Dodaj do ulubionych

Policjo! co ty wyprawiasz?!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.05, 11:10
Trasa Wislostrada, nalot policyjny ostrzegany na radio 94 o 08.00.

Dzis zostalem ukarany na 250 zl przez warszawska policje, za to ze nikt nie
wpuscil w korku na lewy pas, wiec jechalem powoli prawym pasem przeznaczonym
do skretu w prawo, az w koncu ktos sie zlitowal i wpuscil mnie.

Policja byla na miejscu, 5 pkt. i 250 zl dostalem w nagrode! pieknie! super,
jako przejezdny w Warszawie dziekuje za wyrozumialosc i szacunek. Po prostu
byla akcja, nalot, tajny busik z kamera nadawal kto jedzie a drogowka
wszystkich po kolei kasowala.

Policjo, jestescie super, dziekuje ze wszystkich traktujecie rowno, zero
czlowieczensta w was, zero jakichs ludzkich odruchow, zero myslenia.
Trzymanie sie sztywno taryfikatora, po prostu roboty ludzkie.

Nie oczekiwalem ze anulujecie mi bo jestem "obcy", ale zeby chociaz troche
szacunku do kierowcow.

Gratuluje sztywnosci myslenia, sluzbowosci i pozbawienia zrozumienia.

Tak dalej, policjo, a ja od dzisiaj juz nie jestem w gronie szanujacych
policje.

Dzis zrobili nalot na wislostradzie, jutro gdzies indziej, nastepnie oglosza
ze statystycznie wzroslo ..... cos tam a cos.

jak tu lubic warszawe i jej policje! strzela, bija, poniza, i z automatu
wypisuja mandaty. Zenujace, zeby w taki sposob nadrabiac statystyki.
Czemu ich niema tam gdzie naprawde ich potrzeba. Np. na rondzie Radoslawa?
przy arkadii?????

Didi

Obserwuj wątek
    • Gość: kj Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.05, 11:16
      to prawda!!!
      albo potrafi stnac na al. jerozlimskich w strone centrum zaraz za mostem
      poniatowskiego i tylko czekaja kto jedzie pasem dla autobusów i taxi i
      mandacik...
      a nie zrobi nic i nie zwracaj uwagi na to ze drugi pas przeznaczony dla
      normalnego ruchu jest zakorkowany, nie próbują rozkorkowac tylko czekaja...
      a pas dla autobusów jest pusty....

poza tym dlaczego taxi jest uprzywilejowane..??? i moze jechac takim pasem lub
      wjezdzac na Nowy Swiat..??
      • niknejm Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! 18.01.05, 13:45
        Gość portalu: kj napisał(a):

> to prawda!!!
        > albo potrafi stnac na al. jerozlimskich w strone centrum zaraz za mostem
        > poniatowskiego i tylko czekaja kto jedzie pasem dla autobusów i taxi i
        > mandacik...

I słusznie. Tak powinno być. Jeśli Ci się to nie podoba, to podejmij działania
        mające na celu zlikwidowanie pasa dla autobusów na tym odcinku. Ale jak już
        jest, to nim nie jedź. Chyba, że prowadzisz autobus ;-)

> a nie zrobi nic i nie zwracaj uwagi na to ze drugi pas przeznaczony dla
        > normalnego ruchu jest zakorkowany, nie próbują rozkorkowac tylko czekaja...
        > a pas dla autobusów jest pusty....

Pas dla autobusów jest dla autobusów.

> poza tym dlaczego taxi jest uprzywilejowane..??? i moze jechac takim pasem
        > lub wjezdzac na Nowy Swiat..??

Bo tak wynika z KD, którego powinieneś przestrzegać. Poza tym taxi jest mniej
        niż aut prywatnych, więc nie zakorkują pasa dla autobusów, który musi byc
        wolny - inaczej rozkład jazdy staje się fikcją. Tak samo jest w każdym
        cywilizowanym kraju.

Pzdr
        Niknejm
    • Gość: Didi Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.05, 12:08
      moja wina byla, w koncu byl znak F-10, czyli z pasa do skretu w prawo jadac
      probowalem zmienic pas do jazdy na wprost.

Policja jest bezlitosna, wcale nie uwazam sie za niewinnego, ale zero szacunku
      i wyrozumialosci, wogole nie interesowalu psuf dlaczego tak zrobilem, ze mam
      obce blachy rej. wjechalem na pas do skretu w prawo i jak sie kapnalem,
      chcialem od razu zmienic, ale nic z tego. po prostu bylo tak: dzien dobry,
      kontrola drogowa, nastepnie prosba o dokumenty, oznajmienie ile mandatu i
      punktow, i wypisanie mandatu i spierda....j.

stalem 7 minut, 4 psuf w ten sposob zatrzymywalo ludzi, istna jadka. prawdziwy
      nalot, nagonka. Poprawia statystyki, ale bezpieczenstwa ruchu, nie!, na
      wislostradzie sa korki rano, wiec poprostu sa smieszni, jezeli motywuja ta
      akcje poprawa bezpieczenstwa.

Pozdrawiam

Didi
    • qrakki999 Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! 18.01.05, 16:45
      Jako, że jak sam napisałeś jesteś/byłeś "przyjezdny" to powiem Ci dlaczego
      potraktowali Cię w ten a nie inny sposób.

Pas o którym mówisz jest notorycznie wykorzystywany przez cfaniaków do tego aby
      1 minute krócej postac samemu w korku a innym wydłużyć ten postój o 4 minuty

Miałeś po prostu pecha bo Cie złapali, bo może rzeczywiście nie było z twojej
      strony "złych" intencji, bo nie miałes czasu dyskutowac z nimi, bo spieszyłes
      się do pracy itp.

Ja bardzo często w drodze do pracy stoję tam i krew mi się gotuje jak gamonie
      omijają korek prawym pasem. Pikuś jak wbijaja się z niego na lewy pas, najlepsi
      są Ci co przjeżdżaja prosto (omijają wysepkę)!! potem rozbiegówką/przystankiem
      i na lewyi następne 300 m zaoszczędzili:/

Współczuję Ci mandatu i pktów. Ale po prostu miałes pecha.

pzdr i życzę bardziej pozytywnych wrażeń z pobytu w stolycy:)
      Q
      • Gość: didi Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.05, 09:33
        moj pech i tyle, czego nie zycze innym. sprawdzalem to miejsce, jest znak F-10,
        fakt, ale w polowie dlugosci tego pasa, wiec za jaki feler ukarali, skoro
        zaczalem manewr zmiany pasa zgodnie z przepisami. zreszta, spisali zly adres
        zamieszkania, to zanim dojda gdzie mieszkam, to potrwa, a ja bede placil
        miesiecznie 10 zl. wiec nie odczuje tego. zreszta nie o kase tu chodzi.
        dostalem 5 pkt. co przed wakacjami przeraza mnie, bo wtedy duzo jezdze.

pozdrawiam

didi
    • Gość: kompressor Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.01.05, 17:31
      No to ja mialem podobne odczucia przed swietami, przez tydzien nie moglem
      przecierpiec mandatu, a bylo tak ze pojechalem do innego miasta po prezent dla
      siostry, wracajac mialem troche problemow z wydostaniem sie na trase do Lodzi
      bo nei dosyc ze pierwszy raz w tym miescie, goraczka przedswiateczna i ulice
      zapchane, ciemno bo kolo 17.00 to jeszcze w centrum byly remonty i tradycyjnie
      slabo oznakowany objazd..tak wiec zbawieniem okazal sie przypadkowo jadacy
      przede mna autokar z Lodzkiego biura turystycz. ktory jak po sznurku prowadzil
      mnie do wylotu na Lodz, w pewnym momecie wjezdzamy na male skrzyzowanie
      skrecajac w lewo (obaj wjechalismy na pomaranczowym). Okazalo sie ze autokar
      skrecajac musial powolutku wcelowywac w droge zeby sie zmiescic i tak stalismy
      na srodku z 15 sec ja schowalem sie z boku autokary zeby w razie czego nie
      blokowac przejazdu tym z poprzecznej (choc akurat poprzecznej bylo pusto,
      zagrozenia nie bylo) W koncu autokar sie przecisnal i pojechalismy dalej, tzn
      on pojechal dalej bo mnie....zwinela drogowka ktora stala zaraz obok na
      chodniku! (ma sie to szczescie ;/)
      wyklepali formulke ze niedostosowalem sie do sygnalizacji itp 200zl i 6pkt
      Nie pomoglo tlumaczenie ze obce miasto, ciemno, zakrecony objazd a chcialem nie
      zgubic autokaru bo zna dobrze droge. Przyznalem sie ze swiadomie wjechalem na
      pomaranczowym ale swiatla zobaczylem 5m przed skretem bo wczesniej zaslanial
      widok autobus, a to ze autobus przyblokowal zjazd ze skrzyzowania...coz jego
      kierowca odrazu zdawal sobie sprawe ze nie zjedzie szybko z tego skrzyzowania i
      to jego dupa wystawala na poprzecznej, wiec dlaczego to ja mam ponosic cala
      kare itp
      (pierwszy mandat ;/ moim zdaniem niezasluzony, ale kierowanie sprawy do sadu
      grodzkiego troche nie warte swieczki.. )
      • Gość: 6gar Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.05, 18:47
        Wpienia mnie jak "cfaniaczki" jadą pasem dla autobusów, a ja przez to spóźniam
        się do pracy.

W zasadzie racja,ale .........przyjazdni z innych miast nie znaja szczególnych
        cech ukladu komunikacyjnego(czasyś wiateł,zwężenia itd).tutaj policja powinna
        wykazywacpewna elastyczność.To co wyglada na cwaniactwo tubylca ,nie zawsze jest
        cwaniactwem przyjezdnego.Ale co tu duzo mowic policjanci lubia przybyszów z
        dalekich regionów.taki to nie ma tu znajomych ,sad grodzki?-tragedia,nikt nie
        chce ,itd
    • Gość: easy_rider Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.aip.de 19.01.05, 00:55
      Tak sie sklada ze mam tam znajomego, i mowi ze w duzej czesci radiowozow maja uszkodzone kamery ale i tak kierowcy wcale nie prosza zeby pokazac im nagranie wiec wlepiaja mandaty.
      Poza tym ok. 80% policjantow to ludzie z innyc miejscowosci a nie z warszawy, wiec nie robi im zbytniej roznicy czy wlepiaja mandat warszawiakowi czy komus z bielsko podlaskiej.
      Teraz jest tam system premii, kazdego miesiaca premiowana jest ta zaloga radiowozu ktora wypisze jak najwiecej mandatow i punktow karnych. To ich wiec motywuje. Z tego co sluszalem to od kazdego punktu karnego dodawane jest 3 zł premii.

Mozna tez przyjac mandat i go nie zaplacic. Ale pozniej beda dzwonili z policji i beda mowili ze albo zaplacimy albo sprawe kieruja do urzedu skarbowego i wtedy sciagna nam kase z konta. Ale mysle ze to takie kity wstawiaja zeby zaplacic, ciekawe co by sie stalo gdyby jednak nie zaplacic.
    • Gość: aqqaqq Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.gazeta.pl 19.01.05, 11:57
      Akurat Ci policjanci powinni sami sobie wlepić kilkanaście punktów karnych.
      1) Parkowanie na ścieżce rowerowej (wczoraj) tajnowóz z kamerami
      2) Parkowanie na chodniku (dzisiaj zajmowali cały chodnik) jw. tajnowóz z
      kamerami
      3) Parkowanie na przystanku autobusowym (dwa radiowozy np. HPZ 2097)
      4) Zatrzymywanie kierowców w zatoce autobusowej, naprzeciwko wiaty.
      5) Blokowanie pasa służącego do włączania się do ruchu.
    • Gość: kiks Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 19.01.05, 12:38
      nie do końca moge się z toba zgodzić Didi.
      Mnie uczylina kursie, że jeśli omyłkowo zająłeś zły pas, to bądź konsekwentny i
      jedź jak nakazują znaki a potem staraj sie swój błąd naprawić.
      Twoje zachowanie jest typowe dla wielu kierowców- realizuja swój zamiar
      niezależnie od okoliczności i nie przejmują się, że stwarzaja zagrożenie lub
      choćby zakłócenie ruchu na jezdni.
      Wiem, że to nie błąd tylko korek ale mimo wszystko co by się stało, gdybyś
      skręcił w prawo jak nakazywał znak, Objechałbyś kilka ulic i wrócił na właściwy
      kierunek nie tracąc: 250 złotych, pięciu punktów i czasu, jaki zszedł Ci na
      rozmowach z policją. Sam oceń który wariant jest korzystniejszy:-)))
      • niknejm Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! 19.01.05, 13:19
        Całkowicie zgadzam się z Kiksem. Mi też od czasu do czasu coś takiego się
        przytrafi, ale wtedy jadę zgodnie z oznaczeniem i potem najwyżej zawracam tam,
        gdzie można. Np. rondo też można objechać w kółko, jeśli nie 'trafimy w zjazd'.
        A często zdarzają się ludzie, którzy tracą głowę w takiej sytuacji, 'stają
        dęba' włączają kierunkowskaz i tamują ruch, zanim wreszcie uda im się zjechać.
        Bez sensu.

Pzdr
        Niknejm
        • Gość: 6gar Re: Policjo! co ty wyprawiasz?!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.05, 00:28
          Ale pozniej beda dzwonili z policji i beda mowili ze albo zaplacimy albo sprawe
          kieruja do urzedu skarbowego i wtedy sciagna nam kase z konta. Ale mysle ze to
          takie kity wstawiaja zeby zaplacic, ciekawe co by
          sie stalo gdyby jednak nie zaplacic.

W lipcu 2002 jadąc motocyklem na jakiś ślaskim zadupiu ,zostalem zmierzony
          radarem(40/94).Olałem zatrzymanie,ale niestety była tylko jedna droga i tego
          dnia AKCJA cos tam.20 km dalej na zakrecie transit zajechal mi droge (jak by
          było slisko to dupa),Dalej długie stresujace kajania ,aby nie jechac do jakiegos
          zapyzialego sadu grodzkiego 600 km.Efekt:10 pkt i 1000 zł mandat.po 2 latach
          komornik był 2 razy,za drugim (był bardzo nieuprzejmy)razem postraszyłem go
          dobermanem(sznaucerem miniatura).I dalej ciągle spokój,ten 1000 lezy odłozony na
          czarna godzine wizyty w US;(

to było a propos bzdury ,że z policji dzwonia ......
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka