19.10.05, 12:56
Co sądzicie o tym autku ? Waśnie chcę coś kupić i waham się między Accordem,
Avensis, Passatem i właśnie "szóstką".
Pozostałem auta sa w Polsce dosyć popularne i sporo na ich temat się wie.
Mazda w Posce raczkuje ale w Europie i na Świecie jest dosyć popularna i
cieszy się dobrą opinią.

dzięki za pomoc
Obserwuj wątek
    • waskes29 Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:08
      Bezposrednie porownanie wszystkich tych samochodow i jeszcze 7 innych w tej
      klasie bedziesz mial w nastepnym numerze auto-motor i sport moze to w czyms
      bedzie Tobie pomocne w wyborze.
      Podobny test tych aut byl w Auto-swiat z 26IX i tam wygral passat .
      Dla mnie akurat wlasnie wymienione przez ciebie to najlepsze propozycje jeszcze
      ze wzgledu na cene bral bym pod uwage Mondeo.
      --
      "jakis lepszy cwaniak-matke po szosie wozi ,staruszke ,zeby nas tylko wrobic"
      • adam.gal Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:34
        > Bezposrednie porownanie wszystkich tych samochodow i jeszcze 7 innych w tej
        > klasie bedziesz mial w nastepnym numerze auto-motor i sport moze to w czyms
        > bedzie Tobie pomocne w wyborze.
        > Podobny test tych aut byl w Auto-swiat z 26IX i tam wygral passat .

Oby test w Auto Motor i Sport był bardziej obiektywny niż w AutoŚwiecie ;).
        Niestety wartość takich testów często jest bardzo mała, bo z góry wypaczony
        jest wynik. A szkoda...

--
        Pozdrawiam,
        Adam
        • waskes29 Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:50
          adam.gal napisał:

> Oby test w Auto Motor i Sport był bardziej obiektywny niż w AutoŚwiecie ;).
          > Niestety wartość takich testów często jest bardzo mała, bo z góry wypaczony
          > jest wynik. A szkoda...
          >
          Bez przesady z tym wypaczaniem wynikow .Jasne ze ocena koncowa moze zalezec od
          subiektywnych odczuc testujacych ale nie ma calkowicie obiekyywnego systemu
          testowania samochodow bo to niemozliwe .
          Za to mozna porownac takie dane jak wymiary wnetrza ,poziom
          halasu ,przyspieszenie elastycznosc itp..Reszta jest juz uzalezniona od
          testujacego ale przeciez nie nalezy sie calkowicie kierowac wynikiem testu w
          pismach za to mozna zwrocic przy ich pomocy podczas wlasnych jazd probnych.
          Mnie akurat w tescie A-S zdziwilo ze passat dostal najnizsza note za jakosc
          wykonczenia ale to niestety prawda poprzedni passat ktorego mialem byl pod tym
          wzgledem jednym z najlepszych w swojej klasie.
          --
          • adam.gal Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:56
            > Bez przesady z tym wypaczaniem wynikow .Jasne ze ocena koncowa moze zalezec
            od
            > subiektywnych odczuc testujacych ale nie ma calkowicie obiekyywnego
            systemu
            > testowania samochodow bo to niemozliwe .

Jasne, ze jakiś ogólną wizję takie testy dają.

Jednak dla mnie sytuacja, gdzie przykładowo zarówno za charakter i dynamikę
            silnika jak i za powiedzmy podłokietnik z tyłu dostaje się 10 punktów do sumy w
            teście jest trochę dziwna ;). Można oczywiście odejmować od wyniku to co nas
            interesuje, ale komu się chce... ;)

--
            Pozdrawiam,
            Adam
        • elvispresley Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:51
          Otoz to. Passat dawal tam dupy na kazdym niemal kroku, oczywiscie w przedruku z
          niemieckiej prasy okazalo sie, ze nie tylko dostal tyle pktow za niskie
          ubezpieczenie co PSA, to jeszcze napisali na koncu - zmiazdzyl konkurencje (czy
          cos takiego). Hehe passat niezle gufno. Sorry, nie moglem sie powstrzymac. hehe

Do autora watku: Mazda 6 bardzo fajne autko. Ladne i oryginalne. Mala ma
          konkurencji prawdziwej w klasie. Problem to smetny serwis i ceny czesci - DROGO!
    • adam.gal Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:25
      > Co sądzicie o tym autku ? Waśnie chcę coś kupić i waham się między Accordem,
      > Avensis, Passatem i właśnie "szóstką".
      > Pozostałem auta sa w Polsce dosyć popularne i sporo na ich temat się wie.
      > Mazda w Posce raczkuje ale w Europie i na Świecie jest dosyć popularna i
      > cieszy się dobrą opinią.

Mazda 6 to bardzo udany samochód. Prowadzi się lepiej niż większość aut z klasy
      średniej, jest równie bezawaryjna co Honda/Toyota/Subaru, ma fajny design. Dla
      mnie jednak Mazdę 6 zdyskwalifikowały w Polsce dwie rzeczy:
      - gama silników (jak ja chciałem kupić Mazdę 6 to był jedynie oferowany już
      starutki benzynowy 2.0 odstajacy od silnika Accorda, Passata i diesel 121KM
      zdecydowanie za słaby na ten samochód - nie wiem czy coś się w tym temacie
      zmieniło)
      -sieć serwisowa - mieszkam we Wrocławiu i nie miałem możliwości nawet
      skorzystania z jazdy próbnej, bo nie mieli aut demo... (jeździłem zatem Mazdą
      przy okazji przebywania w DE).

Sumując - autko bardzo fajne i z klasy średniej dla osób mających ograniczone
      fundusze, a lubiących czerpać choć trochę frajdę z jazdy (bo niestety do 95tys
      nie kupi się silnika powyżej 190KM lub v6 :( ) wybrałbym własnie pomiędzy Mazdą
      6 (jeśli nie przeszkadzają Ci powyższe 2 punkty), Alfa 156 (jesli nie masz
      awersji do marki), Accordem, a Passatem (chyba w fajnej wersji niestety odstaje
      cenowo od powyzszej trójki).

--
      Pozdrawiam,
      Adam
    • elvispresley Re: MAZDA 6 19.10.05, 13:54
      Jak pisalem wczesniej - fajne autko. Ale za ok. 100kpln masz C5 i bardzo ladny
      407 SW. Oba maja lepsze wyposazenie za mniej siana, sa wieksze i bardziej
      komfortowe. Przejedz sie. Pzdr
      • waskes29 Re: MAZDA 6 19.10.05, 14:12
        elvispresley napisał:

> Jak pisalem wczesniej - fajne autko. Ale za ok. 100kpln masz C5 i bardzo
        ladny
        > 407 SW. Oba maja lepsze wyposazenie za mniej siana, sa wieksze i bardziej
        > komfortowe. Przejedz sie. Pzdr

Akurat w tym tescie 407 jest najgorszym samochodem i trudno tu posadzac
        gazete o stronniczosc bo niby na czyja strone 6 roznych konkurentow
        --
        • elvispresley Re: MAZDA 6 19.10.05, 14:19
          Warto doczytac. Ja nie pisalem o aucie testowanym, tylko o 407 SW.
          To pierwsze primo.
          Poza tym mam kilku znajomych, ktorzy zdecydowali sie wlasnie na to auto
          (zastanawiali sie jeszcze nad Accordem i wlasnie 6ka) i jezdza juz z rok i w
          zyciu by sie nie zamienili.
          Jesli 407/C5 [ktore w wersjach SX - czyli srednich, maja niemal wszystko i sa
          tansze!!!] przegrywa z takim chlamem jak Passat, do ktorego musisz doplacac za
          radio... nie interesuja mnie wyniki takich testow i tyle. POza tym, jesli ktos
          nie jechal zawieszeniem hydropneumatycznym w ogole (nie mowiac o 4G) albo ze
          skrzynia automatyczna, zawsze stwierdzi ze manualny 2.0 FSI passata ma cos
          wspolnego z autem. Moze i tak - dla bialorusinow i jak widac wielu POlakow. hehe
          • waskes29 Re: MAZDA 6 19.10.05, 14:27
            elvispresley napisał:

> Warto doczytac. Ja nie pisalem o aucie testowanym, tylko o 407 SW.
            > To pierwsze primo.
            > Poza tym mam kilku znajomych, ktorzy zdecydowali sie wlasnie na to auto
            > (zastanawiali sie jeszcze nad Accordem i wlasnie 6ka) i jezdza juz z rok i w
            > zyciu by sie nie zamienili.
            > Jesli 407/C5 [ktore w wersjach SX - czyli srednich, maja niemal wszystko i sa
            > tansze!!!] przegrywa z takim chlamem jak Passat, do ktorego musisz doplacac
            za
            > radio... nie interesuja mnie wyniki takich testow i tyle. POza tym, jesli
            ktos
            > nie jechal zawieszeniem hydropneumatycznym w ogole (nie mowiac o 4G) albo ze
            > skrzynia automatyczna, zawsze stwierdzi ze manualny 2.0 FSI passata ma cos
            > wspolnego z autem. Moze i tak - dla bialorusinow i jak widac wielu POlakow.
            heh
            > e

Jak byc dobrze zwrocil uwage tamte testowane samochody roznia sie cena 3tys
            zl i jesli chodzi o wyposazenie to 407 ma radio a passat nie za to ma
            podgrzewane fotele w tej wersji .Takie fabryczne radio jest najczesciej gorsze
            niz takie ktore w sklepie kosztuje 1000zl wiec porownujac ceny to 5tys
            roznicy ktore z nawiazka zwroci sie pozniej przy odsprzedazy samochodu
            jako ze passat zdecydowanie lepiej trzyma ceny.
            --
      • andy1976 Re: MAZDA 6 19.10.05, 15:06
        Dzięki za opinie. Jeśli chodzi o "wybór pomiędzy" to wymieniłem auta, które
        wchodzą w grę, bo Audi A4 czy BMW 3 są abstrakcyjne ze względu na ceny. Jeśli
        chodzi o auta francuskie czy Alfę to dziękuję ale nie. W zeszłym roku zmieniłem
        Accorda na Lagunę 2,2, dci ful opcja ze skórą włącznie, wcześniej miałem
        służbowego Peugeota 307 i stwierdzam, że opinia o francuzach to nie mit. Być
        może ładne (sam się skusiłem), być może dobrze wyposażone, być może komfortowe
        w jeździe aie nikt mi nie powie, że solidne i bezawaryjne. Zresztą nie
        rozmawiajmy o tym. Interesuje mnie Mazda 6 lub któryś z wymienionych. Dodam, że
        w grę wchodzi model 2,3 TOPLINE.

pozdrawiam i czekam na więcej komentarzy
        • tomus2221 Re: MAZDA 6 19.10.05, 15:13
          andy1976 napisał:

> Dzięki za opinie. Jeśli chodzi o "wybór pomiędzy" to wymieniłem auta, które
          > wchodzą w grę, bo Audi A4 czy BMW 3 są abstrakcyjne ze względu na ceny. Jeśli
          > chodzi o auta francuskie czy Alfę to dziękuję ale nie. W zeszłym roku
          zmieniłem
          >
          > Accorda na Lagunę 2,2, dci ful opcja ze skórą włącznie, wcześniej miałem
          > służbowego Peugeota 307 i stwierdzam, że opinia o francuzach to nie mit. Być
          > może ładne (sam się skusiłem), być może dobrze wyposażone, być może
          komfortowe
          > w jeździe aie nikt mi nie powie, że solidne i bezawaryjne. Zresztą nie
          > rozmawiajmy o tym. Interesuje mnie Mazda 6 lub któryś z wymienionych. Dodam,
          że
          >
          > w grę wchodzi model 2,3 TOPLINE.
          >
          > pozdrawiam i czekam na więcej komentarzy
            • daria.1 Re: MAZDA 6 19.10.05, 15:30
              bardzo dobry wybór Mazda 6 to jest to, nie ma co myslec o innych pierwszy wybór najlepszy ,serwis tego autka w normalnej cenie a czesci no cóż po co ???przeciez to nie francuzy ,brat miał mazdę i nic w niej nie robił a przejechał 200000 tyś no sorki klocki i jeszcze jedno ile jezdzi Mazd 6 ? no własnie mało wreszcie coś oryginalnego
              • andy1976 Re: MAZDA 6 19.10.05, 16:07
                To, że Mazda 6 jest najpoważniejszym kandydatem wynika z mojego pytania. Łączy
                bezawaryjność i ciekawą stylistykę. Bardzo mi się podoba. Tak bardzo, że boję
                się iż mój wybór będzie nieobiektywny. Dlatego proszę Was o pomoc.
                • souls_hunter Re: MAZDA 6 19.10.05, 16:28
                  Bierz 6 i sie nawet nie zastanawiaj. Jezdze od 1999 mazda protege (odpowiednik
                  323) kupiony w USA. Byl to jeden z pierwszych egzemplazy juz w nowej budzie. Do
                  dzisiaj leje tylko benzyne i zmieniam olej. Jedyne naprawy to wymiana
                  stabilizatorow (poskie drozki) i wymiana paskow (przepisowa po 90Kkm). Nie wiem
                  czy te w europie sa made in Japan 100% tak jak te z USA. Jesli tak to na dlugo
                  zapomnisz o mechanikach w zwiazku z tym argument ze siec dealerow kiepska jast
                  malo znaczacy. Fakt ze czesci sa drogie. Zobacz sobie jeszcze na
                  www.mazdausa.com
            • pindoll Re: MAZDA 6 19.10.05, 16:21
              tomus2221 napisał:

> No to Ci zazdroszczę kolego,że możesz sobie pozwolić na taki wóżek:)Weż
              czerony
              >
              > lakier;)

Boszszzz, ale żeś emocjonalnie podszedł to tematu... Jesteś dealerem mazdy? Czy
              raczej masz 12 lat... hehe ;)

--
              bez skojarzeń proszszz...
      • cc_2004 Re: Subaru Legacy 19.10.05, 20:11
        Tak! Legacy (sedan) jest jeszcze lepszy. Jakbym miał tyle kasy na samochód i
        jego utrzymanie, wziąłbym Legacy. W drugiej kolejności Mazdę.
        --
        potestatem obscuri lateris nescitis
    • cc_2004 Re: MAZDA 6 19.10.05, 20:09
      zgadzam się z waskesem29 ;-)
      Z tych 4 Mazda 6 jest dla mnie najciekawsza, nawet w wersji kombi wygląda
      lepiej niż Passat, czy krowiasty Accord, lub nadmuchany Avensis.
      Znajomy szef firmy ma srebrnego sedana i jest piękny, także w środku. Jedyny
      zgrzyt to te lexus-looki z tyłu.
      Oczywiście Mazda ma jedną wadę - brak dobrego tdi, a to w Polsce decyduje o
      sprzedaży.

--
      • waskes29 Re: MAZDA 6 19.10.05, 20:32
        cc_2004 napisał:

> Z tych 4 Mazda 6 jest dla mnie najciekawsza, nawet w wersji kombi wygląda
        > lepiej niż Passat, czy krowiasty Accord, lub nadmuchany Avensis.
        > Znajomy szef firmy ma srebrnego sedana i jest piękny, także w środku. Jedyny
        > zgrzyt to te lexus-looki z tyłu.
        > Oczywiście Mazda ma jedną wadę - brak dobrego tdi, a to w Polsce decyduje o
        > sprzedaży.
        >
        No niestety ma tez dosc istotne wady -oczywiscie powoluje sie na test ,ma taki
        sobie silnik a w polaczeniu z 6-biegowa skrzynia bardzo slaba elestycznosc
        18sec od 80-120km/h dla porownania passat ma 9.7 a skrzynia biegow
        podobno nieco haczy , mazda tez jest najglosniejsza w wewnatrz.
        Za to wyglada najlepiej zdecydowanie a juz srodek naprawde mi sie podoba
        zwlaszcza ze dotad lubilem takie proste i nudne w styly vw Golfa IV .
        I na koniec Mazda 6 jest sporo drozsza od konkurencji

--
        • cc_2004 Re: MAZDA 6 - test AutoBild (2003) 19.10.05, 20:54
          Elastyczność:
          60-100 km/h 9.9 (IV bieg)
          80-120 km/h 14.7 (V bieg)

Avensis 2.0: odpowiednio 10.8/16.0
          Accord 2.0: 9.4/13.8
          Primera 2.0: 9.0/18.3

Jest najgłośniejsza przy 50 km/h:

Poziom hałasu: (50/100/130 km/h)
          Mazda: 62-68-71 dB
          Avensis: 59-68-71
          Accord: 60-67-70
          Primera: 60-68-72
          Mondeo: 60-68-71

"Precyzyjna skrzynia biegów"

--
          • waskes29 Re: MAZDA 6 - test AutoBild (2003) 19.10.05, 21:06
            cc_2004 napisał:

> Elastyczność:
            > 60-100 km/h 9.9 (IV bieg)
            > 80-120 km/h 14.7 (V bieg)
            >
            > Avensis 2.0: odpowiednio 10.8/16.0
            > Accord 2.0: 9.4/13.8
            > Primera 2.0: 9.0/18.3
            >
            > Jest najgłośniejsza przy 50 km/h:
            >
            > Poziom hałasu: (50/100/130 km/h)
            > Mazda: 62-68-71 dB
            > Avensis: 59-68-71
            > Accord: 60-67-70
            > Primera: 60-68-72
            > Mondeo: 60-68-71
            >
            > "Precyzyjna skrzynia biegów"

Czasami w takim razie ja nie rozumiem przeciez to ta sama gazeta Auto-
            swiat 26IX
            Przyspieszenie 0-100/ elastycznosc 80-120/ poziom halasu przy 50-100-130
            Passat 2.0 :9.0/ 12.2 VI bieg/58-65-69
            Accord 2.0 :8.8/13.2 V bieg/60-67-71
            Mazda 2.0 :9.2/18.0 VI bieg/59-68-72
            mondeo 2.0 :9.6/15.3 V bieg/59-66-69
            Peugeot2.2 :9.8/15.5 VI bieg/60-67-71
            Takze co gazeta to co innego .
            --
          • waskes29 cc_2004 sprawa mala 19.10.05, 21:10
            Mam taka sprawe bo widze ze lubisz szukac w takich danych jakbys znalazl
            statystyke sprzedazy poszczegolnych modeli w europie a jeszcze lepiej w
            poszczegolnych krajach to bede mowil do ciebie miszczu moze byc za 2004r
            ucieszylbym sie jakby udalo sie cos takiego znalezc.
            --
                • waskes29 Re: cc_2004 sprawa mala 19.10.05, 23:37
                  tomus2221 napisał:

> Idż do jakiegoś Empiku(u nas niestety już nie ma:)i weż sobie jakaś niemiecką
                  > gazetke i tam jest w którejś napewno takie zestawienie.

Byc moze ale jak pamietam kiedys czytalem Auto-bild to tam czesto bylo tyle ze
                  tylko z rynku niemieckiego ale jutro sie przejde moze cos znajde jak tak to
                  kupie i tu wypisze wyniki.
                  --
        • adam.gal Re: MAZDA 6 20.10.05, 10:46
          Z tego co pisałeś rozważasz Mazdę z silnikiem 2.3 166KM. Niestety nie miałem
          okazji jechać Mazdą z tym silnikiem (tak jak napisałem na początku roku
          oferowano mi jedynie 2.0 benzynę i diesle), ale wydaje się oferować całkiem
          dobrą dynamikę i co za tym idzie frajdę z jazdy.

Disle montowane w Mazdzie to z tego co wiem jeden 121KM (moim zdaniem
          zdecydowanie za słaby) i drugi 136KM (chyba pochodzący z Forda/Volvo 2.0
          136KM). Także jeśli chcesz jeździć dynamicznie to pozostałbym przy pierwszym
          wyborze, czyli 2.3 benzyna, a jeśli oszczędnie to chyba jednak wybrałbym inne
          autko z tych które wymieniałeś, posiadające lepsze/mocniejsze/łatwiejsze w
          modyfikacji jednostki diesla.

Pozdrawiam,
          Adam
          • andy1976 Re: MAZDA 6 20.10.05, 11:26
            Dzięki za opinie. Nadal myślę najmocniej o jednostce 2,3 ale jestem ciekawy
            opinii o dieslu, bo prawdę mówiąc jest to dla mnie egzotyczny temant.
            • adam.gal Re: MAZDA 6 20.10.05, 13:06
              Jeśli wahasz sie pomiedzy benzyną a dieslem, to pierwszą rzeczą powinna być
              prognoza ilości km robionych rocznie. Jesli robisz powyzej 15tys rocznie, to
              już warto pomyśleć o dieslu, bo nawet jesli ceny PB i ON będą sie do siebie
              zbliżac, to i tak diesel bedzie palil 30% mniej. Ja robię właśnie 15.000km
              rocznie i zdecydowałem się na benzynę. Mazda 2.3 będzie paliła pewnie w mieście
              11,5-12,5l (mój Accord 2.0 o podobnej mocy i kołach 225 pali w miescie 10,6-
              11,9), ale za to na pewno będzie fajniejszym silnikiem do tego auta. Jesli
              rozważasz diesla, to szukałbym jednak autka z silnikiem seryjnie powyżej 140-
              150KM, bo i tak przez okres gwarancji ciężko będzie zrobić jakieś modyfikacje i
              będziesz zdany na oryginalną moc (chyba, że osiagi i charakter silnika to
              kwestia drugoplanowa).

Z klasy średniej w rozsądnych kwotach (podobnych do Mazdy 6 2.3 TOP) wybór jest
              coraz większy - Mondeo 2.2 155KM (o ile nie ma tych samych problemów z
              silnikiem co 2.0 TDCI, tutaj plusem zawieszenie tej samej stajni co Mazda -
              chyba?), Avensis 2.0 155KM i 177KM (dla mnie minusem średnie własciwości
              jezdne, które jednak jest trochę inne/lepsze w tych wersjach Avensisa), Passat
              2.0 TDI (silnik wg mnie na pewno lepszy niż 2.0 136 Mazdy i bardziej
              przyszłościowy ;) ), Accord 2.2iCTDi (tu cena jak dla mnie jest
              nieporozumieniem :( ).

--
              Pozdrawiam,
              Adam
    • xystos Re: MAZDA 6 20.10.05, 11:55
      Re:Autor: andy1976
      Data: 19.10.05, 12:56

M6 - bardzo dobre auto,szczególnie w wersji combi (gwarantowanie japonska
      produkcja), Mazda pod batem Forda zaczela wprowadzac filcowe "wklady" -
      wewnetrzne blotniki do swych produktów - juz na poczatku,u Mondka,puzniej u
      Fikusa rdza wychodzila spod lackieru w poblizu nadkoli,- na niektórych
      rynkach,za niewielka doplata dealer wymienia filcaki na wklady
      plastykowe "Locari" - auto ma gorsza izolacje dzwieków z okolicy kól lecz nie
      rdzewieje ,- dotyczy to wszystkich marek i modeli nalezacych do Forda , nie
      tylko firmy matki .
    • biko8 Re: MAZDA 6 20.10.05, 14:57
      Passat i Avensis to ata stylistycznie dla dziadków.
      Wybierz między Accordem a 6. Ja bym się chyba zdecydował na Mazdę. Jedyny feler
      to możliwe problemy z późniejszą odsprzedażą tego auta. Niestety lub stety dla
      lubiących się wyróżniać, Mazdy nie sa zbyt popularne w Polsce.
      • sil.bi Re: MAZDA 6 21.10.05, 12:12
        Przyznam, ze z radoscia przeczytalam wiekszosc opinii o mazdzie 6, bo wlasnie w
        poniedzialek odbieram to autko z salonu i ten watek potwierdza, ze dobrze
        wybralam:). Pozdrawiam wszystkich fanow mazdy!
        • adam.gal Re: MAZDA 6 21.10.05, 12:24
          > Przyznam, ze z radoscia przeczytalam wiekszosc opinii o mazdzie 6, bo wlasnie
          w
          >
          > poniedzialek odbieram to autko z salonu i ten watek potwierdza, ze dobrze
          > wybralam:). Pozdrawiam wszystkich fanow mazdy!

Najważniejsze, żebyś Ty sama była zadowolona ;). Wybierając autko dla siebie
          wybieram takie, żeby się podobało i dawało satysfakcję mi, a nie Kowalskiemu i
          Nowakowi :). Opinie opiniami, ale większość z nich tak do końca nie jest
          obiektywna, bo część z nas jeździ japończykami i je chwali, inna franzuzami i
          dla nich one wyznaczają standardy, a jeszcze inni są wierni niemieckiej
          techonologii ;).

Juz kilka razy kupowałem autko wbrew opiniom znajomych i na forach i... byłem
          najbardziej zadowlony z tych wyborów :).

Pozdrawiam i życzę udanej eksploatacji autka!

--
          Pozdrawiam,
          Adam
          • andy1976 Re: MAZDA 6 21.10.05, 13:17
            Tu masz rację, że najważniejsze jest własne zadowolenie. Jednak dobrze jest
            rozwiać drobne wątpliwości. Generalnie jestem ukierunkowany jednak po
            doświadczeniach z moim ostatnim autem wolę nie mieć niespodzianek.
            Napisałeś, że Ci co jezdzą japończykami chwalą japończki, niemiaszkami-
            niemiaszki, francuzami-francuzów. Ja jeździłem autami z każdej grupy a ostatnio
            testowałem włąśnie francuza. Laguna kombi 2.2 cdi. Auto bardzo ładne, wygodne,
            komfortowo. Dobrałem sobie wszystkie bajery ze skórą kołami 17', elektrycznym
            szyberdachem etc. no już nic więcej nie mieli. Zapłaciłem kupę szmalu i co...??
            Prawda jest taka, że boję się nią ruszać poza granice Warszawy. Nie będę
            wymieniał ilość usterek bo mielibyście lekturę na cały dzień. W Firmie przez 3
            miesiące jeździłem Peugeotem 307. I co ? To samo. Auto ładne, funkcjonalne a
            tak diabelnie awaryjne, że po którejś tam awarii Szef stwierdził żebym
            zaprowadził auto do najbliższego serwisu a serwis po naprawie spróbował go
            sprzedać za byle jakie pieniądze. Po powrocie czekał na mnie Opel. Auto niezbyt
            urodziwe a i wyposazenie cieniutkie i wcale nie takie niezawodne. Ale w
            porównaniu z francuzami to perpetum-mobile (nie jestem pewny pisowni ale wiecie
            o co mi chodzi). Konkludując, to nie jest broń boże nagonka na auta francuzkie.
            Opowiedziałem tylko swoje doświadczenia i chyba wyjaśniłem dlaczego zastanawiam
            się pomiędzy japończykami a niemiaszkami. A Mazda 6 moim zdaniem jest autem
            ładnym stylistycznie (powiem jak francuzy) i solidnym jak japończyli i
            niemiaszki.

pozdr.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się