Dodaj do ulubionych

MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE?

28.08.05, 19:50
zastanawiam sie nad kupieniem mercedesa A140. macie jakieś doświadczenia?
rocznik 1998. dziękuję za wszelkie opinie.
Obserwuj wątek
    • ml_500 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 20:09
      moj ojciec takiego posiada z 1999 roku A140. wnetrze w porownaniu do kazdego
      innego mercedesa to totalna porazka ale jak ktos jezdzil do tej pory
      japonczykiem to dla niego szok nie bedzie.
      przebieg 120 tys
      z napraw od 1999 roku:
      z zawieszenia: stabilizatory przednie 3 razy (koszt 70 zl sztuka)
      oswietlenie deski rozdzielczej - jakas pie.. koszt naprawy ok 50 zl
      lozysko wentylatora cena nie pamietam

kupujac auto musisz jedno wziac pod uwage. komfortu z powodu maksymalnie
      sztywnego zawiszenia (wiadomo czemu) nie jest za wiele.
      tak ogolnie. żonie gdybym ja mial bym kupil do miasta. ale dlatego ze od
      jakiegos czasu uznaje tylko te marke
      obiektywnie za wnetrze i komfort nie dalbym takich pieniedzy
      • wahacz Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 20:15
        jesli zalezy ci na prestizu to jak najbardziej (choc dyskusyjne)
        niemniej obiektywnie auto ma wady:
        - zawieszenie spieprzono juz przy projektowaniu (slynna wywrotka z losiem)
        pozniejsze zmiany byly tylko kosmetyczne zatem nie bedzie to auto o dobrym
        prowadzeniu i wysokim komforcie.
        - wnetrze trzeszczy i telepie (podobno tak pisza uzytkownicy i gazety)
        • ml_500 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 20:40
          wahacz napisał:

> - zawieszenie spieprzono juz przy projektowaniu (slynna wywrotka z losiem)
          > pozniejsze zmiany byly tylko kosmetyczne zatem nie bedzie to auto o dobrym
          > prowadzeniu i wysokim komforcie.

i tu sie mylisz bardzo. auto sie swietnie prowadzi jesli chodzi o pewnosc
          pokonywania zakretow czy test łosia. niestety wlasnie kosztem komfortu

• jasperr Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:07
            > i tu sie mylisz bardzo. auto sie swietnie prowadzi jesli chodzi o pewnosc
            > pokonywania zakretow czy test łosia. niestety wlasnie kosztem komfortu

Zgadza sie A-klasse prowadzi sie bardzo dobrze,jak przyklejony do
            asfaltu,niestety tylko na dobrej drodze.
        • habudzik Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:24
          wahacz napisał:

> jesli zalezy ci na prestizu to jak najbardziej (choc dyskusyjne)
          > niemniej obiektywnie auto ma wady:
          > - zawieszenie spieprzono juz przy projektowaniu (slynna wywrotka z losiem)
          > pozniejsze zmiany byly tylko kosmetyczne zatem nie bedzie to auto o dobrym
          > prowadzeniu i wysokim komforcie.
          > - wnetrze trzeszczy i telepie (podobno tak pisza uzytkownicy i gazety)

Dobrze że napisałeś "podobno" bo to tłumaczy brak Twojej wiedzy. Wywrotka z
          łosiem tylko przyspzyła mu klientów bo faktycznie nie jechałem jeszcze
          samochodem tej klasy który tak dobrze trzymał by się drogi.

--
          Dlaczego ,poza kilkoma przpadkami, nigdzie na świecie nie jezdzi sie na
          światłach w słoneczny dzień nie wspominając o istnieniu takiego nakazu ????
          • wahacz Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:30
            habudzik napisał:
            > Dobrze że napisałeś "podobno" bo to tłumaczy brak Twojej wiedzy. Wywrotka z
            > łosiem tylko przyspzyła mu klientów bo faktycznie nie jechałem jeszcze
            > samochodem tej klasy który tak dobrze trzymał by się drogi.

wybacz nie bardzo rozumiem twoj tok myslenia? jak wykazanie ze produkt jest
            wadliwy moze przysporzyc mu zwolennikow? zreszta chyba nie przysporzyl bo byl
            taki okres ze mercerdes rozwazal zeby klasa A nie miala nastepcy bo tak zle sie
            sprzedawala - zapewne ponizej planow - mysle ze jako skutek testu losia.

zreszta z technicznego punktu widzenia kazdy samochod mozna utwardzic do granic
            mozliwosci i bedzie na rownej drodze dobrze jezdzil. tu chodzi o cos innego:
            bardzo utwardzony samochod dobrze sie spisuje na rownych drogach a na
            koleicnach robi sie niezbezpieczny bo myszkuje i podaza za koleinami - efekt
            zbyt malego skoku zawieszenia. cala sztuka to auto zawieszeniowo jedrne -
            dobrze trzyma sie na zakretach bez pochylania, a dzieki dobrze dobranej
            miekkosci nie podazajace za koleinami i zapewnia przyzwoity komfort. Mercedes A
            nie prowadzi sie dobrze na dziurawych dorgach a komfortu nie zapewnia.
            • habudzik Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:42
              wahacz napisał:

> habudzik napisał:
              > > Dobrze że napisałeś "podobno" bo to tłumaczy brak Twojej wiedzy. Wywrotka
              > z
              > > łosiem tylko przyspzyła mu klientów bo faktycznie nie jechałem jeszcze
              > > samochodem tej klasy który tak dobrze trzymał by się drogi.
              >
              > wybacz nie bardzo rozumiem twoj tok myslenia? jak wykazanie ze produkt jest
              > wadliwy moze przysporzyc mu zwolennikow? zreszta chyba nie przysporzyl bo byl
              > taki okres ze mercerdes rozwazal zeby klasa A nie miala nastepcy bo tak zle sie
              >
              > sprzedawala - zapewne ponizej planow - mysle ze jako skutek testu losia.
              >
              > zreszta z technicznego punktu widzenia kazdy samochod mozna utwardzic do granic
              >
              > mozliwosci i bedzie na rownej drodze dobrze jezdzil. tu chodzi o cos innego:
              > bardzo utwardzony samochod dobrze sie spisuje na rownych drogach a na
              > koleicnach robi sie niezbezpieczny bo myszkuje i podaza za koleinami - efekt
              > zbyt malego skoku zawieszenia. cala sztuka to auto zawieszeniowo jedrne -
              > dobrze trzyma sie na zakretach bez pochylania, a dzieki dobrze dobranej
              > miekkosci nie podazajace za koleinami i zapewnia przyzwoity komfort. Mercedes A
              >
              > nie prowadzi sie dobrze na dziurawych dorgach a komfortu nie zapewnia.

I tu też się mylisz . A jest mniej więcej tak twarde jak Corsa którą też miałem
              i na tyle twarda by się doskonale prowadzić. Na suchym trzeba mieć nielada
              wyobraznie żeby ESP musiał wkroczyć i naprawić błąd.
              --
            • habudzik Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:45
              wahacz napisał:

> wybacz nie bardzo rozumiem twoj tok myslenia? jak wykazanie ze produkt jest
              > wadliwy moze przysporzyc mu zwolennikow? zreszta chyba nie przysporzyl bo byl
              > taki okres ze mercerdes rozwazal zeby klasa A nie miala nastepcy bo tak zle sie
              >
              > sprzedawala - zapewne ponizej planow - mysle ze jako skutek testu losia.

Sprzedawała się doskonale. Nie wiem jak ta nowa ale stara jest bardzo popularna.
              Ponad 2 mln. w ciągu 6 lat to na samochód nie tani sporo.

--
    • jasperr Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 20:26
      Ja mam do czynienia czasami A170 CDI i jest to wersja Long,po liftingu,jakosc
      wykonania i uzytych materialow jest duzo lepsza niz w modelu ktory ty chcesz
      kupic,znacznie lepszy jest tez komfort jazy z powodu dluzszego nadwozia.Jak
      narazie samochod ma zrobione 140.000 km i zero problemu.
      • mamba25 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:04
        Dzieki za wszelkie opinie. Co do tego A140, który mam na oku, to jest bardzo
        dobrze wyposażony (full wypas) no i cena nie jest zła bo niecałe 25.000 PLN
        wiec sie zastanawiam. A co wy na to ? Za tyle to raczej golfika nie kupie a
        byloby milo bo aktualnie poruszam sie legendą drugiej generacji ;)
      • habudzik Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:37
        101ola napisała:

> Faktycznie to przeszczep nie wart uwagi do tego z za słabym silnikiem (waży
        > ponad 1000 kg)

A 140 ma 130 Nm to tyle samo co troche cięższa Corolla , Cyfik uznawane za
        elastyczne.

,a z polskiego rynku słabo wyposażony.

Mój ma 4 jaśki , wspomaganie , el szyby , ABS ESP ASR BAS , napinacze pasów
        również z tyłu , automatycznie podgrzewane lusterka , podgrz. dysze spryskiwaczy
        , podgrz. zbiornik spryskiwacza ( letni płyn spoko do -10 st.C ) coś co powoduje
        że po kilkudziesięciu sekundach mam ciepło wsamochodzie , przeciwmgłowe ,
        aut.klimatyzacje z filtrem zespolonym , układ wykrywający brak pasażera ( dla
        poduszek) , assyst , inst.radio , alarm zapobiegający odholowaniu , lakier
        metalik . Może o czymś zapomniałem

> Lepiej kupić Golfa,Astre II czy innego Stilaka 3d.

Bedą lepiej wyposazone??

--
          • habudzik Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 28.08.05, 21:50
            A co ma się tam zepsuć ???? Sadzasz doope na jednej blaszce i ona dotyka do
            innej blaszki i po ptakach. Zresztą sam sterownik jaśka może się tak samo zepsuć
            w każdym aucie.
            --
          • habudzik Re: a który masz rocznik Habudzik? 28.08.05, 21:48
            mamba25 napisała:

> bo ten co go mam na oku ma podobne wyposażenie. jest to wersja classic. a jakie
            >
            > jest w twoim użycie paliwa?

2004 . Zużycie ok. 6.7l/100km sporo jak na 1400ccm ale przy permanetnej klimie.
            --
              • habudzik Re: a który masz rocznik Habudzik? 28.08.05, 22:03
                Opel to moja ulubiona marka . Miałem ich kilka i jeszcze bede miał ale MB to MB.
                No i do tego tani w utrzymaniu. Bede zmieniał chyba całe zawieszenie z prawej
                strony bo zaliczyłem sporą wyrwe w drodze z własnej winy i jakoś nie obawiam sie
                kosztów naprawy w ASO MB
                --
                  • habudzik Re: a który masz rocznik Habudzik? 29.08.05, 08:53
                    mamba25 napisała:

> właśnie, twarde zawieszenie mnie zniechęca. bo nasze drogi są miejscami
                    > bezlitosne;)
                    A-klasa ma twarde zawieszenie ale w porównaniu z innymi Mercedesami. W
                    rzeczywistosci nie jest takie twarde.

--
                    • raver1 Re: a który masz rocznik Habudzik? 29.08.05, 09:51
                      Słaszłem różne opinnie o A-klasse ale mam swoją własną od kiedy zacząłem taka
                      sie poruszać od czasu do czasu.To model z 2003r wersja Long,wykonanie jest
                      bardzo dobre,materiały też,nic nie skrzypi,nie puka,wyposażenie standardowe
                      jest takie o jakim moga pomarzyc samochody klasy
                      wyższej,4xairbag,ABS,ESP,BAS,ASR,elektryczne i podgrzewane i składane
                      lusterka,elektryczne szyby z przodu i z tyłu,bardzo dobra klima.Samochód
                      prowadzi sie bardzo dobrze,stabilnie,choc jest dośc niski,ale nie jest jakos
                      tam tragicznie twardy,to bzdura,jezeli chodzi o wersje dluzsza bo nigdy nie
                      jechalem krotka.Trzeba zrozumiec że w Polsce drogi są jakie są a to nie jest
                      samochód na Polskie drogi a jezeli juz to trzeba uwazac chociaz ten moj ma
                      zrobione 90.000km glownie po Polsce i jak narazie to nic sie nie zepsuło,po
                      prostuje wymiana oleju i tankowanie ON tylko na markowych stacjach.O A-klasse
                      jak zwykle najwiecej do powiedzenia maja ci ktorzy wogole tym nie jechali jak
                      Mr. Wahacz,smiechu warte.
    • mir11 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 29.08.05, 11:34
      Moja żona jeździ wersją dłuższą A160L. Trochę narzeka na twarde zawieszenie,
      ale wcześniej jeździła megane. Za to bardzo chwali przyspieszenie i
      funkcjonalność. Wersja dłuższa zapewnia dużo miejsca nie ma problemu z
      załadowaniem zakupów, a przy wkładaniu dziecka do fotelika nie trzeba się
      gimnastykować. Niestety z '99 roku będzie wersja krótka, a ta ma dożo mniej
      miejsca.
    • waskes29 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 29.08.05, 12:17
      Daruj sobie ten samochod bo to nie jest mercedes nie bede tu pisal o komforcie
      jazdy ktorej nie ma zwlaszcza na naszych drogach ale juz chociazby o jakosci
      wykonania podobnej do samochodow koreanskich ,kazdy europejski kompakt jest
      rownie dobry jak nie lepszy od tego mercedesa -piszac to moze przesadzam ze
      kazdy ale wiekszosc sam jezdzilem wiec moje wrazenia byly negatywne zwlaszcza
      ze po takiej marce mozna sie bylo spodziewac wiecej
      A co do ceny to jest normalna cena za takie pieniadze mozna kupic np,audi A3
      lub A4 o niebo lepiej wykonane i jezdzace tez lepiej
        • ml_500 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 29.08.05, 20:25
          przyznaje ze to auto ma wady ale jesli jestes kobieta to auto jest jak znalazl.
          vanowate wnetrze. wyciagane siedzenia 1/3 2/3. wozek mozna wstawic nie
          skladajac go. auto jest bezpieczne i nowoczesne. w standardzie co najmniej 4
          poduszki + ABS ESP.
          no i w koncu to mercedes (choc biedny przynzaje) ale 95% spoleczenstwa na sam
          widok znaczka sie ślini hehehe.
          tylko greenblack sie nie da nabrac. ale on jezdzi A8 wiec sie nie dziwie:)
          • mamba25 Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 29.08.05, 21:00
            ja jestem kobietą, ale to auto miało być wspólne, również dla męża. nie na
            zasadzie, że tylko dla mnie na zakupy. śledziłam wypowiedzi i zdecydowaliśmy z
            niego zrezygnować. ma chyba więcej wad, niż zalet. moze jest idealny na drogi
            niemieckie, ale nie na nasze. A o wyglądzie, nie powiem, oko cieszy baardzo:)
            ale poczekamy, moze po nowym roku bedzie Fusion, A3, lub jakiś inny furak.
            pozdrawiam i dziekuje za wszystkie opinie.
            • habudzik Re: MERCEDES A140 - CO SĄDZICIE? 29.08.05, 21:24
              mamba25 napisała:

> pozdrawiam i dziekuje za wszystkie opinie.

Ależ nie ma za co. Po to jesteśmy.
              --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się