Dodaj do ulubionych

Citroën Xantia czy Renault Safrane

11.05.06, 07:55
Rozglądam się za jednym z wymienionych samochodów i tutaj prosze o
rozwiązanie moich wątpliwości. Wiem z lektury wielu źródeł, że obok Peugeota
405 to jedne z najmniej awaryjnych "francuzów", ogólnie wykraczające ponad
poziom krytykowanych pojazdów znad Sekwany. Bardziej chciałbym kupić Xantię w
wersji kombi, ale obawiam się o trwałość i ewentualne problemy z
serwisowaniem hydropneumatycznego zawieszenia, bo wydaje mi się mniej
egzotyczna od strony mechanicznej (ale może się mylę) od Safrane, ten drugi
kusi z kolei gabarytami i dobrym dieslem (Citroën też złych nie ma). Co
radzicie? Na co zwrócić uwagę, jakie jednostkinapędowe polecacie itp. Z góry
dziękuję za wszelkie sugestie
Obserwuj wątek
    • wahacz Re: Citroën Xantia czy Renault Safrane 11.05.06, 08:28
      Hydrauliki w citroenie nie ma co sie bac. Warunek to kupic auto w miare zadbane
      bo pelno jest zajeżdzonych Xantii. Kupujac powinienies poprosci kogos o pomoc
      zeby obejrzal auto. Co do silnika to w Xantii swietne sa diesle: 1,9 TD 92 KM,
      niezly choc moze nieco groszy pod wzgledem usterkowosci jest 2,1 TD 109 KM,
      najtrwalsze i bezusterkowe sa wolnossace diesle. Xantia jest najmniej awaryjnym
      autem francuskim i potwierdzaja to wszystkie rankingi.
      Safrane to auto o klase wieksze i mniej popularne ale w zakupie dosc tanie.
      Nieslyszalem niestety dobrych opinii o dieslach tam wystepujacych natomiast
      dobra jest jednostka od volvo 2,5 l. Najlepiej to miec 3.0 V6 Turbo 4x4 260 KM
      ale to egzotyczne auto.
      • wallenrode Re: Citroën Xantia czy Renault Safrane 11.05.06, 09:21
        ja też mogę potwierdzić słowa przedmówcy.
        Xania jest najmniej awaryjna z hydro ,ale i tak serwis <hydro> musiz robić w
        dobrych zakładach specjalizujących sie w tej marce a co do Safrane nie wiem
        więc nie będę tworzył opinni....

napewno staraj sie kupić jak najświeższy rocznik czy to Xantii-najlepiej po
        liftingu, czy renówy....

Reno będzie miała lepszy wypas o jakieś duperelki (podgrzewane
        fotele,szyberdach,elektrykę na tylnych drzwiach,podgrzewane lustra itp....)

i poczytaj sobie na stronach klubowych o citroenie xantii ...
          • wobuziak1 Re: Citroën Xantia czy Renault Safrane 11.05.06, 12:35
            Zacząłbym od domu: www.francuskie.pl.
            Jeżdzę cytrynami od prawie dekady więc na pewno doradzałbym Xantię.
            Jest mniejsza gabarytowo, ale gdy wsiądziesz do środka jednego i drugiego - te
            wrażenia się zacierają. Komfort jazdy znacznie lepszy w hydropneumatyku mimo,
            że o klasę niższe auto. Xantię będziesz MUSIAŁ serwisować u kogoś, kto zna się
            na cytrynach bo w tych autach jest wiele rzeczy inaczej niż w innych i "zwykły"
            mechanik raczej nie miał okazji się o nich dowiedzieć. I nie mówię o
            zawieszeniu! Wersja Break - bardzo dobry wybór. Moja była Xantia była kupowana
            u dilera w 1996 roku. Nie było wyboru, był to najsłabszy silnik - 1.9D. Auto 7
            lat jeździło bezawaryjnie. Po 5-6 latach ktoś próbował dostać się do bagażnika
            i rozwalił zamek - to tyle;) Oczywiście tak jak mówią przedmówcy, którzy
            ewidentnie wiedzą co mówią, o to auto trzeba dbać. Należy CZYTAĆ książkę
            serwisową. Jeśli zostawisz coś nierobione na miesiąc-dwa, będziesz miał pół
            auta do wymiany, a ceny części to nie opel czy mercedes! Jeśli możesz wybierać,
            wziąłbym raczej po 1997/8 roku, czyli Mk2. Dopracowana, ładniejsza, lepiej
            wyposażona. I właśnie z w/w dieslami, bo są świetne.
            Jeśli chodzi o Safrane - no tak 3.0V6 Biturbo Baccara:)
            Ponoć awaryjne auta, duże gabarytowo - mniej poręczne w mieście, no i na
            zwykłym zawieszeniu.
            Popytaj na ww. forum, bo tu nie wiele osób ma pojęcie o francuzach.
            Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka