Dodaj do ulubionych

To co z tą SKODA nie tak ?

01.05.06, 19:07
czytam i czytam ... i sam już nie wiem jaka jest skoda.
właściwie to trudno ocenić na podstawie istniejących postów czy to dobre
samochody czy złe. Obecnie mam fiata alba i chcę go zmienić na coś większego i
lepszego pod względem jakości.
Chciałbym kupić fabie kombi z klimą i silnikiem 1.2/64KM lub 1.4/75KM.
Z ulotek wynika, ze spalanie jest OK. Z prasy wynika, że jakość bardzo
zbliżona do VW, silniki z VW... ale artykuły bywają sponsorowane ;)
Będę bardzo wdzięczy za wszelkie uwagi.
Proszę tylko nie pisać, że to złom itp. Proszę o konkretne informacje co się
dzieje.
Obserwuj wątek
    • adeegee Re: To co z tą SKODA nie tak ? 01.05.06, 20:26
      Skoda to bardzo dobre auto... o ile mozna tak powiedziec jej zawieszenie jest
      idealne na polskie "cuddowne drogi". Ja co prawda jeżdze octavia z 2005 roku
      ale z tego co wiem to Fabia rowniez jest bardzo trwala. Jeżeli chcesz kupic
      Fabie wybiez silnik 1.4 jest on nowszej generacji i jest tańszy w
      eksploatacji... no i co najwazniejsze bardziej dynamiczny i elastyczny od 1.2
      (ktory jest mułowaty)... pozdrawiam i zycze udanego wyboru...
    • ioio6 Re: To co z tą SKODA nie tak ? 01.05.06, 22:51
      Ja jeżdze Fabią kombi 1.2 64 km z klimą.Przed zakupem rozmawiałem z serwisantem
      ze Skody i powiedział ,że są to silniki bezobsługowe do 100 tys kilometrów, ile
      w tym prawdy to nie wiem bo ja dopiero zrobiłem pare tysiecy oczywiscie bez
      niespodzianek.
      Co do spalania to słyszałem kompletnie skrajne opinie czyli od 7 do 10 litrów
      po miescie ja niestety bliższy jestem tego drugiego wyniku i jesli czytasz coś
      o 6 to włoż to między bajki chyba ,ze chodzi o jazdę ze średnią 90 km/h poza
      miastem .Jesli chodzi o dynamikę to pisac raczej nie ma o czym ,64 km same
      mowią o sobie a przy 4-5 osobach w aucie to nic nie powiedza bo ledwo zipią
      Co do gabarytów to wybierając Skode kombi tylko bagaznik będzie większy od
      Fiatowskiego bo auta z tego samego segmentu i szczerze to Skoda wygląda na
      większą niż faktycznie jest.
      Niestety zyjemy w Polsce i raczej kupujemy nie auta ,które chcemy tylko te
      które są największym kompromisem między cena ,wyposażeniem i kosztami
      eksploatacji.Ja kupowac swojego za 30 tys nie musiałem mogłem wziąc np Mondeo
      II z 2001 z przebiegiem grubo ponad 100 tys czy Lagunę II z podobnym albo
      Mercedesa "okulara" z 95' z przebiegiem trudnym do określenia tylko czy byłby
      to lepszy wybór?
    • barry_o Re: To co z tą SKODA nie tak ? 02.05.06, 00:04
      "Ja kupowac swojego za 30 tys nie musiałem mogłem wziąc np Mondeo
      II z 2001 z przebiegiem grubo ponad 100 tys czy Lagunę II z podobnym albo
      Mercedesa "okulara" z 95' z przebiegiem trudnym do określenia tylko czy byłby
      to lepszy wybór?"

Moim zdaniem z pewnoscia - tak. To nie jest kwestia przebiegu, po prostu Mondeo
      czy Laguna czy Skoda Superb jezdzi sie zupelnie inaczej niz Skoda Fabia 1.2 czy
      Astra, Golfem lub Focusem. To jest inna klasa samochodów, inaczej sie prowadza,
      inaczej hamuja i daja zupelnie inna przyjemnosc z jazdy. I tyle.

--
    • pm76 Re: To co z tą SKODA nie tak ? 04.05.06, 14:48
      Cześć jeźdzę skdą Fabia HTP1.2 12V od 1,5 roku 15kkm przebiegu.
      Obecnie mam do wymiany łacznik stabiliaztotra (patrz wątek wyżej), poza tym
      jakieś drobne skrzypienie kanapy i hamulców, ale ustało.
      Generalnie poza opisanymi "pierdołami"(normalka w Fabii), to jest to udane
      auto, mogę je z czystym sumieniem polecić każdemu, kto poszukuje przede
      wszytkim wygodnego, porządnego i ekonomicznego środka transportu, i nie ma
      sportowych ambicji.
      Trzycylindrowy silnik 1.2 12V, wbrew krzywdzącym opiniom, radzi sobie dobrze,
      z prawie 1,2 tonowym autem, nie narzekam, wręcz przeciwnie, jestem mile
      zaskoczony jego pracą.
      Odrazu mówię abyś nie nastawiał sie na cuda, moc 64KM, to w przypadku tego auta
      wartość pozwalająca na spokojne podróżowanie, bez żdanych ekstarawagancji, nie
      mniej jednak jeżeli, ktoś mówi, że tym autem nie da sie wyprzedzać, to znaczy
      że albo jest "cienkim" kierowcom, albo zawsze miał do czynienia z mocnymi
      autami, co nie wyklucza, że nadal jest cienki.
      Najważniejszeażne jest, czego się oczekuje od auta i czym wcześniej się
      jeżdziło. W moim przypadku była to Łada 2107(stare dzieje), Matiz (bardzo miłe
      autko) Palio 1.4 (wół i chlał na potęgę) W porównaniu do tych aut, Sokoda z tym
      silnikiem, wypada bardzo dobrze, tak pod względem mocy silnika ,przełozenia
      skrzyni biegów, właściwości jezdnych (bardzo dobre)komfortu, wykończenia
      wnętrza, solidnosci itd.
      A treaz suche dane, spalanie w moim przypadku, prędkości 100-120 km/h ok 6-
      6,5l/100km, czasami trcohę wiecej jak mi się śpieszy.
      Prędkość maksymalna, jaką osiągnąem wraz z moją żoną na pokładzie i drobnym
      bagażem to 180km/h przy 6000RPM :) - było to na obwodnicy, autko się rozbujało
      na prostej do tej prędkosci, ale licznikowe 160km/h do osiągniecia bez problemu.

Genralnie bardzo fajne autk POLECAM (koniecznie z klimą)
      Poniżej podaję link poczytaj sobie ten topik:
      www.autocentrum.pl/?FF=75&threadid=1557465998&postid=1057440253&type=-
      35&pagenr=25&om=1
      • leboski Re: To co z tą SKODA nie tak ? 04.05.06, 17:40
        Dziękuję.
        Dzisiaj odwiedziłem jeszcze salon Peugota.
        Mają teraz całkiem fajne (od 2 maja) promocje. 307 kombi z silnikiem 1,6 HDI
        można kupić za 55tyś (klima, ABS, 2 poduszki i bajery w stylu elekrtyczne szyby)
        - ale za rocznik 2005. Mimo to chyba jednak udam się do salony Skody.
        • pm76 Re: To co z tą SKODA nie tak ? 05.05.06, 09:16
          Jeżeli dysponujesz troszkę większą gotowką, to polecam ci silnik dislowski 1.9
          zwłaszacza jeżeli robisz duzo km w roku.
          Jezeli nie, to moze byc tez benzyna 1.4 16V 75KM. Koniecznie weź klimę, to
          naprawde podnosi rewelacyjnie komfort podróżowania, a cena jest atrakcyjna
          szczególnie że jest to klimatyzacja póółautomatyczna, a nie typowy manual.
          Ja wybrałem ją zamiast silnika 1.416V i jak pisałem w poście wyżej jestem
          zadowolony(w mieście prawie nie widać róźnicy) i pamietaj teraz kombi jest w
          cenie hatchbaka.

Pozdro.

Pozdro.
    • andrzejostrowski Re: To co z tą SKODA nie tak ? 05.05.06, 12:53
      Witam, jezdzilem sluzbowa Fabia 1.4 - nie oszczedalem jej zupelnie, zawsze na
      pelnych obrotach ile sie dalo - po przejechaniu 50 tys km jedyne co musialem
      wymienic to felgi, bo zniszczylem od dziur i kraweznikow.Bylem bardzo
      zadowolony-auto bezawaryjne.
      Teraz jezdze octavia II 1.9 tdi, 105 km, w automacie(DSG). Czy jestem
      zadowolony? Tak bardzo. Po mimo, ze automat tojest bardzo dynamiczny, spalanie
      na autostradzie ok. 5.5 litra przy dynamicznej jezdzie. Komfort na prawde
      imponujacy, auto ciche, widocznosc bardzo dobra (lusterka boczne-super),
      siedzenia bardzo wygodne. Bagaznik przepastny (nie mam kombi). Trzyma sie drogi
      swietnie, tlumi nierownosci bardzo przyzwoicie.
      Tyle moge dodac od siebie. Jestem bardzo zadowolony.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka