05.09.02, 21:33
Czy ktos wie kiedy w polsce bedzie kombi i diesel 2.0 litra?
Poza tym samochod bardzo ladny - widzialem na ulicy, a do tego japonczyk :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Sławek Re: Mazda 6 IP: *.aries.com.pl 06.09.02, 20:47
      Właśnie, samochód jest ok ale nie za taką cene.Należy pamiętać,że jest to klasa
      średnia gdzie ceny zaczynają się od około 60 tyś zł (pomijajac marki
      koreańskie).Za cene zwykłej "6" mamy najlepsze wersje samochodów europejskich
      oraz np.Primery czy też najtańszą BMW 3 lub prawie mamy (mojego faworyta ;-)
      Saaba 9-3 SportSedan.

pozdrawiam
      • polokokt Re: Mazda 6 06.09.02, 21:50
        Wiem wiem, ale mimo to chcialem zobaczyc to autko i blizej mu sie przyjzec.
        Jutro jedziemy do salonu.
        A Saab to rzeczywiscie super samochod.
      • Gość: toyot Re: Mazda 6 IP: 62.233.165.* 07.09.02, 16:27
        Gość portalu: Sławek napisał(a):

> Właśnie, samochód jest ok ale nie za taką cene.Należy pamiętać,że jest to
        klasa
        >
        > średnia gdzie ceny zaczynają się od około 60 tyś zł (pomijajac marki
        > koreańskie).Za cene zwykłej "6" mamy najlepsze wersje samochodów europejskich
        > oraz np.Primery czy też najtańszą BMW 3 lub prawie mamy (mojego faworyta ;-)
        > Saaba 9-3 SportSedan.

Po pierwsze taka cena to nie wina Mazdy. Po drugie jest to auto z pewnością
        bardziej funkcjonalne niż np. BMW 3, na pewno też nie gorsze. Po prostu mniej
        prestiżowe, więc jeśli ktoś jest gotów przepłacać za znaczek na masce, a nie
        przepłaci ani grosza za jakość, funkcjonalność i design jaki oferuje Mazda to
        już jego sprawa.
        Następna sprawa to Mazda 6 jest, tak jak np. Accord czy Passat na pograniczu
        klasy wyższej. Bardzo mnie zaskoczyły wymiary tego auta. Jest ono dłuższe i
        szersze niż wiele sedanów wyższej klasy.

Pzdr
        • Gość: Sławek Re: Mazda 6 IP: *.aries.com.pl 07.09.02, 17:28
          Gość portalu: toyot napisał(a):

Piszesz "po pierwsze" jak by to była moja wina,że Mazda 6 jest droga!?
          Z tą klasą wyższą to troche przeginasz fakty na korzyść Mazdy (ponizsze
          przykłady to zaledwie kompakt i klasa średnia,a nie wyższa):
          Szerokość Mazdy -1780 mm
          Ford Mondeo -1812
          Opel Vectra -1798

Rozstaw osi Mazdy -2675 mm (czyli mniej 10 mm od krótszego o 395 mm Civica!!!)
          Ford Mondeo -2754
          Opel Vectra -2700
          Citroen C5 -2750
          Renault Laguna -2740
          Nissan Primera -2680
          BMW 3 -2725 (nadwozie krótsze o 209 mm)
          Mercedes C -2715 mm (nadwozie krótsze o 152 mm)
          Peugeot 406 -2700 mm (konstrukcja 8 letnia)
          VW Passat 2703 mm

Z ekonomicznego punktu widzenia zakup Mazdy 6 jest pozbawiony sensu.Za kilka
          lat dostaniesz za nią tyle co za np.Primere czy Avensisa głównie z uwagi na
          import samochodów uzywanych (powypadkowych bądź nie) czyli będziesz co najmniej
          te 35 % w plecy...

pozdrawiam

> Gość portalu: Sławek napisał(a):
          >
          > > Właśnie, samochód jest ok ale nie za taką cene.Należy pamiętać,że jest to
          > klasa
          > >
          > > średnia gdzie ceny zaczynają się od około 60 tyś zł (pomijajac marki
          > > koreańskie).Za cene zwykłej "6" mamy najlepsze wersje samochodów europejsk
          > ich
          > > oraz np.Primery czy też najtańszą BMW 3 lub prawie mamy (mojego faworyta ;
          > -)
          > > Saaba 9-3 SportSedan.
          >
          > Po pierwsze taka cena to nie wina Mazdy. Po drugie jest to auto z pewnością
          > bardziej funkcjonalne niż np. BMW 3, na pewno też nie gorsze. Po prostu mniej
          > prestiżowe, więc jeśli ktoś jest gotów przepłacać za znaczek na masce, a nie
          > przepłaci ani grosza za jakość, funkcjonalność i design jaki oferuje Mazda to
          > już jego sprawa.
          > Następna sprawa to Mazda 6 jest, tak jak np. Accord czy Passat na pograniczu
          > klasy wyższej. Bardzo mnie zaskoczyły wymiary tego auta. Jest ono dłuższe i
          > szersze niż wiele sedanów wyższej klasy.
          >
          > Pzdr
          • Gość: toyot Re: Mazda 6 IP: 62.233.165.* 07.09.02, 20:26
            Gość portalu: Sławek napisał(a):

> Gość portalu: toyot napisał(a):
            >
            > Piszesz "po pierwsze" jak by to była moja wina,że Mazda 6 jest droga!?

Nie, oczywiście że nie Twoja ;-), ale też i nie Mazdy. To nie jej polityka
            cenowa, tylko efekt europejskiej walki z lepszym i tańszym.

> Z tą klasą wyższą to troche przeginasz fakty na korzyść Mazdy (ponizsze
            > przykłady to zaledwie kompakt i klasa średnia,a nie wyższa):
            > Szerokość Mazdy -1780 mm
            > Ford Mondeo -1812
            > Opel Vectra -1798
            >
            > Rozstaw osi Mazdy -2675 mm (czyli mniej 10 mm od krótszego o 395 mm Civica!!!)
            > Ford Mondeo -2754
            > Opel Vectra -2700
            > Citroen C5 -2750
            > Renault Laguna -2740
            > Nissan Primera -2680
            > BMW 3 -2725 (nadwozie krótsze o 209 mm)
            > Mercedes C -2715 mm (nadwozie krótsze o 152 mm)
            > Peugeot 406 -2700 mm (konstrukcja 8 letnia)
            > VW Passat 2703 mm

No tak, masz rację. Ogólnie klasa średnia ostatnio bardzo urosła. Również Mazda
            6. Po prostu porównywałem z sedanami wyższej klasy z przed paru lat. Np. moja
            Camry '95 to kawał fury, a jednak ma długość 4725 mm (Mazda 6 - 4745),
            szerokość 1770 (1780), rozstaw osi 2620 (2675). Więc przez te 7 lat od daty
            produkcji Camry się chyba nie zmniejszyła ;-) tylko średniaki strasznie urosły.
            Nowa Camry jest oczywiście znacznie większa od tego całego towarzystwa, ale
            starsza już nie, a przecież nie przestała być autem klasy wyższej i moim
            zdaniem wciąż robi wrażenie.

>
            > Z ekonomicznego punktu widzenia zakup Mazdy 6 jest pozbawiony sensu.Za kilka
            > lat dostaniesz za nią tyle co za np.Primere czy Avensisa głównie z uwagi na
            > import samochodów uzywanych (powypadkowych bądź nie) czyli będziesz co
            najmniej
            >
            > te 35 % w plecy...

Zgadza się, ale mi się ta Mazda niesamowicie podoba i na pewno brałbym ją pod
            uwagę. Żaden inny sedan średniej klasy obecnie produkowany nawet się do niej
            nie zbliża pod względem designu wnętrza i zewnętrza IMHO. A rozumując twoim
            tokiem to nie miałby sensu zakup żadnego auta włoskiego, koreańskiego,
            francuskiego czy choćby Saaba 9-3 Sport Sedan. Ten to dopiero traci na
            wartości ;-) Wszyscy jeździliby tylko japońcami i niemcami, bo one tracą
            najmniej.

Pzdr
    • Gość: Sławek Re: Mazda 6 IP: *.aries.com.pl 07.09.02, 17:38
      Za cene Mazdy 6 kupimy samochody o wyzszym prestiżu np. BMW 3 2.0,Saab 9-3
      Sport Sedan lub Audi A4 którym Mazda 6 nie dorównuje pod wzgledem jakości.
      Kupimy również samochody tej samej klasy ale z silnikami o mocy przekraczającej
      200 KM.
      Reasumując Mazda 6 jest ok ale przy cenie np.70 tyś zł,a tak pozostaje tylko
      samochodem dla entuzjasty.

p.s.ja tam wole Saaba,BMW czy Audi lub 3 litrową klase średnią ze
      skórą,ksenonami,17`` itp.

pozdrawiam
      • Gość: & Re: Mazda 6 IP: *.idzik.pl / 192.168.6.* 07.09.02, 20:24
        Niechcący chyba zdradziłeś swój "typ" pojazdu: te beemy, te xenony, 200 koników
        itd. itp.
        Taaaa, a ja za żadną cenę nie zamieniłbym tej "przeciętnej" Mazdy 6
        na te beemy,xenony itp. gdyż moje poczucie piękna, komfortu, prestiżu jest
        zdecydowanie odmienne. Dlatego bez wahania wybrałbym Mazdę 6 za niedoścignioną
        jakość (jak to japończyk) zdecydowanie ładniejsze i lepsze wzornictwo od
        większości pancerwagenów. Cóż ...de gustibus ..... Pzdr.
        • Gość: Sławek Re: Mazda 6 IP: *.aries.com.pl 08.09.02, 12:22
          Gość portalu: & napisał(a):

Chyba źle mnie zrozumiałeś.Po prostu nie stać mnie na przepłacanie.Wole
          np.Stilo z dobrym wyposażeniem niż A3 1.6 golasa lub AR 156 2.5V6 190 KM niż
          Mazde 6 1.8 czy 2.0 za porównywalne pieniądze.

pozdr

> Niechcący chyba zdradziłeś swój "typ" pojazdu: te beemy, te xenony, 200
          koników
          >
          > itd. itp.
          > Taaaa, a ja za żadną cenę nie zamieniłbym tej "przeciętnej" Mazdy 6
          > na te beemy,xenony itp. gdyż moje poczucie piękna, komfortu, prestiżu jest
          > zdecydowanie odmienne. Dlatego bez wahania wybrałbym Mazdę 6 za
          niedoścignioną
          > jakość (jak to japończyk) zdecydowanie ładniejsze i lepsze wzornictwo od
          > większości pancerwagenów. Cóż ...de gustibus ..... Pzdr.
    • Gość: radioaktywny_ Re: Mazda 6 IP: *.Astral.Lodz.pl / 212.191.134.* 07.09.02, 23:17
      Wybrałem sie dzis do salonu Mazdy i odbylem jazde probna szostka z dwulitrowym
      silnikiem benzynowym.Oto moje wrazenia:
      1.Auto po prostu "chwyta za serce" jest naprawde sliczne.
      2.W srodku duzo miejsca zwlaszcza jesli chodzi o dlugosc kabiny /mam 195 cm
      wzrostu i nie musialem do konca odsuwac fotela/.
      3.Mile w prowadzeniu.
      4.Niestety glosny silnik - zwlaszcza powyzej 3500 obrotow.
      5.Brakowalo mi regresywnego wspomagania kieronicy,przy mniejszych szybkosciach
      lub na postoju kierownica obracala sie z oporem /a moze ja sie po prostu
      przyzwyczajlem do wspomagania regresywnego/.
      W sumie dosc przyjemne auto,ale ta cena.....zupelnie nieadekwatna do klasy
      samochodu.Z tego tez powodu ja Mazdy nie kupie,vchoc jak zaznaczylem na wstepie
      stylistyka pojazdu jest piekna.Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się