Dodaj do ulubionych

Nowe clio czy uzywany mercedesA

17.12.05, 23:41
Jestem przed zakupem samochodu i zastanawiam sie miedzy nowym clio
1.2/16V/75KM a jakims używanym (rocznik2000-2002)mercedesem klasy A np 1,7w
diselu.Co byscie mi zaproponowali .....doradzili?Dodaje ze samochodzik dla
kobiety :)prosze o podpowiedz i o uzasadnienie.DZiekuje
Obserwuj wątek
    • jimmy8 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 00:04
      Co do A-klasse to chcialem tylko dodac,ze mam okazje uzytkowac ten samochod od
      4 miesiecy.Jest to model po liftingu z 2002r A 170 CDI w wersji Long.4 miesiace
      temu mial 120.000km dzisiaj ma juz 172.000km,czyli srednio 12.500km
      miesiecznie.Samochod jest naprawde bezawaryjny,po za obowiazkowymi wymianami
      oleju i obowiazkowa wymiana paska z napinaczem i kompletem rolek niczego w nim
      nie robiono.
    • air1984 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 00:13
      w ostatnich latach mercedes znacznie obnizyl loty jesli chodzi o jakosc a klasa
      A (szczegolnie sprzed liftingu) w ogole jakosciowo nie zasluguje na miano
      mercedesa.
      ja bym radzil clio, jak odpowiednio zadbasz o nowe auto to bedzie ci sluzyc
      baaardzo dlugo. poza tym najnowsze clio zapowiada sie bez 2 zdan rewelacyjnie -
      duze jak na klase B, komfortowe, nowoczesne.

ps sprawdz koszt ubezpieczenia
    • waskes29 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 00:27
      Nie kupuj klasy A to moze i sprytnie pomyslany samochod ale zwlaszcza na
      polskie drogi calkowicie pozbawiony komfotu, przy nim Astra czy Golf to super
      komfortowe limuzyny.
      Widzocznie problemy ze stabilnoscia zmusil mercedesa do takich twardych
      nastawow zawieszenia przynajmniej w normalnej wersji.Zreszta ten mercedes choc
      sprzedawal sie bardzo dobrze sprawoal sporo problemow a i wykonaniem daleko
      mu do prawdziwych mercedesow.
      --
      Tyklo siac,siac i siac!
      • jimmy8 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 00:44
        Widze,ze jak zwykle najwiecej do powiedzenia maja Ci ktorzy w a-klasie nawet
        nie siedzieli.Polecam jak najbardziej wersje po liftigu,czyli ta z konca 2001
        roku i koniecznie w wersji Long,to bezproblemowy,bezusterkowy samochod,ja
        przynajmniej wiem to z wlasnego doswiadczenia i nie snuje jakis wynurzen
        wyssanych z palca.
        • waskes29 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 00:52
          jimmy8 napisała:

> Widze,ze jak zwykle najwiecej do powiedzenia maja Ci ktorzy w a-klasie nawet
          > nie siedzieli.Polecam jak najbardziej wersje po liftigu,czyli ta z konca 2001
          > roku i koniecznie w wersji Long,to bezproblemowy,bezusterkowy samochod,ja
          > przynajmniej wiem to z wlasnego doswiadczenia i nie snuje jakis wynurzen
          > wyssanych z palca.

Jesli do mnie pijesz to nie mow mi czym jezdzilem a czym nie bo to akurat
          powinienem wiedziec lepiej od ciebie, no chyba ze sie myle.
          Jezdzilem wersja zwykla i do takiej sie odnosze a jesli ktos uwaza ze ten
          samochod ma odpowiednie zawieszenie do naszych drog to chyba nim nie jezdzil
          albo lubi ekstremalnie twarde zawieszenia tylko po co w takim samochodzie.
          --
          Tyklo siac,siac i siac!
          • jimmy8 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 01:03

> Jezdzilem wersja zwykla i do takiej sie odnosze a jesli ktos uwaza ze ten
            > samochod ma odpowiednie zawieszenie do naszych drog to chyba nim nie jezdzil
            > albo lubi ekstremalnie twarde zawieszenia tylko po co w takim samochodzie.

Czy jest jakis samochod z zawieszeniem projektowanym na polskie poligony
            doswiadczalne?Jas jezdze wersja po liftingu i tez wiem co pisze.
    • callafior Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 18.12.05, 23:18
      No czy Ty nie żartujesz przypadkiem? Porównujesz żabochód do merca (czyli jak
      parówki z constaru do kawioru)? No to chyba jasne że mercedes bez dwóch zdań.
      Renault (czy nowy czy nie) jest awaryjny, tandetny (jakość wykonania,
      materiały), taki pudłowóz. O mercedesie chyba nie trzeba pisać - "jaki mercedes
      jest każdy wie".
      --
      My, ludzie, wcale nie jesteśmy mądrzejsi od zwierząt. One tylko nie dorównują
      nam głupotą.
      • frequentflyer Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 00:30
        callafior napisał:

> No czy Ty nie żartujesz przypadkiem? Porównujesz żabochód do merca (czyli jak
        > parówki z constaru do kawioru)? No to chyba jasne że mercedes bez dwóch zdań.
        > Renault (czy nowy czy nie) jest awaryjny, tandetny (jakość wykonania,
        > materiały), taki pudłowóz. O mercedesie chyba nie trzeba pisać - "jaki mercedes
        > jest każdy wie".

opisz wreszcie swoje doświadczenia z francuskimi automobilami albo przestań truć.
        nie ma dnia bez twoich cennych komunałów. ty w ogóle masz samochód? nigdy się z
        tym nie zdradziłeś. pewnie dopiero marzysz o golfie dwójce.
        clio jest bezproblemowe. wiem bo mam. jedyna wątpliwość to czy nie jest za
        młode, i nie będzie miało kłopotów okresu ząbkowania. takie kłopoty mają
        samochody francuskie, japońskie, niemieckie i inne.
        mając do wyboru te dwa, wziąłbym jednak A170. bo diesel.
        • callafior Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 22:35
          O ile clio może nie jest najgorszym z renault (już robili gorsze) o tyle jest to
          pojazd o wykonaniu co najwyżej miernym i trwałości do lat trzech. Masz clio i
          jest bezproblemowe - albo mało (i delikatnie) jeżdzone, albo udany egzemplarz
          (zależy gdzie montowany) - zdarzały się nawet maluchy co wytrzymywały ponad 100k
          km. Sama technika w renault nie jest taka fatalna, fatalne jest wykonanie -
          montują to u arabów,rumunów i innych takich.
          > opisz wreszcie swoje doświadczenia z francuskimi automobilami albo przestań tru
          > ć.
          Znajomy ma megane I i notorycznie siada elektryka, zawieszenie (kompletnie nie
          na polskie klepiska) i układ kierowniczy (nie ma wspomagania, a luzy ma prawie
          jak w trabancie albo maluchu). Nie jeździ tym wehikułem sportowo, zwyczajnie go
          używa do przemieszczania się. Ostatnio był w serwisie właśnie z tym "wspaniałym"
          układem kierowniczym - wymiana drążków po 20 000 km (były oryginalne). Gratuluję
          producentowi trwałości części - na poziomie chińskich tenisówek za 20 zł. A
          części drogie jak do japońców. Klnie na to toczydło i wkrótce zamierza sprzedać.
          --
          My, ludzie, wcale nie jesteśmy mądrzejsi od zwierząt. One tylko nie dorównują
          nam głupotą.
    • habudzik Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 00:13
      Nie uzytkowałem Clio ale A-klasa jest rewelacyjna. Ludziska pie....ą że twarde
      zawieszenie , że jakość nie taka jak w innych Mercedesach , że drogi w
      utrzymaniu itd. itp. . Całkowita bzdura . Zawieszenie nie jest twardsze niż np w
      Corsie tylko opony maja niski profil i to daje efekt twardości. Co do jakości to
      jasna sprawa że jest niższa niż w S , E , C ale wyższa niz w porównywalnych
      autach tego segmentu ( Meriva , Idea , itp. ) Nie nalezy sie spodziewać że
      jakość Yarisa bedzie tak wysoka jak Lexusa to chyba normalne.
      --
      Dlaczego ,poza kilkoma przpadkami, nigdzie na świecie nie jezdzi sie na
      światłach w słoneczny dzień nie wspominając o istnieniu takiego nakazu ????
    • chris62 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 09:23
      Dziwna konfrontacja jak dla mnie.
      No ale dobrze.
      Nowe Clio - Renault zapowiada nową jakość stosuje system kontroli Nissana więc
      raczej nie będzie problemu już po wyjeździe z salonu że np bieg nie wchodzi :0
      Autko urosło ma ładną linię ale silniczek 1,2 w tym autku to trochę za mało mocy.
      O ile poprzednika ładnie ciągnął to tu przyrost masy zrobi swoje.

Mercedes A klasse - Nie jeździłem ale streszczę opinię Zientarskiego z "Pasjonatów"
      "Rozchorowałem się na zołądek - wszystkie flaki wytrzepane, noga mi cierpnie bo
      jak naciskam na gaz to muszę ją przekręcać, ogłuchłem bo powyżej 120 straszny
      hałas" reszty nie pamiętam. jak komuś to nie przeszkadza to czemu nie jeździć
      gwiazdą :) Jednak po marce Mercedes oczekiwałbym więcej za takie pieniądze.

A moje zdanie to z lat 200-2002 lepiej kupić Scenica.
      Auto przestronniejsze lepiej wyposażone z mocniejszymi silnikami.
      Masz do wyboru 4 benzynówki z których polecam 2,0 16V RXI 140 KM (pomimo tej
      mocy bardzo oszczędny silniczek) lub diesla 1,9 dCi 120 KM o dość wysokiej jak
      na diesla kulturze pracy.
      Zapłacisz mniej zostaną ci pieniądze na wymiany pasków płynów hamulców itp.
      które warto zrobić od razu po zakupie u dobrego mechanika i jazda.
      Ważne żeby blacharka była OK bezwypadkowy i przebieg do ok. 100 tys.
      Nie warto używki kupować nie wiadom skąd lepiej nieco przepłacić a mieć pewne.
      Jeżeli nie masz takiej możliwości trudno kup nowe.
      • jimmy8 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 12:24
        chris62 napisał:
        > Mercedes A klasse - Nie jeździłem ale streszczę opinię Zientarskiego
        z "Pasjona
        > tów"
        Zientarskiego nie trawie i nie jest dla mnie zadnym autorytetem;)

> A moje zdanie to z lat 200-2002 lepiej kupić Scenica.
        > Auto przestronniejsze lepiej wyposażone z mocniejszymi silnikami.

Niezupelnie,oto bezposrednie prownanie A-klasse i Scenica,gdzie A-klasa
        wlasciwie bije go pod kazdym katem a co do przestronnnosci wnetrza to A-klasa
        Long rowniez bije go na glowe.
        Nie mam zamiaru jakos gloryfikowac uzytkowanej przezemnie A-klasy,ale nie moge
        czytac bzdur wyssanych z palaca.Zycze kazdemu aby jego samochod po 3 latach i
        170.000km byl w takim stanie i nie wymagal wlasciwie zadnego wkladu finansowego
        poza oczywistymi wymianami oleju i filtrow jak moja A-klasa.Nie sadze aby
        jakiekolwiek Renault mogloby dotrwac tak bezawaryjnej pracy nawet w pierwszym
        roku uzytkowania;)
          • waskes29 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 13:05
            Ttutaj wyssane z palca fakty ,sam osobiscie dojezdzalem do firmy mercedesem
            A przez dwa lata glownie jako pasazer - nie pamietam dokladnie rocznika gdzies
            ok 99 ale bardzo sztywne zawieszenie wrecz niewygodne i moim zdaniem
            nienajlepsze wykonanie moze dlatego ze od mercedesa wymagalem wiecej.
            mercedes.autokacik.pl/a/aklasa.htm
            Tu tez opinie wyssane z palca ?
            Zeby nie bylo ja uwazam ze to bardzo dobry i sprytny samochod ale przynajmniej
            dla mnie wnetrze a glownie komfort przekreslaja ten samochod na polskich
            drogach.
            --
            Tyklo siac,siac i siac!
            • habudzik Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 14:14
              Mysle ze z tym zawieszeniem to nie jest tak. Dla Ciebie jako wielbiciela Reno
              każde inne zawieszenie jest mniej komfortowe bo w reno nawet sportowe nastawy są
              miekkie. Ja jezdziem Oplami i dla mnie A-klasa nie jest twarda a przynajmniej
              nie twardsza od Opla ( i to tez zależy od którego )
              Co do wykonania to jest ono adekwatne do klasy auta.
              --
              • waskes29 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 14:27
                habudzik napisał:

> Mysle ze z tym zawieszeniem to nie jest tak. Dla Ciebie jako wielbiciela Reno
                > każde inne zawieszenie jest mniej komfortowe bo w reno nawet sportowe nastawy
                s
                > ą
                > miekkie. Ja jezdziem Oplami i dla mnie A-klasa nie jest twarda a przynajmniej
                > nie twardsza od Opla ( i to tez zależy od którego )
                > Co do wykonania to jest ono adekwatne do klasy auta.

No trudno mnie nazwac wielbicielem reno ,a ja tez lubie razej twarde
                zawieszenia ale A klasa jest samochodem miejskim, tam takie zawieszenie nie
                jest potrzebne a wrecz nawet szkodliwe i nie jest to efekt zamierzony przez
                mercedesa a koniecznosc spowodowana wiadoma wpadka .Co do wykonczenia jak na
                ten segment jest dobre ale jak na ta cene i klase samochodu jednak dla mnie
                troche slabe -wiecej wad w tym samochodzie nie widzialem i zaznaczam pisze o
                poczatkowych modelach jak to bylo pozniej to juz nie wnikalem .
                Dodam tylko ze czytalem dosc sporo uwag na temat tego samochodu -drobiazgi
                ale dosc liczne to samo czytajac test nowej A klasy chyba AMiS wykazala
                kilka usterek za co ten samochod krytykowali, ale ocenili dobrze.
                --
                Tyklo siac,siac i siac!
                • habudzik Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 14:47
                  Wydawało mi się że jesteś miłośnikiem Reno może się pomyliłem ale każdy ma
                  jakiegoś ulubionego producenta - ja Opla.
                  Tak , zdecydowanie do miasta A-klasa sie nie nadaje ale ze względu raczej na
                  mały skret i nisko zawieszone nadwozie . No może nie jest tak zle ale jej wygląd
                  sugerować może że to miejski samochód a jest odwrotnie . To jednak co jest wadą
                  w mieście okazuje się niesamowitą zaletą na trasie .
                  P.s. Po tej wiadomej w padce zawieszenie nie zostało drastycznie utwardzone więc
                  jego nastawy są raczej zamierxzone. Cena natomiast nie jest wysoka w porównaniu
                  do konkurencji. Wówczas gdy ja kupowałem swoją to Meriva po doposażeniu w to co
                  miała A-klasa wyszłaby 7000 drożej
                  --
                  • chris62 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 20.12.05, 11:23
                    He he wielbicielem Renault to ja jestem bo wbrew temu co ktoś wyżej napisał
                    dojeżdżam Scenica szósty rok bez żadnych problemów i nie wiem jak A klasa może
                    być od Scenica wieksza to jakiś głupi żart bo konkurentem Scenica jest Mercedes
                    B klasse.
                    Ale abstrachując od tego jak uzytkownik Renault nie powiem że zawieszenie jest
                    miękkie w moim autku. W poprzednim Megane owszem było ale ten to przypomina wóz
                    drabiniasty czego nie lubię jednak to konieczne bo 140 KM potrafi go rozpędzić
                    całkiem nieźle jak na minivana.
                    Nie wypowiadam sięczy A klasse jest dobry czy zły bo nie mam z nim doświadczeń
                    ale dziwią mnie jakieś teorie uzytkowników Mercedesa na temat Scenica o którym
                    też niewiel wiedzą.
                    Moge tylko obiektywnie powiedzieć że Scenic jest tańszy i większy dla mnie np
                    wystarczający na codzienny użytek i po mieście i w daleką trasę.
                    A-klasse jak dla mnie jest za drogi w stosunku do tego co oferuje i Meriva
                    zresztą też. Nie zgodzę sięze stwierdzeniem że jakość jest adekwatna do klasy
                    auta to jakiś żart chyba. Oznaczałoby to że sławiona Toyota musiałaby robić
                    buble z Yarisa bo to niska klasa.
                    Mercedes żąda wiele kasy za A klasse i to ma być też jakość w tej cenie jeżeli
                    jej brak to lepiej kupić choćby Renault bo klient nie oczekuje aż takiej
                    bezawaryjności i płaci znacznie mniej.

• habudzik Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 20.12.05, 12:34
                      chris62 napisał:

> He he wielbicielem Renault to ja jestem

No tak pomyliłem Was. Przepraszam

nie wiem jak A klasa może
                      > być od Scenica wieksza to jakiś głupi żart bo konkurentem Scenica jest Mercedes
                      > B klasse.

Opis testującego moze być nieobjektywny i napewno jest ale do cholery chyba
                      poj. bagażnika czy wielkość wnętrz oceniali na podstawie pomiarów centymetrem
                      krawieckim a nie własnymi wrażeniami

> Ale abstrachując od tego jak uzytkownik Renault nie powiem że zawieszenie jest
                      > miękkie w moim autku. W poprzednim Megane owszem było ale ten to przypomina wóz
                      > drabiniasty czego nie lubię jednak to konieczne bo 140 KM potrafi go rozpędzić
                      > całkiem nieźle jak na minivana.
                      > Nie wypowiadam sięczy A klasse jest dobry czy zły bo nie mam z nim doświadczeń
                      > ale dziwią mnie jakieś teorie uzytkowników Mercedesa na temat Scenica o którym
                      > też niewiel wiedzą.

Rozumiem że pijesz do mnie ale ja też nie wypowiadam sie o Scenicu bo jezdziłem
                      tylko jako pasażer więc nie rozumiem dlaczego JA jestem adresatem.

> Moge tylko obiektywnie powiedzieć że Scenic jest tańszy i większy dla mnie np
                      > wystarczający na codzienny użytek i po mieście i w daleką trasę.
                      > A-klasse jak dla mnie jest za drogi w stosunku do tego co oferuje i Meriva
                      > zresztą też. Nie zgodzę sięze stwierdzeniem że jakość jest adekwatna do klasy
                      > auta to jakiś żart chyba. Oznaczałoby to że sławiona Toyota musiałaby robić
                      > buble z Yarisa bo to niska klasa.

Nie buble tylko odpowiednio do klasy tzn. że ani lepiej ani gorzej niż inni w
                      tej klasie . Przecież Yaris , Fiesta , Clio , Polo nie różnią sie od siebie
                      znacząco . Dlaczego więc Mercedes A w cenie do 80 tys. miałby być jakości
                      E-klasy ( 3-4X droższego )? On jest zblizony jakością do Merivy czy Ideii które
                      sa w tej samej cenie

--
                      • chris62 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 20.12.05, 13:40
                        Nie piłem do Ciebie odnosiłem to do wcześniejszych wypowiedzi również.
                        Dalej jednak nie rozumiem jak namierzono tą większą przestrzeń kto mi to wyjasni
                        że krótsze i niższe auto jest bardziej przestronne?
                        Czyżby Scenic miał 30 centymetrowej grubości drzwi i oblachowanie?
                        Z kolei cena 80 tys ? Ja mercedesa A widziałem w promocji za 98 tys. rozumiem że
                        to za 80 to jakiś kompletny golas. Choć słyszałem że Mercedes ma ogromne kłopoty
                        finansowe i ma sporo spuścić z cen czyżby to już nastąpiło?
                        Odnośnie Merivy czytałem ostatnio mały test porównawczy i w porównaniu do
                        takiego Modusa (uważanego za bardzo drogi mały samochodzik) meriva jest sporo
                        droższa jak Opel nie spuści z ceny to wiele tych aut nie sprzeda zwłaszcza że za
                        podobne pieniądze można kupić np. segment wyżej stojącego Picasso - notabene
                        najmniej awaryjnego vana wg ADAC jakby ktoś zarzucał, że to awaryjny samochód.

• chris62 Re: Podałeś parametry wersji przedłużonej 20.12.05, 15:28
            Mercedes A Lang jest o 170 mm dłuższy niż wersja standardowa i liczy 3.776 mm. O
            tyle samo urósł rozstaw osi - do 2.593 mm. To o 29 mm więcej niż w Renault
            Scenicu i aż o 93 mm więcej niż w Mitsubishi Space Starze.
            I jedno sprostowanie nawet ten LAng nie ma rozstawu osi większego o 29 mm od
            Scenica tylko o 13 mm.

Mercedes A Lang jest o 170 mm dłuższy niż wersja standardowa i liczy 3.776 mm. O
            tyle samo urósł rozstaw osi - do 2.593 mm. To o 29 mm więcej niż w Renault
            Scenicu i aż o 93 mm więcej niż w Mitsubishi Space Starze. Tymczasem długość
            tych samochodów jest o 393 mm większa w przypadku Scenica i o 254 mm w przypadku
            Space Stara.
            A więc wersja LANG jest któtsza o 393 mm tj prawie 40 cm i sądzisz że oferuje
            więcej przestrzeni? Tym bardziej, że wersja standardowa jest jeszcze o 17 cm
            krótsza czyli łącznie 50 cm.
          • jimmy8 Re: Nowe clio czy uzywany mercedesA 19.12.05, 12:48
            korek77 napisał:

> Co to za przebieg 170.000. Megane Scenic 1,9dti(2000r).Przebieg 376.200
            > km.Wymieniono:pasek, rolki,napinacz no i plyny.Pozdrawiam

Moja jest z 12.2002r wiec jeszcze wszystko przed nia.Ostatnie 50.000 zrobione w
            4 miesiace.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się