Dodaj do ulubionych

Co kupić Toyotę Corrolę czy Nissana Almera nowa?

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 14.10.02, 19:27
Obserwuj wątek
      • Gość: Peter Re: Co kupić Toyotę Corrolę czy Nissana Almera no IP: *.po.opole.pl 16.10.02, 10:46
        Moi drodzy, zapominacie że Olga prosi o pomoc. Wy natomiast zamiast obiektywnie
        podejść do oceny swoich samochodów skupiacie się na sprzeczkach.
        Pół roku temu miałem podobny problem jak Olga i po przeczytaniu paru wątków na
        forum stwierdziłem, że lepiej nie polegać na opiniach pseudo fachowców
        zauroczonych wyłączniem swoimi gablotami. Czy Wasza duma ucierpi kiedy ktoś
        odkryje w waszm samochodzie coś co jemu do gustu nie przypadło?
        Ja zdecydowałem się na corolkę, która pomimo wyższej ceny i rzeczywiście
        uboższa o klimatzację od almery jest co by tu nie mówić nowocześniejszą
        konstrukcją. Co do silników 1,6 toyoty jest porównywalny z 1,8 almery (w obu są
        zmienne fazy rozrządu). Różnica jest taka że silnik toyoty jest dynamiczniejszy
        za to w almerze nie trzeba często zmieniać biegów. Kwestia upodobań. Lubisz
        spokojną jazdę bierz almerę. Natomiast silnik 1,5 nissana (nie ma zmiennych
        faz) jest za słabą jednostką do tego auta i jeżeli porównać go z 1,4 toyoty to
        po prostu jest to zabytek.
        pzdr
        • Gość: fs Re: Co kupić Toyotę Corrolę czy Nissana Almera no IP: *.czajen.pl 16.10.02, 12:34
          Nissan Almera 1.8 -

Przyspieszenie od 0 - 100 km/h [s] 10,8
          Predkosc maksymalna [km/h] 186
          Zuzycie paliwa w cyklu miejskim [l/100km] 10,2
          Zuzycie paliwa w cyklu pozamiejskim [l/100km] 5,9
          Zuzycie paliwa w cyklu mieszanym [l/100km] 7,5

Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Przyspieszenie od 0 - 100 km/h [s] 10,2
          Prędkość maksymalna [km/h] 190
          Zużycie paliwa w cyklu miejskim [l/100km] 9,0
          Zużycie paliwa w cyklu pozamiejskim [l/100km] 5,9
          Zużycie paliwa w cyklu mieszanym [l/100km] 7,0

Toyota Corolla 1.4 VVT-i

Przyspieszenie od 0 - 100 km/h [s] 12,0
          Predkosc maksymalna [km/h] 185
          Zuzycie paliwa w cyklu miejskim [l/100km] 8,4
          Zuzycie paliwa w cyklu pozamiejskim [l/100km] 5,7
          Zuzycie paliwa w cyklu mieszanym [l/100km] 6,7

Nissan Almera 1.5

Przyspieszenie od 0 - 100 km/h [s] 13,1
          Prędkość maksymalna [km/h] 177
          Zużycie paliwa w cyklu miejskim [l/100km] 8,6
          Zużycie paliwa w cyklu pozamiejskim [l/100km] 5,5
          Zużycie paliwa w cyklu mieszanym [l/100km] 6,6
        • Gość: vd Re: Co kupić Toyotę Corrolę czy Nissana Almera no IP: *.kra.cdp.pl, / *.topware.pl 16.10.02, 13:17
          Gość portalu: Peter napisał(a):

> Moi drodzy, zapominacie że Olga prosi o pomoc. Wy natomiast zamiast
          obiektywnie
          >
          > podejść do oceny swoich samochodów skupiacie się na sprzeczkach.
          > Pół roku temu miałem podobny problem jak Olga i po przeczytaniu paru wątków
          na
          > forum stwierdziłem, że lepiej nie polegać na opiniach pseudo fachowców
          > zauroczonych wyłączniem swoimi gablotami. Czy Wasza duma ucierpi kiedy ktoś
          > odkryje w waszm samochodzie coś co jemu do gustu nie przypadło?
          > Ja zdecydowałem się na corolkę, która pomimo wyższej ceny i rzeczywiście
          > uboższa o klimatzację od almery jest co by tu nie mówić nowocześniejszą
          > konstrukcją. Co do silników 1,6 toyoty jest porównywalny z 1,8 almery (w obu

>
          > zmienne fazy rozrządu). Różnica jest taka że silnik toyoty jest
          dynamiczniejszy
          >
          > za to w almerze nie trzeba często zmieniać biegów. Kwestia upodobań. Lubisz
          > spokojną jazdę bierz almerę. Natomiast silnik 1,5 nissana (nie ma zmiennych
          > faz) jest za słabą jednostką do tego auta i jeżeli porównać go z 1,4 toyoty
          to
          > po prostu jest to zabytek.
          > pzdr

z calym szacunkiem ale z twojego postu wprost wycieka obiektywizm :)
    • the-besciak Re: Co kupić? Może P 307 16.10.02, 11:50
      Polecam. Jesli chodzi o komfort to oni Toyota ani Almera nie dorównają. Jest to
      subiektywne odczucie, moje oraz wszystkich ktorzy ze mną jechali. Polecam jazdę
      próbną i niezawężanie się tylko do Japońców które są montowane i tak w Europie.
      Mit o niezawodności to według mnie to tylko mit, który nie dostyczy nowych
      samochodów. Bardzo przyjemny jest też Fiat Stilo, ale nie kupiłem go ze względu
      na opinię kiepskiego serwisu (nawet nie wiem czy to prawda). Zależy co kto
      lubi. Jesli "płynięcie" po drodze i wykraczanie poza klasę kompaktów to plecam
      samochody francuskie i włoskie. Jesli potrzeba zwyczajnych samochodów
      użytkowych, bez zbędnych bajerów, poduszek (307 standard to 6) i systemów
      bezpieczenstwa w standardzie to polecam autka niemieckie, japonskie lub
      volkswageno-podobne. Podobno bardziej trwałe......ale kto to wie. Na listach
      dyskusyjnych czyta się o usterkach we wszystkich nowych autkach.
    • Gość: frax Re: Co kupić Toyotę Corrolę czy Nissana Almera no IP: *.acn.pl / 10.135.128.* 17.10.02, 00:17
      Hej Olga!
      Mi sie wydaje że powinnaś poprostu przejechać sie oboma smaochodami. I to da Ci
      odpowiedź który jest lepszy. Moja rada jest taka jedź do dilera i sie przejedź
      oboma samochodami... ale nie 10km na około dilerni ale wyciągnij sprzedawce na
      jazde ok.100 albo więcej km. Jak nie będzie chciał... jego strata nie musisz u
      niego kupować. A warto taką jazde zrobić bo będzie sie miało samochód nie przez
      10min ale pare lat/parenaście tyś. km. Wydaje mi sie że nie powinnaś też
      zawężać wyboru do tych 2óch aut. Corolla mi się bardzo podoba, Almera też. Tą
      pierwszą jechałem i powiem tak... silnikiem 1.6 zachwycony nie byłem, ale
      hamulcami bardzo. Ale z silnikiem to może autosugestia... Radze sprawdzić
      jeszcze Mitsubishi Space Stara(ciekawa propozycja,nie znam cen), 307(baaardzo
      mi sie podoba), poczciwą Xsarcie (ma dobrą cene, ale po liftingu obniżyli
      jakość wykończenia), może Octavie, Civic'a, i to nie doceniane ale moim zdaniem
      ciekawe Stilo. Wydaje mi się że teraz najwięcej zależy od szczęscia jakie sie
      ma przy zakupie auta... można mieć awaryjną Toyote i doskonałego chociażby
      Poldka... choć prawdopodobieństwo posiadania kiepskiej Toyoty jest niewielkie
      ale zawsze jest!. Życze dobrego wyboru!
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka