• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Fotoradar a mandat za predkość w Niemczech !!!!!!!

• 24.06.05, 19:26
    Witam szanownych forumowiczów.
    Z racji swojej pracy i stanu dróg w Polsce dojeżdzam od tygodnia
    codziennie do pracy na trasie Gryfino-Szczecin przez Niemcy ( po niemieckiej
    stronie jast około 10 km). Dzisaj na prostej drodze, na której nie wiadomo
    dlaczego widnieje ograniczenie do 50 km/h ,,zhaczył" mnie ustawiony radar jak
    jechalem 90 km/h.
    Pytania:
    1. czy fotoradar zawsze błyska ?- flesza nie zauważyłem, aczkolwiek go nie
    wykluczam,
    2.jak to jest w praktyce z egzekwowaniem niemieckich mandatów od obywateli
    polskich, w jakiej mi ewentualnie grozi wysokości ?
    3. czy na granicy podczas jej przekrazcania sprawdzaja dane pod katem
    nieuiszczoncyh ewentualnych mandatów ? Jeżeli to to cos się dzieje jak
    stwierdzą, że mam niezapłacony mandat za predkośc, którego jak podejrzewam
    nigdy do Polski nie wyślą ?
    pozdr.i zgóry dzięki za rzeczy wypowiedzi
    pluto

• 24.06.05, 19:38
      A ja podejrzewam ze wysla i polska policja i mw tym pomoze.Niemcy ktorzy sa
      blyskani w wloszech i gdzie indziej tez musza to placic a polska jest teraz
      juz w EU.za przekroczenie az o 40 km na godzine dopuszczalnej predkosci grozi
      w niemczech okolo 250 euro plus zostaje zabierane automatycznie prawo jazdy
      na 4 tygodnie plus punkty w kartotece.W lecie kiedy bardzo jasno swieci slonce
      flesza nie zauwazysz bo jest to flesz na podczerwien.Wiec nie mysl ze
      mozesz w niemczech tak jak w polsce bezkarnie przekraczac predkosc.
      • 24.06.05, 19:51
        lew_ napisał:

> A ja podejrzewam ze wysla i polska policja i mw tym pomoze.Niemcy ktorzy sa
        > blyskani w wloszech i gdzie indziej tez musza to placic a polska jest teraz
        > juz w EU.za przekroczenie az o 40 km na godzine dopuszczalnej predkosci
        grozi
        >
        > w niemczech okolo 250 euro plus zostaje zabierane automatycznie prawo jazdy
        > na 4 tygodnie plus punkty w kartotece.W lecie kiedy bardzo jasno swieci
        slonce
        >
        > flesza nie zauwazysz bo jest to flesz na podczerwien.Wiec nie mysl ze
        > mozesz w niemczech tak jak w polsce bezkarnie przekraczac predkosc.

A ja podejrzewam,ze jestes chory.Nic nie grozi dla wlasciciela samochodu na
        polskich tablicach ktoremu fotoradar zrobi zdjecie w Niemczech i
        odwrotnie.Takie fotki laduja w koszu.
    • 24.06.05, 19:59
      pluto1977 napisała:
      > 3. czy na granicy podczas jej przekrazcania sprawdzaja dane pod katem
      > nieuiszczoncyh ewentualnych mandatów ? Jeżeli to to cos się dzieje jak
      > stwierdzą, że mam niezapłacony mandat za predkośc, którego jak podejrzewam
      > nigdy do Polski nie wyślą ?

a jak ci przysla to zaplacisz?
      • 24.06.05, 20:06
        Kumplowi w czasie jednej tylko wycieczki napstrykało się z kilkanascie fotek -
        flesze w nocy b.pięknie błyskały(jakies 7m-cy temu) i nic mu nie przyszło do
        płacenia a dodam ze sie nie opalał-przyzwyczajony do polskich standardów -teren
        zab zazwyczaj koło paczki.pzdr
        • 24.06.05, 20:09
          czyli nie tylko ekonomicznie, ale takze kulturowo jestesmy w drugiej europie....
          szkoda, moze za 2-3 pokolenia bedzie lepiej
          pzdr
          • 24.06.05, 20:44
            Dziwię się że te fotoradary jeszcze stoją przy polskich drogach czy wandale
            muszą niszczyć tylko przystanki autobusowe?
            Wiem że zaraz ktoś powie że nie można bezkarnie łamać przepisów ale te
            fotoradary często stoją w miejscach gdzie spokojnie można jechać szybciej a
            jedynym celem jaki mają zpełniać to łatanie gminnego budrzetu
            Jak by ktoś postawił mi taki stały radar koło domu ta sam bym go przestawił!
            • 24.06.05, 20:56
              wiktoria11 napisał: > Jak by ktoś postawił mi taki stały radar koło domu ta sam
              bym go przestawił!

myslenie podobne do tego jakie charakteryzowalo outlaws z dzikiego zachodu,
              wiec czeka nas jeszcze jakies 150 lat budowania porzadku i demokratycznych
              struktur. a mialem nadzieje ze to sie zmieni w 2-3 pokolenia.
              pzdr
              • 24.06.05, 21:05
                Tylko że okradanie kierowców w tym nie pomoże gdyby te pieniądz szły na
                autostrady to spoko a tak musimy cierpieć i dorabiać tych na stołkach
                • 24.06.05, 21:11
                  o jakim okradaniu kierowcow mowisz kolego. jedziesz za szybko, dostajesz
                  mandat. proste. jesli uwazasz ze ograniczenie predkosci w tym miejscu jest
                  niesluszne, zglos to do dzielnicowego/wojta gminy czy innych tam
                  przedstawicieli wladzy na danym terenie. jesli tak zrobi 1000 kierowcow, bedzie
                  to mialo skutek. jesli 1000 kierowcow skieruje swe dzialania przeciwko
                  fotoradarom, bedzie wielkkie fiasko i strata mnostwa kasy.
                  i pamietaj nie glosowac na lokalna wladze ktora cie nie slucha.
                  ale w polsce jest jescze inny problem, a mianowiceie kazdy z nas wie lepiej,
                  ale niewielu z nas robi cokolwiek aby bylo lepiej.
                  pzdr.
                • 24.06.05, 21:41
                  > Tylko że okradanie kierowców w tym nie pomoże gdyby te pieniądz szły na
                  > autostrady to spoko a tak musimy cierpieć i dorabiać tych na stołkach

Co ty wypisujesz, kto cie okrada? Dziki zachod sie marzy? Przepisy sa po to zeby
                  ich przestrzegac! NAUCZ SIE TEGO! A jaki ci zle, to zbieraj podpisy i idz z nimi
                  do burmistrza.

I jak w tym kraju ma byc lepiej z takimi ludzmi?
                  • 24.06.05, 22:57
                    Ty pewnie zwalniasz na wszystkich ograniczeniach nawet w nocy na prostej drodze
                    np.Gdańsk-Warszawa i jest ograniczenie do 70 bo przystanek wśrodku pola
                    chciałbym to zobaczyć
                    jeżdżę od 10 lat i nigdy nie miałem żadnej kolizji ani wypadku pare razy
                    złapali mnie na radar własnie wnocy co uważam za polowanie na kierowców a
                    trasą siekierkowską jadąc 70 na godzine możesz spowodować większe zagrożenie
                    niż ja jadąc 140 bo tam wszyscy tak jeżdżą
                    Życzę wam idealnego swiata
                    • 25.06.05, 02:44
                      Masz racje gdzie nie mozna tam nie mozna ale jak widze postawione 50 w miejscu
                      gdzie to wydaje mi sie smieszne to wcale tych 50 nie jade hihihihi :)
              • 25.06.05, 00:06
                A ja mam nadzieję, że za 2-3 pokolenia przeciętny samochód będzie miał 1000
                koni, 3 sekundy do setki i Vmax 300km/h. Ponieważ takim nie da się jechać
                60km/h to kodeks drogowy zostanie dostosowany do 21wiecznych realiów a nie
                19wiecznych.
                A narazie pozostaje wyemigrować do Indii gdzie kodeksu drogowego nie ma.
    • 16.08.05, 14:01
      ok, ale może ktoś w końcu poda jekieś konkrety co do danej sytuacji bo każdemu to się moze
      zdarzyć. Mi też trzepną radarek fotkę o g.23. w Pasewalku na pustej ulicy, i teraz nie wiem
      co będzie, czy się martwić ??? czy faktycznie fotka powędruje do kosza
      • 16.08.05, 14:06
        maciekk10 napisał:

> ok, ale może ktoś w końcu poda jekieś konkrety co do danej sytuacji bo
        każdemu
        > to się moze
        > zdarzyć. Mi też trzepną radarek fotkę o g.23. w Pasewalku na pustej ulicy, i
        te
        > raz nie wiem
        > co będzie, czy się martwić ??? czy faktycznie fotka powędruje do kosza
        ten temat juz byl omawiany ale napisze ponownie
        jest szansa ze nic nie dostaniesz ,ale najlepiej przy kazdym wyjezdzie do
        niemiec miec przygotowane na mandat euro moga zatrzymac ciebie na granicy jesli
        ta bedzie po niemieckiej stronie to jak nie zaplacisz pojdziesz siedziec to
        samo w czasie kontroli przez policje tam nie daja kredytowanych
        • 16.08.05, 23:42
          Powracajac do merytium sprawy(pytania) odpowiem na ostatnia
          czesc pytania.
          Jezeli macie "iles tam" €€ do zaplaty w Niemczech , wczesniej czy pozniej
          zaplacicie (nie pisze tego po zlosci).
          1.Przy najblizszej kontroli Policji trzeba zaplacic ,jestescie w komputerze
          a jesli nie macie pieniedzy to wystawia rachunek i przesla do Polski
          oczywiscie ze spisza najpierw wasze dane z adresem.
          2.Nie zaplacenie kary powoduje duze ODSETKI KARNE ,mozliwosc odmowy
          wjazdu do Niemiec a samo ponowne zatrzymanie podczas kontroli
          kwalifikuje do Sprawy Sadowej (kolejne koszty).
          Takze krotko ujmujac trzeba czekac i jeszcze raz czekac ale
          zaplacic (wczesniej czy pozniej) trzeba lepiej jak najszybciej.

• 19.08.05, 22:48
            No cóz to czekam może nie przyjdzie, przestroga dla wszystkich pomimo póżnej
            pory, zmęczenia i pospiechu do domu trzeba przestrzegać przepisów u naszych
            sąsiadów.
            • 19.08.05, 22:50
              iI jeszcze jedno pytanko do znawcówq tematu? po jakim czasie taki mandat ulega
              przedawnieniu?????
              • 26.10.13, 22:15
                zobaczcie tu nowe przepisy:
                www.transportet.pl/8018/zagraniczna-policja-szybciej-wyegzekwuje-mandat/
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.