Dodaj do ulubionych

jaki wtrysk?

11.05.06, 10:15
Posiadam renault safrane 2,5 l benz. 96 r. Może ktoś wie, czy to jest wtrysk
jedno czy wielopunktowy?
Obserwuj wątek
    • waskes29 Re: jaki wtrysk? 11.05.06, 10:22
      Ja nie wiem na 100% ale prawie napewno jest to wielopunktowy
      elektroniczny wtrysk paliwa jak wiekszosc silnikow tego typu.Wtrysk
      jednopunktowy z powodow ekonomicznych byl raczej stosowany w silnikach o
      malych pojemnosciach.
      --
      -------------------------------------------------------
      • edek40 Re: jaki wtrysk? 11.05.06, 10:30
        Zacznijmy od tego, ze monowtrysk to prawie gaznik, w ktorym role podcisnieniowego podawania paliwa zajal wtryskiwacz sterowany raczej malo rozbudowana elektronika. I nie ma tu zadnej roznicy jakiej wielkosci jest silnik. W moim pontiacu 3,1 mam takie cudo. I osiagi godne odrzutowca - 120 KM mocy. Fakt, ze jezdzic sie da, bo moment ma zacny, ale to paliwozerna prehistoria.
        • waskes29 Re: jaki wtrysk? 11.05.06, 10:41
          edek40 napisał:

> Zacznijmy od tego, ze monowtrysk to prawie gaznik, w ktorym role
          podcisnieniowe
          > go podawania paliwa zajal wtryskiwacz sterowany raczej malo rozbudowana
          elektro
          > nika. I nie ma tu zadnej roznicy jakiej wielkosci jest silnik. W moim
          pontiacu
          > 3,1 mam takie cudo. I osiagi godne odrzutowca - 120 KM mocy. Fakt, ze jezdzic
          s
          > ie da, bo moment ma zacny, ale to paliwozerna prehistoria.

Z technicznego punktu widzenia nie ma to znaczenia jaka pojemnosc ma silnik
          ale praktycznie ja nie znam silnika z tego okresu , wiekszego niz 2 litry w
          europejskim samochodzie i z wtryskiem jednopunktowym .
          --
          -------------------------------------------------------
          • edek40 Re: jaki wtrysk? 11.05.06, 11:26
            I tu sie zgodze. Dodac nalezy, ze wtrysk wielopunktowy wraz z elektronika to coraz lepsze osiagi z malutkich silniczkow, ktore sa uwielbiane w Europie, mniejsze spalanie i mniejsza emisja toksyn. Zakladam wiec, ze ww. renault posiada wtrysk wielopunktowy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.