Dodaj do ulubionych

Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach

04.07.05, 23:38
Temat ten był kilka miesięcy temu omawiany na forum.
Nie wiem czy 190km/h można uznać za dużą prędkość, ale ja wykonałem ostatnio
pomiary na A4.
Wskazania komputera obserwowała moja piękniejsza połowa.
Przy przyspieszaniu na 5tym biegu do 190km/h spalanie chwilowe nie
przekroczyło 13,6l/100km. Na płaskich odcinkach, spadało do 6,4l/100km. Na
podjazdach samochód utrzymywał swoją prędkość za cenę wyższego spalania
chwilowego-w okolicach 10l/100km. Postaram się wykonać pomiary przy 200km (na
razie maksymalna prędkość wg licznika to 212km/h) ale ostatnio utrudniły mi to
Peugeot Partner, Toyota Avensis i Peugeot 206 jadące 110km/h lewym pasem.
Spalanie, przy takim stylu jazdy tj. przyśpieszanie, jazda przez chwilę ze
stałą prędkością i hamowanie wyniosło 6,9l/100km/h (skasowałem licznik na
wjeździe).
Obserwuj wątek
    • dark13 Re: Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach 04.07.05, 23:51
      ja mam passata kombi 1,9 tdi 130km i czesto nim jezdze po niemczech gdzie
      zwlaszcza noca mozna jechac dosc duzymi predkosciami dosc dlugo i z moich
      obliczen wychodzi przy sredniej ok 190-200km/h 7,5-8litrow przy czym
      najczesciej jade zapakowany towarem wiec mysle ze na pusto ok litr moze
      mniej,tylko ostatnio przy dlugotrwalej jezdzie z predkoscia ponad 180 po
      jakims czasie samochod mi slabnie,to jakas jeszcze nieustalona usterka,moze
      filtr dawno nie wymienialem,lub przeplywomierz,mam juz 300tys przebiegu
          • w_r_e_d_n_y Re: Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach 05.07.05, 03:12
            mobile5 napisał:

> jasperr napisał:
            > Mercedes A 170L CDI 140-150km/h ok
            > > 4,5l/100km.
            >
            > I w plecy nie wiało?

jeszcze pewnie stale z gorki bylo
            przy tych szybkosciach wiekszosc paliwa idzie na pokonanie oporow powietrza
            a te opory rosna proporcjonalnie do 2 potegi szybkosci
            wiec przy polowie (ok 80 - 100)sa 4 razy mniejsze
            tak pi razy oko spalanie powinno byc ok 3 razy mniejsze - czyli ok 1.5-2 l/100km

to sa bajki juz nie do ^2 ale chyba do ^5

--
            SIWY-55 "sonda w cat-cie informuje ile mieszanki paliwowej dostalo sie do
            wydechu i ew.RETURNUJE niedopalona mieszanke spowrotem do cylindrów"
            • jasperr Re: Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach 05.07.05, 09:10
              w_r_e_d_n_y napisał:

> mobile5 napisał:
              >
              > > jasperr napisał:
              > > Mercedes A 170L CDI 140-150km/h ok
              > > > 4,5l/100km.
              > >
              > > I w plecy nie wiało?
              >
              > jeszcze pewnie stale z gorki bylo
              > przy tych szybkosciach wiekszosc paliwa idzie na pokonanie oporow powietrza
              > a te opory rosna proporcjonalnie do 2 potegi szybkosci
              > wiec przy polowie (ok 80 - 100)sa 4 razy mniejsze
              > tak pi razy oko spalanie powinno byc ok 3 razy mniejsze - czyli ok 1.5-2
              l/100k
              > m
              >
              > to sa bajki juz nie do ^2 ale chyba do ^5

No coz mam to gdzies jakie jest twoje zdaniena ten temat,dla mnie takie zuzycie
              wyszlo podczas 1100km trasy,sam bym nie uwierzyl gdybym tego nie przezyl na
              wlasnej skorze.
              • w_r_e_d_n_y Re: Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach 05.07.05, 19:50
                jasperr napisał:

> No coz mam to gdzies jakie jest twoje zdaniena ten temat,dla mnie takie
                > zuzycie wyszlo podczas 1100km trasy,sam bym nie uwierzyl gdybym tego nie
                > przezyl na wlasnej skorze.

to nie moje zdanie ,to fizyka
                jak jade 90 to komp wskazuje 4.5 l/100km
                jak 180 to 15-16 l/100km
                2x szbciej ok.3.5 razy wiecej
                i chociaz to benzynowy to tych proporcji i diesel nie przeskoczy( bezwzgledne
                wartosci oczywiscie sie roznia)
                wiec albo pali przy 70-80 ok.1.5l/100 ,albo duzo wiecej przy 140-150
                cale 1100km jechales 140-150km/h ?

--
        • trypel Re: wymieńcie komputery.... albo ja auto... 05.07.05, 12:05
          No to vectra 1.9 CDTI 150 KM - przy bardzo spokojnej jezdzie (max 120) z
          włączoną klimą mieści się w 6 (5,6-5,8), przy szybkiej jezdzie na autostradzie
          wychodzi średnio 8 (np chwilowe wskazania komputera przy 180 to 8,5) i uważam
          że i tak jest to mało bo poprzednia omega 2.5 V6 przy spokojnej jezdzie brała
          10 a na autostradzie 20 :)
          Aha a clio 1.5 dci przy jezdzie na maxa (170 ;) ) bierze 6,5 i nigdy więcej
          • bocian4 Re: wymieńcie komputery.... albo ja auto... 05.07.05, 16:40
            > No to vectra 1.9 CDTI 150 KM - przy bardzo spokojnej jezdzie (max 120) z
            > włączoną klimą mieści się w 6 (5,6-5,8), przy szybkiej jezdzie na
            autostradzie
            > wychodzi średnio 8 (np chwilowe wskazania komputera przy 180 to 8,5) i uważam
            > że i tak jest to mało bo poprzednia omega 2.5 V6 przy spokojnej jezdzie brała
            > 10 a na autostradzie 20 :)
            Vectra 3,0 diesel Kombi pali przy spokojnej jeździe z klimą w mieście 11-12
            litrów. przy szybkiej jeździe na autostradzie ma srednia 10 litrów. (120-180)
            Ostra jazda po mieście to ponad 14 litrow.

> Aha a clio 1.5 dci przy jezdzie na maxa (170 ;) ) bierze 6,5 i nigdy więcej
            60 konne? Bo 80 konne (jeździłem póltora roku i zrobilem 80 tys przebiegu) pali
            przy 170-180 koło 8 litrów/100. Przy ostrej jeździe na trasie rzadko schodziło
            poniżej 6,5.

PZodrawiam,

Pozdrawiam,
            • trypel Re: wymieńcie komputery.... albo ja auto... 05.07.05, 16:53
              > > Aha a clio 1.5 dci przy jezdzie na maxa (170 ;) ) bierze 6,5 i nigdy więc
              > ej
              > 60 konne? Bo 80 konne (jeździłem póltora roku i zrobilem 80 tys przebiegu)
              pali
              >
              > przy 170-180 koło 8 litrów/100. Przy ostrej jeździe na trasie rzadko
              schodziło
              > poniżej 6,5.

Też 80 konne z klimą - żona jezdzi nim od nowości w tej chwili ma akurat ok. 80
              tys km, średnio wychodzi jej 4,5 l (z włączoną klimą) u mnie max tak jak
              napisałem - od II zalania mobil 1 5w50. Zresztą dlatego je kupiłem żeby mało
              paliło :) w 2,5 roku żona machnęła 80 tys km
              Co do vectr - faktycznie diesel 3l pali niemało i tu bym się zastanawiał nad
              benzyną ale z drugiej strony jest to diesel o chyba najlepszej kulturze pracy
              na rynku. Ja tam z fiatowskiego 1.9 jestem bardzo zadowolony tyle że trzeba się
              namieszać biegami bo tradycyjnie w takim dieslu elastyczność do d..py - poniżej
              100 mogę zapomnieć o VI biegu a w omedze mogłem zapiąc V przy 50...
              • jarek-44 Re: wymieńcie komputery.... albo ja auto... 05.07.05, 17:12
                W zeszłym tygodniu testowałem C5 II z 2,0 HDi 138 KM - wybrałem się m.in. do
                Darłowa na zjazd pojazdów wojskowych. Na trasie W-wa - Darłowo - W-wa średnie
                spalanie wyniosło 5,6 l /100 km, a rezerwa zapaliła się po przejechaniu 1040 km.
                W warszawskich korkach i spokojnej jeździe średnie spalanie spadało do 7,6 l /
                100 km (przejechałem ca. 150 km).
                No ale diesle są do d..y.
                Trzeba było zobaczyć te Zis-y piąte, GAZ-y (55 i 67), Studebacker-y, Willys-y i
                wiele innych w Darłowie. Szkoda tylko, że nie zachowały się nasze PF 508/III i
                Ursusy A. :-(

--
                Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym
                zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.
        • bocian4 Re: wymieńcie komputery.... albo ja auto... 05.07.05, 16:41
          Ma juz 10 tys przebiegu, to ile się będzie docierać??? ;-)
          DIesel jest do d....

A tak powaznei to uważam ze opel z oszczędnosci łąduje w te samochody wszędzie
          gdzie moze ciężką stal co powoduje ze vectra waży prawie tyle co Hummer! (moja
          vectra 3,0 kombi z tym wyposażeniem zgodnie z instrukcja waży koło 1 900 kg!!!)
    • franek-kielbasa Re: Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach 05.07.05, 21:38
      www.bmw-klub.pl/samochody/artykuly.htm
      Wejdźcie w test 320d . Tam przeczytacie ,że ten diesel potrafił im spalić nawet
      14 l na 100 km . Ciekawe dlaczego 2.0 TDI jest bardziej elastyczny od 320d ?
      www.autobild.de/test/neuwagen/artikel.php?artikel_id=8324&artikel_seite=5&A_SESS=734e374449d888d17314137357785769

W polskim porównaniu tych samych wersji ,zwyciężyło BMW ,a tutaj Audi . Komu
      wierzyć ?

• w_r_e_d_n_y Re: Spalanie w dieslach przy dużych prędkościach 06.07.05, 01:16
        franek-kielbasa napisała:

> www.bmw-klub.pl/samochody/artykuly.htm
        > Wejdźcie w test 320d . Tam przeczytacie ,że ten diesel potrafił im spalić
        > nawet 14 l na 100 km .

To jeszcze nic ,ale to ponizej strasznie wkurzy zwolennikow uzywania diesli z
        powodu niecheci do "machania" biegami.

" Jednak po przejechaniu pierwszych kilku kilometrów w ruchu miejskim wiem
        jedno - silnik diesela w połączeniu z manualną skrzynią biegów to niezbyt udany
        mariaż. Charakterystyka diesela powoduje konieczność zbyt częstej zmiany
        biegów. "

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się