Dodaj do ulubionych

FORD FOCUS czy warto kupić?

15.02.06, 13:35
Zamierzam kupic kilkuletniego Forda Focusa, zastanawiam się, czy warto, jak
się sprawują, czy się psują itd?
Obserwuj wątek
    • cristof_w Poczytaj sobie na tym forum 15.02.06, 13:50
      www.autocentrum.pl => dział forum => Ford Focus. Pogadaj tam sobie z
      chłopakami, a wstępnie Ci powiem, że z wiekiem usterek przybywa, koroduja, ale
      ogólnie to bardzo udane, miłe, komfortowe autko. Pozdrawiam.
    • dolphin17 Re: FORD FOCUS czy warto kupić? 15.02.06, 14:58
      3 lata temu kupilem takowy. Mial wtedy niecaly rok. Dzis na liczniku pokazalo
      sie 90tys i o autku rzadnego zlego slowa nie mogle powiedziec. Owszem
      koroduja...ale w miejscach gdzie sie przytarlo, badz po uderzeniu kamieni. Na
      polskich drogach czasami trzeba wymienic fragmenty tylnego zawieszenia...
      jednak psuja sie jedynie stabilizatory poprzeczne ok 500zl+robocizna i 2 male
      elementy gumowe 80zl+robocizna. Silnik bez zarzutu, ale moj na przyklad nie
      trawi kiepskiego paliwa. Zadnych nieprzyjemnych stukow...oprocz czegos w
      okolicy bagaznika (na pewno nie zawieszenie i chyba nie klapa - szukam
      przyczyny juz rok - stuka glownie w zimie i jak jest mokro - dziwne) ale nie
      jest to zbyt uciazliwe. Poza tym jezcie sie tylko na przeglady. Autko ma przede
      wszystkim bardzo pewne zawieszenie, twardo-komfortowe. Silniki - to bardzo
      dobre diesle, ale rzadsze na rynku wtornym i 1.6 benzynowy-ktory jest calkiem
      dynamiczny i oszczedny. Po niewielkich przerobkach w miescie pali mi 8l/100km a
      na trasie od 4.9 do 6.5. Na niemieckiej autostradzie gdzie mialem srednia
      168km/h spalil mi 8.9l/100km. Takze polecam! Egzemplarze po 2002r. maja takze
      bardzo bogate wyposazenie seryjne (klima,ogrzewana przednia szyba,4
      poduchy,przednie szyby i lusterka elektryczne i ABS w serii)takze glownie te
      roczniki polecam.
      • attache1974 Ja kupiłem i sobie chwale 16.02.06, 10:30
        CO prawda w nowej budzie ale ze starym (technologicznie) silnikiem 1.6 (100 km
        a nie 115 km).
        Mi spala w trasie od 6.3 litra (80-100 km/h po autostradzie na dystansie 350
        km) do 9 litrów (140-160 km/h po tej samej autostradzie) z kompletem pasażerów
        i zapakowanym na full bagażnikiem, a poprzednia wersja była chyba coś ze 100
        kilogramów lżejsza.

Polecam z racji zawieszenia tylnego (wielowachaczówka) - trzyma sie drogi jak
        przyklejony gokard i wybacza wiele błędów ale za to korci do szybszej jazdy w
        zakrętach (zero przechyłów bocznych).
    • thony Re: FORD FOCUS czy warto kupić? 16.02.06, 11:24
      Warto! Byle trafic na zadbany i regularnie serwisowany egzemplarz.
      Mam 2 foki i nigdy mnie nie zawiodly, tylko regularnie serwisowac, lac paliwo i
      jezdzic. Nie wiem jak z dieslami, ale silnik benzynowy 1.6 jest bardzo udany -
      jest ekonomiczny, zapewnie przyzwoite osiagi (jak na nasze drogi) i szybko sie
      nagrzewa (to wazne jesli jezdzisz na krotkich dystansach).
      Jak ktos wczesniej napisal, roczniki od 2002 w gore sa standardowo dobrze
      wyposazone, wsrod rocznikow starszych trudniej trafic na bogate wyposazenie.
      Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się