Dodaj do ulubionych

pytanie nietypowe - opel astra

09.07.06, 22:06
Witam od tygodnia jesteśmy posiadaczami opelka
Mam pytanie : ile miejsca powinnam przeznaczyć na bramę wjazdową, aby moć
swobodnie parkować przez nią nie przodem, lecz "bokiem" Mam bowiem miejsce do
zaparkowania auta, ale tylko równolegle do drogi (domek 3 m od drogi i tylko
przed nim da się jako tako zaparkować)
Może ktoś mi doradzi
--
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=31908305
Obserwuj wątek
    • 10danek Re: pytanie nietypowe - opel astra 09.07.06, 23:33
      To proste. Musisz dlugosc samochodu pomnozyc przez grubosc bramy i podzielic
      przez dwa (slupki). Z otrzymanego wyniku wysiagnac pol calki i obliczyc maciez.
      Jezeli wynik bedzie wiekszy niz 3 (domek 3 m od drogi) to nadmiar przeznaczyc na
      utwardzenie drogi dojazdowej
    • edek40 Re: pytanie nietypowe - opel astra 10.07.06, 13:31
      Nie wiem. Wiem zas jak ja rozwiazalem ten problem. Wprawdzie nie tak trudny, ale jednak - mam malo miejsca na "zlamanie sie" do wjazdu. Musialem wiec cofnac brame o ponad 1,5 metra od linii ogrodzenia (w fazie planow jeszcze). Nastepnie zastrugalem dwa paliki i wbilem je w ziemie w miejscu planowanych slupkow bramy. I teraz, od dwoch tygodni, sprawdzamy z malzowinka, czy wygodnie jest w te prowizoryczna brame wjezdzac. Ja jeszcze dyskretnie sprawdzam, czy slupki nie sa bardziej pochyle, bo moja kobieta znakomicie prowadzi, parkuje z glowa, ale czasem leciutko niecelnie :).

Slupki musza byc widoczne przez szyby samochodu, bo inaczej eksperyment nie bedzie miarodajny. Chodzi o empiryczny komfort parkowania.
      • oleniek Re: pytanie nietypowe - opel astra 10.07.06, 22:20
        Dzięki za odpowiedzi
        Co do sprawdzania na parkingu tesco - to mam na to trochę mało czasu (dwoje
        malutkich syneczków w domu czas mi zapełnia w nadmiarze) inaczej nie szukałabym
        gotowej odpowiedzi w necie
        - nie mogę też postawić sobie słupków i sprawdzać czy się zmieszczę ponieważ
        ogrodzenie już istnieje, musimy tylko wybrać miejsce i wyciąć w nim siatkę pod
        bramę

Zatem chyba rzeczywiście dodam ten metr do długości autka i będzie spokój
        Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź na głupie pytanie :)
        --
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=31908305
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się