Dodaj do ulubionych

Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!!

IP: 192.168.1.* / 212.106.173.* 25.10.01, 23:10
Witam
Nowy D1, dr inz. Piech na konie swej kariery ( ponoć konczy na wiosne) chiał
pokazac cos szczególnego no i pokazał ....

Ten D1 ma miec specjalny system reflektorów no i za nie długo silnik Diesla o
poj. 5.0 ltr i mocy około 340 KM ( mogę sie mylić o pare koników) a spalanie ma
byc około 10 litrów na 100km!! i maja je jeszcze zmniejszczy !!!!!!!! tak
czytałem

troszeczke wiecej informacji pod tym linkeim
motoryzacja.interia.pl/id/wiadomosci/news7/www/wys?inf_id=187226

Pzdr

Obserwuj wątek
        • Gość: Jarek Re: Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!! IP: 192.168.10.* / *.unregistered.formus.pl 29.10.01, 17:48
          "Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!!"

Mnie tam osobiscie Tygrys podoba sie bardziej, chociaz z tego co pamietam
          faktycznie nie mial diesla, ale nie trzeba pamietac o zmianie opon na zimowe,
          latwo znalezc miejsce do zaparkowania, chociaz slabe przyspieszenia, ale
          dodatkowe wyposazenie pozwalajace na latwe przebicie sie przez korki metoda
          a'la Bin Laden.

;-))))))
        • Gość: Gordi Re: Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!! IP: 217.11.134.* 30.10.01, 00:55
          Gość portalu: Z.Orba napisał(a):

> Będzie chyba jednak troszke tańszy, mówiło się o 150 tys DM za 6-litrowego W12.
          >
          > Nawet 10 % wyższa cena pozostałaby atrakcyjną. Kosztować tyle co BMW czy
          > Mercedes nie może, bo Piech idiotą nie jest i zdaje sobie pewnie sprawę, że
          > znaczek jego firmy nie jest ( jeszcze ) tyle wart. zobacz zresztą na Passata
          > W8, z allradem jest o 2o % tańszy niż BMW 540 albo E 430...

Znaczek VW nigdy nie bedzie tyle wart co znaczki BMW czy Mesia.Porównywanie
          (jakiekolwiek-czy cenowe,czy "klasowe") Passata nawet i"W118" do "piątki"
          czy "okulara" jest jakimś nieporozumieniem.Człowiek oczekujący auta z klasą nie
          wyda 150 tys dm za VW-jakkolwiek wypasiony on by nie był........

• Gość: Z.Orba Re: Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!! IP: *.chem.uni.wroc.pl 02.11.01, 18:33
            Cała dyskusja kręci się wokół znaczka. Przy konstruowaniu D1 zostały
            wykorzystane doświadczenia z Audi A8, zatem można się spodziewać trakcji,
            komfortu i silników na najwyższym poziomie - chyba nikt tego nie podaje w
            wątpliwość ( zresztą nowa 8-ka będzie D1 opakowanym w aluminium ). Poza
            wszystkim gdyby 15 lat temu ktoś porównał jakiekolwiek Audi z jakimkolwiek
            Mercem też wszyscy mądrzy pukaliby się w głowy - że nigdy, że herezja... A co
            teraz ? Ta gra pozorów jest dla mnie zrozumiała, ale też trochę śmieszna. Bo
            autko będzie jechało jak S-klasa, wyposażone będzie lepiej - ale klasy mu
            braknie, "bo znaczek"... Anyway - nawet ma cieniaskiego troszkę Daewoo
            Chairmana są klienci. A gdyby któremuś z krytykantów sprezentowano D1,
            zdurniałby ze szczęścia.
            • Gość: Gordi Re: Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!! IP: 217.11.134.* 03.11.01, 18:49
              Gość portalu: Z.Orba napisał(a):

> Cała dyskusja kręci się wokół znaczka. Przy konstruowaniu D1 zostały
              > wykorzystane doświadczenia z Audi A8, zatem można się spodziewać trakcji,
              > komfortu i silników na najwyższym poziomie - chyba nikt tego nie podaje w
              > wątpliwość ( zresztą nowa 8-ka będzie D1 opakowanym w aluminium ). Poza
              > wszystkim gdyby 15 lat temu ktoś porównał jakiekolwiek Audi z jakimkolwiek
              > Mercem też wszyscy mądrzy pukaliby się w głowy - że nigdy, że herezja... A co
              > teraz ? Ta gra pozorów jest dla mnie zrozumiała, ale też trochę śmieszna. Bo
              > autko będzie jechało jak S-klasa, wyposażone będzie lepiej - ale klasy mu
              > braknie, "bo znaczek"... Anyway - nawet ma cieniaskiego troszkę Daewoo
              > Chairmana są klienci. A gdyby któremuś z krytykantów sprezentowano D1,
              > zdurniałby ze szczęścia.

VW D1 napewno jest(będzie)fajnym autem ale ja dalej stoje przy swoim.Piszesz,że
              D1 ma miec b.wiele wspólnego z A8.Czemu VW robi sobie konkurencje wewnątrz
              swojego koncernu(nie chodzi mi o konkurencje która i tak już de facto
              istnieje,tylko o fakt,że szefowie VW zawsze twierdzili,że prestiżowe,b.drogie
              wózki ma robić Audi,a VW zostanie przy tym co jest.......choc w sumie nic mnie
              juz nie zdziwi bo podobno Skoda miała być najtansza marka w koncernie,a wychodzi
              na to,że relatywne ceny ma nawet wyższe niz VW,przynaimniej tak jest w
              Polsce).Jesli chodzi o porównanie D1-A8 to odrazu nasuwa mi sie Mondeo II i
              Jaguar X-type(wiem,że to może nie zbyt adekwatne zestawienie w porównaniu do
              naszej Volkswagenowskiej pary ale.....).X-type jest robiony na płycie Mondeo,ma
              prawie takie same zawieszenie,fordowski jest tez silnik 2500V6(odpowiednio
              zmodyfikowany przez Jaguara ale to w gruncie rzeczy ta sama jednostka).CZyli nie
              licząc wnętrza i ZNACZKA Jaguara X-type 2.5=Mondeo 2.5Ghia?Ja jakbym miał
              odpowiednią ilość pieniedzy,chcąc kupić prestiżowy,klasowy samochód wybrałbym
              Jaguara i w przypadku pierwszego porównania A8(nawet ze słabszym silnikiem,czy
              gorszym wyposazeniem niż D1 za ta sama cene).

• Gość: Z.Orba Re: Czy widzieliscie nowego VW -D1?- cudo!!! IP: *.chem.uni.wroc.pl 05.11.01, 14:05
                W zasadzie to aż tak bardzo się nie różnimy w ocenach. Uznaję, że jest należący
                do sfery imponderabiliów czynnik taki jak "magia marki" - i Audi ją ma ( od
                niedawna... ), VW w mniejszym stopniu albo wcale, choć to przecież b. dobra
                firma. Pobobnie jest oczywiście w relacji Ford-Jaguar, tylko że jeśli wierzyć
                testom Mondeo jest autem lepszym niż X-Type 2.5 :) D1 ( choć jego tożsamość z
                A8 będzie sporo wyższa niż przy tamtej parze ) będzie pachnieć czymś w rodzaju
                "nuworyszowstwa", ale nie jestem pewien, czy przy konsekwentnej polityce Piecha
                ( Coupe W12, następny Passat będzie najprawdopodobniej kontynuacją trendu
                obecnej generacji i Mondeo - niby klasa "C", a wielkością celujący w "E" ) za 5-
                10 lat to się nie zmieni - inna sprawa czy taka polityka ma sens... Dużą zaletą
                D1 w porównaniu z A8, S-Klasą czy "7" może być to, że gangsterzy też będą
                wybrzydzać :)
    • Gość: Z.Orba A widzieliście nowe A8 ? IP: *.chem.uni.wroc.pl 17.11.01, 14:55
      Następca obecnego A8 został dość kompletnie opisany w najnowszym "Auto Motor
      und Sporcie". Ma trochę inny design niż D1 ( przy identycznych prawie
      wymiarach ), wygląda bardziej twardo i sportowo, ale moim skoromnym zdaniem
      mniej harmonijnie ( w ogóle to styliści Audi jakby troszkę przysnęli ). Silniki
      raczej nie budzą wielkiego entuzjazmu, na początek będą tylko V6 3 litrowy i
      podrasowana wersja obecnego V8 4.2. Później wejdą W12 i V8 biturbo 430 koni,
      600 Nm. No i Diesle, ale chyba tylko upgrade'y obecnych 2.5 i 3.3. Informacji o
      V10 jak w D1 nie zauważyłem.
      • Gość: Gordi Re: A widzieliście nowe A8 ? IP: *.zigzag.pl 17.11.01, 16:07
        I tak jest pewnie(w AMiS nie widziałem.Widziałem tylko zdjęcie jakieś pół roku
        temu w jakiejś gazecie i nie było(A8)takie złe.)ładniejsze od nowej serii 7.Nie
        wiem jak ta betka będzie się prezentowała na żywo ale na zdjęciach wydaje mi
        się za bardzo futurystyczna i jednocześnie nudna,a wnetrze to już zupełny
        kosmos.
        • Gość: Z.Orba Re: A widzieliście nowe A8 ? IP: *.chem.uni.wroc.pl 17.11.01, 16:26
          Jasne, że wygląda lepiej niż 7-ka ( a co może wyglądać gorzej ? ). Ale wg mojej
          zupełnie subiektywnej opinii nie porywa a obecna wersja w 1994 prezentowała się
          na tle konkurencji lepiej. BTW - Jaguar w 2003 wypuszcza nową XJ-kę i znów ma
          szansę jak w przypadku X i S mieć zdecydowanie najładniejsze auto w segmencie.
          Szkoda tylko, że przynajmniej wg gazet wozy tej firmy ustępują technicznie
          szwabskim. Gdyby Jaguara wykupił jakiś niemiecki koncern a nie Ford... Albo
          gdyby w końcu ruszyła porządna współpraca z Volvo ( np. turbodoładowane
          silniki )...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się