Dodaj do ulubionych

do włascicieli TDi spalanie

10.04.06, 18:43
ile wam palą 1,9 TDi po mieście? umnie 7 litrów to min w zimie ponad 7,5 przy
dynamicznej jezdzie. nigdy mi sie nie zdazyło zejść poniżej 7 w mieście jak i
na trasie. jezdze golfem 4 ....
Obserwuj wątek
      • waskes29 Re: do włascicieli TDi spalanie 10.04.06, 20:51
        loyezoo napisał:

> Transporter 12,8 zimą:)) teraz około 10,5-11,0 Gó.. nie samochód.Przy 3tys
        > przebiegu juz był 2 razy na serwisie.Niestety zmieniam zdanie o
        Vw.Taki "shit"
        > sie zrobił.

Pie***isz ze 13 litrow pali ,ojciec ma w firmie T4 2.5TDI Caravelle ktorym
        czesto jezdze i jeszcze nie mialem sytuacji zeby wiecej jak 10litrow
        spalil ,srednio ok 8-8,5.
        Moze wam szef nie powiedzial ze tam jest wiecej niz dwa biegi do przodu i
        jeden do tylu?
        Wszystkim pala duzo ponizej 10 a Tobie 13 i to jeszcze 1.9 ?
        --
        -------------------------------------------------------
        • loyezoo Re: do włascicieli TDi spalanie 12.04.06, 15:42
          waskes29 napisał:
          Pie***isz ze 13 litrow pali ,ojciec ma w firmie T4 2.5TDI Caravelle ktorym
          > czesto jezdze i jeszcze nie mialem sytuacji zeby wiecej jak 10litrow
          > spalil ,srednio ok 8-8,5.
          > Moze wam szef nie powiedzial ze tam jest wiecej niz dwa biegi do przodu i
          > jeden do tylu?
          > Wszystkim pala duzo ponizej 10 a Tobie 13 i to jeszcze 1.9 ?

waskez z twoich postów zawsze miałem wrażenie że się znasz na autach i
          szanowałem twoje wypowiedzi.Więc do twojej wiadomości jaki jest stosunek masy do
          mocy 1,9 a 2,5 tdi?? Prawie 1,9tony i 86KM.Tłumaczy to coś.I pisałem że spalił
          mi w te mrozy.Jeżdżę po mieście i ten samochód żadko kiedy mi łapał temperaturę
          pracy.Tyle wyszło od tankowania do tankowania sprawdzone 2 razy do pełna.Obecnie
          nie pali mniej niż 10-11.Wierz mi jeżdżę spokojnie i na wszystkich biegach
          ponieważ woże często inwalidów.A za kółkiem przelatałem coś koło 800tys km więc
          radzę sobie ze wszystkimi biegami:))Na trasie super bo zejde i do 7.

P/S kolegi z firmy LT 2,5tdi 18-sto osobowy palił mu ok 17:)) I tak jest z
          wieloma autami danej marki że palą mniej te z większym silnikiem.
          P/S 2 nie wspomnę że w firmie mój był 2x na serwisie (obecnie 3700km) kumpla
          powieźli na lawecie te samo auto (4,5tys km)-"pierdyknęła" cała elektronika LT
          na razie raz ma około 7tys.
          Aha i jeszcze jedno T4 są uznawane za 10x lepsze od T5 to już nie moja opinia
          tylko wielu użytkowników.Pzdr.
          • waskes29 Re: do włascicieli TDi spalanie 12.04.06, 16:08
            loyezoo napisał:

>
            > waskez z twoich postów zawsze miałem wrażenie że się znasz na autach i
            > szanowałem twoje wypowiedzi.Więc do twojej wiadomości jaki jest stosunek masy
            d
            > o
            > mocy 1,9 a 2,5 tdi?? Prawie 1,9tony i 86KM.Tłumaczy to coś.I pisałem że spalił
            > mi w te mrozy.Jeżdżę po mieście i ten samochód żadko kiedy mi łapał
            temperaturę
            > pracy.Tyle wyszło od tankowania do tankowania sprawdzone 2 razy do
            pełna.Obecni
            > e
            > nie pali mniej niż 10-11.

To i tak za duzo ,ja mialem kiedys 1.9td w werski dlugiej i tez wiecej jak
            10litrow nie pamietam zeby spalil.Tu masz opinie innych posiadaczy i
            srednio wychodzi na ten silnik ok 8-8.5 litrow raczej trudno znalezc wiecej
            jak 11.WIadomo ze duze znaczenie ma styl jazdy i warunki no ale jesli
            uzytkujesz go w tak ekstremalnych warunkach to widocznie tyle musi spalic i
            tak bedzie z kazdym tego typu samochodem.
            www.autocentrum.pl/oceny_aut/Volkswagen_T4.html
            Wierz mi jeżdżę spokojnie i na wszystkich biegach
            > ponieważ woże często inwalidów.A za kółkiem przelatałem coś koło 800tys km
            więc
            > radzę sobie ze wszystkimi biegami:))Na trasie super bo zejde i do 7.

> Aha i jeszcze jedno T4 są uznawane za 10x lepsze od T5 to już nie moja opinia
            > tylko wielu użytkowników.Pzdr.

Nie wiem jak jest z T5 bo nie mialem okazji ale chyba silniki sa praktycznie
            te same co w T4 wiec trudno mi powiedziec czemu mialy by wiecej palic.
            Oawaryjnosci tez sie nie wypowiadam bo nie wiem ale T4 jest chwalony zreszta
            to widac po popularnosci tego samochodu na drogach jak i po ocenach w
            autocentrum.Porownaj sobie jak oceniany jest T4 z konkurencja ma znacznie
            wyzsze noty a to juz wiekowa konstrukcja ponad 15letnia.
            Moze TT5 jest bardzie wadliwy ale z opisow to nie wynika ,ja nie mialem
            wiec tu sie nie wypowiadam ale jesli chodzi o T4 to moim zdaniem to jeden z
            najmniej zawodnych samochodow dostawczych mi sluzyl praktycznie bezawaryjnie 2
            lata na koniec polecial 5 bieg ale to czestew tym samochodzie, teraz ojca
            T4 ma juz ponad 300tys i w silniku nie bylo nic robione poza wymiana swiec.
            --
              • waskes29 Re: do włascicieli TDi spalanie 12.04.06, 16:43
                loyezoo napisał:

> Waskez muszą się różnić bo nie było 1,9 tdi 86KM było bodajże 90KM i 110.Co do
                > T5 to są 1,9tdi 86KM i 104KM i zdecydowanie ten drugi jest bardziej słuszny
                nie
                > wspomnę o 2,5tdi 174KM:))

To powinienes wiedziec ze 3/4 z tych 2.5tdi ma moc 102 ps.Do jazdy w
                miescie duzo lepiej wlasnie sie nadaja te z mniejsza moca i to one
                powinny wlasnie palic mniej.
                Dla silnika 1.9 srednia powyzej 10 litrow to juz znacznie za duzo i cos
                jest nie tak .
                --
                • loyezoo Re: do włascicieli TDi spalanie 12.04.06, 17:21
                  W tym problem że takich w firmie jest 8 sztuk i żaden nie chce zejść niżej:-/
                  Nieważne że miasto musisz go mocno deptać żeby wogóle jechał a 2,5 ma oprócz
                  jednak większej mocy zdecydowanie wyższy moment obrotowy.Zmieniając bieg np. z 2
                  na 3-kę przy około 2-2,2 tys obrotów spadają one o 1 tys!!!Bardzo możliwe że
                  jest to wina źle zestopniowanej skrzyni (nie chciało się baranom dopasować do
                  słabszego motoru)Więc żeby normalnie jechał musisz go kręcić do 3tys a to sporo
                  jak na diesla do jazdy po mieście.W tym przeświadczeniu że to wina skrzyni
                  utrzymuje mnie jeszcze jeden fakt.Raz go sprawdzałem na trasie i na maks.
                  wyciągnął pod 170km/h na prostej.To bardzo dużo jak na 86KM i masę prawie 2 ton
                  no i opór powietrza busa.Pzdr.

P/S jak widzisz nie opisuję tylko mojego przypadku,wszystkie były kupione w tym
                  samym czasie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się