Dodaj do ulubionych

Ibiza 2006

01.02.06, 13:39
Sportowy charakter? Najbardziej sportowe to są te z silnikami 64km albo 75km.
Prawdziwa rajdówka nie ma co :)))))))

--
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że
publiczność posiada opinię.
Obserwuj wątek
    • adamklimaszewski Re: Ibiza 2006 01.02.06, 14:25
      Cóż, mnie stać więc kupuję 150 konną FR i nie interesuję się 1.2 i 1.4
      Ale dlaczego nie umożliwić komuś kupna autka z tak małym silnikiem??

W końcu "sportowa" romeo gt 1.8 ma osiągi jak Golf 1.6FSI, nie ma co, sport
      pełną gębą, buhahahahha.
      • jimmyjazz Re: Ibiza 2006 01.02.06, 14:44
        adamklimaszewski napisał:

> Cóż, mnie stać więc kupuję 150 konną FR i nie interesuję się 1.2 i 1.4
        > Ale dlaczego nie umożliwić komuś kupna autka z tak małym silnikiem??

Alez niech kupują. Ale niech nie opowiadają o ich sportowym charakterze.

> W końcu "sportowa" romeo gt 1.8 ma osiągi jak Golf 1.6FSI, nie ma co, sport
        > pełną gębą, buhahahahha.

AR 1.8, 140 km, 0-100km/h - 10,6s

VW 1.6fsi, 115km, 0-100km/h - 10,8 lub 11,5 s (w zalezności od skrzyni)

To chyba jednak vw ma gorsze osiągi. Pomijając fakt że to najsłabsza GT a
        prawie najmocniejszy golf.

Nie ma co ukrywac seat to nie alfa. Własnie przez takie bzdury z silnikami 64km.

--
        Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność
        posiada opinię.
        • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 15:25
          jimmyjazz napisał:

> To chyba jednak vw ma gorsze osiągi. Pomijając fakt że to najsłabsza GT a
          > prawie najmocniejszy golf.

Prawie najmocniejszy pomijaca fakt ze ja naliczylem prawie 10 mocniejszych
          silnikoww tym 250 konny(czyli ponad 100% mocniejszy) i 5 slabszych.Nie
          zdziwie sie jak sie okaze ze to kolejny fanatyk japonczykow ktory tak bardzo
          lubi rozmijac sie z prawda jesli chodzi o VW.Dziwna prawidlowosc.

> Nie ma co ukrywac seat to nie alfa. Własnie przez takie bzdury z silnikami
          64km

--
          -------------------------------------------------------
          • jimmyjazz Re: Ibiza 2006 01.02.06, 15:47
            waskes29 napisał:

> Prawie najmocniejszy pomijaca fakt ze ja naliczylem prawie 10 mocniejszych
            > silnikoww tym 250 konny(czyli ponad 100% mocniejszy) i 5 slabszych.

Mówimy o tym samym golfie? Dane ze strony vw;
            1.4 - 75km
            1.4 fsi - 90km
            1.6 - 102km
            1.6 fsi - 115km
            2.0fsi - 150km.

Nie wiem gdzie znalazłeś te inne silniki do golfa.

Alfa GT.
            1.8 - 140km,
            1,9jtd - 150km,
            2.0jts - 165km,
            3.2 V6 - 240km.

więk kolega wybrał nasłabszy silnik alfy i prawie najmocniejszy z golfa. Takie
            są fakty.

> Nie zdziwie sie jak sie okaze ze to kolejny fanatyk japonczykow ktory tak
            > bardzo lubi rozmijac sie z prawda jesli chodzi o VW.Dziwna prawidlowosc.

A skąd te japończyki? Masz chyba jakiś kopleks. Nawet słowem o nich nie
            wspomniałem. Nawet nie przepadam za japończykami.

--
            posiada opinię.
            • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 16:04
              jimmyjazz napisał:

> waskes29 napisał:
              >
              > > Prawie najmocniejszy pomijaca fakt ze ja naliczylem prawie 10 mocniejsz
              > ych
              > > silnikoww tym 250 konny(czyli ponad 100% mocniejszy) i 5 slabszych.
              >
              > Mówimy o tym samym golfie? Dane ze strony vw;
              > 1.4 - 75km
              > 1.4 fsi - 90km
              > 1.6 - 102km
              > 1.6 fsi - 115km
              > 2.0fsi - 150km.

A nie slyszales nigdy o takich silnikach jak 2.0tfsi(200ps) , 1.4(170ps},
              2.0TDI (140ps i 170ps) ,3.2 (250ps)

> Nie wiem gdzie znalazłeś te inne silniki do golfa.

To sa silniki dosyepne do golfa ,a to ze np Lupo nie jest sprzedawane w
              Polsce nie znaczy ze nie istnieje i ze nie mizna go kupic.To samo dotyczy
              silnikow.

> Alfa GT.
              > 1.8 - 140km,
              > 1,9jtd - 150km,
              > 2.0jts - 165km,
              > 3.2 V6 - 240km.
              >
              > więk kolega wybrał nasłabszy silnik alfy i prawie najmocniejszy z golfa.
              Takie
              > są fakty.

Fakty tylko ze bardzo szczatkowe.

> > Nie zdziwie sie jak sie okaze ze to kolejny fanatyk japonczykow ktory
              > tak
              > > bardzo lubi rozmijac sie z prawda jesli chodzi o VW.Dziwna prawidlowosc
              > A skąd te japończyki? Masz chyba jakiś kopleks. Nawet słowem o nich nie
              > wspomniałem. Nawet nie przepadam za japończykami.

Bo to najczesciej fanatycy japonszczyzny slyna z naginania "faktow"

--
            • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 17:25
              koledzy waskes i habudzik MAJA kompleks skosnookich - moze to pychologiczna
              prawidlowosc - pedalow nie nawidza wyparci homoseksualisci, antysemitami sa nie
              mogacy sie pogodzic ze swoim pochodzeniem zydzi itd. moze oni pochodzą z
              rodzin wietnamskich???
              ps. ja nie mam zadnych uprzedzen do jakiejkolwiek nacji :)
              • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 17:35
                izyda12 napisała:

> ps. ja nie mam zadnych uprzedzen do jakiejkolwiek nacji :)

Tak ci sie tylko wydaje tak samo jak komus w sekcie ze nie jest opentany.

--
                  • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:02
                    izyda12 napisała:

> opetany pisze sie przez "ę" a twoja nienawisc do zoltkow i ich produktow i
                    > osiagniec jest zastanawiająca

Ja nie ma nic do zoltkow ale bede walczyl z kazdym nawiedzonym ktory
                    wypisuje bzdury .Jeszcze raz zadaje pytanie od ktorego tak zrecznie uciekasz :
                    jesli bawi ciebie kreowanie marki seat na marke sportowa to czy tez bawi
                    ciebie to samo z marka honda?
                    Wypisujesz o jakis sukcesach japonczykow w sporcie ktorych juz dawno nie
                    maja ,a czym wiecej piszesz tym bardziej widac twoje skrzywienie do
                    japonczykow przy czym co jakis czas dla niepoznaki wypuszczasz swiece dymna
                    ze marka dla ciebie nie ma znaczenia tylko silniki.To ci powiem ze japonczycy
                    jesli chodzi o sportowe samochody sa daleko za Europa jak by tego nie mierzyc.
                    --
                    • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:34
                      ja napisze jeszcze raz: a czy ja tutaj mowilem cos o hondzie? czy honda
                      wypuszcza rzekome "sportowe wersje" swoich modeli? to ty pisales o
                      usportowionej alhambrze czy w setkach artykulach czyta sie o "sportowym
                      wizerunku altei" itd co rozsmiesza mnie do lez :)))

co do sportu wez dowolny sport samochodowy, motocyklowy, czy motorowodny i
                      zobacz ile tam japonskiego sprzetu i silnikow - i to wszytsko w 20-30 lat, od
                      zera - firmy eropejskie na przestzreni 100 lat istnuienia tych sportow
                      zanotowaly w ostatnich 20 regres a nie postep; chlubnie wyroznia sie np.
                      austriacki ktm, ktory w roznych dyscyplinach odbiera sukcesy (a co
                      najwazniejsze - po trochu tez rynek) japonczykom
                      • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:53
                        izyda12 napisała:

> co do sportu wez dowolny sport samochodowy, motocyklowy, czy motorowodny i
                        > zobacz ile tam japonskiego sprzetu i silnikow - i to wszytsko w 20-30 lat, od
                        > zera - firmy eropejskie na przestzreni 100 lat istnuienia tych sportow
                        > zanotowaly w ostatnich 20 regres a nie postep;

Tak sie sklada ze pierwsze sukcesy w sporcie samochodowym japonczycuy zaczeli
                        odnosic gdzie pod koniec lat 80tych a od ok pieciu lat przestali i byc
                        moze na kolejne 20lat.Wiec nie wypisuj tu ze Europa ma 20letni regres .

chlubnie wyroznia sie np.
                        > austriacki ktm, ktory w roznych dyscyplinach odbiera sukcesy (a co
                        > najwazniejsze - po trochu tez rynek) japonczykom

*Tak a peugeot, citoren w WRC to nie odebral?W tym roku mitsubishi wiecej
                        razy sie rozkraczyl niz dojechal.
                        Jak juz pisalem w tej chwili najlepszym samochodem terenowym w sporcie jest
                        VW tylko przypadek sprawil ze w poprzednim jak i w tym rajdzie Paryz -Dakar
                        nie wygral.
                        Wiec napisz mi w jakim sporcie samochodowym japonczycy odnosza sukcesy?
                        Zdaje sie ze tylko Suzuki co tam wygralo ale tego tez teraz nie jestem
                        pewien bo ktos go tam mocna naciskal.
                        --
                        • jimmyjazz Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:02
                          waskes29 napisał:

> VW tylko przypadek sprawil ze w poprzednim jak i w tym rajdzie Paryz -
                          > Dakar nie wygral.

Powiedziałem sobie że się nie bedę odzywał (bo dyskusja jest jakaś absurdalna,
                          sam wyciągasz temat japończyków, wmawiasz ze VW jest marką bardziej sportową od
                          Alfy) ale nie wytrzymałem.

Przeczytaj ten fragment swojego postu powyżej - ja się mało co herbatą nie
                          oblałem. "przypadek" ? 2 lata z rzędu? Tak to się może Orlen Team tłumaczyć.

--
                          posiada opinię.
                          • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:11
                            jimmyjazz napisał:

> waskes29 napisał:
                            >
                            > > VW tylko przypadek sprawil ze w poprzednim jak i w tym rajdzie Paryz -
                            >
                            > > Dakar nie wygral.
                            >
                            > Powiedziałem sobie że się nie bedę odzywał (bo dyskusja jest jakaś
                            absurdalna,
                            > sam wyciągasz temat japończyków, wmawiasz ze VW jest marką bardziej sportową
                            od
                            >
                            > Alfy) ale nie wytrzymałem.

Nigdzie tak nie napisalem tylko pokazalem ci ze wypisujesz bzdury twierdzac ze
                            silnik 1.6 jest prawie najmocniejszym w golfie .Wypisalem ci prawie 10
                            mocniejszych.Pomijam juz fakt dziwnego porownywania kompaktowego golfa do
                            sportowego samochodu Alfy jakim jest GT

> Przeczytaj ten fragment swojego postu powyżej - ja się mało co herbatą nie
                            > oblałem. "przypadek" ? 2 lata z rzędu? Tak to się może Orlen Team tłumaczyć.
                            >
                            To sobie odnajdz przebieg wyscigu to wiecej sie chebata nie bedziesz oblewal.
                            Po pierwsze VW wygral znacznie wiecej odcinkow specjalnych niz Mitsubishi.
                            Po drugie na samym poczatku pierwsze 4 miejsca zajmowal VW z dosc spora
                            przewaga.Jeden samochod pomylil trase z powodow problemow z nawigacja drugi
                            mial wypadek.I tak oto Mitsubushi wygralo .Rok temu na 3 etapy przed koncem
                            rajdu prowadzace VW mialo usterke i przegralo.
                            W sporcie nie zawsze wygrywa najlepszy samochod czasami decyduje przypadek.

--
                            • jimmyjazz Re: Ibiza 2006 01.02.06, 22:21
                              waskes29 napisał:

> Nigdzie tak nie napisalem tylko pokazalem ci ze wypisujesz bzdury twierdzac
                              > ze silnik 1.6 jest prawie najmocniejszym w golfie .Wypisalem ci prawie 10
                              > mocniejszych.Pomijam juz fakt dziwnego porownywania kompaktowego golfa do
                              > sportowego samochodu Alfy jakim jest GT

1. To nie ja wymyśliłem to porównanie ale jakiś miłośnik seatów.
                              2. Porównywałem osiągi. Faktem jest że to i tak najsłabszy silnik Alfy GT i nie
                              najsłabszy golfa.

> Jeden samochod pomylil trase z powodow problemow z nawigacja drugi mial
                              > wypadek.I tak oto Mitsubushi wygralo .Rok temu na 3 etapy przed koncem
                              > rajdu prowadzace VW mialo usterke i przegralo.W sporcie nie zawsze wygrywa
                              > najlepszy samochod czasami decyduje przypadek.

1. Awaria GPS.
                              2. Awaria samochodu.
                              Awarie to nie są przypadki. Szczęście sprzyja lepszym. I wisi mi czy lepsze
                              jest "japońskie" czy "vw". I tak cześci jadą z tej samej fabryki :)
                              Auto musi mieć dusze, a niestety ani japońce ani vw jej nie mają.

--
                              posiada opinię.
                          • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:12
                            ja w ogole tego nie komentuje bo to jest zalosne - vw daje du... co roku bo
                            samochody im przez diuny nie moga przejechac i ciagle sie zakopyuja;

w tym roku nawet ograniczyli stosowanie gps-ow bo jak jechano tylko na gps-y i
                            tradycyjna nawigacja mial mniejsze znaczenie to mitsu tak zapierd... ze nikt
                            nie mogl nawiazac walki - a to tez niemocom nie pomoglo;
                            zoltki wygrywaja szosty rok z rzedu, szkoda gadac...
                            poza tym ja nie podejmuje takich agrumentow bo to jest wyciaganie pojedynczych
                            faktow - a trzeba spojrzec jakie znaczenie we wszytskich sportach motorowych
                            lacznie ma japonski sprzet
                            • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:23
                              izyda12 napisała:

> ja w ogole tego nie komentuje bo to jest zalosne - vw daje du... co roku bo
                              > samochody im przez diuny nie moga przejechac i ciagle sie zakopyuja;
                              >
                              > w tym roku nawet ograniczyli stosowanie gps-ow bo jak jechano tylko na gps-y
                              i
                              >
                              > tradycyjna nawigacja mial mniejsze znaczenie to mitsu tak zapierd... ze nikt
                              > nie mogl nawiazac walki - a to tez niemocom nie pomoglo;
                              > zoltki wygrywaja szosty rok z rzedu, szkoda gadac...
                              > poza tym ja nie podejmuje takich agrumentow bo to jest wyciaganie
                              pojedynczych
                              > faktow - a trzeba spojrzec jakie znaczenie we wszytskich sportach motorowych
                              > lacznie ma japonski sprzet

To jeszcze raz ciebie pytam bo jak narazie nie odpowiadasz na zadne
                              pytanie.Wymien wszystkie aktualne sukcesy japonczykow w sporcie samochodowym.
                              --
                              • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:34
                                pisalem o sukcesach japonczykow w sportach motorowych przez ostatnie 30 lat - i
                                nie bede tego wymienial bo bym musial tu siedziec kilka miesiecy przepisujac z
                                roznych stron;

poniewaz watek byl poswiecony sportowemu charakterowi marki Seat a ty sie pod
                                tym podpisujesz, proponuje (bo bedzie to duzo krotsze i na tamat) zebys:

1) wymienil sportowe SUKCESY I OBECNOSC seata w sportach motorowych od czasu
                                przejecia przez koncern VW? :))))) bo o tym ze seat nie oferuje zadnego
                                sportowego samochodu lub silnika nie wspomne (a przeciez to by powolilo
                                uprawodpodobnic sportowy wizerunek marki)?
                                robiac jedno i drugie udowodnisz przeciez ze moja teza o tym ze jest to tylko
                                prosty zabieg marketingowy była nieprawdziwa ....
                                ps. nie mam sentymentu do alfy ale to co robi seat/vw a alfa to niebo a
                                ziemia...
                                • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 20:09
                                  izyda12 napisała:

> pisalem o sukcesach japonczykow w sportach motorowych przez ostatnie 30 lat -
                                  i
                                  >
                                  > nie bede tego wymienial bo bym musial tu siedziec kilka miesiecy przepisujac
                                  z
                                  > roznych stron;

A ja ciebie prosilem tylko o ostanie rok lub dwa ,niebedzie tego duzo gora
                                  dwa zdania bo nic nie osiagneli.

> poniewaz watek byl poswiecony sportowemu charakterowi marki Seat a ty sie pod
                                  > tym podpisujesz, proponuje (bo bedzie to duzo krotsze i na tamat) zebys:
                                  >
                                  > 1) wymienil sportowe SUKCESY I OBECNOSC seata w sportach motorowych od czasu
                                  > przejecia przez koncern VW? :))))) bo o tym ze seat nie oferuje zadnego
                                  > sportowego samochodu lub silnika nie wspomne (a przeciez to by powolilo
                                  > uprawodpodobnic sportowy wizerunek marki)?
                                  > robiac jedno i drugie udowodnisz przeciez ze moja teza o tym ze jest to tylko
                                  > prosty zabieg marketingowy była nieprawdziwa ....
                                  > ps. nie mam sentymentu do alfy ale to co robi seat/vw a alfa to niebo a
                                  > ziemia...

Prosze bardzo tu masz osiagniecia seata .
                                  seat.pl/swiat/centrum.php?
                                  Pokaz teraz czym moze sie pochwalic Honda.
                                  --
                                • adamklimaszewski Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:17
                                  Lata 1995-1997 - bezapelacyjna domminacja SEATA w klaie FIA 2, gdzie przez 3
                                  lata z rzędu miażdżył swoich konkurentów- tym samym 3 razy Mistrzostwo świata.

Potem przesiadka na Cordobę WRC - jeden sukces, 3 miejsce w Rajdzie Safari -
                                  ogólnie nieudany występ w WRC

Teraz WTCC - 3 miejsce, za romeo i BMW

• izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:28
                                    czyli tak nie za bogato jak na sportowa marke koncernu VW - zwlaszcza ze ich
                                    histeria zwiazana z kreowaniem marki seata zaczela sie gora kilka lat temu...
                                    • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:37
                                      izyda12 napisała:

> czyli tak nie za bogato jak na sportowa marke koncernu VW - zwlaszcza ze ich
                                      > histeria zwiazana z kreowaniem marki seata zaczela sie gora kilka lat temu...

A ile to jest bogato? 15lat normalnosci i 4 lata mistrz w klasie .Do tego
                                      kilka zwyciestw w rajdach WRC cordoby.
                                      Czy honda ,mazda, nissan, moga sie pochwalic podobnymi sukcesami?
                                      Widocznie ty masz jakas manie z tym kreowaniem.
                                      Tak samo seat kreuje sie na samochod o sportowym charakterze jak lexsus RX
                                      na terenowke a toyota na absolutnie bezawaryjn a marke.
                                      Taki jest markteting przy czym seat w ofercie ma naprawde kilka dobrych i
                                      mocnych modeli sportowych napewno nie gorszych niz CTR.
                                      --
                                      • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:49
                                        - no nie jest...
                                        -teraz znow wyjezdzasz z nissanem, mazdą i lexusem - czy ja o tym cos pisalem?
                                        czy nissan ktory zrobil juz troche fajnych sportowych samochodow
                                        wypuszcza "usportowione almery"?
                                        - ciekawe ze PSA nie pial ze xsara jest sportowa marka i nie wypuszczal jakis
                                        pseudosportowych wersji z aluminiowymi nakladkiami na pedaly i obszyta
                                        kierownica
                                        itd. etc - ja na dzisiaj koncze bo to strata czasu
                                  • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:32
                                    w porownaniu do innych koncernow to wrecz ubogo - zobacz ile pezocik czy
                                    citroen mial sukcesow np. w rzeczonym dakarze czy teraz w rajdach a jakos tak
                                    nie pieja jak nimco-hiszpanie
                              • waskes29 rajd Dakar 2006 01.02.06, 19:44
                                • izyda12 Re: rajd Dakar 2006 01.02.06, 19:58
                                  nie musisz sie wysilac - ogladalem caly rajd w TV:
                                  1. gubili trase i awarie/wypadki mieli wszyscy - nawet alphand ktory wygral
                                  caly rajd
                                  2. vw skonczyly sie po wjechaniu to mauretanii - pierwsze wieksze diuny i to
                                  byl koniec rajdu - calosc opisana na www.eurosport.com
                                  nie badz demagogiem - czy ja np. pisze ze ktm jest do dupy mimo ze to
                                  austriacka firma ? nie - uznaje ze sa swietni i tak jak mitsu zdominowalo
                                  samochody i wygrywalo juz kilkanascie razy tak ktm zdominowal motocykle ; a ty
                                  jestes takim samym fanatykiem jak kolega habudzik w odnisieniu do mercedesa -
                                  kazdy z was uczepil sie jednej marki jakbyscie mieli % od dochodow -
                                  prowadzicie jakies salony tych marek?
                                  • waskes29 Re: rajd Dakar 2006 01.02.06, 20:07
                                    izyda12 napisała:

> nie musisz sie wysilac - ogladalem caly rajd w TV:
                                    > 1. gubili trase i awarie/wypadki mieli wszyscy - nawet alphand ktory wygral
                                    > caly rajd
                                    > 2. vw skonczyly sie po wjechaniu to mauretanii - pierwsze wieksze diuny i to
                                    > byl koniec rajdu - calosc opisana na www.eurosport.com
                                    > nie badz demagogiem - czy ja np. pisze ze ktm jest do dupy mimo ze to
                                    > austriacka firma ? nie - uznaje ze sa swietni i tak jak mitsu zdominowalo
                                    > samochody i wygrywalo juz kilkanascie razy tak ktm zdominowal motocykle ; a
                                    ty
                                    > jestes takim samym fanatykiem jak kolega habudzik w odnisieniu do mercedesa -
                                    > kazdy z was uczepil sie jednej marki jakbyscie mieli % od dochodow -
                                    > prowadzicie jakies salony tych marek?

Ale jak widzisz VW zajelo drugie miejsce a jesli ogladales to dobrze wiesz
                                    ze dos pechowo przegralo ten rajd.Touareg wygral zdecydowanie najwiecej
                                    odcinkow specjalnych.Wiec nie mowmy juz o dominacji Mistsubishi zwlaszcza ze
                                    dla vw to dopiero 2 albo 3 start.
                                    --
                                    • izyda12 Re: rajd Dakar 2006 01.02.06, 20:24
                                      VW mimo szumnych zapowiedzi szefow sie na rajdzie znowu nie liczyl:
                                      - wygrywali tylko proste etapy w europie i na poczatku w afryce - roznice tam
                                      byly sekundowe, gora minutowe;
                                      - w paryz dakar jeden etap ma jeden OS; dojazdowka-os-dojazdowka: wszytskie
                                      trudne etapy wygrywalo mitsubishi;
                                      - po pierwszym etapie w mauretanii bylo juz wiadomo ze rajd sie skonczyl wiec
                                      nie mow ze pechowo przegralo - przeciez tu sie liczy czas a nie ilosc wygranych
                                      etapow; na jednym etapie pustynnym vw potrafilo stracic godziny bo nie moglo
                                      sie wykopac z piachu...
                                      • waskes29 Re: rajd Dakar 2006 01.02.06, 20:30
                                        izyda12 napisała:

> VW mimo szumnych zapowiedzi szefow sie na rajdzie znowu nie liczyl:

Nie liczyl sie wcale skoro zajal 2 miejsce -lecz sie.

> - wygrywali tylko proste etapy w europie i na poczatku w afryce - roznice tam
                                        > byly sekundowe, gora minutowe;
                                        > - w paryz dakar jeden etap ma jeden OS; dojazdowka-os-dojazdowka: wszytskie
                                        > trudne etapy wygrywalo mitsubishi;
                                        > - po pierwszym etapie w mauretanii bylo juz wiadomo ze rajd sie skonczyl wiec
                                        > nie mow ze pechowo przegralo - przeciez tu sie liczy czas a nie ilosc
                                        wygranych
                                        >
                                        > etapow; na jednym etapie pustynnym vw potrafilo stracic godziny bo nie moglo
                                        > sie wykopac z piachu...

Ty jeste zdrowo popie**lony wiesz? Jakim trzeba byc pajacem zeby wypisywac
                                        takie bzdury .Calkowita strata drugiego namecie VW do mitsubishi wyniosla ~17
                                        minut.Ty wogole wiesz o czym ty piszesz?
                                        Wypisujesz o jakis sukcesach ktorych nie bylo ,teraz to ?Lecz sie - powaznie!.
                                        --
                                        • izyda12 Re: rajd Dakar 2006 01.02.06, 20:44
                                          nie ogladales rajdu i wyciagasz wnioski tylko z koncowej tabeli- co nie zmienia
                                          faktu ze dla nich 2 miejsce to byl sukces; vw prowadzily zanim zaczela sie
                                          pustynia piaszczysta (etap zouerat-atar) - potem peterhansel osiagnal duza
                                          przewage (etap do kiffy) i na etapie do bamako mial bodajze wypadek, za to
                                          spokojnie wygral alphand - od wjechgania do mauretanii zwyciestow mitsu ani
                                          razu nie bylo zagrozone
          • black.iron Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:58
            waskes29 napisał:

.Nie
            > zdziwie sie jak sie okaze ze to kolejny fanatyk japonczykow ktory tak bardzo
            >
            > lubi rozmijac sie z prawda jesli chodzi o VW.Dziwna prawidlowosc.
            >

waskesie, to juz zakrawa na fanatyzm...
            • waskes29 Re: Ibiza 2006 02.02.06, 15:26
              black.iron napisał:

> waskes29 napisał:
              >
              > .Nie
              > > zdziwie sie jak sie okaze ze to kolejny fanatyk japonczykow ktory tak
              > bardzo
              > >
              > > lubi rozmijac sie z prawda jesli chodzi o VW.Dziwna prawidlowosc.
              > >
              >
              > waskesie, to juz zakrawa na fanatyzm...

No moze masz racje ,co te forum ze mna zrobilo .JKeszcze pol roku a zaczne
              palic samochody japonskie na ulicach.A pomyslec ze pol roku temu wogole ich
              nie zauwazalem byly mi calkowicie obojetne.
              --
      • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 15:17
        izyda12 napisała:

> "wizja" sportowej marki koncernu vw zawsze mnie rozsmieszala do łez - czego
        to
        > dzialy marketingu w korporacjach nie wymyslą ...

A wizja hondy juz ciebie nie rozsmiesza nie?
        Mozna byc wielbicielem japonskich samochodow ale bez robienia z siebie
        kretyna bo tak sie sklada ze o wiele bardziej przymiotnik sportowy pasuje
        jednak do Seata niz do hondy.
        A powod jest prosty - mozna kupic kazdy model seata w wersji usportowionej od
        Arosy poczynajac po Alhambre konczac.
        Czy tak samo jest z honda?Jest wogole jakas japonska marka ktora moze sie tym
        pochwalic?
        Wiec zaczym znowu zacznie ciebie cos rozbawiac do lez to pomysl najpierw
        czy nie smiejesz sie z wlasnej glupoty.
        --
        • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 17:08
          gdzies tu byl watek o agresji wielbicieli niemieckich samochodow...powiem tak:
          zal mi ciebie czlowieczku przez male "c";
          a poza tym:
          - czy pisalem tu cos o hondzie?
          - seat calkiem niedawno produkowal rozpadjace sie g...-teraz roznica jest taka
          ze te g... troche polakierowal :)))
          - koncern vw zeby nie "kanibalizowac" marek (bo skoda, vw i seat robia to
          samo) wybral najprotszy wariant wprowadzenia rzekomej dywersyfikacji -
          sportowosc seata wyraza sie w dodawaniu jakichs dodatkow i czerwonym lakierze a
          przede wszytskim slowach i sponsorowanych artykulach w podrzednej prasie- tak
          zeby naiwni klienci o umyslach malpek mogli sie cieszyc z nowego nabytku;
          - czy ta firma produkuje jakies sportowe samochody, moze silniki?
          - o japonskich producentach mozna chodziaz powiedziec ze we wmiare krotkim
          czesie wspieli sie na wyzyny sportow auto/moto - a gdzie jest seat i vw? chyba
          tylko rozpadajace sie vw podczas kolejnych rajdow paryz-dakar...
          ps. ludzie widza , czytaja a ty sobie kup w tym czasie sportową alhambrę :)))
          • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 17:32
            izyda12 napisała:

> gdzies tu byl watek o agresji wielbicieli niemieckich samochodow...powiem
            tak:
            > zal mi ciebie czlowieczku przez male "c";

Tu nie ma nic do rzeczy agresywnosc tylko irytacja wypisywaniem glupot .

> a poza tym:
            > - czy pisalem tu cos o hondzie?

Odnoslem sie do tego ze napisales ze smieszy ciebie kreowanie sportowych
            marek przez VW .
            Pytam wiec czy rownie mocno smieszy ciebie to kiedy robi to honda czy toyota?
            Tez ciebie bawi Accor 2,2 ctdi 140ps sport?To juz glupia ibiza ma mocniejszy
            silnik diesla nie mowiac juz ze z mniejszej pojemnosci.
            Moze zacznij rozroznia sportowy charakter od sportowego samochodu bo naprawde
            i honda i toyota produkuje jeszcze wieksze tluki niz seat.Jak pisalem kazdego
            seata kupisz w sportowej wersji ani hondy ani toyoty juz nie.

> - seat calkiem niedawno produkowal rozpadjace sie g...-teraz roznica jest
            taka
            > ze te g... troche polakierowal :)))
            > - koncern vw zeby nie "kanibalizowac" marek (bo skoda, vw i seat robia to
            > samo) wybral najprotszy wariant wprowadzenia rzekomej dywersyfikacji -
            > sportowosc seata wyraza sie w dodawaniu jakichs dodatkow i czerwonym lakierze
            a
            >
            > przede wszytskim slowach i sponsorowanych artykulach w podrzednej prasie- tak
            > zeby naiwni klienci o umyslach malpek mogli sie cieszyc z nowego nabytku;
            > - czy ta firma produkuje jakies sportowe samochody, moze silniki?

wiecej niz honda czy toyota.

> - o japonskich producentach mozna chodziaz powiedziec ze we wmiare krotkim
            > czesie wspieli sie na wyzyny sportow auto/moto - a gdzie jest seat i vw?
            chyba
            > tylko rozpadajace sie vw podczas kolejnych rajdow paryz-dakar...

To pokaz mi poza rajdem Paryz Dakar te japonskie wyzyny?Wszedzie gdzie to
            mozliwe japonczycy zostali rozwaleni :
            WRC- peugeot ,citroen
            F1- mercedes ferrari,renault
            DTM -wszyscy poza japonczykami
            Le mans- od 5 lat Audi lub VW
            Nawet w motocyklach japonczycy wylatuja .
            Ostanie czego sie jeszcze trzymaja to Mitsubihi w terenowkach ale i w tym
            i w tamtym roku wygralo tylko fartem.A z wszystkich VW touaregow nie
            dojechal tylko jeden (wypadek) z w pierwszej 6 byly 3 VW Touaregi

Jesli chodzi o Seata to przez kilka lat byl najlepszym samochodem
            rajdowym w swojej klasie.

> ps. ludzie widza , czytaja a ty sobie kup w tym czasie sportową alhambrę :)))
            Wlasnie ludzie widza czytaja i nie kupuja hondy w Europie prawie wcale tym
            bardziej jej najbardziej sportowy model S2000.
            Ja ci za to polecam supersportowa honde Jazz 1.2 i bedziesz mial sportowy
            samochod.
            --
            • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 17:57
              - co do sportu - nie skupiaj sie na jednym roku czy pierwszym miejscu w jakichs
              zawodach tylko zobacz ile japonczycy osiagneli przez ostatnie 30-40 lat:
              wystartowali od "0" a w ilu dyscyplinach auto/moto odnosza od wielu lat
              sukcesy; a ty jak demagog habudzik dobierasz dane do watpliwej tezy - gdybysmy
              mieli wymiienic sukcesy japonczykow w sportach auto/moto to bysmu tu musieli
              siedziec kilka miesiecy non stop; a gdzie sa sportowe sukcesy seata - bo o tym
              byla mowa? jakie sportowe samochody czy silniki produkuje seat? nie znam; czy
              oni w ogole jakies silniki sami konstruują i produkuja? ich produkty to tylko
              inaczej zapakowane vw i skody - tu znaczek, tam felgi, nakladki na pedaly itp -
              klasyczny zabieg marketingowy , nic wiecej
              • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:17
                izyda12 napisała:

> - co do sportu - nie skupiaj sie na jednym roku czy pierwszym miejscu w
                jakichs

> zawodach

Przeciez tak jest od przynajmniej 3 lat juz ze japonczycy nic nie wygrywaja.
                Ty sie tu historia nie podpieraj bo to naprawde slepa uliczka jesli chodzi o
                japonczykow.

tylko zobacz ile japonczycy osiagneli przez ostatnie 30-40 lat:
                > wystartowali od "0" a w ilu dyscyplinach auto/moto odnosza od wielu lat
                > sukcesy; a ty jak demagog habudzik dobierasz dane do watpliwej tezy -
                gdybysmy
                > mieli wymiienic sukcesy japonczykow w sportach auto/moto to bysmu tu musieli
                > siedziec kilka miesiecy non stop

Nie rozsmieszaj mnie jakie 40lat ? Ty wogole wiesz gdzie byla motoryzacja
                japonska 40lat temu?
                Ty naprawde chcesz porownywac osiagniecia w sporcie europoejczykow z
                japoczykami?Chyba jestes smieszny.Zamiast tworzyc tu tysiace watkow o rynkach
                finansach wez ksiazke z historia motoryzacji i poczytaj co na ten temat.

; a gdzie sa sportowe sukcesy seata - bo o tym
                > byla mowa?
                O czym byla mowa? -to ty obracasz kota ogonem.Mowa byla o tym ze ciebie
                smieszy kreowanie marki seat na producenta samochodow o charakterze
                sportowym.Pytalem czy z tego samego powodu rowniez smieszy ciebie honda?
                Jesli poszukasz sobie cos na ten temat to doczytasz sie ze seat mial
                sporo sukcesow w sporcie samochodowym i nie zdziwe sie jesli sie okaze ze
                znacznie wiecej niz honda.

jakie sportowe samochody czy silniki produkuje seat? nie znam; czy
                > oni w ogole jakies silniki sami konstruują i produkuja? ich produkty to tylko
                > inaczej zapakowane vw i skody - tu znaczek, tam felgi, nakladki na pedaly
                itp -

A honda z CTR nie robi tak samo? a mistubishi nie robi tego z lancerem?

> klasyczny zabieg marketingowy , nic wiecej

To chyba logiczne skoro naleza do koncernu VW .Po co tworzyc nowe silniki
                skoro wybor ich jest az za duzy.Pomysl troche a zrozumiesz ze seat nie
                produkuje samochodow sportowych tylko o charakterze sportowym po to jak juz
                slusznie zauwazyles zeby nie dublowac sie z tym co robi skoda czy VW.
                --
                • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:27
                  za bystry to ty nie jestes - wlasnie o to mi chodzili ze 40 lat temu japonczycy
                  w sporcie nie istnieli - jak ktos mowil w ogole o japonskim motocyklu to
                  sluchacze pukali sie w glowe - teraz jest dokladnie odwrotnie;

tak samo z samochodami - firmy europejksie zajmuja sie sportem od 100 lat -
                  japonczykom wystarczylo duzo mniej zeby wejsc na wyzyny i seryjnie zgarniac
                  tytuly

mowa wlasnie byla o sportowym charakterze seata - to tego potrzebne sa dwie
                  rzeczy : produkty + sukcesy w sporcie - seat , vw i skoda nie maja ani jednego
                  ani drugiego;

znajdz moj pierwzy wpis w tym watku i powtorz co tam napisalem o hondzie? :))))
                  masz jakas obsesje zwiazana z ta marka?

"honda z CTR nie robi tak samo? a mistubishi nie robi tego z lancerem? "
                  - jw. a czy ja pisalem cos tutaj o tym ze honda czy mistsu nie robi? napisalem
                  tylko ze sportowy wizerunek marki seat to zajawka dla debili - i chetnie
                  powtorze to jeszcze raz:)
                  >

• waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:42
                    izyda12 napisała:

> za bystry to ty nie jestes - wlasnie o to mi chodzili ze 40 lat temu
                    japonczycy

> w sporcie nie istnieli - jak ktos mowil w ogole o japonskim motocyklu to
                    > sluchacze pukali sie w glowe - teraz jest dokladnie odwrotnie;
                    >
                    > tak samo z samochodami - firmy europejksie zajmuja sie sportem od 100 lat -
                    > japonczykom wystarczylo duzo mniej zeby wejsc na wyzyny i seryjnie zgarniac
                    > tytuly

To fakt sa szybcy bo jeszcze szybciej jak je zdobywali to je potracili -teraz
                    juz praktycznie sa wszedzie tylko tlem.

> mowa wlasnie byla o sportowym charakterze seata - to tego potrzebne sa dwie
                    > rzeczy : produkty + sukcesy w sporcie - seat , vw i skoda nie maja ani
                    jednego
                    > ani drugiego;

Juz ci pisalem poczytaj historie to wiecej zyskasz niz siedzac na forum i
                    wypisujac glupoty.W sporcie samochodwym Seat ma chyba wiecej sukcesow niz
                    honda -to tak tylko dla formalnosci.

> znajdz moj pierwzy wpis w tym watku i powtorz co tam napisalem o
                    hondzie? :))))
                    Tobie rowniez brakuje do bystrosci i to duzo.

> masz jakas obsesje zwiazana z ta marka?

Zadnej cos slabo ci idzie myslenie wiec juz nie bede drazyl tematu bo
                    powoduje to tylko krecenie sie w kolko.

> "honda z CTR nie robi tak samo? a mistubishi nie robi tego z lancerem? "
                    > - jw. a czy ja pisalem cos tutaj o tym ze honda czy mistsu nie robi?
                    napisalem
                    > tylko ze sportowy wizerunek marki seat to zajawka dla debili - i chetnie
                    > powtorze to jeszcze raz:)

Masz takie prawo miec swoje zdanie ale skoro jestes tak wszechstronnie
                    uzdolniony i bystry to czemu siedzisz calymi dniami na forum zamiast
                    zajmowac wysokie stanowisko w jakims koncernie samochodowym ?,bo moze myslisz
                    ze jest tak ze to ty jestes geniuszem a w seacie czy bardziej audi pracuja
                    ludzie ktorzy nie maja pojecia o tym co robia?

--
                    • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 18:57
                      co do zoltkow - sa lata gorsze sa lata lepsze ale ich dorobek w ostanim 20
                      leciu jest niesamowity; dorobek vw i seata produkujacego "samochody o sportowym
                      charakterze" = 0 :)

na zakonczenie moge ponownie zapytac: masz jakas obsesje z zoltakami-czy ja
                      zaczynajac ten watek wspominalem cos o japonczykach? trzymajmy sie tematu -
                      uwazasz ze japonskiesamochody nie maja sportowego charakteru albo nie odnosza
                      sukcesow w sportach motoryzacyjnych tematy osobne watki :))))

co do "siedzenia na forum" - wykonuje wolny zawod i moge sobie pisac na forum
                      kiedy chce :)
                      • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:21
                        izyda12 napisała:

> co do zoltkow - sa lata gorsze sa lata lepsze ale ich dorobek w ostanim 20
                        > leciu jest niesamowity; dorobek vw i seata produkujacego "samochody o
                        sportowym
                        >
                        > charakterze" = 0 :)

Nie wiem moze ty jestes niedorozwiniety?Ile razy ci juz pisalem ze seat ma
                        wiecej sukcesow w sporcie samochodowym niz honda mazda czy nissan.Sprawdz
                        sobie ile razy seat wygral rajdy i ile razy zdobyl najwyzsze miejsce w
                        swojej klasie .

> na zakonczenie moge ponownie zapytac: masz jakas obsesje z zoltakami-czy ja
                        > zaczynajac ten watek wspominalem cos o japonczykach? trzymajmy sie tematu -
                        > uwazasz ze japonskiesamochody nie maja sportowego charakteru albo nie odnosza
                        > sukcesow w sportach motoryzacyjnych tematy osobne watki :))))

Napisalem tylko ze seat ma taki sam sportowy charakter jak kazda japonska
                        marka .Tylko ze akurat ciebie to smieszy do lez tylko w wykonaniu marek
                        koncernu VW.Pytalem czy smieszy ciebie tez to u japonskich marek?
                        Czy produkowanie przez lexsusa modelu RX jako samochod pseudoterenowy tez
                        ciebie bawi?Otoz takie praktyki jakie robi seat robi kazda wieksza marka i nie
                        ma nic w tym dziwnego.Seat przynajmniej moze zaoferowac w kazdym modelu jaki
                        produkuje cos co ma charakter samochodu sportowego lacznie z silnikiem o
                        odpowiedniej moce.Twoj wybor czy wybierzesz 75konnego Leona czy
                        220konnego.Ale przynajmniej masz taki wybor.
                        > co do "siedzenia na forum" - wykonuje wolny zawod i moge sobie pisac na forum
                        > kiedy chce :)
                        Pewnie ze moze pisac kiedy chcesz i ile chcesz ale najwyrazniej mijasz sie
                        czesto z prawda lub faktami.A czy robisz to specjalnie czy z braku wiedzy to
                        juz twoja sprawa.

--
                        • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:49
                          - niedorozwiniety to ty jestes jak kazdy agresywny zwolnnnik niemieckich
                          samochodow ::)))))) - to twoj poziom argumentacji
                          - czy ja tu cos pisalem o konkretnej marce? - pisalem tylko ze zoltki w
                          stosunkowo krotkim czasie wspieli sie na wyzyny sportow motorowych; idac twoim
                          tropem myslenia moglbym napisac - "a policz sobie ile razy rajdy wygralo mitsu
                          czy subaru"; eehhh, szkoda gadac - jestes kolejnym maloletnim oszolomem ktory
                          lubi sie wyzywac na tym forum bo mu w zyciu nie wychodzi;
                          - nigdzie nie pisalem ze jakas japonska marka reklamuje sie jako wybitnie
                          sportowa, ba nie robi tez tego renault czy PSA, ktore powoluja sie - jak
                          wszyscy - na sukcesy w sporcie ale nie tworza ze swoich samochodow
                          pseudusportowionych g... - a seat w tym przoduje,
                          - hot hatche produkuja prawie wszysce- honda, opel, ford, toyota ...- i o
                          niczym to nie swiadczy; ale nikt nie robi z siebie idioty piszac ze wszytsie
                          modele sa rzekomo sportowe : ibiza , alhamra, altea itd - tyle to ma wsolnego z
                          rzeczywistoscia, co znaczki ktorymi oklejaja te watpliwe produkty
                          • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 20:18
                            izyda12 napisała:

> - niedorozwiniety to ty jestes jak kazdy agresywny zwolnnnik niemieckich
                            > samochodow ::)))))) - to twoj poziom argumentacji
                            > - czy ja tu cos pisalem o konkretnej marce? - pisalem tylko ze zoltki w
                            > stosunkowo krotkim czasie wspieli sie na wyzyny sportow motorowych; idac
                            twoim
                            > tropem myslenia moglbym napisac - "a policz sobie ile razy rajdy wygralo
                            mitsu
                            > czy subaru"; eehhh, szkoda gadac

No ile razy porownaj to chociaz z Audi i nie osmieszaj sie wiecej.
                            - jestes kolejnym maloletnim oszolomem ktory
                            > lubi sie wyzywac na tym forum bo mu w zyciu nie wychodzi;

W zyciu to chyba ty masz problemy ja mam to co chialem .Jesli chodzi o
                            motoryzacje to jesli sie zaglebimy w temat pozaginam ciebie w kazdym
                            miejscu ,bo jestes typowym laikiem i dzieciakiem jednoczesnie, rajcujacym
                            szybkimi samochodami czy jakims tam silnikiem .Nie masz zadnej wiedzy ani
                            praktycznej ani teoretycznej poza tym co wyczytasz w gazetach .
                            wW c jesli ktos znas jest malolatem to raczej ty sadzac po toku twojego
                            myslenia i postrzegania motoryzacji -typowy nastolatek.Ale przyznam ci sie ze
                            zazdrosze ci troche, ale wieku nie rozumu bo tego ostatniego trudno zazdroscic.

--
                            • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 20:32
                              -jestes matolem - ja pisze ze nie prowadzi sie dyskusji skaczac z tematu na
                              temat a ty wyskakujesz a audi... skup sie na seacie ktory nic nie osiagnal ,
                              podobnie jak vw;
                              - tak -rajcuje sie i jezdze szybko i motocyklami i samochodami-kady robi to co
                              lubi :)))
                              - co do mojego wieku i rozumu to badz pewnien ze do wlasnego musialbys sporo
                              dodac zeby osiagnac moje dane :)
                              ps. czy to nie ty piszesz ze w branzy czesci samochodowych pracujesz juz 3
                              lata? :)))))
                              • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 20:43
                                izyda12 napisała:

> -jestes matolem - ja pisze ze nie prowadzi sie dyskusji skaczac z tematu na
                                > temat a ty wyskakujesz a audi... skup sie na seacie ktory nic nie osiagnal ,
                                > podobnie jak vw;

No i gadaj z matolem .Nawet cymbalowi link podalem wystarczy tylko poczytac
                                to to i tak bedzie pisal swoje.
                                > - tak -rajcuje sie i jezdze szybko i motocyklami i samochodami-kady robi to
                                co
                                > lubi :)))

> - co do mojego wieku i rozumu to badz pewnien ze do wlasnego musialbys sporo
                                > dodac zeby osiagnac moje dane :)

Szybciej podzielic.

> ps. czy to nie ty piszesz ze w branzy czesci samochodowych pracujesz juz 3
                                > lata? :)))))

Dobra koniec dyskusji ,nie chce mi sie juz z toba uzerac bo doszlismy jak
                                widze do kresu twoich mozliwosci.
                                --
                                  • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:01
                                    izyda12 napisała:

> dobrze ze doszedles do tego wniosku bo to tylko strata czasu - czytajacy sami
                                    > ocenią

A ty doszedles chociaz do tych sukcesow seata w sporcie czy nie?
                                    Przypomne ci twoje slowa znaFco: "sukcesy seata w sporcie =<0"
                                    I o tyle wlasnie sie mijasz z prawda za kazdym razem.
                                    pozdrawiam dzieciaku idz spac.
                                    --
                                    • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:06
                                      na razie moja kubita usypia coreczke:) tobie tez by sie przydalo...

nedzna stronizka seata wyswietla sie tylko w polowie - chwala sie ze maja
                                      centrum rozwojowe :)))))))))
                                      • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:20
                                        izyda12 napisała:

> na razie moja kubita usypia coreczke:) tobie tez by sie przydalo...
                                        >
                                        > nedzna stronizka seata wyswietla sie tylko w polowie - chwala sie ze maja
                                        > centrum rozwojowe :)))))))))
                                        Bo maja za to chyba ta strona ciebie przerasta.I ty uwazasz ze jestes bystry?
                                        Pod "SEAT NA SWIECIE" masz takie male strzaleczki jak najedziesz na nie to
                                        odslaniasz tekst coraz nizej.
                                        --
                                          • waskes29 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 21:43
                                            izyda12 napisała:

> pzreciez ci napisalem ze mi sie cala strona nie zaladowala i nic sie nie
                                            > rozwijalo -co za matol...

Przestan tu sciemniac i klamac wczesniej napisales ze polowa teraz ze cala .
                                            Ty juz nawet nie wiesz co pisales , a ze strona nie ma problemow -oczywiscie
                                            dla tych bystrzejszych od ciebie.
                                            Zastanawiam sie tylko jakim cudem wygrales z milionami innych plemnikow?
                                            --
      • izyda12 Re: Ibiza 2006 01.02.06, 19:17
        oo prosze, to nie wiedzialem ze skoda tez bedzie teraz "usportowiona"....

zreszta podobny zabieg stosuje bmw-motorrad - sport odgrywa coraz wieksze
        znacznie wiec chca wykreowac sportowy wizerunek marki - ale zoltkow beda
        jeszcze gonic dziesieciolecia
        • uki145 seat kreuje wizerunek na siłe 01.02.06, 19:35
          Witam! juz wyjasniam co mam na mysli. seat wiecej sportowosci zyskał przez
          sprawna reklame kreujaca go na auto sportowe(odbiegne teraz od tresci
          artykułu). honda zyskała taki wizerunek głownie dzieki konstrukcyji swych
          pojazdów ( mocne ,wysokoorotowe ,zaawansowane technicznie silniki i
          twarde ,skomplikowane zawieszenia np : nie wszyscy o tym wiedza ,ale juz Honda
          Civic,model z 1988 roku miała zarówno z przodu jak i z tyłu wielowahaczowe
          zawieszenie) ,a nie sprawnej reklamie. seat przy tych osiagnieciach i
          technice wyglada marnie. dlatego wiele sie jeszcze wody przez Rio Duero
          przeleje ,zanim zyska prestiz sportowej marki .Pozdrawiam Łukasz
          • izyda12 Re: seat kreuje wizerunek na siłe 01.02.06, 20:15
            wlasnie o to mi chodzilo - to bylo pozycjonowanie marki a nie nadawanie
            samovchodom sportowego charakteru - jak wprowadzali alteę to przez pol roku
            trąbili o sportowym wizerunku samochodu - ale wyrazao sie to glownie w szumie
            informacyjnym a nie jakichs specjalnych cechach samochodu;

co do sportow samochodowych sie nie zgodze - nic tak nie kreeuje obecnie marki
            (nie tylko samochodow, i ni etylko sportowych) jak sukcesy w sporcie; gdyby
            szefowie vw mieli glowy na karku i przede wszystkim mozliwosci postaraliby sie
            bardziej zaistniec w sporcie;

ps. dzisaj napisali ze z renoooo moze byc cienko w nastepnym sezonie F1 (2008) -
            szefostwo scina budzet ...
            • uki145 Re: seat kreuje wizerunek na siłe 01.02.06, 20:50
              Witam! to jest własnie bardzo dziwne . seat kreuje sie na auto sportowe ,a to
              skoda jezdzi w rajdach(rajdowe fabiedy i octavie) , vw w wyscigach (puchar
              Golfa i polo ). do tego dochodzi fakt ze fabie mozna kupic w sportoweych
              wersjach. gdyby działanie VW było konsekwentne to Seat swieciłby sportowe
              sukcesy.Pozdrawiam Łukasz
              • waskes29 Re: seat kreuje wizerunek na siłe 01.02.06, 20:58
                uki145 napisał:

> Witam! to jest własnie bardzo dziwne . seat kreuje sie na auto sportowe ,a
                to
                >
                > skoda jezdzi w rajdach(rajdowe fabiedy i octavie) , vw w wyscigach (puchar
                > Golfa i polo ). do tego dochodzi fakt ze fabie mozna kupic w sportoweych
                > wersjach. gdyby działanie VW było konsekwentne to Seat swieciłby sportowe
                > sukcesy.Pozdrawiam Łukasz

Seat 10 lat temu odniosl kilka suklcesow w sporcie bedac 4 lata mistrzem w
                klsie F2.mial tez jak pamietam kilka zwyciestw w klsie wrc modelem cordoba wrc.
                Z tego co czytalem wlasnie jest gotowy nowy leonwrc ale nie wiem od kiedy
                startuje w calej serii.
                Natomiast jesli chodzi o polityke to chyba p0szczegolne marki maja wolna reke
                co do wystepow w takim czy innym sporcie i nie sadze zeby decydowala tu
                polityka VW
                --
                  • waskes29 Re: seat kreuje wizerunek na siłe 01.02.06, 21:17
                    uki145 napisał:

> Witam! faktycznie ,była cordoba WRC, ale to i tak epizod w porównaniu z VW i
                    > Skoda. Pozdrawiam

Z VW ? ja sobie jakos nie przypominam wiekszych startow .
                    Co do seata to chybajednak wieksze sukcesy swietowala ibiza .W WRC w klasie
                    F2 przez 4 lata niepodzielnie ona panowala na rajdach.Pozniej sie seat
                    wycofal i sprobowal sil w WRC juz bez takich sukcesow.Tak jak pisalem teraz
                    gotowy jest juz nowy leon ale chyba i caly rajd juz nie bedzie taki ciekawy
                    sporo firm w tym roku wycofalo sie z rywalizacji.Szkoda bardziej lubie WRC
                    niz nudne F1
                    --
      • uki145 przeczytaj uwaznie artykuł 01.02.06, 19:20
        Witam! auta seata maja sie charakteryzowac sportowym charakterem!!! przeciez
        to nie znaczy ,ze auto ma byc sportowe i nie jest wcale zalezne od sukcesów w
        sporcie samochodowym. czym jest wiec sportowy charakter auta? wydaje mi
        sie ,ze to moze byc wszystko ,juz chociazby dynamiczny wyglad i twarde
        zawieszenie(tego ostatniego z pewnoscia nie da sie w przypadku ibizy
        zakwestionowac).w tym sensie uwazam ,ze pojazdy seata maja cos z charakteru
        auta sportowego. POzdrawiam
        • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 01.02.06, 22:27
          uki145 napisał:

> wydaje mi sie ,ze to moze byc wszystko ,juz chociazby dynamiczny wyglad i
          > twarde
          > w tym sensie uwazam ,ze pojazdy seata maja cos z charakteru
          > auta sportowego.

Stylistycznie może i są "usportowiene" (w końcy są wzorowane na Alfach :) ale
          pakowanie to nich silników 64km to jest śmiech na sali. To jest hiszpański
          temperament i pożal się boże niemiecka technologia???

Zresztą sportowa stylistyka jest tylko z zewnątrz bo w środku to nadal nudne
          vw/skoda
          --
          posiada opinię.
          • adamklimaszewski Re: przeczytaj uwaznie artykuł 01.02.06, 22:48
            Faktycznie, Altea, toledo czy leon wzorowane są na alfach, buhahahaha.

Cóż, nie ma to jak pożal się Boże włoska technologia i gt z osiągami Golfa,
            buhahahha. W roemo te "gt" oznacza "guano (się) toczy" ?? Pewnie o to im
            chodizło. Ihahahaha.
            O klockach vel 159 czy 159 (sport)wagon nie wspominając :):) To jest szczyt -
            włoskiej miernoty.
            • uki145 Re: przeczytaj uwaznie artykuł 01.02.06, 23:04
              159 z zupełnie nowymi silnikami(1.9,2.2, 3.2 JTS) nie jezdziłem, ale w 156
              1.8 ,2.0 T.S czy 2.0JTS nie mam wątpliwosci co znaczy sportowy charakter.
              twardy zawias ,rewelacyjnie zestopniowana skrzynia i kochajacy wysokie obroty
              silnik. jesli uwazasz ,ze Toledo 2.0 FSI ma wiecej sportowego ducha, to wybacz
              ale chyba faktycznie nie rozumiem o czym pisałes w artykule!!! a tak na
              marginesie ,co do wzorowania sie na Alfie, to chodzi o stylistyke.Walter de
              Silva,wczesniejszy projektant Alfa Romeo(np:145,156 )w nowostylizowanych autach
              seata niejako kontynuuje swoja wizje (juz chociazby swiatła z tyłu w ibizie
              wzorowane na 145) Pozdrawiam Łukasz
            • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 01.02.06, 23:14

> Faktycznie, Altea, toledo czy leon wzorowane są na alfach, buhahahaha.

Drogi ignorancie: nawet stylistę podkradli Alfie nijakiego pana Da Silve.

> To jest szczyt - włoskiej miernoty.

Jakbyś mógł mi przypomnieś jakieś osiągnięcia Seata. Co to inżynierowie tam
              wymyślili? Jakoś nic mi się nie przypomina. Czyżby nic?

--
              posiada opinię.
              • uki145 Re: przeczytaj uwaznie artykuł 01.02.06, 23:23
                Witam! i tak to własnie jest ,ze na forum mozna obrazac firme z tradycjami bez
                uzasadnienia faktami swej wypowiedzi(Alfa Romeo) , a faworyzowac
                niemiecki ,pseudocechosportowy(taki twór,zeby nie odchodzic od przedmiotu
                artykułu) cud techniki. z drugiej strony Alfa ,po przejeciu przez Fiata miała
                problemy z jakoscia,a teraz(po mezaliansie z oplem) ma problemy z nadwaga.
                Alfa ma jednak tony sportowego prestiżu i nic, jak na razie nie zmieni tego
                faktu.Pozdrawiam Łukasz
              • adamklimaszewski Re: przeczytaj uwaznie artykuł 02.02.06, 09:34
                DE Silva odszedł z romeo z prostego powodu: dośc miał psucia jego projektów
                żenującą jakością włoskiej miernoty. Gdyby mu było dobrze to by został
                widocznie już miał dość jakości łady z której śmieje się cały świat.

Osiągnięcia romeo?? Kiedyś fantyastyczne... dziś. ..... zerowe... przykre, cóż
                zostało wspomnienie i klockowaty wygląd nowych modeli (na dodatek z nadwagą).
                  • waskes29 Re: żenujaca jakosc włoskiej miernoty????????fakt 02.02.06, 14:55
                    uki145 napisał:

> Witam! żenujaca jakosc włoskiej miernoty? co konkretnie masz na mysli? wdaje
                    > mi sie ze nalezałoby w jakis sposób udowodnic zarzut,przynajmniej marce sie
                    to
                    > nalezy. bo w tej chwili wyglada to jak powtarzanie laickich ,utartych
                    > wyobrazen w rodzaju : Polak to brudas !!! Pozdrawiam Łukasz

Moze ja odpowiem co ja uwazam za podstawowe wady Alfy.
                    Pierwsza sprawa to jakosc .Mialem do czynienia wiecej z dwoma modelami tej
                    marki . Alfa 145 - przyklad popisowej wrecz niedbalosci tak o materialy jak
                    i o ich spasowanie .Trudno znalezc w europejskiego producenta moze poza
                    fiatem o tak fatalnej jakosci pod tym wzgledem.Dodac do tego nalezy wrecz
                    niespotykana gdzie indziej ilosc usterek .D rugi model 156 - jakosc
                    materialow juz na w miare odpowiednim poziomie ale wciaz za slabo jak na cene
                    i spiracje do klasy premium- jakosc montarzu ponizej przecietnej.
                    Mozna ta marke cenic za oryginalnosc i charakter ktorego brakuje juz prawie
                    wszystkim markom ale nie wiem jak mozna byc zaslepionym zeby nie widziec
                    takich rzeczy.
                    Na koniec mit o usterkowosci.Czy to tylko mit? Nie wydaje mi sie w
                    przeszlosci Alfa przodowala w kazdych statystykach awaryjnosci jako jedna z
                    najbardziej awaryjnych marek i tak jest nadal.
                    Model 146 to prawie najgorszy samochod w statystykach o znacznie wiekszej
                    awaryjnosci niz PRZECIEYTAN!!! , model 156 tez daleki o idealu.
                    Wiec jak to czesto jest z mitami troche w tym prawdy troche glupot.W
                    przypadku Alfy wiecej jednak prawdy.
                    I zeby nie bylo ja bardzo lubie ta marke ale trzeba sobie powidziec jasno -
                    to samochody dla absolutnych wielbicieli bardzo drogie w utrzymaniu , czesto
                    kiepsko wykonane i bardzo awaryjne.
                    A jak awaryjne odsylam do statystyk Dekry zeby nie bylo ze opieram sie
                    tylko na obiegowych opiniach.
                    --
                    • uki145 Re: żenujaca jakosc włoskiej miernoty????????fakt 02.02.06, 18:14
                      Witam! zgadza sie. 145 jest kiepsko spasowana(szczególnie w modelach do 1997
                      roku, potem bylo juz duzo lepiej,choc nie idealnie) . duzo drobnych
                      usterek ,typu nie działajaca szyba elektryczna, tez wystepuje. podobnie zgodze
                      sie w przypadku 156 ,niektóre materiały uzyte do wykonczenia wnetrza sa
                      sredniej jakosci i juz po przebiegu rzedu 120000 km widac slady zuzycia.
                      zawieszenie zarówno w 145 jak i 156 nie wytrzymuje długo na polskich drogach(
                      30-40 tys km i trzeba wymieniac wahacze , z drugiej strony np: w VW Golfie IV
                      wahacze przednie nie wytrzymuja duzo dłuzej). i tyle zgody ,reszta "usterek "
                      jest do wytłumaczenia brakiem wiedzy na temat Alf . silniki Alfy maja bardzo
                      agresywna charakterystyke pracy ,sa wyliczone na jazda na wysokich obrotach i
                      tam własnie czuja sie najlepiej. takie warunki pracy tworza wysrubowane
                      wymagania eksploatacyjne o których wiekszosc uzytkowników nie ma pojecia i
                      zajezdza bardzo szybko swoje maszyny. druga strona medalu ,to fakt ,ze
                      producent nie informuje o koniecznosci czestej i kosztownej wymiany niektórych
                      elementów i stad nieswiadome zaniedbania włascicieli. same koszty nie sa
                      ekstremalnie wysokie i da sie z tym zyc,zadbane silniki nie staja nagle na
                      trasie,ale robia przebiegi rzedu 350 tys km do naprawy głownej . zauwaz, ze
                      faktycznie Alfa ,zeby słuzyc bezawaryjnie wymaga kosztownego i czestego
                      serwisu,ale uzywane auta kosztuja znacznie mniej niz np niemiecka
                      konkurencja.zadbane 156 z 2000 - 2001 r kupisz juz ponizej 30 tys zł, i nawet
                      fakt ze olej trzeba wymieniac co 10 tys km ( dbac o jego wysoki poziom ),a
                      rozrzad co 50 tys km( co nie jest jakims wyjatkiem w porównaiu z innymi
                      markami: dla przykładu silniki 16v opla) i co jakis czas wymienic wariator nie
                      zniweluje tej róznicy. wystarczy zobaczyc ile kosztuje rownoletnie Audi A4, a
                      pojazd przeciez ,co prawda lepiej wykonczony ,ale wcale nie taki znowu
                      supertrwały. wydaje mi sie ,ze mozna Alfa jezdzic bezawaryjnie ,trzeba jednak
                      przed zakupem poznac auto i zaakceptowac wymagania pojazdu. zeby potem nie
                      mowic ,ze sie pasek rozrzadu zerwał po 70 tys km , albo silnik zatarł bo
                      sprawdzałem poziom oleju co 5 tys km, a nie jak trzeba co 1000 .czesci do Alf
                      nie sa tez specjalnie drogie,na rynku jest mnustwo dobrych zamienników w
                      przystepnych cenach. pozdrawiam Łukasz
                      • jimmyjazz Re: żenujaca jakosc włoskiej miernoty????????fakt 03.02.06, 12:15
                        uki145 napisał:

> wydaje mi sie ,ze mozna Alfa jezdzic bezawaryjnie ,trzeba jednak przed
                        > zakupem poznac auto i zaakceptowac wymagania pojazdu. zeby potem nie
                        > mowic ,ze sie pasek rozrzadu zerwał po 70 tys km , albo silnik zatarł bo
                        > sprawdzałem poziom oleju co 5 tys km, a nie jak trzeba co 1000

I to jest sedno. O samochód trzeba dbać. Jak samochód ma twarde zawieszenie i
                        silnik wysilony troszkę bardziej niż 75km z 1.4l :) to jest oczywiste że wymaga
                        większej opieki.

A jak się do delikatnego auta podchodzi jak do traktora to ciężko się dziwić.
                        --
                        posiada opinię.
                • uki145 zerowe osiagniecia????? 02.02.06, 14:12
                  puchar 156 , wyscigi 147 we włoszech, jedne z najlepszych na swiecie silniki
                  V6, szczególnie 2.0 V6 turbo stworzony juz w latach 90 tych, a wiec juz pod
                  skrzydłami fiata, a jednak oparty na rdzennie Alfoskich załozeniach
                  konstrukcyjnych, zgadza sie ,ze silniki rzedowe T.S 16v po czesci oparte sa na
                  technice Fiata, ale układ rozrzadu jet juz koncepcja Alfy Romeo i dzieki temu
                  prózno szukac takich parametrow w silnikach fiata. zupełnie nowe i
                  zaawansowane technicznie zawieszenia (156,147,166), inne niz u fiata skrzynie
                  biegów i wreszcie na koniec stylistyka Romeo(147 ,166, 156 ). jesli to nie sa
                  przykłady indywidualizm,osiagniec technicznych i odrebnosc Alfy od Fiata to ja
                  juz nie rozumiem co jest w stanie dzisiejszego człowieka zachwycic? i jak
                  przy tym wszystkim wyglada seat: maaaaaaaaaaarnie. otóz wszystkie zasadnicze
                  rozwiazania techniczne sa adoptowane z VW(silniki ,zawieszenia,skrzynie
                  biegów).ani odrobiny indywidualizmu .pojazdy marki wygladaja sportowo,ale
                  stylistyka to troche mało : nie sadzisz? Pozdrawiam Łukasz
                • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 02.02.06, 22:13

> DE Silva odszedł z romeo z prostego powodu: dośc miał psucia jego projektów
                  > żenującą jakością włoskiej miernoty. Gdyby mu było dobrze to by został
                  > widocznie już miał dość jakości łady z której śmieje się cały świat.

To jeszcze powiedz czemu tak szybko odszedł tak szybko z Seata? VW mieornota,
                  zero inwencji. Kicha poprostu

--
                  posiada opinię.
                    • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 03.02.06, 09:06
                      ms775 napisał:

> nie odszedl z seata
                      > projektuje auta dla "sportowej" czesci vag audi , seat , bugatti
                      > przynajmniej tak mi sie wydaje

Jeśli dla sportowej to na pweno nie dla seata ;)
                      Ja wiem że dla audi. To jednak nie seat :)

--
                      posiada opinię.
                      • waskes29 Re: przeczytaj uwaznie artykuł 03.02.06, 10:10
                        jimmyjazz napisał:

> Jeśli dla sportowej to na pweno nie dla seata ;)
                        No i po rz kolejny jestes w bledzie bo wlasnie dla seata.

> Ja wiem że dla audi. To jednak nie seat :)
                        Wiesz ze nic nie wiesz .Nie dla audi tylko dla seata ,chociaz w zasadzie dla
                        audi tez bo seat jest marka podleglajaca pod Audi i razem z Lamborghini
                        tworza sportowy odlam grupy VW

Odezwales sie w tym watku kilka razy i za kazdym razem udowadniasz swoj
                        brak wiedzy.Po co wiec sie udzielasz?Nie pij tyle herbaty bo sie oblewasz i
                        wypisujesz bzdury.

--
                        • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 03.02.06, 11:18
                          waskes29 napisał:

> > Ja wiem że dla audi. To jednak nie seat :)
                          > Wiesz ze nic nie wiesz .Nie dla audi tylko dla seata ,chociaz w zasadzie
                          > dla audi tez bo seat jest marka podleglajaca pod Audi i razem z
                          > Lamborghini tworza sportowy odlam grupy VW

Tytuł z ostatniego wywiadu z de silvą:

Audi: Interview with chief designer Walter de'Silva
                          Audi's chief designer Walter de'Silva - AUDI??? czy SEAt???

De Silva początkowo projektował seata a później przeniósł się do Ingolstadt.
                          Jak tu projektowac "sportowe" auta z silnikami 64km

> Odezwales sie w tym watku kilka razy i za kazdym razem udowadniasz swoj
                          > brak wiedzy.Po co wiec sie udzielasz?

Proponuję ci iśc się pomodlić przed logo vw. Lepiej się poczujesz.

Sam fakt pracy de Silvy dla grupy vw dowodzi kto od kogo musi zrzynać i
                          podkupywać pracowników :)

--
                          posiada opinię.
                            • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 03.02.06, 13:26
                              izyda12 napisała:

> juz wczesniej mi przyszlo na mysl ze kolega waskes ma znaczek vw powieszony
                              > na sciane obok krzyzyka

Na pewno ma również lalkę voodoo w kształcie loga Hondy w którą wbija szpilki.
                              Szkoda bo ten brak obiektywizmu powoduje że dyskusja traci sens.

--
                              posiada opinię.
                              • waskes29 Re: przeczytaj uwaznie artykuł 03.02.06, 13:48
                                jimmyjazz napisał:

> izyda12 napisała:
                                >
                                > > juz wczesniej mi przyszlo na mysl ze kolega waskes ma znaczek vw powieszo
                                > ny
                                > > na sciane obok krzyzyka
                                >
                                > Na pewno ma również lalkę voodoo w kształcie loga Hondy w którą wbija
                                szpilki.
                                > Szkoda bo ten brak obiektywizmu powoduje że dyskusja traci sens.
                                >

Mozesz mi wskazac przyklady mojej srajnej nieobiektywnosci?
                                Jesli mi pokarzesz to bede mogl sie ustosunkowac.
                                Jak narazie to ty wy[isujesz nieprawdy lub polprady -przypomne tylko
                                silniki do golfa,rajd Dakaru i odejscie z Seata projektanta.
                                Ja przyznaje znacznie wyzej cenie motoryzacje niemiecka czy szwedzka a nawet
                                francuzka od japonskiej poniewaz nie lubie nijakosci a z tym kojarza mi sie
                                japonskie produkty z malymi wyjatkami jak np. Mazda6 bo ten samochod ma
                                charakter i ma to cos co maja samochody niemieckie czy szwedzkie.
                                --
                                • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 03.02.06, 14:36
                                  waskes29 napisał:

> silniki do golfa,

Z oferowanych w PL jest to prawie majmocniejszy silnik. Porównywałem go z
                                  oferowanymi w polskce silnikami AR. W Polsce są inne niedostepne i nie brałem
                                  ich pod uwagę. Pomijam już kompletną bezcelowośc porównywanie Golfa i AR GT bo
                                  to całkiem inne auta, dla kompletnie innych odbiorców. Ale to nie ja wymyśliłem
                                  to porównanie tylko jakiś miłośnik seatów.

> rajd Dakaru

Tutaj własnie byłeś skrajnie nieobiektywny. VW przegrał i tyle. Nie sztuka
                                  zbudowac samochód który wygra kilka etapów. Liczy się zwycięzca na mecie. A
                                  tłumaczenie porażek pechem jest conajmniej dziwne. Jak mówi prszyłowie
                                  szczęście sprzyja lepszym.

> i odejscie z Seata projektanta.

Sorry - ktoś napisał że odszedł bo nie mógł wytrzymać włoskiej miernoty - to
                                  jest chyba jakaś paranoja i stronniczość. Zwłaszcza że pracuje obecnie dla Audi
                                  a nie dla seata (nie mógł wytrzymać hiszpańskiej miernoty???). I to jest dowód
                                  na to kto kogo naśladuje. "Sportowy" wizerunek Seata jest wytworem marketingu,a
                                  AR to tradycja, emocje, sportowy duch. Te cechy Seat nabędzie może za 50 lat bo
                                  na to się pracuje długo a nie wystarczy napisac na reklamach coś o hiszpańskim
                                  temperamencie.

> poniewaz nie lubie nijakosci

Wiesz, wg bardzo wielu ludzi to właśnie VW czy Skoda są nijakie. Musza być bo
                                  są adresowane do "wszystkich" A jak coś ma się podobac wszystkim to musi być
                                  nijakie. Saab czy Citroen wzbudzają jakieś emocje, natomiast VW nie. Nie dzielę
                                  aut na europejskie i japońskie, bo japończycy tez czasmi odwalą kicha a czasem
                                  wyjdzie im coś ciekwawego (Nissan 350Z?).

--
                                  posiada opinię.
                                    • jimmyjazz Re: przeczytaj uwaznie artykuł 04.02.06, 10:55
                                      ms775 napisał:

> ON PRACUJE DLA CALEJ SPORTOWEJ CZESCI GRUPY VW CZYLI TEZ DLA SEATA
                                      > I NIE MA ZNACZENIA ZE DLA CIEBIE SEATY TO NIE SPORTOWE AUTA
                                      > NIE ODSZEDL Z SEATA
                                      > sorry ze krzycze ale do niektorych nie dociera

Jak się nie ma argumentów to zaczyna się krzyczeć.

Cytaty z prasy:
                                      "Podjął się go jednak nie byle kto, bo sam Walter de Silva, który miesiąc temu
                                      został szefem stylistów w Lamborghini." - artykuł ze stycznia 2006,

"Interview with chief designer Walter de'Silva
                                      Audi's chief designer Walter de'Silva" artykuł z 2005 roku - AUDI??? czy
                                      SEAT??? VW Group? Nic takiego - Audi.

A na koniec perełka: VW o wyglądzie AR. Ktoś zrzyna?
                                      "Kiedyś tylko wariat skłonny byłby uwierzyć, że Volkswagen o wyglądzie Alfy
                                      Romeo może być Seatem"

--
                                      posiada opinię.
                                      • ms775 Re: przeczytaj uwaznie artykuł 07.02.06, 13:03
                                        "Nominacja Luca dowodzi jak ogromne znaczenie dla nowej strategii marki firmy SEAT mają projektowanie oraz wzornictwo"- powiedział Walter de'Silva, Szef Działu Projektowania w Grupie Marek Audi.
                                        z oficjalnej strony seata
                                        pozd.
      • jimmyjazz Re: Ibiza 2006 01.02.06, 22:30
        maciejosss napisał:

> ale co jak co konkurencja nie śpi
        > ma nawet auta w wersji "Sportline" z silnikiem o mocy od 64km :

W końcu jeden koncern to do wszystkich sportowych wersji pakują aż 64km :)
        Przy czym skodzie to jeszcze można wybaczyć bo to w końcu mają być auta tanie i
        łatwo dostępne. Ale seat to hiszpański temperament ;-) w trakcie sjesty chyba.

--
        posiada opinię.
        • grzek Re: Ibiza 2006 01.02.06, 23:24
          jimmyjazz napisał:

> W końcu jeden koncern to do wszystkich sportowych wersji pakują aż 64km :)
          > Przy czym skodzie to jeszcze można wybaczyć bo to w końcu mają być auta tanie i
          >
          > łatwo dostępne. Ale seat to hiszpański temperament ;-) w trakcie sjesty chyba.
          >

Aby seat się sprzedawał musi być tani. Te tzw. sportowe wersje to są chyba dla
          reklamy a 95% sprzedaży to najsłabsze wersje silnikowewersje silnikowe.
          • adamklimaszewski Re: Ibiza 2006 02.02.06, 09:30
            Cóż, w krajach bogatszych 40% sprzedanych Seatów to wersje FR,cupra (której
            sprzedaż była o 30% wyższa od zakładanej).
            Nic się nie poradzi że Polacy jeszcze nie zarabiają co mieszkańcy Europy Zachodniej.
            Podobnie alfa, 90% to toczydła 1.6 które byle Lanos objeżdża jak chce i kiedy chce.

Co do taniości - tani musi być fiatb żeby się sprzedawał, jednak na przykładzie
            stilo widać że nawet śmieszna cena nie pomaga.
            • grzek Re: Ibiza 2006 02.02.06, 11:03
              Jak juz chcesz porównywać seata do alfy to zobacz co z niego zostanie i co
              będzie oferował, gdyby nie najmocniejszy silnik 1.8. Alfę jak pozbedziesz 3,2V6
              to dalej jest czym jeździć. Ciężko będzie przekonać większość o wyższości seata.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się