• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Wyplata ubezpieczenia AC a zgubiony kluczyk Dodaj do ulubionych

• 13.05.05, 16:30
    Witam,

Mam nastepujacy problem. Skradziono mi samochod, ktory mial ubezpieczenie AC.
    Wczesniej zgubilem jeden z kluczykow a przy zglaszaniu szkody do
    ubezpieczyciela wymagany jest komplet kluczykow (przy podpisywaniu umowy
    podalem, ze sa 2 kluczyki). Teoretycznie ubezpieczyciel z powodu braku
    kompletu kluczykow moze mi tego odszkodaowania nie wyplacic. Z drugiej strony
    jednak slyszalem, ze w takich przypadkach poszkodowany kierowal sprawe do sadu
    i zazwyczaj sprawe wygrywal poniewaz np. mogl kluczyk zgubic zaraz przed
    kradzieza (sam jednak osobiscie nie znam takiego przypadku).

Czy ktos majacy wiedze w tym temacie moglby mi doradzic jak naprawde wyglada z
    punktu widzenia prawnego taka sprawa? Moze ktos mial samemu podobne
    doswidczenie? Ewentualnie doradzic mi do kogo bezposrednio moglbym sie zwrocic
    z tym zapytaniem?

Z gory wielkie dzieki,
    P.
    • 13.05.05, 16:32
      Nie wiem dorób sobie może.Zresztą kluczyków w komplecie jest trzy normalnie.
      Ja tak mam ale w ubezp.też podaje dwa.Nikt nie będzie kręcil nosem że masz
      dorobiony.Z doświadczenia.Tylko to kosztuje troszkę niestety.
      --
      • 13.05.05, 23:09
        dr.verte napisał:

> Nie wiem dorób sobie może.Zresztą kluczyków w komplecie jest trzy normalnie.
        > Ja tak mam ale w ubezp.też podaje dwa.Nikt nie będzie kręcil nosem że masz
        > dorobiony.Z doświadczenia.Tylko to kosztuje troszkę niestety.

Z dorobieniem nie jest tak prosto, jeżeli masz w kluczyku immobilizer. Podobno
        ubezpieczyciele mogą odczytać kod immobilizera z kluczyka, a bez samochodu(z
        tego co wiem) odpowiednio go nie zakodujesz.
    • 13.05.05, 17:12
      Ja mialem w pierwszej umowie AC ze mam jeden kluczyk(tak odebralem z komisu).Po kradziezy okazalo sie ze nie chca wyplacic odszkodowania bo oddalem im jeden kluczyk.Sprawa jest od trzech lat w sadzie-generalnie powinienem ja wygrac, ale odbywa sie srednio jedna rozprawa na rok a cholerne PZU ciagle wnosi o odroczenie ,nowego bieglego itp... Mozna dostac cholery.
      Ale moze mam pecha.W kazdym razie zycze powodzenia./
    • 13.05.05, 18:00
      ubezpieczyciel ma racje. Jeżeli nie ma kompletu orygianlnych kluczy to nie
      dostaniesz pewnie nic. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zakłada, że auto
      ukradziono ci razem z kluczykami, a to oznacza, że ubezpieczyciel ponosi
      odpowiedzialności.
      --
      Gaz służy do gotowania, nie do silników
    • 14.05.05, 04:20
      podaj szczegoly auta, to bedzie wiadomo co to za kluczyki tam są. Fakt
      wbudowania immobilajzera w kluczyk nie zawsze oznacza mozliwosc odczytania
      czegokolwiek z kluczyka. Zalezy to od modelu auta i kluczyka.

Zonie ukradziono kiedys lagune 2. Oczywiscie ukradli jej kluczyk. Warta odmowila
      wyplaty odszkodowania. Odwolanie -> dali 50% wartosci rynkowej (a nie kwoty
      ubezp.!). Wiec do sądu. Pierwsza rozprawa, druga, na trzeciej odczytanie wyroku.
      Apelacja i wyrok (korzystny dla nas) podtrzymany. Ze dwa lata czekalismy ale za
      to odsetek ch..ki musialy ze 14 tys zaplacic ;)

Warta odmawiajac wyplaty odszkodowania powolywala sie na punkt ogolnych warunkow
      ubezp czyli "razace zaniedbanie" z naszej strony. Jak by to wygladalo w kwestii
      zgubionego kluczyka? Nie mam pojecia. Kiedy go zgubiles? Moze sie jeszcze
      znajdzie? A moze warto go dorobic, jesli jeszcze sie da
      • 15.05.05, 16:34
        typson napisał:

> ..Odwolanie -> dali 50% wartosci rynkowej (a nie kwoty
        > ubezp.!). Wiec do sądu. Pierwsza rozprawa, druga, na trzeciej odczytanie
        > wyroku.Apelacja i wyrok (korzystny dla nas) podtrzymany.

Wygrana w sadzie dotyczyla wyplaty calosci czy liczenia 50% od kwoty
        ubezpieczenia ,zamiast 50% od wartosci rynkowej ?
        Wiem ,ze odszkodowanie z AC placone jest od wartosci rynkowej w momencie
        powstania szkody ,ale nie wiecej niz wartosc ubezpieczenia.

--
        Polskę poćwiartowano na trzy nierówne połowy.
        Zenon Sienkiewicz skrzywdził Justynę z dwu stron.
        Po zebraniu makulatury sprzedaliśmy ją razem z panią.
    • 14.05.05, 18:57
      odmowia na 100 % ale porzycz od kolesie[ jak jescze nie zdales klucza ] i dorob
      2 i odDAJ TE DWA DOROBIONE
      • 15.05.05, 12:19
        Kolejny wątek z cyklu: "Spie..łem, a teraz boję się o swoją dupę. Ratujcie koledzy! Czyli: jak wy....chać ubezpieczyciela." Miło, że aż tylu pomocnych rodaków chce pomóc zagubionemu (nomen omen) koledze.

--
        warschawiak napisał:

Weź pod uwagę ,że te samochody [francuskie] są myślą techniczną ludzi ,którzy codziennie piją wino i zagryzają żabami .
        • 15.05.05, 15:24
          Na przyszłość, wyłudzaczu, po zagubieniu lub kradzieży kluczyka INFORMUJEMY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ O STRACIE KOMPLETU KLUCZY i blokujemy kod tego klucza w najbliższym ASO (koszt ok. 100zł). Wtedy wszystko jest OK, ubezpieczyciel nie odmówi ci wypłaty (tak przynajmniej jest w PZU). Dorobienie klucza z pilotem to spory koszt. Kiedyś zawieruszył mi się kluczyk, to podliczyli mnie na 850 zł total. Na szczęście się znalazł ... ;)

--
          warschawiak napisał:

Weź pod uwagę ,że te samochody [francuskie] są myślą techniczną ludzi ,którzy codziennie piją wino i zagryzają żabami .
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.