• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Akumulator obsługowy i bezobsługowy

• 23.11.05, 21:56
    Czym się różnią - czy tym np. że bezobsługowemu nie da się uzupełnić
    elektrolitu wodą destylowaną a obsługowemu da, czy tym że bezobsługowy takich
    uzupełnień nie potrzebuje?

Inne różnice i sugestie mile widziane.

--
    www.kodeksdrogowy.pl/display.php?site=79#d1
    • 24.11.05, 08:09
      Mniej więcej o to chodzi. Różnicę tę przerobiłem na własnej skórze kiedy jakieś
      trzy lata temu, w mroźny zimowy dzień nie mogłem odpalić swojego Uno
      wyposażonego w akumulator obsługowy. Oczywiście okazało się, że kwas "wyszedł"
      a akumulator był suchy jak pieprz. Kupiłem więc bezobsługowego Boscha...
      • 24.11.05, 08:48
        Taa
        A benzyny dolewasz?
        Czy też nie chce zapalić bo zbiornik suchy jak pieprz?
        I co wtedy?
        Kupujesz nowy samochód?

A wracając do tematu dobrze zadbany obsługowy wytrzyma znacznie dłużej niż
        bezobsługowy.
        W moich samochodach zwykła Centra wytrzymuje 6 - 8 lat, a cała obsługa to ze 2
        razy w roku uzupełnienie wody i z raz wczesną zimą doładowanie akumulatora na
        prostowniku (choć właściwie tego jużze 2 latra nie robiłem).
        A super hiper bezobsługowy boszek zrobił dup w trzecim roku eksploatacji.
        Trwałość boszków i innych niby super akumulatorów nie jest nadzwyczajna
        (twierdzę tak nie tylko po swoich doświadczeniach, ale kilku znajomych też
        sięnabrało).
        No ale ta magia nazwy i renoma producenta wabi. A jeszcze jak coś kosztuje dwa
        razy drożej niż popularne to MUSI być przecież super. Czy nie tak?
        --
        Kali Gula
        • 24.11.05, 09:02
          kali.gulla napisał:

> Taa
          > A benzyny dolewasz?
          > Czy też nie chce zapalić bo zbiornik suchy jak pieprz?
          > I co wtedy?
          > Kupujesz nowy samochód?
          >
          > A wracając do tematu dobrze zadbany obsługowy wytrzyma znacznie dłużej niż
          > bezobsługowy.
          > W moich samochodach zwykła Centra wytrzymuje 6 - 8 lat, a cała obsługa to ze
          2
          > razy w roku uzupełnienie wody i z raz wczesną zimą doładowanie akumulatora na
          > prostowniku (choć właściwie tego jużze 2 latra nie robiłem).
          > A super hiper bezobsługowy boszek zrobił dup w trzecim roku eksploatacji.
          > Trwałość boszków i innych niby super akumulatorów nie jest nadzwyczajna
          > (twierdzę tak nie tylko po swoich doświadczeniach, ale kilku znajomych też
          > sięnabrało).
          > No ale ta magia nazwy i renoma producenta wabi. A jeszcze jak coś kosztuje
          dwa
          > razy drożej niż popularne to MUSI być przecież super. Czy nie tak?
          """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

.. masz absolutna racje,obslugowe acu moga "zyc" i 15-cie lat - sa na to dowody
          niezdazylo sie jeszcze by bezobslugowy dozyl 8-smiu lat,ja w kazdym razie nic
          takiego nigdzie nie wyczytalem,nie uslyszalem.
    • 24.11.05, 09:44
      W Nubirze bezobsługowy DELKOR - równe 7 lat pracy i kaput.
      • 24.11.05, 19:18
        To popytajmy komu wytrzymał 7 lat innej firmy.
    • 24.11.05, 10:08
      No jeżeli ktoś chce jeżdzić więcej niż 10 lat jedną bryką proszę bardzo. Ja po
      prostu nie mam ochoty nawet te 2 x w roku bawić się w dolewanie wody do
      obsługowego, zresztą wydatek rzędu 200 zł raz na kilka lat to nie jest jakieś
      znaczne obciążenie finansowe...
      • 24.11.05, 10:36
        des4 napisał:

No jeżeli ktoś chce jeżdzić więcej niż 10 lat jedną bryką proszę bardzo.

.. prawem Twojego wieku jest czesta zmiana aut,ja tez zmienialem czesto
        czasami dwa razy do roku i zawsze nówka.

Obecnie czas mnie nauczyl,ze auto to przedmiot uzytkowy-ma sluzyc jak najdluzej
        pieniadze mozna przeznaczyc na madrzejsze cele ,,,ale u mnie nawet 10 letnie
        auto lepiej wyglada i w lepszym technicznym jest stanie niz u mlodzika 2 letnie
        auto , obecne auto kupilem dwa mce.temu-jestem pewien ze jezeli nikt mi go nie
        zniszczy tak jak poprzedniego Pgt.307SW to bedzie mi sluzyc conajmniej 15 lat.

Uzywaj Zycia - zainwestuj pieniadze w ksztalcace podróze.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.