Dodaj do ulubionych

Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa 1....

IP: *.upc-h.chello.nl 14.12.04, 19:32
Cos Redaktorkowi bardzo zalezalo, zeby Punto, chociaz drozsze i bardziej
tandetne, wygralo we wszystkich konkurencjach..
Obserwuj wątek
    • Gość: Jackie Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.wi.tuniv.szczecin.pl 15.12.04, 13:31
      Witam,

Tak się składa, że jeżdżę obydwoma autami i w kwestii silnika i wygody foteli mam dokładnie odwrotne
      odczucia. Uważam, że zaprezentowana opinia jest jendoznacznie faworyzująca Fiata. Osobiście do
      niego nic nie mam, nie odpowiada mi po prostu przyjęcie go jako punktu odniesienia w teście dla Opla.
      Gdyby ktoś mnie pytał wygoda+silnik: zdecydowanie Opel. Fotele w Corsie są naprawde bardzo
      wygodne (przetestowałem wielokrotnie na trasie). Nie odpowida mi kompletnie pozycja za kierownicą
      Punto. I tak mógłbym wymieniać...

Słowem, nieudany test, mało rzeczowy i niestety dosyć szybko okazje się faworyzować określoną opcję.
      Szkoda, bo ze swoich praktycznych doświadczeń miałbym ze swej strony dużo więcej uwag do
      zaproponowania w tej samej objętości tekstu.

Pozdro,

J.
      • Gość: Lupus Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.04, 23:42
        Nie wiem czy wiesz, że o subiektywnych odczuciach sie nie dyskutuje. Co do wygody punto i corsy to jest tak: Ty może jestes szczuplym kurduplem i wygodnie jest ci w corsie a redaktor jest wysoki i wygodniej mu w punto (które jest obszerniejsze) a co do jakości wyglada to tak: znajomy ma salonową corse' 97 którą wpieprza już rdza, w której plastiki na blotnikach poszarzały a w srodku wszyszto trzeszczy (z tego co wiem to norma w corsach), natomias punto'96 innego znajomego nie ma rdzy, plastiki są jak nowe i nic nie trzeszczy.
        Co do silników to są dokładnie takie same, auta różnia sie po prostu przełożeniem głównym i skrzyniami biegów, przez co punto jest bardziej dynamicznie, a hamulce pewnie byly testowane na zimówkach wiec i wyniki są minimalnie zakłamane. Nie ma sie co oszukiwać. Fiat robi po prostu lepsze auta miejskie. Szukasz dobrego opla?? popatrz 2 kalsy wyżej na signum i vectre.
        • Gość: jackie Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.wi.tuniv.szczecin.pl 18.12.04, 15:12
          Kolego przesympatyczny,

Własnie to miałem na mysli - przedstawic subiektywna opinie. w koncu uzytkuje
          obydwa auta.

Mój wzrost to 1.87, czyli raczej wiecej od przecietnej. o wsiadaniu do tylu punto nie
          chce nawet myslec. w corsie jest to akceptowalne dla mojej postury.

co do rdzy. zbyt ugolniasz. mialem prezez sporo lat corse 1, nie garazowana, po
          prsotu o nia dbalem i w 11 roku uzytkowania pojawil sie maly purchelek na prawym
          blotniku - szybko usunalem i jezdzilem do sprzedazy ponad rok bez zmian.

mysle, ze stwierdzenie "wszystkie tak maja" jest zdecydowanie nieuzasadnione,
          niezaleznie od marki.

silnik jest ok, jak moowiel, hamulce w corsie bdb. powatpiewam w te 44 metry. fotele w
          corsie sa super (przoood), nieco gorzej tyl, ale o niebo lepiej niz punto (przypominam
          1.87, waga ca. 100kg).

z mej strony EOT - subiektywne uczucia najlepiej sie prezentuje 1 raz, poozniej mozna
          zostac posadzonym, ze propaguje sie herezje.

pzdr,

jackie

ps: nie poroownujcie diesla z benzyna, please
    • habudzik Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa 17.12.04, 00:18
      Gość portalu: Fascynacja napisał(a):

> Cos Redaktorkowi bardzo zalezalo, zeby Punto, chociaz drozsze i bardziej
      > tandetne, wygralo we wszystkich konkurencjach..

To normalka , redaHtorzy to też ludzie i piszą to co chce chlebodawca . Wcale
      mnie to nie dziwi i nie zaskakuje "a ja swój rozum mam i potrafie oddzielić
      ziarno od plew" .
      Kiedyś był taki test "Francja - Niemcy" i w klasie D porownano Lagune i
      Vectre . Testujący napisał w podsumowaniu coś takiego - ...Vectra jest lepsza
      pod względem ogólnym technicznym ale Lagunie dodaliśmy punkty za wyglad ( bo
      nam sie bardziej podoba ) i koniec końców wygrywa Laguna. Punktów za urode
      dodali Lagunie tyle żeby przebiła Vectre i z głowy. Nie chodzi mi oczywiście o
      to który z nich jest faktycznie lepszy ( bo sam nie mam pojecia ) tylko o "
      warsztat dziennikarski"

Poll

--
      "...najmożniejsi tego świata wybierają Lexusa , natomiast doły gorne jeżdżą
      Mercedesami..."
      • przemas8512 Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa 17.12.04, 12:47
        i tak wybiore Opla. Niemiec jest Niemiec
        Ile jeździ do tej pory, astry1 (classic) a ile fiatów bravo,brava, marea itp.
        Dlaczego? Bo fiaty się okazały do dupy!! Nie zgadzam się też z opisem lupusa,
        moze podasz stan pojazdu, czy był garażowany, itd a poza tym porównywane są
        NOWE wersje tych modeli, równie dobrze możesz powiedzieć o porównaniu np corsa1
        z 1982 z fiatem panda1 z podobnego okresu.
        • Gość: Lupus Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.04, 13:14
          Oa auta nie były garażówane. A co do jakości to nie zmienia sie ona raczej na niekorzysc tylko na korzysc. Teraz mozesz sobie kupic zajebistą, beazwaryjną corse a za pare lat... rdza, odbarwione plastiki na nadkolach (sam mozesz to zaobserwowac, wszystkie corsy b tak mają) trzeszczące wnętrza. W starszych puntach nie ma takich problemów, w nowszych z tego co wiem też. Miałem punto I w latach 1994-1997 i Przejechało ono bezawaryjnie 80 000 km .Jedyny problem to padnięta cewka zapłonowa i padnięte amortyzatory (wiadomo -gazowe są mniej trwałe) pozatym lałem paliwo. Obecny (3 już) właściciel też jest bardzo zadowolony. Za to kolega który ma corse 97 strasznie na nią psioczy. (a to pompa paliwa siada, a to rdza na tylnej klapie, a to wszystko trzeszczy, olej gubi...)
    • Gość: gregor Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.04, 00:40
      Na początek drobna uwaga: wymienione auta z dieslem spalają średnio 5,2-5,5
      litra oleju i kosztują blisko 53000 pln. Dla mnie zakup tak drogiego auta to
      nieporozumienie. Za delikatnie mówiąc słabszą dynamikę lepszym rozwiązaniem
      jest np. corsa z silnikiem 1,0 która ma 60 km, a spala około 5,3 litara
      benzyny i jest tańsza od wersji diesla o całe 13000 pln. to dużo, zważywszy, że
      przeciętny polski kierowa przejeżdża rocznie 10-15 tysięcy kolometrów. tak więc
      musi upłynąć ładnych kilka lat aby zrekompensowała się różnica w cenie zakupu.
      Jeśli chodzi o wygodę podrózowania to zdecydowanie lepsze warunki oferuje opel,
      gdyż jego siedzenia są o wiele wygodniejsze i lepiej dopasowane niż we fiacie,
      szczególnie na długich trasach, a istotnym mankamentem punto jest zbyt wąskie
      wnetrz z ytłu na wysokości głowy. Pasażerowi jadący na tylnych siedzeniach
      dodatkowo są narażeni na uderzenia gową o wystające nad drzwiami uchwyty. W
      oplu ten problem nie intnieje i to nawet gdy podróżują tam pasażerowie o
      wzroście powyżej 1,8m. Co do hamulców to do testu musiał trafić wątpliwy
      egzemplarz, corsa na prawdę bardzo dobrze hamuje. i jeszcze jedno. Dynamika.
      Nic dziwnego, że punto jest zrywniejsze, gdyż waży dobre 150 kg mniej od corsy,
      a to na tę klasę bardzo dużo. Dodam, że jest to obiektywna opinia, ponieważ mam
      do czynienia z obuma autami.
      • Gość: pidżej Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.acn.waw.pl 18.12.04, 01:10
        Gość portalu: gregor napisał(a):

> Na początek drobna uwaga: wymienione auta z dieslem spalają średnio 5,2-5,5
        > litra oleju i kosztują blisko 53000 pln. Dla mnie zakup tak drogiego auta to
        > nieporozumienie. Za delikatnie mówiąc słabszą dynamikę lepszym rozwiązaniem
        > jest np. corsa z silnikiem 1,0 która ma 60 km, a spala około 5,3 litara
        > benzyny i jest tańsza od wersji diesla o całe 13000 pln
        I dopiero takie porównanie to jest nieporozumienie. porównaj diesla z benzyną o
        porównywalnej mocy i momencie a różnica w cenie spada o połowę. powinna być
        jeszcze mniejsza, w niemczech czy włoszech jest to ok. 1000-1200 euro. zresztą
        jak 1.0 spali 5,3 litra, disel spali góra 4 przy takiej samej jeździe. tylko że
        jadąc tak, on się po prostu marnuje. jeżeli 13cdti spali ci 5,2-5,5 to 1.0
        jadąc z tą samą prędkością i przyspieszeniami w 8 się nie zmieści. jeżdże clio
        dci i fiestą benzyna, oba dwuletnie, i nawet przy takich różnicach w spalaniu
        benzyniak nie umywa się do dci - każde wyprzedzanie to horror
    • Gość: luzaklive Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.lublin.mm.pl 28.12.04, 00:26
      ... a wszyscy znawcy tych silników to wiecie iż biorze olej to cudo jak
      licho... i to nie jednostkowy przypadek na 100 tych samochodzików(duza firma
      telekomunikacyjna) z tym silnikiem olej bierze ok 90 z nich. Srednio 2 litry na
      7000 -8000 km .Wiekszosc z uzytkowników jeżdzi z bańką oleju jak kiedys....ja
      też tak robie :-)
      Może i fajnie jeżdzi ale jak bierze olej to szlag człowieka trafia. Przypominam
      iż samochodzik kosztuje 50 000 PLN
      Pogadajcie z zaufanym człowiekiem w ASO Opla....
      Oficjalnie już słyszałem pare wersji:
      Bagnet za krótki od miarki oleju....
      kontrolka sie zapala...ale prosze sie nie przejmować
      krzywo silnik ułożyli i daltego zle olej splywa...to chyba najlepsze :-)

pzdr

pzdr
      • Gość: Corsy-kanin Re: Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic / Opel Corsa IP: *.epfl.ch 07.01.05, 10:45
        Jezdze od konca czerwca Corsa 1.3 CDTI w wersji "Fashion" (we Francji to "Enjoy"
        z klima, radiem CD i alufelgami), glownie autostrada.
        Do tej pory zrobilem prawie 20000 km (dziennie 100 km do pracy w obie strony) i
        jestem bardzo zadowolony: duzy komfort (w porownaniu z poprzedna Corsa 1.2 16V
        "starej" generacji), rozsadne zuzycie paliwa (jak na autostrade) - srednio 6
        l/100 km, w dodatku bardzo regularne od 5.5 do 6.5. Poza tym swietna dynamika
        ("trzyma sie" drogi i bardzo dobrze hamuje), i przeglady co 50000 km.
        "Czarny" punkt to zuzycie oleju (3 litry przez 20000 km, wprawdzie moja
        poprzednia Corsa tez brala duzo oleju, ale ten olej byl akurat tanszy).

Pozdrowienia
        Corsy-kanin
    • Gość: Adam Nie taki Punciak dobry, jak go maluja IP: *.zaodrze.punkt.pl / *.zaodrze.punkt.pl 17.01.05, 21:59
      Kupilem na poczatku grudnia nowego Punciaka benzynowego 1.2 active. To
      piorunstwo zlopie w warunkach zimowych 9 litrow w miescie i 7 na trasie. Moim
      zdaniem to powazne przegiecie. Takie zuzycie jest na poziomie Poldka (ktorego
      sie ostatnio pozbylem). Nie chce mi sie wierzyc ze Punciak 1.3 diesel jest az
      tak oszczedny. Chyba redaktorek zostal podplacony przez Fiata. A poza tym
      Punciak w miescie nie jest az taki rewelacyjny. Na srednich obrotach wyraznie
      brakuje mu mocy i trzeba sie solidnie namachac dzwignia zmiany biegow.
      • Gość: esess Re: Nie taki Punciak dobry, jak go maluja IP: *.saska.krakow.pl 25.01.05, 21:31
        Punciak jest the best!!!! Mam 1,2 Activ z gazem zamontowanym w serwisie i pali
        ok7.5 litra gazu. Przejechałem juz od sierpnia 13,500 i jets super. A
        manewrownie porzy parkowaniu to pestka. Kieruje się najmniejszym
        paluszkiem ,Miodzio!!! Polecam. Za instalke gazu do nowej corsy w salonie
        chcieli 7000PLN, chyba ich pogieło i wybrałem fiata. Nie żałuje i polecam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się