Dodaj do ulubionych

co kupić - do 80k?

21.08.06, 22:11
Witam,
Właśnie zmieniłam pracę i niedługo bedzie mi przysługiwał samochód służbowy,
na który firma chce przeznaczyć ok. 80k. Bardzo spodobał mi się nowy model
Hondy Civic, ale może za taką kwotę można dostać coś lepszego?
Będę wdzięczna za porady i opinie :)

Pozdrawiam
Ola
Obserwuj wątek
    • callafior Re: co kupić - do 80k? 22.08.06, 20:23
      Jak ma być coś "lepszego" to ja bym brał Audi A3, co prawda to będzie wersja
      podstawowa (1.6 benzyna) co nie oznacza, że "goła" 77tys. z groszami. Civic to
      niezłe auto, ale takie "dla Kowalskiego" audi jest samochodem wyższej klasy, co
      oczywiście przekłada się na jakość.
      Z większych pojazdów masz jeszcze vectrę i podstawową "gołą" wersję passata.
      --
      My, ludzie, wcale nie jesteśmy mądrzejsi od zwierząt. One tylko nie dorównują
      nam głupotą.
      • pupix Re: co kupić - do 80k? 22.08.06, 21:56
        ariston1 napisał:

> Nagle wszyscy polecają nowe, a na tym forum przecież cały czas trwa dyskusja, ż
        > e
        > to głupota i nie opłaca się

słuszna uwaga! wydaje mi się, że szrociarze poprostu są bardziej aktywni, tym zorientowanym na nowe auta nie chce się zabierać głosu w kwestii "czy kupić nową hondę czy pełnoletnie bmw po 8 dzwonach". to tak jak w polityce, najwięcej widać populistów, inteligentnym się wydaje że nie będą się zniżać do ich poziomu i zabierać głosu w dyskusji. Ale kto na tym zyskuje to widać, niestety. Dlatego zachęcam wszystkich do kupowania aut nowych lub prawie nowych i mówienia o tym głośno!
        • ariston1 Re: co kupić - do 80k? 23.08.06, 10:12
          neuken napisał:

> Bo ten Pan/Pani pyta o NOWY ,a nie używany !!!

Cytuję jeszcze raz:

gigi22 napisała:

> Witam,
          > Właśnie zmieniłam pracę i niedługo bedzie mi przysługiwał samochód służbowy,
          > na który firma chce przeznaczyć ok. 80k. Bardzo spodobał mi się nowy model
          > Hondy Civic, ale może za taką kwotę można dostać coś lepszego?
          > Będę wdzięczna za porady i opinie :)

Pani podoba sie nowy, a nie że chce kupić nowy.
      • iberia30 Re: co kupić - do 80k? 22.08.06, 23:52
        ariston1 napisał:

> Nagle wszyscy polecają nowe, a na tym forum przecież cały czas trwa dyskusja,
        że to głupota i nie opłaca się

naprawde nie widzisz roznicy miedzy zakupem auta na firme a prywatnie?
        • ariston1 Re: co kupić - do 80k? 23.08.06, 10:07
          iberia30 napisała:

>
          > naprawde nie widzisz roznicy miedzy zakupem auta na firme a prywatnie?

No, nie widzę. Nowe można kupić za 40 tys i za 80 tys, używane podobnie. Tak
          samo użytkowane prywatnie i w firmie tyle samo kosztuje.
            • ariston1 Re: co kupić - do 80k? 23.08.06, 10:30
              Ale firmę też powinny interesować koszty, rachunek ekonomiczny jest taki sam.
              Nie widzę uzasadnionej potrzeby ładowania kosztów w samochody, przecież lepiej w
              pracowników i wysłać ich na szkolenia, naukę języka czy dać im premię. A jak
              nie, to właściciel może wziąć więcej do kieszeni.
              • iberia30 Re: co kupić - do 80k? 23.08.06, 11:03
                ariston1 napisał:

> Ale firmę też powinny interesować koszty, rachunek ekonomiczny jest taki sam.
                > Nie widzę uzasadnionej potrzeby ładowania kosztów w samochody, przecież
                lepiej w pracowników i wysłać ich na szkolenia, naukę języka czy dać im premię.
                A jak nie, to właściciel może wziąć więcej do kieszeni.

jakby firme autorki watku interesowaly koszty to raczej by dostala auto z
                przydzialu a nie do wyboru.Wez pod uwage, ze widocznie te firme stac na taki
                kaprys, aby kupic pracownikowi nowe auto wedle jego niemal zyczenia, szkolic,
                uczyc, wyplacic premie a i wlasciciel nie ma pustej kasy.
      • irlandia_pn Re: co kupić - do 80k? 23.08.06, 12:26
        rasiauskas napisał:
        > Golfa V ale plus z dobrym wyposazeniem i jakims FSI

Dlaczego ze życzysz autorce. Przecież jak kupi golfa będzie musiała ciągle
        siedzieć w warsztacie bo to cudo trzeba ciągle naprawiać.
    • ant777 Re: co kupić - do 80k? 23.08.06, 08:16
      do 80 KM ma silnik 1.2 fiata albea. A za 80k, miałbyś dwie albee - jedna na
      części zamienne.
      --
      Cytat z jakiegoś filmu:
      "Mam już tyle lat, że więcej zdążyłem zapomnieć, niż ty zdążyłeś się nauczyć"
    • trug Re: co kupić - do 80k? 25.08.06, 21:34
      To zależy jakie stanowisko zajmujesz.
      Zresztą odpuść ople, hondy i toyoty. Te auta są tak powszechne, że już nową
      avensis lub civiciem jeżdzi podrzędny dyrektorek z biedronki, czy innego reala.
      Obciach, miej do siebie szacunek. Skodziny też nie proponuję, to wózki dla
      tepsy.

Napisz jakim autkiem pomyka gość nad tobą w hierarchii. To może coś pokarze o
      firmie i jej wizerunku na zewnątrz.
      • gls1 Re: co kupić - do 80k? 26.08.06, 21:20
        No jasne!! Za 80 tyś zł kupi sobie odrazu Mreca S classe..... Jak odradzasz
        samochody powyższe to zaproponuj mądralo coś lepszego za tą kasę!!

Głupio i bez sensu gadać może każdy!!
      • andy85 Re: co kupić - do 80k? 26.08.06, 21:44
        trug napisał:

> To zależy jakie stanowisko zajmujesz.
        > Zresztą odpuść ople, hondy i toyoty. Te auta są tak powszechne, że już nową
        > avensis lub civiciem jeżdzi podrzędny dyrektorek z biedronki, czy innego
        reala.
        > Obciach, miej do siebie szacunek. Skodziny też nie proponuję, to wózki dla
        > tepsy.

Walisz z grubej rury, to naprawdę robi wrażenie. Miło się czyta jak facet jest
        światowy i w salonach obyty, ale nie obryty, niestety.

> Napisz jakim autkiem pomyka gość nad tobą w hierarchii. To może coś pokarze o
        > firmie i jej wizerunku na zewnątrz.

Nie wiem tylko czy chcesz pokarać (kogo i za co), może czytelnika swoją
        erudycją, a może chciałeś najzwyczajniej w świecie coś pokazać? Oj nie uważało
        się na polskim...nie uważało.
        • trug Re: co kupić - do 80k? 26.08.06, 22:42
          Rzeczywiście nie byłem dobry z tego przedmiotu, trafiłeś w 10.
          Wracając do tematu, nie wydaje mi się nieuzasadnione pytanie co do stanowiska i
          np. pytanie o pochodzenie firmy. Podobne dylematy autorki wątku już były nie
          raz i nie pierwsza ona je ma. Wyobraź sobie, że kupna np. auta francuskiego w
          niemieckiej firmie było nie na miejscu i odwrotnie.
    • p00h Re: co kupić - do 80k? 27.08.06, 10:45
      Peugeot 407 w promocji+rabaty wychodzi poniżej 80K za solidnie wyposażony model.
      Jeździ się znacząco lepiej niż Civikiem (chyba, że lubisz odgłosy wiertarki
      które wydaje silnik Hondy), dodatkowo to już jest auto 'reprezentacyjne'. W tej
      grupie, ale już trochę drożej, jest też np. Ford Mondeo i Nissan Primera.
      W takiej cenie dostaniesz też Mazdę 3, Audi A3, to trochę mniejsze, ale też
      bardzo fajne samochody.
      A z jeszcze mniejszych Mini Cooper lub Nissan Micra C+C - czyli super zabawki
      dla max 2 osób.
    • paw_ol Re: co kupić - do 80k? 28.08.06, 18:18
      zostan przy hondzie, choc zwroc uwage ze ma bardzo maly bagaznik. jesli
      planujesz jezdzic z rodzina za miasto trzeba bedzie pomyslec o innym
      samochodzie. honda bedzie bezawaryjna, ma 140 koni, klimatyzacje, CD. uzywanych
      nie bierz pod uwage bo to nie ma sensu skoro to sluzbowy samochod. 407 tez ma
      maly bagaznik i chyba francuskie nie sa najlepsze. jesli lubisz niemieckie
      samochody to moze VW jetta - za 80 tys. chyba uda sie kupic cos podobnie
      wyposazonego jak civic. na accorda czy avensis nie starczy pieniedzy (chyba ze
      wynegocjujesz jakos za te pieniadze honde accord). daj znac jaka decyzje
      podjelas. powodzenia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się