Dodaj do ulubionych

Pomylone płyny

03.05.05, 09:59
Pomyliłam zbornika z płynem układu hamulcowego ze wspomaganiem kierownicy.
Płyn hamulcowy wlałam do zbiornika ze wspomaganie. Czy coś mi siądzie w
samochodzie? Trochę to wina męża ale teraz wolę się nie przyznać. Jak to
skomentujecie? Wbrew pozorom sprawa poważna. Dzięki.
--
...
Obserwuj wątek
    • skyddad Re: Pomylone płyny 03.05.05, 10:30
      Jezeli to tylko prawda.Nigdzie tym auten nie wyjezdzaj,natychmiast zawolac mec
      hanika,niech auto odholuja na podniesionych kolach do servisu i natychmiast ale
      naprawde natychmiast wymienia oba plyny na wlasciwe.
      DLACZEGO?
      Nastapi zniszczenie uszczelek ukladu hamulcowego.
      Nastapi rowniez zniszczenie uszczelek w ukladzie serva wspomagajacego
      kierownice.
      Uszczelki zaczna puchnac.
      Co Ci grozi?
      Awaria ukladu hamucowego w kazdej chwili. Natomiast olej hydrauliczny spowoduje
      spuchniecie uszczelek.Jezeli servo wysiadzie no to porostu nie bedziesz miala
      sily kierowac tym pojazdem.
      Im szybciej to sie nic nie stanie ,bedziesz miala kosz'ty plynow robocizna i
      koszt holowania.Tutaj czas dziala na Twopja niekorzysc.
      Pzdr.Sky.
        • tomeeeek Re: Pomylone płyny 03.05.05, 11:13
          aga.mix napisała:

> Dokładnie to wlałam płyn R3 do układu wspomagania kierownicy. Niemniej zrobię
          > jak radzisz. Dzięki

Kiedyś mój szwagier wlał mi płyn do spryskiwacza do układu wspomagania. Pompka
          wspomagania była do naprawy. Z tym holowaniem to poprzednik przesadził (nie
          wiedział, że w układzie hamulcowym jest to co należy). Ale układ wspomagania
          trzeba opróżnić i napełnić czym trzeba.

--
          tomeeeek
          • rapid130 Re: Pomylone płyny 03.05.05, 12:42
            > Z tym holowaniem to poprzednik przesadził (nie
            > wiedział, że w układzie hamulcowym jest to co należy).

Żadna przesada, płyn hamulcowy jest bardzo agresywny. Jeżeli uszczelnienia nie
            są do niego przystosowane, to zostaną uszkodzone. Zwłaszcza, gdy puści się go w
            obieg wspomagania układu kierowniczego, włączając silnik.
            • entry Re: Pomylone płyny 03.05.05, 14:25
              jeszcze do tego R3, najbardziej agresywny, podejrzewam, że sam płyn też nie
              nadawał się do tego pojazdu, bo te płyny lało się do żuków i dużych fiatów.
              Zastąpił go DOT3, a obecnie DOT4 i 5
    • siwy-55 Re: Pomylone płyny 03.05.05, 13:27
      aga.mix 03.05.2005 09:59

... zamiescilas ten wpis tuz przed wypadkiem meza ?,by miec alibi?-pomylilas
      sie????

Jezeli jestes bladynka,moze Pan Policaj da sie na twa niewinnosc nabrac ,
      jakbym chcial sie kogos pozbyc-zrobilbym identycznie jak ty zrobilas .
    • hondziarz Re: Pomylone płyny 03.05.05, 16:40
      płyn od hamulców zniszczy ci po cały układ wspomagania, powywala wszystkie
      uszczelki. Bez płynu siądzie ci całe wspomaganie, a wtedy doprowadzisz do
      wypadku, bo pewnie kierownica, będzie tak ciężko chodzić, że nie będziesz w
      stanie jej przekręcić.
      Pod żadnym pozorem nie próbuj się bawić w wolniutką jazdę do serwisu, bo wtedy
      to oba paskudztwa powłażą we wszystkie zakamarki i będzie totalna kaszana.
      Wydaj 100 zł na holowanie.
      --
      Gaz służy do gotowania, nie do silników
      • skyddad Re: przeciez to sciema 03.05.05, 18:46
        Fazi,
        jezeli tak to niezaszkodzi taka infoermacja mozer sie naprawde kiedys komus
        przydac.To nie byl glupi post.
        Pzdr.Sky
        P.S Wracajac do kolegi ktory twierdzi ze olej hydrauliczny moze pracowac w
        ukladzie hamulcowym, ,mylisz sie kolego, nie moze.Sa pewne auta gdzie sie go
        leje ale i tez specjalnie wysokorafinowane mineralne oleje,Citra,podnoszenie i
        hamulce jada na tym samym oleju. Ten sam olej ma wspomaganiu tylko citra i audi.
        Olej ktory uzywany jest w servach w wiekszosci dzisiejszych aut jest koloru
        czerwonego tenm sam ktory uzywamy do automatycznych skrzyn biegow.Olej o
        niesamowitej penetracji.Nie nadajacy sie do zadmnego ukladu hamulcowego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka