Dodaj do ulubionych

Jak jest naprawdę z tym 1.4TDI?

24.08.06, 12:17
Mam pytanie do posiadaczy fabii z tym silnikiem. Czy rzeczywiście jest tak
głośno w samochodzie? A może macie inne negatywne spostrzeżenia? Powoli
przymierzam się do zmiany auta i m.in zastanawiam się nad tym silnikiem, ale
dużo słyszałem nieciekawych opinii.
Obserwuj wątek
    • jmikola Re: Jak jest naprawdę z tym 1.4TDI? 25.08.06, 21:03
      Też się zastanawiałem , byłem nawet na nią zdecydowany ale... po jeżdzie próbnej
      u dealera zmieniłem zdanie - właśnie ze względu na hałas. Na mieście po prostu
      tragedia a nie daj boże jechać w korku, po prostu nieporozumienie. Ok jest tylko
      jadąc powyżej setki na szybkiej drodze. Jeśli się zdecyduję na skodę to na 1.9
      TDI 101 KM. Sam sprzedawca stwierdził że lepsze były 1.9 SDI (od tych 1.4)
      • osman71 Re: Jak jest naprawdę z tym 1.4TDI? 26.08.06, 19:17
        Dzięki bardzo. Czyli jednak niestety to prawda! Chyba wszytskie 3 cylindrowe
        jednostki zawsze są głośniejsze. Mam w tej chwili fabie 1.2 i też przesiadając
        się z Punta doznałem lekkiego szoku słysząc ten klekot. Teraz po 3 latach już
        mi to nie przeszkadza, ale każdy kto pierwszy raz jedzie od razu to zauważa.
        Wiadomo że 1.9 jest lepszy i przede wszystkim sprawdzony w innych modelach, ale
        niestety cena i opłaty zdecydowanie wyższe. Pozostaje w takim razie jakaś
        mocniejsza benzynka.
        Pozdrawiam
        • jmikola Re: Jak jest naprawdę z tym 1.4TDI? 26.08.06, 21:07
          Nie wiem czy wypada to pisać na tym forum ale w podobnej cenie co fabia 5d
          kupisz grande punto (jak chcesz diesla) 1.3 multijet. Tylko atrakcyjne jest bez
          dodatków typu klima. Ja chcę kombika z dobrym wyposażeniem i w sumie będę musiał
          pogodzić się z wydatkiem ok 4.500 PLN (w stosunku do 1.4 TDI 70 KM)
          uwzględniając to że 1.9 TDI ma ASR za który i tak bym dopłacił poza tym skoda ma
          lepsze pakiety ubezpieczeniowe.
          • osman71 Re: Jak jest naprawdę z tym 1.4TDI? 27.08.06, 10:51
            No to mamy podobne gusta. Dla mnie fiat odpada. Miałem już sienę i punto II i
            mam fiatów dosyć. Teraz mam własnie fabię kombi i jestem z niej bardzo
            zadowolony. Jest bardzo pakowna, dobrze się prowadzi tylko ten silnik...
            Niestety jak kupowałem ją 3 lata temu była to ostatnia sztuka (z upustem) z
            klimą i nie miałem za bardzo wyboru co do silnika. Dlatego właśnie zastanawiam
            się nad dieslem (może roomster?), ale jak się to wszystko policzy to za bardzo
            się nie opłaca. Trzeba by chyba robić przebieg powyżej 30 tys rocznie. Może
            trzeba poszukać coś innego niż skoda??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się