Dodaj do ulubionych

Volkswagen Golf GTI

21.07.06, 14:57
golf to obciach,tylko Astra (no może jeszcze Caliber SRT)
choć zdaję sobie sprawe że stała klientela golfów (dresiwo i bogaci emeryci) nie zrezygnują ze swojego auta nigdy,choćby nie wiem co :)
Obserwuj wątek
    • franek_jelito Re: Volkswagen Golf GTI 21.07.06, 19:36
      maciek389 napisał:

> stała klientela golfów (dresiwo i bogaci emeryci) ni
      > e zrezygnują ze swojego auta nigdy,choćby nie wiem co :)

jakos nie widzialem jeszcze dresow w nowym gti.
      dlaczego?bo ich tylko stac na stare trupy przywozone na lawetach z zachodu.
      nowy gti jest ok.,
    • kszyrztow Re: Volkswagen Golf GTI 21.07.06, 19:51
      hehe, zdaje się, że dziś admin śmiga jak ściekły i czujny jest nad wyraz -
      przez chwile były 4 posty w wątku a już są trzy - zanim się w ogóle pojawił
      text. Czyżby izyda chciała coś szczeknąć ?? :)

--
      13. Prowokacje na forum
      a) jesteś autorem
      b) jesteś nieświadomym uczestnikiem
          • thorgal10 Re: Volkswagen Golf GTI 22.07.06, 03:07
            Juliusz Szalek napisał:

Hamulec
            "... skrzynia DSG wymagająca przyzwyczajenia"

Ciekawe stwierdzenie, wydawało mi się (nigdy nie jeździłem z DSG czy SMG), że
            jest to duży krok w przód w skrzyniach biegów.

Inne redakcje są zachwycone tym systemem.

Pozdrawiam,
      • maciek389 Re: Volkswagen Golf GTI 22.07.06, 13:04
        mieszkam sam jak ciebie to tak bardzo interesuje,a zakompleksieni są ci którzy pod każdym artykułem o jakimś aucie made in USA piszą że to chłam mimo że sami jeżdzą Toyletą Yaris albo lanosem,a jedynym autem zza oceanu jaki na oczy widzieli to austriacki złomowaty vojadżer z włoskim dyzlem,być może Ty właśnie do nich należysz
        • red_qublik Re: Volkswagen Golf GTI 22.07.06, 15:48
          maciek389 napisał:

> mieszkam sam jak ciebie to tak bardzo interesuje,a zakompleksieni są ci
          którzy
          > pod każdym artykułem o jakimś aucie made in USA piszą że to chłam mimo że
          sami
          > jeżdzą Toyletą Yaris albo lanosem,a jedynym autem zza oceanu jaki na oczy
          widzi
          > eli to austriacki złomowaty vojadżer z włoskim dyzlem,być może Ty właśnie do
          ni
          > ch należysz

ja o golfie, a ty o autach amerykanskich, ach, szkoda gadac/pisac

a co do aut amerykanskich, to akurat kubus zle trafiles, sam mam dodga (i
          uwazam ze jest to auto marnej jakosci) a i kilkoma innymi amerykancami w zyciu
          jezdzilem.

bez.odbioru
          • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 15:27
            Czy ktoś się podszywa pod tą szmatę qublika czy to rzeczywiscie dno polskiego
            dziennikarstwa???

Co do SMG i DSG to jeżdziłem M3 SMG i Pasztetem TDI DSG.

W BMW SMG to rewelacja, tak zapier...a ze wlos sie jezy, biegi przełącza
            płynnie bez szarpnieć przy wolnej jeżdzie, a jak trzeba to przy wcisnietym
            pedale gazu zmienia biegi szybciej niż 99% kierowców.

Co do DSG, owszem lepsze to od mojego staroswieckiego automotu z 4 biegami ale
            czuć było delikatne szarpniecia, generalnie nie lubie VW (BMW też) wiec mogę
            być stronniczy, ale nie byłem zachwycony sposobem przenoszenie momentu
            obrotowego na koła, gdzieś jakby znikał w czelusciach tej skrzyni biegów.
            Jednak w porownaniu do jakiegokolwiek manuala to bajka, wygoda i komfort.

Jednak gdy mowa o Golfie GTI DSG to zez mi sie robi od patrzenia na tą cenę,
            jak dorzuci sie kilka wedlug mnie niezbednych dodatkow to cena siega 130tys
            pln, co jest ceną nie do zaakceptowanie. Poza tym powinien być to samochod
            stojący na czele drabiny Golfów a nie stoi. Wiec nie rozumiem czym sie
            podniecać skoro jest jeszcze R32, na którego cenę boję sie wogule patrzeć.
            Jedyne co mi sie w Golfie ogólnie podoba to fakt ze VW jedyne do kompakta
            wsadza V6 za co nalezy im sie respect, ale o co chodzi w tych Golfach GTI to
            nie wiem, skoro Civic type-R ma 200KM bez turbiny, czyli pomijając wszelkie
            kwestie ideologiczne, to silnik type-r na pewno jest trwalszy.

Kolega ma golfa v tdi i jest to syf jakiego malo, pomijajac zadowalajace
            parametry jezdne typu, komfort, prowadzenie, dynamika, to niemogę pozostawic na
            tym samochodzie suchej nitki. Poczynając od pękajacej samoistnie szyby,
            niezapalający silnik po wilgotnej nocy i kazdym większym deszczu, po fatalny
            serwis i obsługę techniczną mogę jedynie z przykrością powieddzieć koledze :"a
            nie mówiłem". Wiec jezeli wszystkie Gilfy to taki sam suf to naprawdę życzę
            udanej eksploatacji wszystkich Golfów anwet GTI, ale nigdy nie kupię nic spod
            znaku VW, Audi, Seat.

Pozdrawiam,
            • franek-b Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 15:36
              > Co do SMG i DSG to jeżdziłem M3 SMG i Pasztetem TDI DSG.
              >
              > W BMW SMG to rewelacja, tak zapier...a ze wlos sie jezy, biegi przełącza
              > płynnie bez szarpnieć przy wolnej jeżdzie, a jak trzeba to przy wcisnietym
              > pedale gazu zmienia biegi szybciej niż 99% kierowców.
              >
              > Co do DSG, owszem lepsze to od mojego staroswieckiego automotu z 4 biegami
              ale
              > czuć było delikatne szarpniecia, generalnie nie lubie VW (BMW też) wiec mogę

Uwazam, ze nie jezdziles ani SMG ani DSG
              SMG wcale nie jest tak szybkie, DSG jest szybsze, dopiero w nowym M3 ma byc
              porownywalna skrzynia do DSG a Ty porownujesz ja do 4 biegowego automata...

--
              Pozdrawiam,
              Frank
              www.jedenprocent.pl/ -
              nie dajwaj złodziejom z rządu Twoich pieniędzy
              • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 16:15
                Panie franek,

Umiesz czytać?? Gdzie ja powiedziałem ze SMG jest szybsze od DSG!!!
                Powiedziałem ze SMG jest szybsze od 99% kierowców!! Jest to moje subiektywne
                odczucie, które jak subiektywnie mniemam jest prawdą.

Gdzie ja porónuje skrzynie SMG i DSG z moim automatem? Proszę o cytat!!!!
                Napisałem ze DSG jest lepsze i tyle, to jest według ciebie porównywanie???

Skoro uważasz ze DSG jest takie szybkie to powiedz mi jak to się dzieje ze 170
                konny Passat z momentem obrotowym 320nm z tą skrzynią ma ~8,6 do setki, a moj
                staroswiecki automat w Xedosie 2,3 z momentem 296nm ma tyle samo czyli też
                ~8.6???

I na koniec. Możesz uważać co chcesz na temat mojej prawdomówności bo to wolny
                kraj, ale moje wszystkie wypowiedzi na tym forum mają podłoże w empirii i
                nigdy nie zabieram głosu na temat, w którym nie mam nic do powiedzienia. Wbij
                to sobie w ten kapuscieny łeb panie franek.

Pozdrawiam,

• waskes29 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 15:49
              jakubg23 napisał:

> Co do SMG i DSG to jeżdziłem M3 SMG i Pasztetem TDI DSG.
              >
              > W BMW SMG to rewelacja, tak zapier...a ze wlos sie jezy, biegi przełącza
              > płynnie bez szarpnieć przy wolnej jeżdzie, a jak trzeba to przy wcisnietym
              > pedale gazu zmienia biegi szybciej niż 99% kierowców.
              >
              > Co do DSG, owszem lepsze to od mojego staroswieckiego automotu z 4 biegami
              ale
              > czuć było delikatne szarpniecia, generalnie nie lubie VW (BMW też) wiec mogę
              > być stronniczy, ale nie byłem zachwycony sposobem przenoszenie momentu
              > obrotowego na koła, gdzieś jakby znikał w czelusciach tej skrzyni biegów.

he,he dobry jestes ,oblatywacz taki .Ciekawe gdzie sa te czeluscie w tej
              skrzyni co to pozera momenty.Ty chociaz wiesz na czym polega zasada
              dzialania DSG bo to piszesz dowodzie ze kompletnie nie masz o tym pojecia.

, ale o co chodzi w tych Golfach GTI to
              > nie wiem, skoro Civic type-R ma 200KM bez turbiny, czyli pomijając wszelkie
              > kwestie ideologiczne, to silnik type-r na pewno jest trwalszy.

Hi,hi istny geniusz powinienes zostac inzynierem wynalazca.

--
              -------------------------------------------------------
              • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 16:25
                Z chęcią przeczytam krótki wykład na temat zasady działania DSG, czekam z
                niecierpliwością.

Wiesz co oznacza psująca się turbina której type-r jest pozbawiony w
                przciwieństwie do GTI? Skoro masz inne zdanie napisz dlaczego! Z chęcią się
                zapoznam z przmyśleniami kogoś kto zna się na technice, może się czego dowiem i
                nauczę.

Pozdrawiam,
                • waskes29 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 16:35
                  jakubg23 napisał:

> Z chęcią przeczytam krótki wykład na temat zasady działania DSG, czekam z
                  > niecierpliwością.

Jak jestes taki niecierpliwy to poszukaj sobie jakis akrtykolow /he,he/ na
                  ten temat.

> Wiesz co oznacza psująca się turbina której type-r jest pozbawiony w
                  > przciwieństwie do GTI? Skoro masz inne zdanie napisz dlaczego! Z chęcią się
                  > zapoznam z przmyśleniami kogoś kto zna się na technice, może się czego dowiem
                  i
                  >
                  > nauczę.

to co napisales:
                  skoro Civic type-R ma 200KM bez turbiny, czyli pomijając wszelkie
                  kwestie ideologiczne, to silnik type-r na pewno jest trwalszy

Nie wiem czy zrozumiesz jako tegoroczny maturzysta ale napisze tak -
                  silniki z rozrusznikami,alternatorami,sprezarkami klimatyzacja , zwtryskiem
                  elektornicznym ,komputerem sterujacym i turbodoladowaniem sa napewno
                  mniej zywotne od tych pozbawionych tego typu udziwnien.
                  Dowiedz sie co to jest silnik jak dziala i co wchodzi w jego budowe a
                  jak juz posiadziesz ta "wielka" wiedze bedziesz mogl wypisywac te swoje
                  rewelacje ,na ta chwile tylko sie osmieszasz.
                  Dobrze pamietam jestes z trojmiasta?
                  Nie chce wyciagac pochopnych wnioskow ale poznalem na tym forum juz
                  kilku artystow z tych okolic ,ale to pewnie czysty przypadek :)

--
                  • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 16:48
                    waskes29 napisał:

> Jak jestes taki niecierpliwy to poszukaj sobie jakis akrtykolow /he,he/ na
                    >
                    > ten temat.
                    Podaj link jak samemu ci sie nie chce. Może po prostu nie masz sam o tym
                    zielonego pojęcia skoro jesteś tak niechętny do nauczenia "tegorocznego
                    maturzysty".

> to co napisales:
                    > skoro Civic type-R ma 200KM bez turbiny, czyli pomijając wszelkie
                    > kwestie ideologiczne, to silnik type-r na pewno jest trwalszy
                    >
                    > Nie wiem czy zrozumiesz jako tegoroczny maturzysta ale napisze tak -
                    > silniki z rozrusznikami,alternatorami,sprezarkami klimatyzacja , zwtryskiem
                    >
                    > elektornicznym ,komputerem sterujacym i turbodoladowaniem sa napewno
                    > mniej zywotne od tych pozbawionych tego typu udziwnien.

Czyli przyznałeś mi rację że jednostka napędowa bez turbiny jest trwalsza niż
                    taka z turbiną.

> Dowiedz sie co to jest silnik jak dziala i co wchodzi w jego budowe a
                    > jak juz posiadziesz ta "wielka" wiedze bedziesz mogl wypisywac te swoje
                    > rewelacje ,na ta chwile tylko sie osmieszasz.
                    > Dobrze pamietam jestes z trojmiasta?
                    > Nie chce wyciagac pochopnych wnioskow ale poznalem na tym forum juz
                    > kilku artystow z tych okolic ,ale to pewnie czysty przypadek :)
                    >
                    Co to za bełkot? Co ty chcesz przez to powiedzieć? Ze ty sie znasz a ja nie?

Pozdrawiam,

• waskes29 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 17:10
                      jakubg23 napisał:

> Czyli przyznałeś mi rację że jednostka napędowa bez turbiny jest trwalsza niż
                      > taka z turbiną.

Moglbym ci przyznac racje gdybys napisal ze majac 2 takie same silniki i
                      jeden z nich bedzie doladowany a drugi nie to teoretyuczxnie ten
                      doladowany bedzie mial mneijsza zywotnosc.
                      Poniewaz za bardzo bystry to ty nie jestes to moze uproszcze i podam
                      przyklad ktory jednak osmieli sie zaprzeczyc twoim teoria.Myslisz ze silnik
                      w samochodach F1 jest bardziej zywotny od turbodiesla z dwoma turbinami?

> > Dowiedz sie co to jest silnik jak dziala i co wchodzi w jego budowe a
                      > > jak juz posiadziesz ta "wielka" wiedze bedziesz mogl wypisywac te swoje
                      > > rewelacje ,na ta chwile tylko sie osmieszasz.
                      > > Dobrze pamietam jestes z trojmiasta?
                      > > Nie chce wyciagac pochopnych wnioskow ale poznalem na tym forum juz
                      > > kilku artystow z tych okolic ,ale to pewnie czysty przypadek :)
                      > >
                      > Co to za bełkot? Co ty chcesz przez to powiedzieć? Ze ty sie znasz a ja nie?

A gdziez bym smial ,zapewne jestes niedocenianym fachowcem -gdzie mi
                      tam do ciebie.Ja jestem zwyklym dresiarzem z malym K ktory to co dzien
                      na drodze musi uowadniac swoja wartosc.Niestety los mnie wykoleil i
                      zamiast jedzic sportowym Yarisem 1,3 musze sie meczyc w niemieckim szrocie
                      leczac swoje kompleksy . Wstyd sie przyznac ale mimo wszystko dobrze mi z
                      tym . Coz chyba juz taka mentalnosc .

--
                      • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 09:54
                        waskes29 napisał:

> Moglbym ci przyznac racje gdybys napisal ze majac 2 takie same silniki i
                        > jeden z nich bedzie doladowany a drugi nie to teoretyuczxnie ten
                        > doladowany bedzie mial mneijsza zywotnosc.

No to weź sobie Golfoski SDI i TDI i sam sobie odpowiedz, który dłużej pojeżdzi.

> przyklad ktory jednak osmieli sie zaprzeczyc twoim teoria.Myslisz ze silnik
                        > w samochodach F1 jest bardziej zywotny od turbodiesla z dwoma turbinami?

No poprostu przykład rewelacja. Obala kompletnie wszystkie moje teorie hihi.
                        Ale poważnie to jest kompletnie chybiony, ponieważ to tak jakby porównywać
                        silnik z dragsera do silnika z domowego miksera. Ja dałem berdzo prosty
                        przykład type-r, silnika pracującego w konkurencyjnym samochodzie do Golfa GTI
                        i moim subiektywnym zdaniem ,z ktorym nie musisz sie zgazdzać, jest on trwalszy
                        i pozwoli na dłuższą, bezproblemową eksploatacjie niz doładowany silnik Golfa.

> Poniewaz za bardzo bystry to ty nie jestes to moze uproszcze
                        > Nie wiem czy zrozumiesz jako tegoroczny maturzysta ale napisze tak

A ja napiszę tak, nie wiem jaki ty masz problem ale obrażanie i wyśmiewanie
                        innych wychodzi ci znacznie lepiej niż merytoryczna dyskusja, nie mam pojęcia
                        skąd to wynika, chyba z tego że każdy kto ma tylko trochę inne zdanie to debil
                        a ci co poklepią cie po ramieniu i przyznają rację są ziomale. To się nazywa
                        ksenofobia. Innych ras też nie lubisz? Ludzi wyznających inne wiary też nie?

Pozdrawiam,
                        • mameja21 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 10:10
                          jakubg23 napisał: . Ja dałem berdzo prosty
                          > przykład type-r, silnika pracującego w konkurencyjnym samochodzie do Golfa
                          GTI
                          > i moim subiektywnym zdaniem ,z ktorym nie musisz sie zgazdzać, jest on
                          trwalszy
                          >
                          Sam silnik w Golfie pewnie więcej przejedzie niż wiertarka w Hondzie,
                          ewentualnie trzeba będzie wcześniej wymienić turbinę.
                          Ale są to groszowe sprawy i bardzo prosta czynność,

• jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 11:36
                            mameja21 napisał:

> Sam silnik w Golfie pewnie więcej przejedzie niż wiertarka w Hondzie,
                            > ewentualnie trzeba będzie wcześniej wymienić turbinę.
                            > Ale są to groszowe sprawy i bardzo prosta czynność,
                            >

Pozwole sie z tobą nie zgodzić w kwestii groszowych spraw, są to raczej duże
                            pieniądze, chyba że dużo zarabiasz i kwota 3k-8k to dla ciebie pestka. Mi się
                            wydaje ze to dużo.

Pozdrawiam,

• waskes29 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 11:56
                              jakubg23 napisał:

> Pozwole sie z tobą nie zgodzić w kwestii groszowych spraw, są to raczej duże
                              > pieniądze, chyba że dużo zarabiasz i kwota 3k-8k to dla ciebie pestka. Mi się
                              > wydaje ze to dużo.

Jak juz jestesmy przy tym temacie bo do poprzedniuch twoich wypowiedzi
                              nie chce mi sie odnosic bo nie przyniesie to zadnego to prawidlowo
                              eksploatowana turbina w samochodzie wytrzymuje srednio ok 150- 200tys
                              km ,koszt regeneracji czyli praktycznie przywrocenia jej do stanu jak
                              nowa jest to np przyklad dla silnika 1.8t od 600-1100 zl, to
                              samo dotyczy turbosprezarek do silnikow TDI .Oczywiscie taki koszt
                              poniesie sie pod warunkiem ze pierwsze objawy zyzucia turbiny spowoduja
                              oddanie jej do regeneracji .Nowa turbine do typowego tdi mozna kupic
                              oficjalnie za ok 2 tys zl a nieoficjalnie juz za 600zl.Nowa! - przy
                              czym tu mozna miec uzasadnione watpliwosci co do legalnosci pochodzenia.
                              Wiec wydatek raz na 150tys km nawet tysiaca zlotych nie jest chyba az
                              tak wielka inwestycja.To koszt sredniej klasy kompletu opon.
                              Ciekawy jestem ile dla porownaia wyniesie naprawa rozrzadu w takim
                              siliku jak ma S2000?

--
                              • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 12:58
                                waskes29 napisał:

> Jak juz jestesmy przy tym temacie bo do poprzedniuch twoich wypowiedzi
                                > nie chce mi sie odnosic bo nie przyniesie to zadnego

"zadnego" czego? Zabrakło merytorycznych argumentów panie znający się na
                                wszystkim?

> oficjalnie za ok 2 tys zl a nieoficjalnie juz za 600zl.Nowa! - przy
                                > czym tu mozna miec uzasadnione watpliwosci co do legalnosci pochodzenia.

A skąd masz takie dane? Sam za tyle sprzedajesz kradzione częci? Czy masz
                                takich kolegów? Zakładam że jesteś uczciwy i z góry przeprazasz jeśli się mylę.

> Ciekawy jestem ile dla porownaia wyniesie naprawa rozrzadu w takim
                                > siliku jak ma S2000?

Ja też jestem ciekaw, może wiesz? Czy twoja wiedza ogranicza się tylko od
                                silników F1 ;p

Generalnie wszystko można naprawić w Pierdziszewie u jakiegoś gó..-mechanika
                                uzywając "nieoficjalnych części", ale zadaj sobie trochę trudu i zapytaj ile ta
                                naprawa, wymiana turbiny na nową, wyniesie w ASO VW, a potem wypisuj ceny z
                                przydrożnych warsztatów z kradzionymi częściami.

Pozdrawiam,
                                • waskes29 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 13:09
                                  jakubg23 napisał:

> waskes29 napisał:
                                  >
                                  > > Jak juz jestesmy przy tym temacie bo do poprzedniuch twoich wypowiedzi
                                  > > nie chce mi sie odnosic bo nie przyniesie to zadnego
                                  >
                                  > "zadnego" czego? Zabrakło merytorycznych argumentów panie znający się na
                                  > wszystkim?
                                  >
                                  > > oficjalnie za ok 2 tys zl a nieoficjalnie juz za 600zl.Nowa! - przy
                                  > > czym tu mozna miec uzasadnione watpliwosci co do legalnosci pochodzenia.
                                  >
                                  > A skąd masz takie dane? Sam za tyle sprzedajesz kradzione częci? Czy masz
                                  > takich kolegów? Zakładam że jesteś uczciwy i z góry przeprazasz jeśli się
                                  mylę.
                                  >
                                  > > Ciekawy jestem ile dla porownaia wyniesie naprawa rozrzadu w takim
                                  > > siliku jak ma S2000?
                                  >
                                  > Ja też jestem ciekaw, może wiesz? Czy twoja wiedza ogranicza się tylko od
                                  > silników F1 ;p
                                  >
                                  > Generalnie wszystko można naprawić w Pierdziszewie u jakiegoś gó..-mechanika
                                  > uzywając "nieoficjalnych części", ale zadaj sobie trochę trudu i zapytaj ile
                                  ta
                                  >
                                  > naprawa, wymiana turbiny na nową, wyniesie w ASO VW, a potem wypisuj ceny z
                                  > przydrożnych warsztatów z kradzionymi częściami.
                                  >

Wiesz nie chce mi sie z toba dyskutowac bo zachowujesz sie jak pelny
                                  cymbal i zdaje sie jestes odporny na to co mowia ci co soie znaja.
                                  Poweim ci tylko ze przez 5 lat mialem sklep z nowymi czesciami do
                                  samochodow prod zachodniej , do tego tez bylem udzialowcem warsztatu
                                  samochodowego wiec co nie co na ten temat wiem a tobie niestety wydaje
                                  sie ze cos wiesz.
                                  www.moto-market.pl/turbo-service/prasa.htm
                                  aukcja.onet.pl/show_item.php?item=115446613
                                  aukcja.onet.pl/show_item.php?item=116784800

--
                                  • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 13:33
                                    waskes29 napisał:

> Wiesz nie chce mi sie z toba dyskutowac bo zachowujesz sie jak pelny
                                    > cymbal i zdaje sie jestes odporny na to co mowia ci co soie znaja.

Tak nazywałeś swoich nieznających się na niczym kientów?

> Poweim ci tylko ze przez 5 lat mialem sklep z nowymi czesciami do
                                    > samochodow prod zachodniej , do tego tez bylem udzialowcem warsztatu
                                    > samochodowego wiec co nie co na ten temat wiem a tobie niestety wydaje
                                    > sie ze cos wiesz.

No właśnie "miałeś". I co, tam się nauczyłeś po ile chodzą kradzione części?

Powiem ci jedno, jesteś najgorszym z najgorszych frustratów, którzy nie mając
                                    nic do powiedzenia porównują silniki F1 do jakiegoś tam Diesla BiTurbo, mądrząc
                                    się na temat skrzyń biegów, i zakładając ze ktoś bez 10letniego doświadczenia w
                                    naprawie samochodów nie zna cen napraw w Diesli z turbinami w ASO.

Pozdrawiam,

• notmyself Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 17:38
                                  jakubg23 napisał:
                                  > > oficjalnie za ok 2 tys zl a nieoficjalnie juz za 600zl.Nowa! - przy
                                  > > czym tu mozna miec uzasadnione watpliwosci co do legalnosci pochodzenia.
                                  >
                                  > A skąd masz takie dane? Sam za tyle sprzedajesz kradzione częci? Czy masz
                                  > takich kolegów? Zakładam że jesteś uczciwy i z góry przeprazasz jeśli się
                                  > mylę.

Czy może mi wyjaśnić skąd biorą się kradzione a zarazem nowe części do
                                  samochodów? Bo z aut kradzionych na cześci raczej _nowe_ cześci nie pochodzą. A
                                  może był skok tysiąclecia na Garreta i ukradli mu setki turbin które teraz
                                  zalewają rynek?

> Generalnie wszystko można naprawić w Pierdziszewie u jakiegoś gó..-mechanika
                                  > uzywając "nieoficjalnych części", ale zadaj sobie trochę trudu i zapytaj ile
                                  > ta naprawa, wymiana turbiny na nową, wyniesie w ASO VW, a potem wypisuj ceny z
                                  > przydrożnych warsztatów z kradzionymi częściami.

Proszę, zadaj sobie nieco trudu i choć trochę odnieś swoje poglądy do
                                  rzeczywistkości. Nie teoretykuj. Wystarczy podskoczyć do dobrej firmy tuningowej
                                  i dostaniesz używaną turbinę, bez jakichkolwiek oznak zmęczenia, nawet za
                                  kilkaset złotych. Zregenerowaną zgodnie z instrukcją producenta i oryginalnym
                                  zestawem naprawczym już od circa 1k PLN. A wymianę zrobią w zasadziej lepiej
                                  niż ASO. Bo sprzęt mają i robią z turbo cały czas. W ASO natomiast pracują
                                  ludzie (nie magicy :) ). Mają podobną wiedzę, z regóły znacznie mniej zapału i
                                  robią w aucie wszystko co trzeba a nie to w czym się specjalizują. Rzucanie
                                  czystą teorią rodem z forów inetrnetowych nie jest najlepszym pomysłem :)

Notmyself
                        • notmyself Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 11:49
                          jakubg23 napisał:
                          > waskes29 napisał:
                          >
                          > > Moglbym ci przyznac racje gdybys napisal ze majac 2 takie same silniki i
                          > > jeden z nich bedzie doladowany a drugi nie to teoretyuczxnie ten
                          > > doladowany bedzie mial mneijsza zywotnosc.
                          >
                          > No to weź sobie Golfoski SDI i TDI i sam sobie odpowiedz, który dłużej
                          > pojeżdzi

Zależy od kierowcy. Auto z turbosprężarką po prostu trzeba odpowiednio
                          eksploatować i wtedy będzie ona trwała. Co więcej, jak już tu wcześniej
                          napisano powinieneś odróżnić turbo od silnika. Pad turbo to najczęściej nie
                          taka straszna awaria - w 1.9 TDI do zrobienia w cenie 1-1.5k PLN (z robocizną).
                          Potem auto jeździ jak poprzednio - więc nie jest to koniec motoru. Dla
                          porównania, pad zwykłych pierścieni to już jest remont generalny po którym
                          spory odsetek silników jeździ do dupy. W ogóle, to w eksploatacji tego TDI
                          pewnie więcej wychodzą wymiany rozrządu niż (ewentualne) problemy z turbo.
                          Reasumując - nie daj się uwodzić baśniom ludowym.

Jak dla mnie, auto z płaskim gazem to jest - no to jakaś popierdułka jest :)
                          • jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 13:15
                            notmyself napisał:

> Co więcej, jak już tu wcześniej
                            > napisano powinieneś odróżnić turbo od silnika.

Hmm, wiem, używam sktótu myślowego, powinienem napisać doładowana jednostka
                            napędowa, mówiąc o silniku z turbiną.

Bez rozwodzenia się nad nomenklaturą, moje subiektywne zdanie jest takie że
                            generalnie silnik niedoładowany jest trwalszy do doładowanego i koszty zwązane
                            z jego eksploatacją i naprawami są dużo niższe. Oczywiście zaraz można
                            dowodzić, jak już wcześniej ktoś tu pisał, że silnik F1 jest mniej trwały do
                            jakiegoś bliżej nieokreślonego Diesla BiTurbo (LOL).

> Reasumując - nie daj się uwodzić baśniom ludowym.

Nie daje, wiem natomiast że gdybym nie sprzedał Focusa TDCI przed końcem
                            gwarancji to po jej upływie popłynął bym na około 10k PLN.

Pozdrawiam,
                            • notmyself Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 17:46
                              jakubg23 napisał:
                              > Bez rozwodzenia się nad nomenklaturą, moje subiektywne zdanie jest takie że
                              > generalnie silnik niedoładowany jest trwalszy do doładowanego i koszty zwązane
                              > z jego eksploatacją i naprawami są dużo niższe. Oczywiście zaraz można
                              > dowodzić, jak już wcześniej ktoś tu pisał, że silnik F1 jest mniej trwały do
                              > jakiegoś bliżej nieokreślonego Diesla BiTurbo (LOL).

Moje natomiast subiektywne zdanie jest takie, iż trwałość silnika jest pochodną
                              całokształtu jego projektu. I prowadzenie uogólnień takich jak powyżej, bez
                              odnoszenia się do konkretnych rozwiązań technicznych i w powiązaniu z
                              konkretnymi parametrami pracy motoru, trąci teorią nie popartą żadnymi
                              namacalnymi dowodami. To właśnie mam na myśli mówiąc o baśni ludowej.

> > Reasumując - nie daj się uwodzić baśniom ludowym.
                              >
                              > Nie daje, wiem natomiast że gdybym nie sprzedał Focusa TDCI przed końcem
                              > gwarancji to po jej upływie popłynął bym na około 10k PLN.

Możesz proszę podać skąd dokładnie wzieła się owa kwota? Coś ala kosztorys
                              spodziewanych napraw?

> Pozdrawiam,

Notmyself
                              • devote Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 18:26
                                notmyself napisał:

> > Możesz proszę podać skąd dokładnie wzieła się owa kwota? Coś ala kosztorys
                                > spodziewanych napraw?

za 10k to chyba polowa auta do wymiany
                                a podobno to vw sie psuja :)
                          • pindoll Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 18:09
                            notmyself napisał:

> Pad turbo to najczęściej nie
                            > taka straszna awaria - w 1.9 TDI do zrobienia w cenie 1-1.5k PLN (z
                            robocizną). Potem auto jeździ jak poprzednio - więc nie jest to koniec motoru.

byłoby tak, gdyby to turbina przenosiła te siły na koła, ale niestety tak nie
                            jest, więc silniki poganiane turbem mają trochę więcej roboty. Po tym wnoszę,
                            że ich żywotność musi być krótsza niż atmosferycznych, po prostu musi.

--
                            I do not feed the trolls.
                            • devote Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 18:31
                              pindoll napisał:

>silniki poganiane turbem mają trochę więcej roboty. Po tym wnoszę,
                              > że ich żywotność musi być krótsza niż atmosferycznych, po prostu musi.

jak bedziesz poganial normalny silnik to tez dlugo ci nie pojezdzi
                              przy normalnej jezdzie to zadne obciazenia dla silnika.poza tym wszystkie
                              elementy sa tak zrobione aby to wszystko zniosly.

sprubuj przerobic normalny silnik i dolozyc turbo.co sie stanie?w najlepszym
                              przypadku szlak trafi uszczelkie pod glowica a w najgorszym wal wyjdzie
                              bokiem :).zapewniam cie ze blok silnika turbo jest inaczej zrobiony i
                              przystosowany do tego.
                              • notmyself Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 18:37
                                devote napisał:
                                > sprubuj przerobic normalny silnik i dolozyc turbo.co sie stanie?w najlepszym
                                > przypadku szlak trafi uszczelkie pod glowica a w najgorszym wal wyjdzie
                                > bokiem :).zapewniam cie ze blok silnika turbo jest inaczej zrobiony i
                                > przystosowany do tego.

A najpewniej, zanim dojdzie do powyższych komplikacji silnik sie zagotuje :) No
                                chyba że ekipa tak to wszystko ustawi, że zaraz po uruchomieniu obrotomierz
                                oprze sie o ogranicznik. Bo na zagotowanie parę minut trzeba czekać :)
                                Oczywiście niektóre benzyny można uturbić, ale łatwe to nie jest.

Notmyself
                            • notmyself Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 18:33
                              pindoll napisał:
                              > notmyself napisał:
                              >
                              > > Pad turbo to najczęściej nie
                              > > taka straszna awaria - w 1.9 TDI do zrobienia w cenie 1-1.5k PLN (z
                              > > robocizną). Potem auto jeździ jak poprzednio - więc nie jest to koniec
                              > > motoru.
                              >
                              > byłoby tak, gdyby to turbina przenosiła te siły na koła, ale niestety tak nie
                              > jest, więc silniki poganiane turbem mają trochę więcej roboty. Po tym wnoszę,
                              > że ich żywotność musi być krótsza niż atmosferycznych, po prostu musi.

To powyższe zdanie znaczy mn. tyle, że po padzie turbo silnik da się (z regóły)
                              doprowadzić do stanu z przed awarii. Twoja odpowiedź jest poniekąd ortogonalna
                              to tego stwierdzenia.
                              Co do samej żywotności, to patrz post powyżej - nie należy uogólniać, bo takie
                              uogólnienia źle świadczą. Swego czasu ludzie twierdzili że czas zawsze i
                              wszedzie plynie tak samo - a tu nagle lipa :)

• devote Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 21:30
              jakubg23 napisał:

>Wiec jezeli wszystkie Gilfy to taki sam suf

tak,wszystkie golfy nie zapalaja z rana po wilgotnej nocy :)

widac ze nie jestes obiektywny ale chcociaz przyznales sie do tego.a tez nie
              moge byc obiektywny bo jezdze vw.nowy gti mi sie podoba ale juz sam golf nie
              bardzo.3 miechy temu kupilem nowego gti ale 4 generacji z silnikiem 1.8T i
              skrzynia 5 biegowy tiptronic.rocznik 05 koncowka produkcji.auto bylo na
              wyprzedazy cena drastycznie obnizona wiec jak moglem nie kupic.

• jakubg23 Re: Volkswagen Golf GTI 25.07.06, 11:47
                devote napisał:

> widac ze nie jestes obiektywny ale chcociaz przyznales sie do tego.a tez nie
                > moge byc obiektywny bo jezdze vw.nowy gti mi sie podoba ale juz sam golf nie
                > bardzo.3 miechy temu kupilem nowego gti ale 4 generacji z silnikiem 1.8T i
                > skrzynia 5 biegowy tiptronic.rocznik 05 koncowka produkcji.auto bylo na
                > wyprzedazy cena drastycznie obnizona wiec jak moglem nie kupic.

Widzisz mi też się podoba GTI i gdyby nie cena 130tyś za wersje która by mnie
                interesowała i traumatyczne przezycia mojego kolegi z V TDI to mogłbym rozważać
                zakup tego samochodu. Niestety nawet nie spoglądam w kierunku salonów VW.

Pozdrawiam,
    • misha75 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 15:30
      Mi tam się podoba nowy golf V GDI a nie jestem ani dresiarzem ani emerytem, ani
      nawet nie jezdze niemieckim samochodem. A generalnie według panujacych tu
      stereotypów, jako posiadacz Hondy chyba powinienem go nienawidzieć, co ?
      • thorgal10 Re: Volkswagen Golf GTI 24.07.06, 16:19
        Ja posiadam Honde Civic 1.6 3D, ojciec Subaru Forester'a 2.5 XT, oba auta
        kupione nowe w 2005 roku, ale nie będę ukrywał, że jeżeli było by nas stać to
        ocjiec jeździł by S kalsą (ewentualnie Jaguar'em serii XJ), a ja np. M3.

Inaczej ocenia się auta z perspektywy posiadania Fiata Albea, inaczej ocenia 18-
        latek zaraz po otrzymaniu prawa jazdy, inaczej "oczytany" student "teoretyk", a
        jeszcze inaczej 30 latek, który kupuje np. 2 nowe auto.

Pozdrawiam,
      • spar Re: Volkswagen Golf GTI 27.07.06, 21:54
        jest ten golf ciekawy ale do konca mi sie nie podoba. taka historia, ze
        potrafie sie przyczepic do pojedynczej czesci by stwierdzic ze model mi nie
        podchodzi. w koncu jakos nalezy selekcjonowac i wybierac te najlepsze dla
        siebie :) felgi mi nie pasuja, nadajac mu troche wygladu lanosa sport, czyli
        czegos pozornie sportowego. natomiast rozmawiajac o cenie. zamiast inwestowac w
        nowego gti wolalbym o wiele bardziej(i o tym mysle caly czas, kolekcjonujac
        kolejne srodki) poprzedniego r32. moc, wyglad w serii plus OZ RACING
        SUPERTURISMO GT to cos co zapewni mej duszy spokoj i ukojenie :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się