosunkowo mało usterkowy samochód, pomyśl
                może o Mondeo ST220. Ale tam automatu brak. :-(

Pzdr
                Niknejm

Pzdr
                Niknejm
    • Gość: tanugal Re: Proszę o opinię o Accordzie ,bo oszaleć można IP: *.saint / 195.117.38.* 09.11.04, 14:43
      nie wyobrażam sobie kupienia samochodu bez jazdy próbnej. jeśli robią łaskę, to
      albo zmień miasto (w końcu jak masz wydać 120 tys. to chyba można sie
      przejechać na wycieczkę na jeden dzień do w-wy np. żeby wiedzieć co się
      kupuje?) albo .... zmień firmę. wszystkie ale to wszystkie oceny są
      subiektywne. każdy ma inne preferencje i inne punkty odniesienia. jeśli ci ktoś
      pisze że 2,4 w manualu to torpeda od najniżjszych obrotów to pytanie pierwsze
      jest z czym porównuje. jak podjechał na jazde próbną dajmy na to jakimś typowym
      samochodem klasy D z silnikiem 1,8 (takich jest chyba najwięcej) to jasne że
      poczuje się jak w torpedzie. zawieszenie miękkie, twarde? a co dla Ciebie
      oznacza twarde? do czego się przyzwyczaiłeś? przecież to naprawde bez sensu.
      musisz sie przejechać tym co masz kupić. a jak nie mają to im podziekuj chyba
      że lubisz niespodzianki.
      z rzeczy które można powiedzieć bez jazdy akurat tą wersją, to tyle że nie
      stanieje - na coś takiego nie licz w ogóle - oraz że automat z tym silnikiem
      musi pogarszać osiągi co podaje nawet producent (ponad 1 s. do setki różnicy).
      według mnie zresztą do silnika hondy automat nie pasuje.
      tylko co z tego wynika - nic. moze dla Ciebie 9 s. coś tam do setki to jest
      super i wystarczy?
      jak ci gdzieś robią łaskę to bym tam nie kupił. dla zasady.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.