Dodaj do ulubionych

Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia

23.09.05, 13:59
Gdyby ktoś chciał kupować Nowego Fokusika - podzielę się swoimi wrażeniami

Na początku czerwca zamówiłem Nową Fokę (w nowej budzie) - jest to sedanik w
kolorze srebrny metalic wersja FX Silver (el przednie szyby, 4 poduchy, 2
kurtyny, el lusterka z podgrzewaniem, przednia szyba elektrycznie
podgrzewana - genialne - podgrzewane dysze spryskiwaczy, klimatyzacja
manualna) plus do tego Fordowskie radio z CD (sterowanie pod kierownicą) - 4
głośniki z przodu (oddzielnie gwizdki oddzieleni niskotonowce) 2 głośniki w
tylnych drzwiach - na ucho szerokopasmowce.

Oczywiście jeszcze silnik - standardowe 1600 cm3 100 koni

Blokada skrzyni biegów, chlapacze (300 pln - niestety), autoalarm.
Miała być Toyota Corollka sedan, lub Octavianka 2 - ale po straszliwych
rozterkach moralnych padło na nowego Focusa z zawieszeniem wielowachaczowym z
tyłu.

Co do jazdy - samochód jeździ jak większy brat, czyli Mondeo.
W zakrętach jest nie do ruszenia, zero przechyłów na boki czy piszczenia kół
(opony BF Goodrich), właściwie można nie zwalniać przed zakrętem on i tak
idzie jak przyklejony i prosi żeby mu jeszcze przydeptać gazu.

Bagażnik około 530 litrów - zawiasy nie wnikają do środka

Radyjko łapie Warszawę I na długich falach w Mińsku na Białorusi a to 350
kilometrów od granicy. Kompakt ani razu nie przeskoczył nawet w trakcie
jechania 100 kilometrów na godzinę po tramwajowym torowisku.

W środku:
Miejsca dosyć dużo - kierownica regulowana w górę i wdół - plus na głębokość
(w kierunku kierowcy lub w kierunku deski rozdzielczej) - fotel dodatkowo
regulowany na wysokość.
Ja pomimo 192 cm wzrosu mieszczę się bez problemu - a za mną córa w foteliku
nie narzeka.
Fotele obszerne i wygodne - deska rozdielcza czytelna (podświetlanie na
zielono), wnętrze nie tak przytulne i dopieszczone jak w Octaviance 2. Ale
Octaviankę brałem pod uwagę w wersji najwyższej a mój odpowiada wersji
średniej - pod względem wyposażenia.

Trasy po 600 kilometrów przy 4 osobach i córze w foteliku są jak najbardziej
do przełknięcia. Przedtem robiłem je Fiatem Sieną 1.2 75 km - więc mam
porównanie.

Spalanie
Miasto przy wariackiej jeździe - do 12,5 litra z włączoną klimą, przy
spokojnej jeździe 9 litrów (przy przebiegu 6000 kilometrów)
Trasa przy komplecie pasażerów i bagażnikiem załadowanym na full - około 8
litrów - przy średniej prędkości 140 km/h (momentami 160 km/h)

Drobne potknięcia.

Przeciekały mi uszczelki (obie) tylnych drzwi - wyregulowano docisk drzwi -
jest oki
Lusterko wsteczne - dosyć nisko zamontowane - więc skutecznie zasłania
widoczność na przykład sygnalizacji świetlnej patrząc w prawo po skosie w
górę, plus dosyć małe więc dziwnie się przez nie patrzy do tyłu - jak by było
założone z jakiegoś mniejszego modelu forda.

Plusy
Rewelacyjna trakcja, dobrej jakości radyjko ze sterowaniem w kierownicy,
podgrzewanie spryskiwaczy i przedniej szyby, duży bagażnik, normalne spalanie,
w miarę dobre przyśpieszenie, dwa światła cofania a nie jedno co zdecydowanie
przy sedanie poprawia widoczność do tyłu,
Minusy
Brak el. szyb z tyłu (co przy 5 letnim dziecku jest raczej plusem),
wspomniane lusterko wsteczne, czasem trudno wcelować w trzeci bieg ale to
kwestia przyzwyczajenia

I wszystko póki co
A no i cena - zamiast katalogowych 67 000 pln wydałem jakieś 49 000 pln z
opisanym wyżej wyposażeniem.
Obserwuj wątek
    • 6nine9 Re: Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia 23.09.05, 15:40
      attache1974 napisał:
      > Trasy po 600 kilometrów przy 4 osobach i córze w foteliku są jak najbardziej
      > do przełknięcia. Przedtem robiłem je Fiatem Sieną 1.2 75 km - więc mam
      > porównanie.

Hm, nie wiem czy mozesz porównywac (i obiektywnie ocenić) nowego Focusa 1.6
      jesli wczesniej jezdziles Sieną 1.2 (i to niemlodą) - przy takim porownaniu
      Focus musi byc super

> w miarę dobre przyśpieszenie
      1.6/100KM? dobre w porównaniu ze Sieną 1.2 chyba...

> Minusy
      > Brak el. szyb z tyłu (co przy 5 letnim dziecku jest raczej plusem),
      Jest minusem - przewaznie samochody mają (lub powinny miec) tzw. blokade
      rodzicielską, tzn. blokujesz elektryke innych szyb poza twoją, a przy ręcznych
      dziecko moze krecić szybą ile wlezie (az sie rączka urwie, dziecku bądz
      drzwiom:)

> A no i cena - zamiast katalogowych 67 000 pln wydałem jakieś 49 000 pln z
      > opisanym wyżej wyposażeniem.

Przyznam, cena niezla, aż podejrzane:) Aby na pewno 100% nowy (a nie np.
      demonstracyjny czy coś?)
      • attache1974 No w sumie jeździłem takowymi 23.09.05, 17:12
        Służbowe
        Mondeo kombi 1.8
        Volvo V50 2.0
        Peugeot 406 1.6
        Merol - ale jaki on miał silnik to nie wiem
        Sierra z jakimś dieslem

Prywatne
        Punto 75 1.2
        Siena 1.2
        Volvo 740 (jakieś 6 garów w dieslu, ale jakie to nie pamiętam)
        Poldzio
        Clio 1.4
        Renault 25 - 2.6
        Renault 30 - 2.3
        Honda Accord 2.2

Więc jakie takie pojęcie mam poza sienką :)
        • attache1974 Cena za nóweksa 23.09.05, 17:15
          Po prostu mogę kupić każdy samochód po takiej cenie bo, po zniżce promocyjnej
          (od 3000 do 5000 pln zależy jaka marka) bez podatku VAT (całe 22%) i bez akcyzy
          (następne 3%), jako zakup w reeksporcie za granicę (trzeba go w dniu zakupu
          wywieźć z terytorium Polski).
          • plawski Re: Cena za nóweksa 23.09.05, 17:20
            attache1974 napisał:

> Po prostu mogę kupić każdy samochód po takiej cenie bo, po zniżce promocyjnej
            > (od 3000 do 5000 pln zależy jaka marka) bez podatku VAT (całe 22%) i bez
            akcyzy
            >
            > (następne 3%), jako zakup w reeksporcie za granicę (trzeba go w dniu zakupu
            > wywieźć z terytorium Polski).

To bardzo ciekawe, co mówisz. Czy mógłbyś i nam powiedzieć dokładniej, jak taki
            deal zrobić? Czy każdy tak może? Jakieś szczegóły?
            --
            Nie ufaj człowiekowi, który mówi, że w życiu nie wypił kropli alkoholu.
            FORREST GUMP
            • attache1974 Zakupa bez vatów i akcycy polega na..... 24.09.05, 17:21
              Polega na tym iż jestem ponad rok za granicą - a po roku ciągłego przebywania
              za granicą nabywa się prawo do mienia przeisedleńczego> W związku z tym należy
              udać się do dowolnego dealrea w kraju i powiedzieć że chcę kupić samochód w
              reeksporcie - jest wtedy dokonywana odprawa celna samochodu kupionego w salonie
              (koszt 120 pln - w agencji celnej) bo samochód jest tak na prawdę wywożony z
              kraju o nie powinien podlegać opodatkowaniu VATEM w wyskokości 22 % oraz akcyzą
              w weysokości 3% oraz rejestracja czasowa na wywóz samochodu z kraju.
              Następnie przy powrocie z pobytu czasowego należy pokazać fakturę (dowód zakupu
              mienia przesiedleńczego - udowadniając iż używało się danego przedmiotu do tak
              zwanego codziennego życia w danym kraju - przez co nie płaci się żadnych opłat
              celnych przy powrocie).

Co prawda niektórzy delaerzy boją się i każą odbierać vat samemu z urzędu
              skarbowego - ale niektórzy - Ford, Opel, Renault, VW i inni nie boją się i od
              razu fakturują samochód bez VATU - i to jest piękne - na dzień dobry odlicza
              się od ceny furki 20 %.

A dodatkowo reprezentuje pewną grupę zawodową która na przykład u Fiata ma 15%
              zniżki plus 22 % ceny bez Vat czyli nowa furka wychodzi taniej u Fiaciora o
              jakieś 40%.

A co najważniejsze wszystko legalne - bo nie ja pierwszy już tak kupuję
              samochód.
              • plawski Re: Zakupa bez vatów i akcycy polega na..... 26.09.05, 10:07
                attache1974 napisał:

> Polega na tym iż jestem ponad rok za granicą - a po roku ciągłego przebywania
                > za granicą nabywa się prawo do mienia przeisedleńczego> W związku z tym nal
                > eży
                > udać się do dowolnego dealrea w kraju i powiedzieć że chcę kupić samochód w
                > reeksporcie - jest wtedy dokonywana odprawa celna samochodu kupionego w
                salonie
                >
                > (koszt 120 pln - w agencji celnej) bo samochód jest tak na prawdę wywożony z
                > kraju o nie powinien podlegać opodatkowaniu VATEM w wyskokości 22 % oraz
                akcyzą
                >
                > w weysokości 3% oraz rejestracja czasowa na wywóz samochodu z kraju.
                > Następnie przy powrocie z pobytu czasowego należy pokazać fakturę (dowód
                zakupu
                >
                > mienia przesiedleńczego - udowadniając iż używało się danego przedmiotu do
                tak
                > zwanego codziennego życia w danym kraju - przez co nie płaci się żadnych
                opłat
                > celnych przy powrocie).
                >
                > Co prawda niektórzy delaerzy boją się i każą odbierać vat samemu z urzędu
                > skarbowego - ale niektórzy - Ford, Opel, Renault, VW i inni nie boją się i od
                > razu fakturują samochód bez VATU - i to jest piękne - na dzień dobry odlicza
                > się od ceny furki 20 %.
                >
                > A dodatkowo reprezentuje pewną grupę zawodową która na przykład u Fiata ma
                15%
                > zniżki plus 22 % ceny bez Vat czyli nowa furka wychodzi taniej u Fiaciora o
                > jakieś 40%.
                >
                > A co najważniejsze wszystko legalne - bo nie ja pierwszy już tak kupuję
                > samochód.

Dzieki. Pozazdrościć ;)
                --
                Nie ufaj człowiekowi, który mówi, że w życiu nie wypił kropli alkoholu.
                FORREST GUMP
    • fru.fru Re: Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia 24.09.05, 08:15
      attache1974 napisał:
      <cut>
      wiele satysfakcji z nowego nabytku zycze:)
      Cena faktycznie inteligentna.
      Ja chcialem od siebie tylko dodac, ze pasazer z przodu ma cokolwiek malo
      miejsca, chodzi o szerokosc pomiedzy konsola srodkowa a drzwiami, dla mnie
      lekkie nieporozumienie.
      Cala reszta na plus:)
      PZdr
      /me
      P.S octawian tez ma z tylu wielowahacz:>
    • d7d Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia 25.09.05, 12:13
      Samochód bez wątpienia jest bardzo dobry! Gratuluję!!
      Małe wady to lusterko wsteczne (małe i zasłania widok!! ) i elektryczne szyby z
      tyłu sa jednak lepsze (jak mają blokadę) niż mechaniczne.
      Mam takie pytania:
      1. nie musisz płacic VAT'u i ewentualnie innych opłat w kraju w którym obecie
      przebywasz?
      2. co to znaczy "...po roku ciągłego przebywania za granicą nabywa się prawo do
      mienia przeisedleńczego..." ? zwłaszcza "ciągłego"? bez chwilowego wjazdu do
      Polski?
      3. gdzie jest zarejestrowany ten samochód? gdzie jest ubezpieczony?
      4. pewnie masz rację: "A co najważniejsze wszystko legalne - bo nie ja pierwszy
      już tak kupuję samochód" ale to są twoje wnioski a nie dowód że jest to
      legalne - może jakies konkretne przepisy?
    • tomi_22 a ja ci podam minusa... 25.09.05, 23:12
      Na autostradzie, przy 160 ucieka "zad" Niestety. Przy 180 to juz naprawde
      trzeba byc odwaznym. Mowie o trasie w Niemczech - Zgorzelec - Luksemburg,
      pokonane w tym Aucie kilka razy juz w tym roku.

Kolejnym minusem, sa te cholerne druty w przedniej szybie - ogrzewanie. Niby
      fajna sprawa, ale... wlasnie ale, po jakims czasie oczy sie tak mecza, ze hej.
      Niby ich nei widac a jednak...

Ostatnim, wg mnie to kiepska jakosc przedniej szyby. Nie wiem czemu, ale
      znajomemu juz 2 pekla. Wiadomo, kamien z pod kol innego auta, ale tak nie
      powinno byc.

Pomimo tych minusow to autko jest jak najbardziej ok. Ciekawe dlaczego w PL nei
      ma wersji z Radiem Sony mp3 seryjnym. Super sprzet, wymiata, dla zwyklaego
      auidio fila jest super.

Nie wiecie o czym mowie, to podam link do storony:

www.ford.lu/ie/nouvellefordfocus/-/-/-/-/-/-
      Dla ulatwienia bo jest po francusku, ostatnia pozycja - Ford Focus (Titanium).
      • xystos Re: a ja ci podam minusa... 26.09.05, 09:00
        tomi_22 napisał:
        ( ... )

Kolejnym minusem, sa te cholerne druty w przedniej szybie - ogrzewanie. Niby
        fajna sprawa, ale... wlasnie ale, po jakims czasie oczy sie tak mecza, ze hej .
        Niby ich nei widac a jednak...

.. mam pare slow pocieszenia dla ciebie , prawdopodobnie juz przyszloroczne
        modele beda mialy inny system ogrzewania przedniej szyby ; jest to folia
        miedzy szybami (klejona) ktora bedzie polprzewodnikiem-bedzie grzac szybe ,
        o ile ten patent Forda podrozy cene aut ? - tego nie moglem sie doczytac .
      • przejazdem Re: a ja ci podam minusa... 26.09.05, 10:40
        >Kolejnym minusem, sa te cholerne druty w przedniej szybie - ogrzewanie. Niby
        >fajna sprawa, ale... wlasnie ale, po jakims czasie oczy sie tak mecza, ze hej.
        >Niby ich nei widac a jednak...

Przypominasz mi swoisty przypadek królewny na ziarnku grochu i niegdysiejsze
        narzekanie na monitory typu trinitron.
        • tomi_22 Re: a ja ci podam minusa... 26.09.05, 10:42
          Moze i narzekam, ale to jednak jest wada, a tu wymieniamy sie swoimi uwagami na
          temat tego auta.

A skoro narzekam, a ty nawolujesz do baskosci, to powiem Ci, ze postawilem na
          lepsza jakosc od tego i jestem uzytkowikiem Volvo V50

Ps
          Uzytkowicy Forda, nie czujcie sie gorsi, to ten koles ma jakis problem. Chyba
          nie jest boski ;)
          • przejazdem Re: a ja ci podam minusa... 26.09.05, 10:59
            >a ty nawolujesz do baskosci
            pierwsze słyszę [zaskoczenie/zdziwienie], czegoś nie zauważyłem (???)

>to powiem Ci, ze postawilem na
            > lepsza jakosc od tego i jestem uzytkowikiem Volvo V50
            Volvo sobie szalenie dużo liczy na swoją wersję "fokusa". Nie wiem, czy warto.
            Pewnie jak zwykle to kwestia zasobności portfela.

>Uzytkowicy Forda, nie czujcie sie gorsi, to ten koles ma jakis problem. Chyba
            > nie jest boski ;)
            Pewnie nie jest. Nikt przeciez nie będzie się przejmował tym, ze komuś lusterko
            wydaje się za małe. Kiedyś bywały przypadki, kiedy nie radzące sobie z taką
            bryką jak PF126p paniusie montowały lusterko "zastępcze" szerkości połowy
            przedniej szyby. Może czas odgrzebać pomysł?
            • tomi_22 tu masz racje 26.09.05, 11:23
              Spoko, nie bedziemy sie klocic. Zgoda niech bedzie :)

Jednak, naprawde, uwierz mi, te druciki sa bardzo meczace dla oczu w tej
              szybie. Wiekszosci uzytkowinkow jakich znm to im to przeszkadza. Nie wymienia,
              bo nie moga, bo gwarancja nie daje. Ale fakt faktem, ze w zimie szyba ladnie
              sie ogrzewa.

Jak widac, cos za cos...
          • xystos Re: a ja ci podam minusa... 26.09.05, 11:39
            tomi_22 napisał:

A skoro narzekam, a ty nawolujesz do baskosci, to powiem Ci, ze postawilem na
            lepsza jakosc od tego i jestem uzytkowikiem Volvo V50

.. VOLVO V50 , belgijskie wozidlo ale z Volvo klasa , platforme i 1,8 silnik z
            Forda Focusa , 1,6 z Mazdy ,tylko 2,4 z piecioma cylindrami jest szwedzki
            (motor) - male VOLVO - drogi Focus !. Cialo
    • przejazdem Re: Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia 26.09.05, 10:29
      >A no i cena - zamiast katalogowych 67 000 pln wydałem jakieś 49 000 pln z
      >opisanym wyżej wyposażeniem.

Pieprzysz jak mało kto.
      59 tys to jeszcze rozumiem, ale za cenę podstawowej, znacznie uboższej wersji
      1,4 !? Ja rozumiem, że każdy tu chce pokazać jaki jest boski, ale może bez
      takich przegięć, proszę?
      • przejazdem Re: Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia 26.09.05, 10:47
        Wypaliłem trochę za wcześnie nie czytając Twojej odpowiedzi na podobne zarzuty
        innych forumowiczów.
        Mimo wszystko w dalszym ciągu uważam, że łżesz!
        Jeśli mieszkasz (tzw rezydent) w kraju UE, to rzeczywiście nie zapłacisz
        polskiego VATu, ale zapłacisz VAT w kraju, w którym mieszkasz. A mienie
        przesiedleńcze, to się stosuje do rzeczy używanych, a nie nowych. Używasz w
        Polsce niezarejestrowanego samochodu - ciekawe? Jeśli go zarejestrowałeś, to
        możesz zapomnieć o zwrocie VATu, bo VAT jest podatkiem terytorialnym.
        Jedyną możliwością, żeby opisana przez Ciebie sytuacja miała miejsce, to taka,
        że jesteś rezydentem tak cywilizowanych krajów jak Rosja lub Białoruś (ew.
        Ukraina) i masz znajomości w służbach celnych. Ale co do tego ma mienie
        przesiedleńcze?
        Kłamca!
        • attache1974 Ja pieprzę - a faktura na 49 993 pln to co ??? 26.09.05, 14:19
          Nowy Ford Focus II Sedan Metalic - plus Radio z CD - plus autoalarm - plus
          blokada skrzyni biegów - plus chlapacze - a samochód wywiozłem na Białoruś bo
          tu mieszkam przez ostatnie dwa lata. Ale przecież wy wiecie lepiej ile
          zapłaciłem w kasie salonu Forda - więc co będę wam udowadniał na przykład
          zeskanowaną fakturą że sami pieprzycie pieprząc że ja pieprzę :)
            • attache1974 Oki na jutro będzie 26.09.05, 14:28
              Ale wybiałkuję nazwę salonu i moje dane
              DLa niedowiarków Vectra sport z silnikiem 2 coś tam - znajomi dali 64000 pln
              zamiast salonowych 90 000 coś tam pln.
              Honda Civic sedan równowartość 15 000 $
              Opel Astra II Kombi - 40 000 pln
              Ceny za nóweksy kupowane w kraju w ramach reeksportu.

Co do faktury jak znam życie powiecie że oryginalna cena jest zamazana a na to
              miejsce wklejona inna cena, ale co mi tam.
              • attache1974 Tak więc moi mili - to wy pieprzycie 26.09.05, 14:36
                W mojej firmie kilkaset osób rocznie pracuje za granicą po kilka lat (jedni
                wracają inni wyjeżdżają) i każdy kupuje sobie smochód lub dwa - właśnie albo za
                granicą - albo w kraju w ramach reeksportu.
                Więc jeśli kilkaset osób tak robi co roku od kilku lat - od kiedy mamy vaty i
                inne pierdółki, to kto ma racje pisząc że to jest możliwe.
                Przykład następny
                Octavianka 2 wersja najwyższa plus metalic, alusy, radio z CD - na Białorusi
                kosztuje 12400 EURO - po powrocie po roku użytkowania jej na Białorusi nie
                płaci się nic w Polsce (jedynie odprawa celna i pierwsza rejestracja w kraju)
                ale żadnego VATu ani cła się nie płaci po powrocie (przy spełnieniu warunku
                użytkowania tego mienia na Białorusi przez określony w ustawie czas)
                Mondeo 1.8 16 000 USD
                Corolla Verso 20 000 USD
          • attache1974 A poza tym jasno napisałem - cytuję 26.09.05, 14:26
            RE
            Polega na tym iż jestem ponad rok za granicą - a po roku ciągłego przebywania
            za granicą nabywa się prawo do mienia przeisedleńczego> W związku z tym należy
            udać się do dowolnego dealrea w kraju i powiedzieć że chcę kupić samochód w
            reeksporcie - jest wtedy dokonywana odprawa celna samochodu kupionego w salonie
            (koszt 120 pln - w agencji celnej) bo samochód jest tak na prawdę wywożony z
            kraju o nie powinien podlegać opodatkowaniu VATEM w wyskokości 22 % oraz akcyzą
            w weysokości 3% oraz rejestracja czasowa na wywóz samochodu z kraju.
            Następnie przy powrocie z pobytu czasowego należy pokazać fakturę (dowód zakupu
            mienia przesiedleńczego - udowadniając iż używało się danego przedmiotu do tak
            zwanego codziennego życia w danym kraju - przez co nie płaci się żadnych opłat
            celnych przy powrocie).

Dla tych co nie potrafią czytać po Polsku a są najmądrzejsi.
            Jeśłi wiesz że będziesz za granicą ponad rok - 12 miesięcy i jeden dzień.
            Kupujesz furkę w tak zwanym reeksporcie - wywozisz poza kraj unii - używasz do
            codziennych potrzeb - po roku i jednym dniu możesz ią wrócić nie płacąc żadnych
            ceł podatków zaległych vatów i innych.
            Kiedyś ten przepis obowiązywał każdego członka rodziny - i co było -3 letnie
            dzieci były właścicielami merolów które przywożono z europy do kraju bez
            wszelakich podatków i ceł.
            Ale przecież ja się nie znam.
            Wiecie wolę się nie znać i mieć Focusa (wartego ponad 67 000 pln) za 49 999
            ileś tam pln niż znać się i nie mieć możliwości dokonania legalnie takiej
            transakcji. A i jeszcze możemy kupić drugą furę na żonę, ale wy wiecie że nie
            bo ja przecież pieprzę.
            Kto chcę na jutro przyniosę zeskanowaną fakturę.

• attache1974 Podstawy prawne 26.09.05, 14:44
              Co do Akcyzy
              DZ. U. 04. Nr 97, poz 966 zm.: Dz. U. 04 Nr 181, poz 1875, Dz. U Nr 248, poz
              2492, Dz. U. 05. Nr 11, poz 78.

Cytuję fragmenty.
              Zgodnie z paragrafem 30 zwalnia się od akcyzy przewóz przez osoby fizyczne
              przybywające do RP na pobyt stały lub powracające z pobytu czasowego,
              samochodów osobowych z terytorium państwa trzeciego, jeżeli samochód jest
              przeznaczony do użytku osobistego tej osoby, służył jej do użytku w państwie 3
              przez co najmniej 6 miesięcy, osoba która przebywała poza terytorium UE przez
              okres co najmniej 12 kolejnych miesięcy i nie zostanie sprzedany, wynajęty,
              wypożyczony lub odstąpiony przez 12 miesięcy od dnia jego przywozu na
              terytorium kraju
              TERAZ UWAGA
              Warunku 6 miesięcznego posiadania samochodu nie stosuje się do członków służby
              zagranicznej (Dyplomacja) i żołnierzy zawodowych analogicznie jak przy
              zwolnieniach osób pworacających z UE.
              UWAGA DRUGA
              Osoby te mogą nabyć samochód w drodze powrotnej do Polski bez konieczności ich
              użytkowania w kraju z którego powracają
              UWAGA TRZECIA
              Przepisy dot. cła i podatku VAT nie uległy zmianie

Więc moii mili ustawodawca pieprzy a nie ja :):):)
              • attache1974 Tłumaczenie dla wszystkowiedzących.... 26.09.05, 15:22
                Przebywasz poza Polską 12 miesięcy, użytkowałeś samochód (który nabyłeś będąc
                za granicą) minimum 6 miesięcy w kraju w którym przebywałeś, możesz go
                przywieźć do Polski wracając z pobytu zagranicznego na opisanych przeze mnie
                warunkach, ale przez 12 miesięcy po powrocie do Polski nie możesz go sprzedać,
                pożyczyć, wynająć. Znaczy możesz ale wtedy płacisz zaległe VATY, cła i akcyzy.
                Dodatkowo dyplomaci i wojskowi mogą kupić samochód w drodze powrotnej do Polski
                bez konieczności użytkowania go przez 6 miesięcy w kraju w którym przebywali.

Wybaczcie jaśniej już się nie da tego opisać.

Czapki z głów panowie i przepraszać mnie tu natentychmiast :) wy
                wszystkowiedzący.
      • thomas40 Re: Nowy Ford Focus Sedan - wrażenia 26.09.05, 11:54
        >A no i cena - zamiast katalogowych 67 000 pln wydałem jakieś 49 000 pln z
        >opisanym wyżej wyposażeniem.

Pieprzysz jak mało kto.
        59 tys to jeszcze rozumiem, ale za cenę podstawowej, znacznie uboższej wersji
        1,4 !? Ja rozumiem, że każdy tu chce pokazać jaki jest boski, ale może bez
        takich przegięć, proszę?

Może koles nie wspomniał ile wziął na kredyt???
        Wg mnie także przegiął z ceną....
        P.S. Ostatnio u Peugota widziałem poprzednią 307mkę 1,6 benz. Mistral z
        wyposażeniem XS (czyli 6xpoducha, ABS, automatyczna klima) +metalik +CD firmowe
        za 57 patyków patyków do niewielkiej negocjacji i to była dobra cena moim
        skromnym zdaniem
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się