Dodaj do ulubionych

Skoda Octavia 1,9TDI

16.05.02, 23:07
Witam!
Zastanawiam sie nad kupnem Skody Octavii 1,9TDI 110KM Elegance. Jeżeli macie
jakieś doświadczenia z tym samochodem (pozytywne, negatywne), to doradźcie, czy
warto.
Jak w tym samochodzie sprawuje się silnik, bo opis wygląda zachęcająco;
podwozie, no i samochód jako całość. Jak jest z awaryjnością i rzeczywistym
spalaniem.
I przede wszystkim, czy przyjemnie się tym jeździ. Proszę o subiektywne
odczucia.
I proszę się powstrzymać od krytykowania marki jako takiej :)
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • Gość: marcin Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: 62.148.83.* 17.05.02, 09:12
          Również plecam, mam dokładnie taki sam model o jaki pytasz od pół roku,
          przejechałem 24kkm i jestem bardzo zadowolony jak na razie. Silnik to bajka,
          około 5 litrów na 100km na trasie, w mieście ok. 6,6l, no i ta dynamika.
          Nie słuchaj opini tych wszystkich "przyjaznych" skodzie fanów którzy pewnie
          wiele by dali aby jeżdzić takim samochodem, ale każdy jest mądry na forum bo
          jest anonimowy.
          Naprawdę polecam.
    • Gość: Bruner Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: *.proxyplus.cz / 10.85.10.* 17.05.02, 08:38
      Mogę polecić. Mam ten samochód od nowości (rocznik 1999). To dej pory żadnych
      napraw ani awarii. Tylko planowe przeglądy raz na rok.
      silnik bardzo oszczędny ale dość głośny prznajmniej w zestawieniu z najnowszymi
      dieslami common-rail. Tak się składa, że żona jeździ Laguną 1.9 DCi i jest
      znacząco cichsza.
      Poza tym trzeba wziąć pod uwagę małą ilość miejsca na tylnych siedzeniach i
      dość pionową pozycję za kierownicą (trudno jest tak naprawdę znaleźć
      odpowiednią pozycję).
      Reszta to raczej zalety na czele z niezłą jakością montażu elementów we wnętrzu
      oraz ogromniastym bagażnikiem, który bardzo się sprawdza w codziennej
      eksploatacji.
      Na marginesie dodam, że mam założonego nowego chipa sterującego pracą silnika i
      daje to naprawdę niezłe rezultaty chociaż wzrosło zużycie paliwa.

Pozdrawiam.
        • Gość: Tommik Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: *.enternet.com.pl 17.05.02, 11:02
          Oktawia jest na płycie Audi A3. Troche wąska jak na takie auto. Też słyszałem,
          że wstawienie innego, czy też dodatkowego chipa sterującego pracą silnika daje
          możliwość zwiekszenia mocy od kilku do kilkunastu KM, kosztem nieznacznego
          zwiększenia zużycia paliwa - z tego co wiem robią to także ASO.
          Auto z tym silnikiem wg opinnii znajomych jest OK+.
            • kami.kadze Re: Skoda Octavia 1,9TDI 17.05.02, 11:34
              Gość portalu: darekk napisał(a):

> > Oktawia jest na płycie Audi A3.
              >
              > czyli plycie Golfa.
              > i Bory
              > i Toledo
              > i Leona
              >
              > = wielkosc wnetrza na poziomie mniejszych kompaktow poprzedniej generacji
              >
              > ale silnik wart polecenia

Ale Audi lepiej brzmi niż Seat :)

Czyli podsumowując, może nie jest to super wygodna limuzyna, ale chociażby ze
              względu na sinik warto. No, chyba, że coś źle zrozumiałem :)

A co sądzicie o cenie? Czy za 70 tys. PLN (brutto) można kupić coś o lepszego?
              Chodzi mi o silnik, wyposażenie itd
              • Gość: robert Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: *.acn.pl / 10.129.132.* 17.05.02, 11:51
                No to tym pytaniem bracie załatwiłeś cały wątek. Teraz się zacznie:))
                Taką skodę z chipowanym dizlem (140KM) ma mój kumpel. Pali mu mniej niż przed
                chipowaniem, i jeździ nie gorzej niż benzyna 150KM. Chociaż rzeczywiście jest
                głośny, zwłaszcza przy niskich obrotach. Dlatego ja wolałem cichszą wersję
                benzynową.
                Z uwag: dość twarde fotele, trochę mało miejsca na nogi (odbija się krótka
                płyta podłogowa), pochyla się na zakrętach (ale nie traci stabilności), jakość
                wykonania przyzwoita (ale ja i mój kumpel mamy L&K), radio OK, ale kiepskie
                głośniki (warto wymienić na lepsze), linia boczna mi sie podoba (jak na takie
                użytkowe auto), dużo urody dodają srebrne nakładki na lusterka (takie jak w
                Audi S3), znakomita ergonomia (ale to cecha Niemców). W sumie przyzwoity
                praktyczny samochód do codziennego użytku.
              • Gość: szatan Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: *.acn.pl / 10.133.131.* 17.05.02, 12:08
                kami.kadze napisał(a):

> A co sądzicie o cenie? Czy za 70 tys. PLN (brutto) można kupić coś o lepszego?
                > Chodzi mi o silnik, wyposażenie itd

hmmm :) robert miał rację...>>może<< się posypać lawinka postów

cóż...za 65.000 zł z gorszym wyposażeniem jest Fiat Stilo Basic JTD 115 KM
                jeśli z rodziny VW to za około 72.000zł(ale zniżka jest 4-5tyś na wejściu)
                Bora 130KM TDI

poważnie bym się zastanowił i odpowiedział sobie także na pyt. co mnie
                najbardziej interesuje w samochodzie i czego się po nim spodziewam? bo to w końcu
                Ty podejmujesz decyzję

pozdrawiam
        • Gość: Bruner Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: *.proxyplus.cz / 10.85.10.* 17.05.02, 14:20
          Pierwotnie mój silnik miał 90 KM/210 Nm. Po tuningu wg. danych papierowych (nie
          mierzyłem!) ma 125 KM/265 Nm.
          Przyspieszenie 0-100 Km/h było 12,5 s teraz jest 9,9 s.
          Czas wyprzedzania 60-100 (IV bieg) był 13 s teraz ok 8 s.
          Te dane zostały zmierzone na moim samochodzie.
          A w praktyce to się po prostu czuje. Znacznie lepiej wyprzedza chociaż i tak
          seryjny silnik nie był zły pod tym względem.
          W mieście pali ok. 05-07 l/100 km więcej tzn. teraz 6,9-7,1 przedtem 6,2-6,4.
          W trasie chyba mniej niż przedtem ale po wymianie chipa rozjechały się
          wskazania komputerka pokładowego i są o ok. 0,5 l/100 km różne od
          rzeczywistości.
          Pozdrowienia
          • Gość: Wiseguy Re: Skoda Octavia 1,9TDI IP: *.tpnet.pl / *.nsm.pl 18.05.02, 00:04
            Wfirmie mamy 4 Octavie 1.9 tdi ale 140km bo byl zmieniony chip. Trzy sa
            elegaance a jedna l&k. Combi z kratka ktorej nie da sie przesumac a to duzy
            minus. Pala troche za duzo jak na tdi ale to przez ten chip, juz raz jedna
            miala urwana miske olejowa (oslana kosztuje okolo 1000zl), moga byc ale ja bym
            kupil cos pelnowymiarowego a nie samochod udajacego o jedena klase wiekszy
            (plyta podlogowa) przez to rostaw osi jes za maly w stosunku do dlugosci. Za
            malo miejsca. A silnik jest ojedna generacje starszy niz w VW tak przynajmiej
            mi sie zdaje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się