Dodaj do ulubionych

Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kukułc...

• lasicatoja Re: Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kuku 28.06.05, 23:20
      Zgadzam sie.Nie ma żadnych dowodów a hasła w stylu - jest znacznie
      obszerniejsza od konkurentów w klasie C wydają się zabawne - przecież nie
      wyrasta powyżej innych kombi klacy C ani na długość ani tym bardziej na
      szarokość -vide Octawia 1,75m a Focus II 1,85 - te 10 centymetrów pewnie jakoś
      przekłada się na obszerność wnętrza, no chyba że ford liczy lusterka a Skoda
      nie :-). A już porównanie do Laguny czy mondeo to zupełna pomyłka. Przeciez
      mondeo do niedawna było najpojemniejszym kombi klasy D. Dorobiliśmy sie
      ostatnio "dziennikarzy motoryzacyjnych". Czasem wypadało by spojrzeć nasuche
      dane techniczne a nie pisać dyrdymały jaka to skoda jest niesamowita- a prawda
      jest taka że jest zwyczajnym wożem klasy C i to nie tańszym od innych
      popularnych marek (Opel, Ford, Peugot), zaś VW jest pozycjonowany trochę wyżej -
      stąd wyższe ceny. nowy Golf/Jetta Varnant nie będzie mniejszy od skody a
      przecież niekt nie napisze że jest pojazdem z pogranicza klas C/D. Dziekuję
      autorowi za dobrą zabawę w trakcie czytania tendencyjnego artykułu. buziaczki :-
      )
      • perfee Re: Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kuku 29.06.05, 21:38
        Mój drogi, jakże się mylisz w swych ocenach. Skąd wiesz, że nie wyrasta ponad? Tak się składa, że
        posiadam O2 i ford focus, czy meganka stojące obok niej na parkingu wyglądają jak przyczepki na
        bagaże. Optycznie O2 jest znacznie większa i spokojnie może konkurować z Mondeo, czy Laguną. A
        jakby tego było mało, to niemieccy dziennikarze z AutoBild już dawno porównali ją z A4 i V50. No cóż,
        Skoda wygrała w tym teście, bo daje porównywalną jakość za znacznie niższe pieniądze. Ja rozumiem,
        że jak komuś przeszkadza znaczek SKODA na masce, to będzie pluł ile wlezie. Mi nie przeszkadza.
        Pozdr.
        • franek-b Re: Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kuku 29.06.05, 22:35
          > Mój drogi, jakże się mylisz w swych ocenach. Skąd wiesz, że nie wyrasta
          ponad?
          > Tak się składa, że
          > posiadam O2 i ford focus, czy meganka stojące obok niej na parkingu wyglądają
          j
          > ak przyczepki na
          > bagaże. Optycznie O2 jest znacznie większa i spokojnie może konkurować z
          Mondeo
          > , czy Laguną. A
          > jakby tego było mało, to niemieccy dziennikarze z AutoBild już dawno
          porównali
          > ją z A4 i V50. No cóż,
          > Skoda wygrała w tym teście, bo daje porównywalną jakość za znacznie niższe
          pien
          > iądze. Ja rozumiem,
          > że jak komuś przeszkadza znaczek SKODA na masce, to będzie pluł ile wlezie.
          Mi
          > nie przeszkadza.

Przepraszam z gory za to co napisze, ale bredzisz... V50 ma gabaryty focusa 2
          (w koncu roznica to praktycznie inne blachy od f2) a z drugiej strony
          twierdzisz, ze octavia ma gabaryty mondeo czy laguny. Sam sobie przeczysz.
          Porownaj sobie dane to primo, a secundo o klasie auta nie swiadczy wielkos
          kufra tylko rozstaw osi (bo porownujac kufry to thali byla by wieksza od golfa
          oraz accorda).

--
          Pozdrawiam,

Frank
        • hotrod404 Re: akurat 30.06.05, 10:01
          optycznie to VW robi ludzi w balona! octavia to zwykły kompakt tyle, że z
          dużymi zwisami z przodu i z tyłu! od tego miejsca w u nie przybywa, a jeździ
          się gorzej! po prostu klasa niby C/D dla ubogich!!!
        • greenblack Re: Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kuku 30.06.05, 11:07
          perfee napisał:

> Mój drogi, jakże się mylisz w swych ocenach. Skąd wiesz, że nie wyrasta
          ponad?
          > Tak się składa, że
          > posiadam O2 i ford focus, czy meganka stojące obok niej na parkingu wyglądają
          j
          > ak przyczepki na
          > bagaże. Optycznie O2 jest znacznie większa i spokojnie może konkurować z
          Mondeo
          > , czy Laguną. A
          > jakby tego było mało, to niemieccy dziennikarze z AutoBild już dawno
          porównali
          > ją z A4 i V50. No cóż,
          > Skoda wygrała w tym teście, bo daje porównywalną jakość za znacznie niższe
          pien
          > iądze. Ja rozumiem,
          > że jak komuś przeszkadza znaczek SKODA na masce, to będzie pluł ile wlezie.
          Mi
          > nie przeszkadza.
          > Pozdr.

Czy masz stylo(no)we pokrowce na zagłówki z logo Skody?

--
          Kublik:
          www.dd.pl/pub/img/productcatalog/20050617_194834.jpg
    • qwerty8888 Re: Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kuku 30.06.05, 10:37
      Co do skody o2 to:
      - robiona jest na plycie vw golfa
      - silnik TDI 105KM to staruszek (stara technologia), TDI 140KM to co innego ale
      ta cena ....
      - bagaznik moze i duzy ale
      1. ciasny drugi rzad siedzen (sprobujcie odsunac na maxa siedzenie kierowcy i
      popatrzcie ile miejsca pozostalo dla pasazera - nastepnie porownajcie z vw
      passatem czy toyota avensis)
      2. prog bagaznika (na moje oko 6-8cm) - nie wiem jak inni ale ja uwazam ze
      bagaznik powinien byc plaski w kombiaku (chyba ze ktos lubi pakowac przy
      wkladaniu i wyjmowaniu rzeczy - o rysowaniu lakieru nie wspomne)

Pozdrawiam
    • bocian4 Re: Škoda Octavia II Combi 1.9 TDI Elegance. Kuku 30.06.05, 10:54
      Ale jaja, PAnie, ale jaja!
      Przecież to kompakt taki sam jak V50 (fokus), astra, itd.
      "często lepiej wyposażony... he, he, he...
      Porównajmy podobne silniki oraz identyczne wyposażenie nowego fokusa i O2 i
      ktory bedzie tańszy...
      Wymiary w srodku... miejsca z tyłu w nowym fokusie jest więcej niż w O2
      Le najbardziej mi się podobało zestawienie vectry kombi w klasie z A4 kombi...
      he, he, he...
      Vectra kombi, drogi redaktorku, jest zbudowana na bazie Signum a nie Vectry
      sedan, przez co ma sporo większy rozstaw kół, blisko 5 metrów dlugości i
      porównywana jest rozmiarem z Mercedesem E kombi a nie z ... A4.
      ;-)))

Pzodro,
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się