Dodaj do ulubionych

Megatest: Mercedes CLS 350

10.02.05, 08:05
calkiem niezly sprzet
najlepszy w wersji 55AMG i jeszcze podkreconej przez Brabusa

do lansu jest idealny

--
lansuj sie pozerze
Obserwuj wątek
    • rafroz1 Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 10:41
      Mercedes CLS to mistrzostwo świata. Przede wszystkim to najładniejszy Mercedes
      wszechczsów. Swoim wyglądem wyraża mnóstwo emocji. Zgadzam się z przedmówcą, że
      w wersji 55 AMG jest najlepszy + 19 calowe felgi. Mając tę wersję chyba nie ma
      potrzeby zerkania w stronę BRABUSA. Pozostaje tylko odwieczny problem srebrny
      czy czarny...
    • b12 Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 11:07
      jade_na_miasto_robic_lans napisał:

> calkiem niezly sprzet
      > do lansu jest idealny

Ja bym się wyłamał i do lansu wybrał czerwień perłową z gęsto użebrowaną
      chłodnicą... A wóz jest naprawdę piękny niezależnie od wersji, duży i masywny a
      jednocześnie zwinny i pełen gracji. Wielki podziw dla zespołu stylistów !!
    • woman.29 Super 10.02.05, 11:12
      Wg mnie to najładniejszy Mercedes w ofercie.

--
      Pozdrawiam, Wasza woman.29
      JAK ROZPOZNAC PRAWDZIWĄ WOMAN.29 ??
      WOMAN KROPKA 29
      Logujących się jako WOMAN29, WORNAN29, VVOMAN29 itp proszę ignorować. Te osoby
      nie maja ze mna nic wspolnego!!!
    • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 11:28
      Wszystko jest w nim ładne oprócz przenich świateł, zachodzących na maskę.
      Jednak moim faworytem jest CL mimo, że jest to troche inny samochód to CLE się
      nie umywa.

Ciekawe jak się jeździ.

BMW będzie zmuszone pokazać coś w tym stylu - bo na razie to chyba nie ma
      konkurencji Seria 6 to raczej konkurencja dla CL.
      • b12 Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 11:41
        szymizalogowany napisał:

> BMW będzie zmuszone pokazać coś w tym stylu - bo na razie to chyba nie ma
        > konkurencji Seria 6 to raczej konkurencja dla CL.

Potęga twej wiedzy mnie miażdży.. Szóstka do CL-a..
        Tu pasowałoby chyba raczej wskrzeszenie serii 8.
        • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 11:46
          b12 napisał:

> szymizalogowany napisał:
          >
          > > BMW będzie zmuszone pokazać coś w tym stylu - bo na razie to chyba nie ma
          >
          > > konkurencji Seria 6 to raczej konkurencja dla CL.
          >
          > Potęga twej wiedzy mnie miażdży.. Szóstka do CL-a..
          > Tu pasowałoby chyba raczej wskrzeszenie serii 8.

Jak nie CL to do czego?

Wielkości są podobne, silniki też (CL 5 litrów i 6 litrów, Seria 6 4,5 litra i
          w M6 5 litrów)

Może napisz że Seria 6 to konkurent CLK a w szczególności wersji 270 CDI albo 2
          litrowego w benzynie hehe

Seria 6 jest konkurentem CL i SL.

Kropka.
          • b12 Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 12:13
            Chrzanisz Szymi. Polecam strony Mercedesa i BMW, idź i porównaj.

W tej klasie wozów nie najważniejsza jest moc, tylko cena samochodu, która
            dodaje mu niezbędnego prestiżu. Ceny szóstki nijak mają się do CL-a, który nie
            ma w tej chwili konkurenta u BMW. I tak:

BMW 630i - 374t. PLN CL 500 - 527t. PLN
            BMW 645i - 464t. PLN CL 600 - 722t. PLN

Nie wspominając o CL55 AMG (704tyś.) i CL65 AMG (1.1mln)
            Co ty tu chcesz porównywać?? M-kę????

Szóstka BMW nie jest konkurentem CL Mercedesa. Kropka.

• szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 13:01
              > W tej klasie wozów nie najważniejsza jest moc, tylko cena samochodu, która
              > dodaje mu niezbędnego prestiżu. Ceny szóstki nijak mają się do CL-a, który
              nie
              > ma w tej chwili konkurenta u BMW. I tak:
              >
              > BMW 630i - 374t. PLN CL 500 - 527t. PLN
              > BMW 645i - 464t. PLN CL 600 - 722t. PLN
              >

>
              > Szóstka BMW nie jest konkurentem CL Mercedesa. Kropka.

Moc w tej klasie jest baaaardzo ważna.

Poza tym:

BMW 645i - 464t.
              PLN CL 500 - 527t. PLN

Podobne wielkością i mocą silniki i cena też podobna.

Więc o co chodzi???

> Nie wspominając o CL55 AMG (704tyś.) i CL65 AMG (1.1mln)
              > Co ty tu chcesz porównywać?? M-kę????

Właśnie M-kę.

Poza tym Mercedes jest zawsze o 10-15% droższy niż BMW. Idąc twoim rozumowniem
              to C240 nie jest konkurentem 325i bo jest ciut droższy (33500 $ vs 29000 $).

Seria 6 jest konkurentem CL i SL. Kropka.
          • woman.29 Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 12:21
            > Seria 6 jest konkurentem CL i SL.

Nie sądzisz, ze porównywanie 6tki do SL jest bez sensu, ponieważ SL jest tylko
            dwumiejscowa i jest raczej roadsterem z variodachem niż coupe.
            --
            Pozdrawiam, Wasza woman.29
            JAK ROZPOZNAC PRAWDZIWĄ WOMAN.29 ??
            WOMAN KROPKA 29
            Logujących się jako WOMAN29, WORNAN29, VVOMAN29 itp proszę ignorować. Te osoby
            nie maja ze mna nic wspolnego!!!
            • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 13:03
              woman.29 napisała:

> > Seria 6 jest konkurentem CL i SL.
              >
              > Nie sądzisz, ze porównywanie 6tki do SL jest bez sensu, ponieważ SL jest tylko
              > dwumiejscowa i jest raczej roadsterem z variodachem niż coupe.

Częściowo się zgadzam.

Według mnie seria 6 jest bardziej konkurencją CL niż SL, ale ma pewne cechy SL
              np. takie, że 645i robi dobre czasy na Ringu, a M6 ma pobić SL55 :D

Seria 6 jest trochę bardziej "sportowa" niż CL i to ją upodabnia do SL.
              • greenblack Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 13:56
                6 nie ma bezpośredniego odpowiednia u Mercedesa. 6 to 5 w innym wdzianku, CLK
                to C-klasa, a CL to S-klasa. Nie ma coupe na bazie E-klasy. CLS to nie coupe,
                ale sposób na wyłudzenie kasy od naiwnych.

--
                "asd" o Octavii 1.9 dyzel: "Lekko dłubniesz i masz 200koni z takim momentem, że
                można pole orać".
                • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 14:07
                  > 6 nie ma bezpośredniego odpowiednia u Mercedesa. 6 to 5 w innym wdzianku, CLK
                  > to C-klasa, a CL to S-klasa. Nie ma coupe na bazie E-klasy. CLS to nie coupe,
                  > ale sposób na wyłudzenie kasy od naiwnych.

6 nie jest tak oczywistą konkurencją CL jak 3 jest do C.
                  Ale najbliższym odpowiednikiem serii 6 u Mercedesa jest CL, chodzi mi tu
                  o "styl" samochodu (sportowe coupe), moce silników, wyposażenie i cenę.

Nie można porównywać 630i z CL500.

Tylko 645i z CL500

lub

M6 z CL600 albo CL z AMG.
                    • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 14:17
                      habudzik napisał:

> O ile pamietam to :
                      > CL powstał na bazie S - nawet wspólne maja 'zegary'
                      > 6 na bazie 5
                      > CLS na E klasie
                      >

Ale co z tego co na czym powstało?

Jak Fiat Coupe powstał na Tipo to znaczy, że konkurował z Kadetem albo pierwszą
                      Astrą?

Dla amnie przy porównaniu liczą się:

- wielkość
                      - silniki
                      - wyposażenie
                      - komfort jazdy
                      - cena

No i oczywiście rodzaj nadwozia (Coupe vs Coupe, Sedan vs, Sedan)

Wątpię żeby 645i odbiegała pod tymi względami od CL500 chociaż nie jechałem ani
                      jednym ani drugim :)

PS. W Mercedesie sie bali, że nowa E-klasa odbierze klientów od S, bo płyta
                      podłogowa jest na wielkość prawie taka sama, to samo z miejscem wewnątrz.
                      • habudzik Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 14:48
                        szymizalogowany napisał:

> Jak Fiat Coupe powstał na Tipo to znaczy, że konkurował z Kadetem albo
                        pierwszą
                        >
                        > Astrą?

Z Kadettem nie , ale gdyby Opel wybudował Coupe na Kadecie to by byli
                        konkurecja dla siebie.
                        CL bedzie mogło konkurować z czymś co powstanie na bazie BMW 7 i bedzie miało
                        nadwoziwe Coupe. Cos co bedzie wieksze od 6 i tak luksusowe jak 7. Wtedy CL
                        bedzie juz troche stare ale jednak
                        --
                        "...najmożniejsi tego świata wybierają Lexusa , natomiast doły gorne jeżdżą
                        Mercedesami..."
                          • habudzik Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 14:58
                            szymizalogowany napisał:

>
                            > Ok. Możesz zdefiniować pojęcie "tak luksusowe" ?
                            >
                            > Co dokładnie tak luksusowego ma CL500 czego nie ma 645i, albo co tak
                            > luksusowego ma CL55 czego nie będzie mieć M6?

Różnic między CL (ogólnie) a 6 jest brak tak jak brak jest różnic miedzy S a M5.

--
                            Mercedesami..."
                            • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 15:04
                              habudzik napisał:

> szymizalogowany napisał:
                              >
                              > >
                              > > Ok. Możesz zdefiniować pojęcie "tak luksusowe" ?
                              > >
                              > > Co dokładnie tak luksusowego ma CL500 czego nie ma 645i, albo co tak
                              > > luksusowego ma CL55 czego nie będzie mieć M6?
                              >
                              > Różnic między CL (ogólnie) a 6 jest brak tak jak brak jest różnic miedzy S a
                              M5

Próbujesz wykpić się kpiną, jednak chyba nie umiesz sam zdefiniować co
                              znaczy "tak luksusowe".

Ja próbuję zrozumieć, czy chodzi o jakośc foteli, ilość poduszek, jakość
                              materiałów wykończeniowych, zawieszenie, wielkość kół itd.

I dalej nie wiem co takiego bardziej luksusowego ma CL500 niż seria 645i.
                              • habudzik Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 15:15
                                szymizalogowany napisał:

> Próbujesz wykpić się kpiną, jednak chyba nie umiesz sam zdefiniować co
                                > znaczy "tak luksusowe".
                                >
                                > Ja próbuję zrozumieć, czy chodzi o jakośc foteli, ilość poduszek, jakość
                                > materiałów wykończeniowych, zawieszenie, wielkość kół itd.
                                >
                                > I dalej nie wiem co takiego bardziej luksusowego ma CL500 niż seria 645i.

Niczym się nie probuje wykpic. Jeśli dla Ciebie jakość mat. zawieszenie ,
                                ilosc poduszek jest w 5 i S takie samo to znaczy ze stawiasz miedzy nimi znak
                                równości. Ja twierdze że różnica między 5 i S istnieje a więc i istnieje
                                różnica pomiędzy ich wersjami coupe. Przecież R-R nie posiada wiecej ani
                                poduszek ani kół ani klimatyzacji niż S-klasa drewniane inkrustracje w obydwu
                                są z najlepszych drzew kanadyjskiej flory a jednak jest pojazdem bardziej
                                luksusowym.
                                --
                                Mercedesami..."
                                • szymizalogowany Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 15:23
                                  W R-R z tego co czytałem czuć różnicę w stosunku do klasy S. Zaieszenie lepiej
                                  tłumi, sam samochód jest jednak większy, co do środka do są zupełnie inne, w R-
                                  R rzeczywiście masz skóre najlepszą, prawdziwe drewno, jakieś tam specjalne
                                  drogie dywany, drzwi się otwierają do tyłu, samochód jest idealnie wyciszony.

natomiast w S klasie która ja jeździłem (S400CDI) sora był zwykła, drewno to
                                  żadne drewno było tylko imitacja do tego się rzucały w oczy odlane ze słabej
                                  jakości plastiku przyciski na środkowej konsoli poniżej nawiewu itp.

Drewno to pewnie jest w S600 albo S65AMG
                                  • habudzik Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 15:59
                                    szymizalogowany napisał:

> W R-R z tego co czytałem czuć różnicę w stosunku do klasy S. Zaieszenie
                                    lepiej
                                    > tłumi, sam samochód jest jednak większy, co do środka do są zupełnie inne, w
                                    R-
                                    > R rzeczywiście masz skóre najlepszą, prawdziwe drewno, jakieś tam specjalne
                                    > drogie dywany, drzwi się otwierają do tyłu, samochód jest idealnie wyciszony.
                                    >
                                    > natomiast w S klasie która ja jeździłem (S400CDI) sora był zwykła, drewno to
                                    > żadne drewno było tylko imitacja do tego się rzucały w oczy odlane ze słabej
                                    > jakości plastiku przyciski na środkowej konsoli poniżej nawiewu itp.
                                    >
                                    > Drewno to pewnie jest w S600 albo S65AMG

Ja co prawda nie jezdziłem S , ale sobie posiedziałem tylko w salonie i tam
                                    było drewno i to ze skazą pod lakierem.
                                    --
                                    Mercedesami..."
          • b12 Re: Megatest: Mercedes CLS 350 10.02.05, 14:01
            BMW 6 nie jest w astanie konkurować z CL pod względem chociażby masy (630 waży
            1530kg, CL ok. dwóch ton, CLS 350 1730kg) jak również klasy pojazdu, poziomu
            wyposażenia itd. itd. Wystarczy wejść na
            www.mercedes-benz.pl/mb/osobowe/coupe/klasacl/12590.jsp żeby
            przekonać się, że nawet inny jest sposób prezentacji (w CL nie wdają się w
            takie szczegóły jak dokładna masa, wymiary, bagażnik tak samo jak do niedawna
            Rolls Royce nie podawał nawet mocy swych modeli czy średniego spalania bo po
            cholerę ci to wiedzieć, skoro kupujesz wóz za worek pieniędzy???). Podawana
            jest jedynie moc i moment obrotowy, który przy takim przeznaczeniu wozu jest
            najbardziej istotny, bo decyduje o wygodzie użytkowania i elastyczności.

Twoje podejście do tego (dla mnie również abstrakcyjnego tematu) jest typowe
            dla nalewaczy benzyny śliniących się na widok "bejc" z ciemnymi szybami
            podjeżdżających pod dystrybutor, to jest dla ciebie synonim bram niebios; niech
            i tak zostanie.

Pozdrawiam
            granvile
      • flic_k CLS 10.02.05, 20:20
        sprzedali ich w ciagu ostatnich miesięcy 40. i każdemy życzę żeby było go stać
        na takie autko i nie kłućcie się co z czym porównywać bo przy tak dużych sumach
        to klient kieruje sie gustem, a my takie "szaraki" czasem tego nie rozumiemy.
      • martincool Re: Megatest: Mercedes CLS 350 17.02.05, 19:57
        Dziś w Warszawie widziałem czarnego CLS 500, na zwykłych blachach WW ..., dwa
        garnitury zrobiły sobie mały test-drive na Radzymińskiej. Naprawdę ładny wóz,
        jestem fanem Mercedesa ale CLS jakoś mi średnio pasował ale jak zobaczyłem
        go "live"... Serie SL i CL bardziej mi się podobają, choć to nie ta liga cenowa
        i "prestiżowa".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się