Dodaj do ulubionych

Xsara czy warto?

01.06.05, 10:22
Witam
Chcialbym poznac wasza opinie jako bardziej doswiadczonych, czy warto
Citroena Xsare rocznik 2000 za okolo 20-21 tys zl z klima ABS itp, kombi
silnik 1.6 oraz czy w ogole ten model jest udany chodzi mi o to czy w miare
malo awaryjny, a moze lepiej rozejrzec sie za jakims Oplem Astra II ale chyba
niestety z rocznikiem troche starszym pewnie 98
Pozdrawiam
Robert
Obserwuj wątek
    • elvispresley Re: Xsara czy warto? 01.06.05, 10:38
      Xsara jest bardzo milutkim autem. Bardzo komfortowym (wlasciwie gdyby Xsarze
      zdjąć zawieszenie, jeździlaby jak Opel), bezpiecznym... ale niewielkim. Jest to
      o ile mi wiadomo najmniejsze kombi w swojej klasie. Więc jeżeli zależy ci na
      przestrzeni, szczególnie ladunkowej to każde inne auto. Poza tym polecam. Mam
      co prawda znajomego w KC, który, choć cytryny kocha, narzeka na swoją xsarę
      kombi, jak może. Problem polega u niego na tym, że auto mial od nowości i przy
      drobnych usterkach musial kierować się do ASO, które jak wiadomo, w przypadku
      Citroena są chyba w czolówce miejsc najbardziej wkurzających. Ty nie będziesz
      mial tego klopotu bo zawsze możesz się poradzić ludzi z KC gdzie na terenie
      twojego miasta jest dobry, tani i solidny warsztat. 20k to bardzo dobra cena.
      • remo29 Re: Xsara czy warto? 01.06.05, 15:23
        [...]
        > o ile mi wiadomo najmniejsze kombi w swojej klasie. Więc jeżeli zależy ci na
        > przestrzeni, szczególnie ladunkowej to każde inne auto.

Oj, kolega nie odrobił lekcji, albo auto którym jeżdżę to nie xsara break tylko gimbus... Pojemność bagażnika xsary break to 517 litrów (astra II 480 litrów, corolla 402 litry, megane II 520). Ba! xsara w wersji berline (5-d) ma większy bagażnik niż corolla kombi...
        A co do użytkowania - auto bardzo fajne, przyjemnie się prowadzi, bardzo wygodne. Mam 186cm wzrostu i zajmując wygodną pozycję za kierownicą, zostawiam za sobą miejsce dla osoby do 180cm. To właśnie skutek dużego bagażnika.
        W tej chwili auto ma przebieg 75 tys.km i poza duperelami typu żarówki H7 (obie), zdarzył mi się wyciek oleju spod pokrywy zaworów (koszt naprawy 140zł z materiałem). Silnik 1,6 jest (podobno) całkiem wyrywny (piszę "podobno", bo ja mam woła 1.9D). Porządnego ASO jak ze świecą szukać, ale jest masa bardzo dobrych warsztatów kochających cytryny. Namiary znajdziesz na stronach Klubu Citroena.

--
        //Statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi.
          • remo29 Re: Xsara czy warto? 02.06.05, 00:56
            > Ale za to najkrótsza jest, co? Czy też mi naściemniali:)

To Radio Erewań chyba podawało :) Długości kombiaków wyglądają tak: xsara 4369,
            astra II 4288, a corolla 4385; dużo dłuższe jest stilo (4516) i megane II (4500).
            Inna sprawa, to że przy tej długości, rozstawie osi i wielkości bagażnika
            przestrzeń pasażerska jest na pewno mniejsza niż mogłoby się wydawać.

--
            //Statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po
            trzy nogi.
    • mrzagi01 Re: Xsara czy warto? 01.06.05, 15:59
      bardzo warto, a już na pewno bardziej warto niż Astre
      --
      Dvoudvéřový čtyř až pětimístný vůz, motor vzadu a pohon zadních kol. Plochý
      vzduchem chlazený čtyřválec , objem 1192 cm³, výkon 25 kW (34 koní)Čtyřstupňová
      převodovka, rozvor 2400 mm, hmotnost 760 kg, maximální rychlost 118 km/h a
      zrychlení na stovku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się