Dodaj do ulubionych

Lancia Lybra-Renault Megane

06.11.05, 21:27
Witam,
proszę o radę. Chcę kupić samochód kombi z silnikiem diesla. I z wyboru mam
tylko Lancia Lybra 1,9 JTD (88000 km; rocznik 2002) lub Renault Megane 1,9
cdi (75000 km; rocznik 2003). Oba z kilimatyzacją, ABS-em, airbag-ami. To są
dwa różne segmenty.
Proszę o argumenty za i przeciw.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • gagal Re: Lancia Lybra-Renault Megane 06.11.05, 22:43
        Tu nie ma sie nad czym zastanawiac. Bierz Lybre.
        Moja mama ma lybre kombi 2000 rocznik w benzynie i jest wypas. Wyposazenie w
        standardzie jest na pewno duzo lepsze niz w megance. A o komforcie i wykonczeniu
        i materialach juz nie wspomne.
        Tylko musisz wziasc pod uwage ewnetulane koszty naprawy. W lybrze beda duuuuzo
        wyzsze. Ale w sumie nie jest znowu tak awaryjna. Przez caly czas uzytkowania
        padlo tylko sterowanie klimatyzacja (koszt 2 tys). No i zostaly tylko wymienione
        koncowki z przodu. No i teraz bedzie musial byc wymieniony caly wydech.
        Ja tez mialem do wyboru kiedys kupic Lybre kombi 1.8 w benzynie z 2002 czy Astre
        1,7 CDTi z 2003. No i wybralem Astre i z biegem czasu dochodze do wniosku ze byl
        to zly wybor.
        Tak wiec jezeli sa w tej samej cenie bierz Lybre.
        Podzrawiam
        • miloszpm Re: Lancia Lybra-Renault Megane 07.11.05, 07:49
          Na szczęście niektórym kierowcom mercedesów to nie grozi-ich bolidy z gwiazdą na
          masce gasną lub tracą moc przy wyprzedzaniu to skutecznie zapobiega wywracaniu
          się przy tym niebezpiecznym manewrze.

Jako, że wyprzedzanie to manewr niebezpieczny a mercedes znany jest z dbałości o
          bezpieczeństwo, samochody z gwiazdą na masce nigdy nie były przeznaczone do
          wyprzedzania. Niegdyś uniemożliwiała to znikoma moc potężnych silników (stąd
          przydomek żelazna krowa) obecnie skutecznie zniechęca do tego ryzyko wywrotki a
          po wprowadzeniu ESP-utrata mocy lub wręcz gaśniecie silnika podczas wyprzedzania...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się