Dodaj do ulubionych

Ktore stacje sa wg Was najlepsze???

IP: 217.98.57.* 05.10.02, 22:59
Wedlug mnie najlepsze sa stacje JET i Shell.Odradzam tankowanie na Orlenie i
wszystkich innych tworach na glebokiej wsi,gdzi niewiadomo co leja.
Wbrew pozora calkiem niezla benza jest na RG.
pozdrawiam
Rafał
Obserwuj wątek
    • Gość: Jacek Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? IP: *.tvn.pl 06.10.02, 13:35
      Gość portalu: Rafał napisał(a):

> Wedlug mnie najlepsze sa stacje JET i Shell.Odradzam tankowanie na Orlenie i
      > wszystkich innych tworach na glebokiej wsi,gdzi niewiadomo co leja.
      > Wbrew pozora calkiem niezla benza jest na RG.
      > pozdrawiam
      > Rafał

Rozne benzyny leje do baku i nie mam zdecydowanych typow najlepszych. Jedno
      wiem na pewno JET'a bede omijal z daleka. W Krakowie tankowalem dosyc czesto na
      tej stacji bo niedaleko (ul. Opolska) az do nalalania jakiegos g... Samochod
      przestal przyspieszac toczyl sie ledwo do przodu. Zapalal za 3 razem i to z
      klebami czarnego dymu. Na zimno jakos to sie udawalo za 1 razem ale dym byl. Na
      moj chlopski rozum to dolali oleju. Czy dalej dolewaja to nie wiem bo to bylo
      ostatnie tankowanie na tej stacji. Nie zawiodlem sie jeszcze na STATOIL i BP.
      Do SHEL'a mam daleko wiec nie tankuje (nie naleze do ludzi, ktorzy przejezdzaja
      pol miasta zaby oszczedzic 2 grosze na litrze).
      • Gość: Mar Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? IP: 2.4.STABLE* / 10.2.13.* 07.10.02, 12:19
        Gość portalu: cOlo napisał(a):

> Leje na ESSO bo zbieram jakies punkty na parasole ;-)
        >
        > Juz mam 3 takie :-)
        > Z zeszlego roku mam plecak i zegarek na reke. hehe

a ja k... też zbierałem, a jak chciałem parasol i cośtam (plecak chyba), to
        akurat NIE BYŁO. To pierdolnąłem tą kartą z nalepkami (podarłszy ją wcześniej,
        żeby nik nie skorzystał) na ladę i kazałem się pocałować w d....
        • Gość: cOlo Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? IP: 217.8.178.* 07.10.02, 15:50
          > a ja k... też zbierałem, a jak chciałem parasol i cośtam (plecak chyba), to
          > akurat NIE BYŁO. To pierdolnąłem tą kartą z nalepkami (podarłszy ją
          wcześniej,
          > żeby nik nie skorzystał) na ladę i kazałem się pocałować w d....

Mogles troche wyloozowac :)
          Ja jeszcze niczego nie dostalem od reki, zawsze musialem czekac, nawet 3 tyg. :(

Widac cierpliwosc poplaca :)) heheh
    • Gość: Paul Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? IP: *.acn.pl / 10.133.132.* 06.10.02, 14:09
      Gość portalu: Rafał napisał(a):

> Wedlug mnie najlepsze sa stacje JET i Shell.Odradzam tankowanie na Orlenie i
      > wszystkich innych tworach na glebokiej wsi,gdzi niewiadomo co leja.
      > Wbrew pozora calkiem niezla benza jest na RG.
      > pozdrawiam
      > Rafał

Na jakiej podstawie i dlaczego tak sądzisz ? Ja na podstawie swoich doświadczeń
      mam odmienne zdanie. Tankuję na tej samej stacji Orlenu i mam porównanie z
      innymi stacjami (na podstw. zachowania pojazdu oraz wskazań zuzycie paliwa na
      kompie). Jesli idzie o Jet, to niestety miałem ewidentne "obsuwy" na liczniku
      tzn. paliwo w promocji, niby tańsze, ale na mozliwe 45 l "wlałem" ponad 50 l !
      Z przeprowadzonych badań wynika, ze generalnie z paliwem na polskich stacjach
      nie jest dobrze, zarówno jesli chodzi o jakość jak i ilości wskazywane i
      rzeczywiste wlewane. Nalezy powiedzieć, ze stacje Statoil-u wypadły w tych
      badaniach najlepiej.
      Pozdr
      • wrc1 Re: Byle nie ESSO!!!! 06.10.02, 20:26
        Uważajcie wszyscy, i omijajcie dalekim łukiem stację Esso w Rumii (pomorskie).
        Swego czasu chciałem umyć szyby w swoim aucie, taką tam gąbką na kiju z wiadra
        i wlać z konewki wody do spryskiwacza.
        Włączam spryskiwacz: fajnie, pieni się, chyba wlewają do tej wody jakiś płyn,
        myślę sobie.....o Ku.rwa, ale się maże!! i capi..olejem!!!!
        Zatrzymuję auto, patrzę a w zbiorniczku do spryskiwaczy full jakiegoś oleju z
        wodą!!!! Całe auto (szyby, dach, boki, maska) uje..ne w tym oleju.
        Jadę na stację, mówię że chcę z szefem,proszę grzecznie (sugeruję) umycie auta
        w ich myjni on mi na to: (cytat):

"A z jakiej racji? I co mnie zrobisz? Naskarżysz mamusi? Nie mamy o czym
        rozmawiać, dowidzenia"
        Ja mu na to: "Czy to standard obsługi na stacjach ESSO"?
        On do mnie:
        "pier..l się palancie" !!!!!
        -SZEF STACJI.
        Sytłacja miała miejsce na stacji ESSO w Rumii, koło dworca PKP. Wiem tylko że
        właściciel uchodzi za strasznego chamka i prostaczka, co mi udowodnił.
        Fajnie, co nie?
    • polokokt Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? 06.10.02, 20:08
      Czesc
      Skoro juz jest watek o stacjach benzynowych to powiem ze jakis czas temu (kilka
      miesiecy) byl podobny watek. Wtedy to nabaknalem o stacji Shell w Legionowie,
      gdzie nie wiedziec czemu ceny byly pokazywane dopiero po podniesieniu pistoletu
      z dystrybutora. Wczesniej nie bylo szans sie dowiedziec ile co kosztuje. Wtedy
      to na forum obecny byl jakis Pan co to podobno mial cos wspolnego z Shell-em. I
      po okolo miesiacu, moze poltorej stanela tabliczka z cena Pb 95 i ON. Zbieg
      okolicznosci czy jednak zasluga tej osoby?
      Osobiscie tankuje na samoobslugowej Neste, gdzie cena jest o 10 gr nizsza niz w
      Orlenie i Shellu. Jedyna wada tej stacji to ze nie ma tam wiaderka z woda do
      czyszczenia szybek i swiatel. No ale cos za cos.
      Pozdrawiam
      • vwpassat NESTE NESTE NESTE ???? 08.10.02, 09:45
        Zgadzam sie z przedmowca ze maja dobre paliwo. Jest też taniej, niestety zasada
        ta nie sprawdza sie w 100%. Oto dowód.
        Jeżdżę często przez usrynów, na Ciszewskiego jest stacja NESTE A24, gdzie
        paliwko jest sporo tańsze niż na pobliskiej STATOIL. Np. wczoraj ON na Neste
        był 2,55 a na innych z reguły ok. 2,70.
        Ale jade sobie za godzinę Modlińską (koło FSO) a tam w ten sam dzień widzę na
        Neste ON=2,66 czyli sporo więcej niż na usrynowie pomimo ze to ta sama firma.

To jak to jest. Wkurzyłem się i zadzwoniłem do Neste Polska i pytam sie w
        dziale obsługi klienta jak to jest z cenami na A24 ?
        A miła pani mi mówi, ze oni ustalają ceny... uwaga... w zależności od obszaru.
        Tzn. że np. na Ursynowie cena jest dużo niższa niż na Modlińskiej, bo na
        ursynowie 200 metrów dalej jest stacja Geanta, która ma ceny bardzo niskie, a
        na Modlińskiej takiego problemu nie ma, wiec cena jest wyższa.

I co wy na to ?
        Dla mnie to zwykłe świństwo. Bo widać, że firmę Neste stać sprzedawać paliwo po
        2,55 a nie za 2,66 ale ze w okolicy FSO nie ma konkurencji to windują cenę.
        A czynsz za grunt pod stację na pewno koło FSO jest tańszy bo to praga w
        dodatku fabryczne wygwizdowie , a na ursynowie bulą więcej. Od kiedy znam
        politykę Neste uważam że to nieuczciwe. Wiem że obowiązują prawa rynku i każdy
        ustala ceny jak chce, ale bez przesady, szczególnie ze na Neste często nie ma
        gdzie się nawet wysikać, a jak ci zeżre kartę to trzeba dzwonić do call-centre.

Uważam że to nie w porządku. Postrzegam Neste jako takich "małych" naciągaczy.
        Nie jest to dobra opinia. Oczywiście kiedy jestem w innym mieście, np. ostatnio
        byłem w Olsztynie i tam cena w Neste była sporo niższa niż na Statoil więc
        skorzystałem. Jednak w przypadku stołecznego podwórka Neste daje ciała.

Pzdr
        • Gość: qocur do vwpassata IP: *.alcatel.pl 08.10.02, 11:47
          Jak ktoś lubi się wkurzać to zawsze znajdzie powód ;-)

Proszę zwrócić uwagę, że KAŻDA sieć stacji stosuje różne ceny w zależności od
          obszaru. Przykład 1: BP w Al. Jerozolimskich i na Okęciu. Przykład 2:
          Petrochemia na Hynka - drogo jak u Shella, ale już dwa kilometry dalej na
          Łopuszańskiej - jedna z najtańszych w całym mieście (no ale tam równie niskie
          ceny mają Esso i właśnie Neste). Można te przykłady mnożyć. Ogólnie - przy
          ruchliwych trasach i braku konkurencji każdy ceni się drożej. Czy Ty,
          vwpassacie, sprzedałbyś po 2.55 tam, gdzie możesz zainkasować 2.66? Interes
          jest po to, żeby na nim zarabiać!

uzdrawiam
          • vwpassat NESTE... 08.10.02, 12:08
            Gość portalu: qocur napisał(a):

> Jak ktoś lubi się wkurzać to zawsze znajdzie powód ;-)

Hi, ja sie nie wkurzam. Po prostu olewam NESTE i tankuje w Geancie. A jak bede
            miał np. w Katowicach do wyboru NESTE i co innego w tej samej cenie albo do 5
            groszy różnicy to i tak kupie w tej drugiej. Dla zasady. I już. I wszystko
            spoko, panowie.

Pozdrawiam
    • lancerm Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? 07.10.02, 16:04
      Według mnie - Shell. Polecam zwłaszcza V-Power 99 Racing. Różnica oktanów jest
      dość wyczuwalna, poza tym warto dokupić sobie raz na jakieś 10 tankowań
      wynalazek Shella do oczyszczania wtrysków (cena ok. 47 pln za 150 ml) co
      napewno pomaga autku ;)) Nigdy nie zatankuje na Orlenie i Statoil - mają
      strasznie "chrzczoną" wachę (mój znajomek pracuje obecnie na Statoilu,
      wcześniej na CPNie, znaczy Orlenie:)) i mówi mi, że nie jest bezpiecznie u nich
      tankować, bo sam nieraz rozcieńczał wachę na polecenie szefa stacji)

Pzdr
      LancerM
      • Gość: Michal Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? IP: *.telia.com 07.10.02, 21:43
        W Szwecji paliwo pochodzi z jednego olbrzymiego zbiormnika.Teraz ten sie liczy
        kto kupuje pierwszy i taka jest kolej,Shell,Statoil,Q-8,BP,itp a ostatni jest
        JET i dlatego posiada najtansze paliwo.Wsazystkie te paliwa spelniaja normy i
        czystosci tez,ale ten kto jezdzi na JET-cie dlugo to po jakims czasie ma
        problemy z instalacja wtryskowa. Czyli te z gory jest najczystrze.
        Norsk-Hydro przywozi swoje z Norwegi.
        Pzdr.Michal
        P.S Stacje nie uprawiaja chrzcin,alke w jakis czas temu byla afera z glownym
        dystrybutorem,dolewali tani rozpusczalnik ktory nie posiadal podatku,efekt auta
        zaczely palic op 30% wiecej i ludzie wykapowali oddali do analizy probki paliwa
        i wykryto zrobiono nalot i zlapano na goracym uczynku mieszania.Podobno faceci
        zarobili niezle w pierdlu.Prasa opisywala ze ludzie zaczeli donosic ze wcalej
        szwecji jest problem i dlatego wladze musialy zareagowac.
    • vwpassat Ja leję na... 08.10.02, 09:32
      A ja od paru lat tankuje na stacji Geanta na ursynowie. Paliwko jest OK, a cena
      jak na stołeczne warunki bardzo korzystna, np. wczoraj było
      Pb 95/98 3,11
      ON 2,52

tymczasem na Orlen
      Pb 95 3,69
      ON 2,76

Przy moim 60-litrowym olejowym baczku, jestem prawie 15 zeta do przodu, a ze
      tankuje średnio co 10 dni, bo dużo jeżdżę, to rocznie mam jakieś pięć stówek w
      kieszeni.

Pzdr
    • Gość: Szon Neste górą :) IP: 213.17.165.* 08.10.02, 10:01
      Ja chyba też się skłaniam ku Neste. Szybko się tankuje, nie ma problemów z
      czekaniem na fakturkę i podawaniem po 1000 razy tych samych danych (pod koniec
      miesiąca przysyłają sami). No i do tego jest tanio a paliwko dosyć dobre.
      Chociaż chyba na Aralu lepiej śmigał, no ale może to tylko sugestia reklamy :))
      A co do cen na Neste, to faktycznie różnica między Neste na Łopuszańskiej w W-
      wie a Neste przy Galerii Mokotów to około 5gr/l, mimo że odległość między nimi
      to ze 3-4 km. Trochę durna polityka, ale do obu mam blisko, więc zawsze można
      wybrać coś lepszego :)

Pozdrawiam
      Szon
      • Gość: Hiszpan Re: Neste górą :) IP: 213.25.43.* 08.10.02, 13:45
        popieram też u nich tankuję... spalanko całkiem niezłe a cena konkurencyjna...
        a że po drodze mijam ich stację paliwową na "zadupiu" to ruchu i kolejek zero a
        cena o jakieś 10gr/l niższa. co tankowanie mam więc jakieś 4zł w kieszeni
        rocznie daje to juz ładny zysk. a że nie mają sklepu , myjni i innych cudów to
        co! zawsze po drobiazgi mogę zatrzymać się pod dowolnym supermarketem...

PZDR!
    • mut Re: Ktore stacje sa wg Was najlepsze??? 08.10.02, 13:56
      Najlepsze są takie stacje gdzie sprzedają dobre paliwo po niskiej cenie :-)

Nie ma jednej dobrej marki - zawsze zdarzy się czarny koń - np jeden aral ma
      dobre paliwo, a drugi dziadostwo i jeszcze oszukane liczniki - to zależy od
      ajenta.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się