Dodaj do ulubionych

Legacy/Outback H6 kontra Passat V6

25.04.06, 23:07
Niestety, nie mój dylemat, tylko szwagra, a ja robię za konsultanta.
Legacy w wersji kombi, Passat też. VW by był w najlepszej wersji wyposażeniowej, do tego z paroma ładnymi pozycjami z listy wyposażenia dodatkowego, tak że wyszedłby cenowo na poziomie praktycznie identycznie wyposażonego Outbacka.
Moim zdaniem plusy VW: lepsze osiągi, lepsza skrzynia biegów, wóz ogólnie trochę większy (szczególnie szerszy), większa ładowność i bagażnik, lepsza (gęstsza) sieć serwisowa. Można dokupić niedostępne w Subaru bajery, jak biksenony z doświetlaniem zakrętów (kto wytłumaczy, dlaczego Subaru daje ksenony w Foresterze i Imprezie, a nie ma ich we flagowym modelu będzie wielki). Mniejsze problemy przy odsprzedaży.
Subaru: nieporównywalny 4x4, jako Outback możliwość jazdy w lekkim terenie (może się przydawać), dużo ładniejszy wygląd zewnętrzny, przyjemniejsze doznania akustyczne, chyba też lepsze własności jezdne, może ciągnąć większą przyczepę (też przydatne). Mniejsza atrakcyjność dla kradziei, wyższa oryginalność.
Paliwa oba będą ciągnąć jak smoki, materiały i wykończenie są porównywalne.
Będzie musiał odbyć jazdy, tylko może być lekki kłopot z akurat tymi modelami.
O innych modelach można zapomnieć: Audi Allroad, odpowiednie silnikowo i wyposażeniowo A4 Avant, BMW 3, C, Volvo V70 AWD/XC będą dużo za drogie.
Ja biorąc wszystko pod uwagę sugeruję Subaru, i to Outbacka. Co, dobrze kombinuję?
Obserwuj wątek
      • insite Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 24.06.06, 11:45
        Outback z 3L silnikiem gna do setki w 8 sekund, tylko ciut wolniej niz reczna
        Legacy.
        ilu z was forumowiczow MA Outbacka lub Legacy?
        To jest jeden z lepszych samochodow, porownywalny z beemka (jakosc wykonania),
        jedyna wada - lubi wysokie obroty.
        izyda1000 napisała:

> subaru - nieporownywanlnie lepszy silnik +4wd ale outback to muł bo tylko z
        > automatem - niech lepiej kupi normalne legacy z manualem

--
        ------------
        Cała władza w ręce Rad! Parafialnych!!!
    • karakalla Automat... 25.04.06, 23:48
      Panowie, musi być. Szwagroszczak chyba 15 lat popyla wozami z automatem (ostatnio Voyagerem AWD, wcześniej Volvo 740), stwierdził, że na stare lata przydałoby mu się, dla fantazji, coś bardziej zrywnego niż Chrysler, ale manuala na nowo nie będzie się uczył. 8 z czymś do setki Outbacka to i tak niebo a ziemia w zestawieniu z 12 z okładem Voyagera ;)
    • uki145 Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 01:10
      Witam! ja bym sie ani chwil nie zastanawiał: oczywiscie wybrałbym subaru.
      szkoda ,ze z automatem (tez uwazam ,ze zwykłe legacy jest lepsza propozycja ).
      tak na marginesie ,minusem subaru beda z pewnoscia drozsze czesci i
      serwis.Pozdrawiam Łukasz
      • perk Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 01:47
        http://www.automotive.com/2006/12/subaru/outback/compare/index.html?strTrim1=3.0%20R|_SD|AWD|H6&strYear2=2006&strMake2=Volkswagen%7C81&strModel2=Passat%7C1006&strTrim2=3.6%3B_SD%3BAWD%3BV6%7C1193%3B35%3B3%3B14&strYear3=2006&strMake3=Volkswagen%7C81&strModel3=Jetta%7C791&strTrim3=Value%20Edition%3B_SD%3BFWD%3BL5%7C1142%3B35%3B4%3B7

• waskes29 Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 08:50
      Jezeli rozsadek bedzie gorowal nad emocjami to zdecydowanie wygra Passat po
      pierwszej jezdie probnej, samochod ktory jest na znacznie wyzszym poziomie
      niz Subaru -przynajmniej dla mnie.Glowne wady subaru to beznadziejne
      wnetrze .Silnik 2.8 to nowy bardzo dobry silnik z Audi mysle ze tez
      bedzie przebijal ten z Subaru kultura ,osiagami i splaniem.
      Co do mozliwosci jazdy w terenie, passata mozna kupic w wersji 4X4
      rowniez ,Subaru ma lepszy naped ale raczej trudno bedzie to wykorzystac.
      Tu cos takiego znalazlem moze cos pomoze.
      www.newcars.com/review_model/Volkswagen_Passat_Subaru_Outback.html
      --
      -------------------------------------------------------
      • dr.wal2 Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 09:00
        Autor: karakalla
        Data: 25.04.06, 23:07
        Niestety, nie mój dylemat, tylko szwagra, a ja robię za konsultanta.

.. testow porownawczych nie znalazlem,ale sasiad moj jest
        "verkstadschef" na PSA & Hyundaj i twierdzi; Passat ma lepsza platforme ,blache
        i ogolnie znany silnik-kazdy kowal zreperuje

Subaru jest mala marka w europie,niezbyt dobre blacha i niemetaliczny
        lakier,drozsze czesci wymienne i mniejszy dostep do markowych ASO

moja sugestia; kup Passata , ale dlaczego V6 ? czy zanosi sie na duza obnizke
        cen paliwa ?

• uki145 zwrócmy jednak honor subaru 26.04.06, 09:18
          Witam! silnik boxer H6 to niezwykły motor.to jeden z najlepiej wywazonych
          silników na swiecie (4 cylindrowe boxery nie sa az tak dobrze wywazone)
          pracuje jedwabiscie i nie da sie tego z niczym porównac(najblizej ,taka
          konstrukcje szukac w porshe).oprócz tego boxer zapewnia niezaprzeczalny atut w
          postaci bardzo nisko połozonego srodka cieżkosci,sam w to nie wierzyłem ,ale od
          kiedy zaczałem jezdzic z boxerem to okazało sie ,ze róznica jest kolosalna.
          auto pochłania zakrety i podsterownosc wystepuj niezwykle rzadko. indywidualizm
          i zaawansowanie konstrukcyjne ,bo takim pojeciem nalezałoby sie tutaj
          posługiwac, jest głownym atutem japonskiej marki . passat wypada tutaj marnie.
          podobnie w kwestii doskonałego przeniesienia napedu(stały naped na 4 koła w
          subaru). to tez pewien punkt dla którego nie nalezałoby w ogóle porównywac tych
          aut.nowy passat juz na 100 % nie ma centralnego mechanizmuy róznicowego
          (Torsen) ale sprzeglo wiskotyczne (układ haldex) w porów naniu z napedem subaru
          moznaby to okreslic : 2 swiaty. podczas szybkiej jazdy po łuku ,gdy nagle
          niespodziewanie pojawi sie kawałek bardzo sliskiej jezdni subaru ,ze stałym
          napedem bedzie bezpieczniejsze. reasumujac : to jest moja argumentacja ,jesli
          nie przeszkadza Ci gorsza jakosc wykonczenia subaru (niz passata w wersji
          Highline) to proponuje subaru. z całym szacunkiem ,ale 6 cylindrowych widlaków
          mamy zatrzesienie ,boxer to wspaniałe doswiadczenie motoryzacyjne i uwazam ,ze
          dla kogos kogo pasjonuje chociaz troche motoryzacja ,to bardzo wazny punkt ,na
          którym nalezałoby oprzec swój wybór. Pozdrawiam Łukasz
      • mameja21 Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 09:29
        waskes29 napisał:
        Glowne wady subaru to beznadziejne wnetrze.

Tu zgoda: wnętrze Subaru wygląda jakoś tak "koreańsko".

.Silnik 2.8 to nowy bardzo dobry silnik z Audi mysle ze tez
        > bedzie przebijal ten z Subaru kultura ,osiagami i splaniem.

Coś Ci się pomyliło:w nowym Passacie jest silnik 3,2.

Natomiast co do wnętrza nowego Passata to jeśli chodzi o jakość zastosowanych
        materiałów VW zrobił jakby pół kroku w tył do poprzedniej wersji.
        I ogólnie auto nie ma specjalnej przewagi nad konkurencją.
        Pamiętam,że jak wychodziły poprzedni Passat ( bodajże 96 rok )i Golf to na tle
        konkurencji naprawdę robiły wrażenie i miały wybitnie dominującą pozycję.
        Z obecnymi produktami Volswagena zupełnie tak nie jest.
        Sądzę,że nowy Mondeo,który będzie zaprezentowany jesienią w Paryżu może sporo
        namieszać.
        • waskes29 Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 09:54
          mameja21 napisał:

> Coś Ci się pomyliło:w nowym Passacie jest silnik 3,2.

No nie mogre sie jakos przestawic mentalnie na ten silnik 3.2 od zawsze byly
          silniki 2.8 i zawsze mi sie to kojarzy.

> Natomiast co do wnętrza nowego Passata to jeśli chodzi o jakość
          zastosowanych
          > materiałów VW zrobił jakby pół kroku w tył do poprzedniej wersji.

Tu prawda ale czesciowa.Rzeczywiscie poprzedni Passat wyroznial sie jakoscia
          od konkurencji ,ten juz nie i jak napisales nawet sie cofnal ale to dotyczy
          tylko podstawowych wersji ,te topowe nie maja zadnych wpadek,przynajmniej ja
          ogladalem wersje 2.0t i nie bylo sie do czego przyczepic ,chociaz
          poprzedni model mial ladniejsza jak dla mnie bo ja lubie takie proste
          wzornictwo w takich samochodach .
          > I ogólnie auto nie ma specjalnej przewagi nad konkurencją.

Tak jak pisalem wyzej Passat sie cofnal a konkurencja podgonila .
          > Pamiętam,że jak wychodziły poprzedni Passat ( bodajże 96 rok )i Golf to na tle
          > konkurencji naprawdę robiły wrażenie i miały wybitnie dominującą pozycję.
          > Z obecnymi produktami Volswagena zupełnie tak nie jest.
          > Sądzę,że nowy Mondeo,który będzie zaprezentowany jesienią w Paryżu może sporo
          > namieszać.

Bardzo mozliwe jak ogladam wnetrze nowego Galaxy (na zdjeciach) to wyglada
          bardzo dobrze,ale mondeo zawsze bylo jednym z tanszych samochodw w tej klasie
          nie wiadomo czy aby to podtrzymac nie bedzie musial zrezygnowac z
          podwyzszania jakosci.Teraz popularne samochody wielu marek jakby cofaly sie z
          jjakoscia materialow uzytych do wnetrza co widac np. po kompaktach.

--
    • karakalla Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 09:18
      Dzięki za opinie

- Passat 3.6 nie jest dostępny w Europie (to do kolegów z Ameryki)
      - w Pasku rozważany jest V6 3.2 FSI, bo idzie o nówki, a to nie jest silnik
      Audi? (do waskesa)
      - 6 cylindrów/paliwo... Jak chłopa stać i na wydanie kasy na nowy pojazd, i na
      paliwo (a stać), to go nie będę namawiał na Diesla (dr.wal).
      • waskes29 Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 09:25
        karakalla napisał:

> Dzięki za opinie
        >
        > - Passat 3.6 nie jest dostępny w Europie (to do kolegów z Ameryki)
        > - w Pasku rozważany jest V6 3.2 FSI, bo idzie o nówki, a to nie jest silnik
        > Audi? (do waskesa)

No tak nie pomyslalem bo nowy faktycznie ma 3.2 250ps co nie zmienia faktu
        ze to tez silnik od Audi.

--
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 26.04.06, 10:29
      Passat do Outbacka ma się tak jak Skoda Superb do Alfy 166. Może i Passat
      matematycznie i praktycznie lepszy, ale za serce nie chwyta wcale. Czasami tym
      Subaru jeżdżę i to nieprawda, że ma słaby automat albo kiepsko wykonane wnętrze.
      Z wad dostrzegam duże spalanie (ok. 13,5 - 14,5 l/100km), fatalną, przeciagową
      klimatyzację, koszty serwisu (podwójny rozrząd, wymiany oleju w mostach, części)
      i niezbyt wygodne fotele (małe jakieś).

--
      .
      -Z TDCI NA ST-
    • vafancullo Re: Legacy/Outback H6 kontra Passat V6 24.06.06, 12:49
      troche sklanialbym sie ku subaru, bo passat to takie potwornie przecietne auto... niemniej jednak osiagi
      i spalanie subaru z silnikiem o pojemnosci 3 litrow to jakas zenada. nie wiem co jest zaawansowanego
      w tej konstrukcji... dla porownania - prosze sprawdzic sobie osiagi i spalanie bmw 530i... i zestawic to
      z wielkoscia obu samochodow.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się