Dodaj do ulubionych

nissan 1,5tdi 82KM czy octaviaI 1,9tdi 90 KM?

IP: *.autocom.pl 01.12.04, 14:20
czy ktoś moze napisac jak zachowują sie te samochodziki z tymi silnkami
prosze o opinie bo zamierzam kupic jeden z nich
z góry dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: Adek Re: nissan 1,5tdi 82KM czy octaviaI 1,9tdi 90 KM? IP: *.swietochlowice.org / *.swietochlowice.org 01.12.04, 20:05
      Hej
      Mialem okazje jzdzic ta octavia i zdecydowanie Skoda w tym porownaniu na PLUS.
      Dynamika
      Jakos wykonczenia
      Serwis ( ceny )
      Przestronnosc
      Mysle o kombii ( bo hatchback mi sie osob nie podoba)

Mialem lekko podobny dylemat ale w benzynie
      Wybralem Almere 1,5 visia plus bo dali zdecydowanie lepsza oferte na 3 drzwi
      htcb niz octawia
      Z klima i poduszkami i radiem i ubezp i oponami i czyms tam jeszcze roznica
      wyszla ponad 8 tys na korzysc nissana.

na diesla nie bylo kaski:)
      almerka jest mila ale dla mni kombii octavia !!!
      pzdr
      • mort_subite Re: nissan 1,5tdi 82KM czy octaviaI 1,9tdi 90 KM? 01.12.04, 21:26
        Gość portalu: Yanek napisał(a):

> wybor masz znacznie wiekszy
        >
        > Citroen Xsara HDI - super promocje bo wchodzi C4
        > Fiat Stilo JTD - dobre ceny bo slabo schodzi
        > Mitsubishi Space star DID promocje
        > Astra z Gliwic DTI
        > Seat Leon TDI promocje
        >
        > wszystkie w zblizonych cenach ok 60 tys zl
        >
        > jak widzisz wybor masz szeroki
        > nie ograniczaj sie tylko do Nissana i Skody chyba ze masz szczegolne powody :-)

Kolejno odlicz: ;-)
        1. Astra z Gliwic - cena i owszem ok. 60kzł, ale wyposażenie za te pieniądze jest raczej ubogie (specyfikacja rok modelowy 2005 to 2 abg i abs).
        80-konne Stilo JTD też nie ma do zaoferowania wiele ponad wyposażenie Astry, a cena to 61.400,00 (jakie są możliwe upusty - nie wiem; kilka miesięcy temu jeden z tutejszych dealerów bez pytania odliczał 8% od ceny katalogowej).
        Xsara to samochód z roku 1997 - dwa faceliftingi tego nie były w stanie zmienić - ma jednak dobre doładowane silniki diesla (choć 70-konny 1.4 to za mało), ale za to kiepskie fotele - niby drobiazg, ale jeśli ktoś planuje pojeździć trochę, to będzie je przeklinac w zywy kamień (są tragicznie miękkie). Ceny powinny być OK.
        Mitsubishi w mniej więcej odpowiadającej Almerze Visia wersji wyposażenia Comfort kosztuje ponad 70 tysiecy - jest jednak upust 5000 i radio z CD + lakier metalik gratis. Wersja Family uboższa m.in. o boczne poduszki to wydatek 63 tys. (minus upust etc).
        Seat jest dość ciekawy - dostałem niedawno ofertę na Leona TDI 90KM z 4 abg, abs, klimatyzacją, cd, elektryką za 63 tys. Może dałoby się coś jeszcze ściągnąć - bądź co bądź nowy model pojawi się w przyszłym roku, a obecny to przecież lekko tylko zmieniony staruszek Golf IV.

Co do Skody - nie wiem, nie jeździłem. Ma znacznie lepsze plastiki niż Almera. Dużo większy bagażnik. Wyższa cena i gorsze wyposażenie.

Co do Almery... Sam miałem do niedawna dużą ochotę na zakup modelu dci visia. Atrakcyjna cena, oszczędny i nieźle radzący sobie z autem silnik, bogate wyposażenie (4 abg, abs, klimatyzacja, cd, elektryczne szyby z przodu), przeglądy co 2 lata albo 30 tys. km - niemal same plusy. Jazda testowa pozostawiła same miłe wspomnienia. Z minusów - kiepskie plastiki. Jest jednak z Almerą i Nissanem w ogólności inny problem. Kolega ma Almerę z 2000 roku. Nówka z salonu, do niedawna bezwypadkowa. RDZEWIEJE. Ciekawiło mnie, czy jest to tylko pech kolegi czy jednak coś więcej - zapytałem więc w Federacji Konsumentów. Okazuje się, że mają dużo skarg na Nissana (aktualnie ma to być lider jeśli chodzi o liczbę skarg) związanych w znacznej mierze z rdzewieniem Almer i - co gorsza - olewaniem rozżalonych klientów przez Nissan Poland. Wystraszyło mnie to trochę i - póki co (?) - zniechęciło do zakupu pojazdu tej marki.
        • Gość: Yanek Re: nissan 1,5tdi 82KM czy octaviaI 1,9tdi 90 KM? IP: *.mtvk.pl 01.12.04, 21:45
          mort_subite napisał:

> Kolejno odlicz: ;-)
          > 1. Astra z Gliwic - cena i owszem ok. 60kzł, ale wyposażenie za te pieniądze
          je
          > st raczej ubogie (specyfikacja rok modelowy 2005 to 2 abg i abs).

podalem tylko jako przyklad a promocje robia swoje
          za 60 tys na pewno dostaje sie klime zimowki i jeszcze upust

> 80-konne Stilo JTD też nie ma do zaoferowania wiele ponad wyposażenie Astry,
          a
          > cena to 61.400,00 (jakie są możliwe upusty - nie wiem; kilka miesięcy temu
          jede
          > n z tutejszych dealerów bez pytania odliczał 8% od ceny katalogowej).

Stilo nie jest znowu takie biedne a upusty mozna dostac naprawde ogrooomne !

> Xsara to samochód z roku 1997 - dwa faceliftingi tego nie były w stanie
          zmienić

Xsara nie wyglada znowu tak staro
          mialem na mysli silnik 2.0 HDi 90KM
          napisalem dlaczego ceny niskie bo wchodzi nowy model wiec logiczene ze
          konstrukcja ma troche lat :-)

> Mitsubishi w mniej więcej odpowiadającej Almerze Visia wersji wyposażenia
          Comfo
          > rt kosztuje ponad 70 tysiecy - jest jednak upust 5000 i radio z CD + lakier
          met
          > alik gratis. Wersja Family uboższa m.in. o boczne poduszki to wydatek 63 tys.
          (
          > minus upust etc).

dla mnie najlepsza oferta
          sprawdzony mocny silnik
          duzo auta za te pieniadze i 3 lata gwarancji

> Seat jest dość ciekawy - dostałem niedawno ofertę na Leona TDI 90KM z 4 abg,
          ab
          > s, klimatyzacją, cd, elektryką za 63 tys. Może dałoby się coś jeszcze
          ściągnąć
          > - bądź co bądź nowy model pojawi się w przyszłym roku, a obecny to przecież
          lek
          > ko tylko zmieniony staruszek Golf IV.

Seat coz to tylko przyklad

Nissan z silnikiem 1.5dci to mul straszny ma 14.5s do 100
          a np Space Star ma 12 s przy prawie tej samej masie !
          Nissan jest najwolniejszy z wszystkich wyzej wymienionych

• mort_subite Re: nissan 1,5tdi 82KM czy octaviaI 1,9tdi 90 KM? 01.12.04, 22:28
            Gość portalu: Yanek napisał(a):

> (...)
            > Nissan z silnikiem 1.5dci to mul straszny ma 14.5s do 100
            > a np Space Star ma 12 s przy prawie tej samej masie !
            > Nissan jest najwolniejszy z wszystkich wyzej wymienionych

Tylko czy ta cecha Nissana ma znaczenie dla założycielki wątku? Jeśli tak, to rzeczywiście Almera wypada tu blado - chociażby przykładowa "bratobójcza" walka na diesle (silnik Mitsubishi też pochodzi od Renault IIRC) musi zakończyć się zwycięstwem pojazdu znacznie mocniejszego (82KM Almera vs 102KM Space Star).
            Natomiast jazda Almerą dci bynajmniej nie dawała odczuć, że pojazd napędzany jest silnikiem o relatywnie małej mocy. Ten samochód się jak dla mnie nieźle rozpędza (nie urządzam wyścigów spod świateł), pozwala na sprawne wyprzedzanie nawet przy prędkościach rzędu 130-140 km/h i bez wysiłku osiąga 170 km/h (szybciej pewnie tez by poszedł, ale miałem już zjazd z autostrady i nie było czasu ani miejsca, żeby sprawdzić jak wysoko zawędruje wskazówka prędkosciomierza). Jeśli więc kogoś nie przeraża perspektywa procesowania się z Nissan Poland i nie musi mieć auta o "wyśrubowanych" osiągach - Almera dci stanowi dobry wybór.
            Natomiast podobnie wyposażony Space Star DID za zbliżone pieniądze to rzeczywiście byłoby chyba ciekawsze auto. Co prawda bardziej widać po nim ząb czasu, ale minivanowa koncepcja nadwozia, mocny silnik i bagażnik o regulowanej - w razie potrzeby - pojemności to na pewno duże plusy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się