Dodaj do ulubionych

Leon II 1,9 TDI

14.09.06, 20:26
Mam okazje kupic Leona II 1,9 TDI w wersji Stylance za 72 tys co sadzicie o
tym?
Obserwuj wątek
    • rasiauskas Re: Leon II 1,9 TDI 14.09.06, 21:35
      Dobry wybor. Piekny samochod, dobry silnik itd. Nie zastanawiaj sie i bierz.

I uprzedze Cie zebys nie dal sie poniesc niektorym osobom co beda mowily ze
      kupowanie nowego auto to frajerstwo lub mowiace o wyzszosci innych samochodow
      nad Seatem, bo to sa po prostu zazdrosni ludzie.
      --
      ;o?
    • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:06
      Witam! auto bardzo ładne ,silnik fajny ,ale czy za ta cene jest to
      okazja ,raczej watpie .konkurencja francuska(307,C4),oferujac gorsze
      własciwosci jezdne ,ale lepsze silniki(1.6 HDI 110 KM) za około 10 tys zł
      mniej ..Pozdrawiam Łukasz
      • darek9999 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 07:29
        jak sie kupuje auto to warto pomysleć o sprzedaży.a tu życie mówi,że niemieckie
        auta bardziej trzymają cenę więc te 10 tys(o ile to jest tyle bo diabeł tkwi w
        szczegółach)po 5 ciu latach może się okazać,że masz o 10 tys droższe auto niż
        francuz.
    • misza36 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:09
      no ale w ciagu roku nadgonia te franzuzy w stacjach obslugoi heheheh , pozatym
      nie porownuj leona z tandetnymi plastikami francuskimi idz do salonu i sobie
      obejrzyj te samochody zajrzyj do srodka i od razu to zauwazysz
      • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:15
        Witam! nowa 307 jest w srodku , moim skromnym zdaniem, wykonczona lepiej niz
        leon (szczególnie wykonczenie górnej czesci deski rozdzielczej). co do
        trwałosci podzespołów i ewentualnych usterek to nie ma sie do czego
        ustosunkowywac ,bo leon jest za krótko na rynku ,a peugeot nieadawno przeszedł
        gruntowna modernizacje ,usuwajaca wiekszosc wad poprzednika.kierowanie sie
        obiegowa opinia na ten temat jest na prawde nie na miejscu .Pozdrawiam Łukasz
      • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:33
        Witam! o gustach sie nie dyskutuje,jak napisalem,moim zdaniem 307 po liftingu
        ma lepsze materiały wykonczeniowe niz leon ,chociaz faktyczna róznica nie jest
        ogromna .moje zmysły inaczej moga odbierac materiały uzyte w tych 2 jakze
        róznych pojazdach . w 307 ,oprócz ryja,elementów wnetrza(nowa klima , wskazniki
        elementy deski) poprawiono wiekszosc niedociagniec przejawiajacych sie
        uiazliwymi wadami elektroniki w modelu przed liftingiem . 1.6 HDI (110 KM) jest
        wyraznie szybszy od TDI vw ,nie zuzyw aprzy tym ani grama oleju , jest o wiele
        cichszy ,ma szerszy zakres uzytecznych obrotów i co najwazniejsze pali (to nie
        zart :srednio 5.5 l / 100 km ,przy moim dosyc dynamicznym stylu
        jazdy) .argumentem przeciw jest wiec jesynie niedopracowane zawieszenie osi
        tylniej w 307 ,wiecej przeciw 307 na prawde i obiektywnie nie widze.Pozdrawiam
    • misza36 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:40
      no nie zeby twierdzic ze tdi jest wolnijesze od hdi z podobna moca, fakt ze tdi
      jest glosnijeszy ale tylko na zewnatrz w srodku leon jeat cichszy od 307, i wez
      mi nie mow ze 307 ma lpesze materialy wykonczeniowe wez przestan juz golf 4 ja
      pod tym wzgledem deklasowal,tdi pozatym mniej pali i dobrze to wiesz
      • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:46
        dobrze ,juz nie bede mówił o swoich odczuciach odnosnie materiałów w tych 2
        pojazdach ;-) siedziałes w nowym 307? ja osobisci jezdziłem na jazdach
        próbnych tymi dwoma autami i na tej podstawie wyciagam wnioski . przy moim
        stylu jazdy ,spalanie w TDI wychodziło 6.2 .niby nic ,a jednak róznica jest .
        1.6 HDI ma o wiele wiekszego kopa po 2000 obrotów (oczywiscie subiektywnie ,a
        nie zmierzone odczucie ,dla mnie tez chodził o wiele ciszej i z wieksza
        kultura niz leonowski TDI. aha jeszcze jedno ,skrzynia puga jest o wiele mniej
        precyzyjna . tutaj nie chodzi o racjie ,ale o wybór auta które nam odpowiada,z
        uwagi na lepsza zawieche ,wybrałbym leona ,cena mówi jednak stanowczo ,10 tys
        zł róznicy ? za co ?chyba tylko za znaczek
    • misza36 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:55
      specjalnie dla ciebie wszedlem sobie na strone obydwu firm i oto co widze 307
      hdi 110 km sporty kosztuje 73 000 wyposazenie 4 poduszko , abs,brak esp,
      elektryczne szyby klimatyzacja brak radia cd i innych mniejszych pie..
      natomiast leon 2.0 tdi reference kosztuje 70 000 ma to wszystko co 307 plus
      radio z cd, a wiec za znaczek placisz ty i to znaczek za model ktory wszedl 7
      lat temu, a leon w tym roku ja deklasuje
      • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 18:59
        promocyje i ogromne upusty peugeota i citroena do uzgodnienia u dealera .
        uspusty rzedu 20 tys zł . wersja 1.6 hdi sporty z tego roku dostepna juz
        ponizej 60 tys zł(takie warunki mozna uzyskac w katowicach i dabrowie
        górniczej) . leon 2.0 TDI (140 KM),za 70 tys ,jezli cos takiego ma miejsce to
        pedze w poniedziałek do najblizszego dealera zamówic auto ;-).
      • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 19:36
        przykro mi ,ale wdarł sie bład. leon 2.0 TDI kosztuje dokładnie 81999 PLN.leon
        1.9 TDI stylance ,o którym rozmiawialismy kosztuje 75990. jak mniemam upust
        autora watku zbija cene na 72000 zł. bardzo prosze nie manipulowac cenami w
        celach potwioerdzenia swojego zdania .seat.pl/#.Pozdrawiam
    • misza36 Re: Leon II 1,9 TDI 16.09.06, 19:51
      no wlasnie zajrzalem na podana przez ciebie strone 307 1.6 hdi kosztuje 71 000
      zl leon o 1000 mniej z lepszym wyposazeniem o co ci chodzi bo juz nie wiem
      wersja seat leon reference tdi z lepszym wyposazeniem kosztuje 69 000 zl oto
      dowod
      seat.pl/
      sprawdz sobie sam ceny i nie klam
    • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 01:54
      Witam! ja tam osobiscie nie mam uprzedzen do produktów szacownego koncernu .
      leon sprawia wrazenie auta solidnego ,ma dobrze zestrojone zawieszenie(czytaj
      sportowo) dobry układ kierowniczy ,skrzynie ,stylistyke. tdi maja swoje
      wady ,ale tez duzo zalet .ogólnie nalezy ocenic ten pojazd pozytywnie ,jedyne
      co przweszkadza ,to wysoka cena .skoro konkurencja(np honda civic 1.8) daje to
      samo za duzo mniejsze pieniadze to daje to powód conajmniej do
      zastanowienia .Pozdrawiam Łukasz
    • misza36 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 12:03
      nie porownuj benzynowca hondy do diesla jezeli chcesz to chinke civic z lamkami
      dla idiotow z belka skretna z tylu porownac to prosze bardzo
      leon 2.0 tfsi 200km fr za 90 000 zl skrzynia 6 biegow 7,3 s. de setki 230
      maks.wyposazenie pelne klimatyzacja alufelgi radio z cd komputer poladowy

teraz honda aha nie zmnalazlem z takim silnkiem chioinka z 1.l8 kosztuje 77 000
      zaraz poszukam leona a jest za 78 000 wersja leon 2.0 fsi 150 km w najbogatszej
      wersji stylance
      • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 13:22
        Witam! nalezałoby wykazac chociazby podstawowe elementy wiedzy motoryzacyjnej .
        co ma belka skretna do faktycznych mozliwosci danego pojazdu.na prawde bardzo
        łatwo firmy motoryzacyjne potrafia manipulowac ludzmi. honda w civicu od 88
        roku stosowała wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu , nikt w klasie nie
        miał tak zaawansowanych konstrukcji,wtedy nikt nie chwalił sie takim atutem ,w
        samych testach zawieha wypadała bardzo dobrze ,zle porównywalnie np z astra
        GSI ,która była oparta na prostych rozwiazaniach (co z reszta cel;ebruje do
        dzisiaj),teraz ,gdy golf od 3lat ma tylni wielowahacz robi sie z tego sensacje.
        wersja 1.8 civica ,z kontrola trakcji , kosztuje 68900 tys zł.w wersji sport
        72900. leon 2.0 FSI kosztuje 81990 ,co juz z reszta
        udowodniłem.www.honda.pl/szczegoly.php?
        aukcja=&przedm=6232706&sortuj=&shr=&grp=&pwd[41]=%2F6223132%2F6222666%
        2F6232699&grupa_p=41&strona=3
        • uki145 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 13:26
          podazajac tym tropem dochodzimy do wniosku ,ze pomimo tak ogromnej róznicy w
          cenie wyposazenie leona 2.0 FSI stylance jest ubozsze ,juz chociazby o system
          kontroli trakcji ,który w civicu 1.8 jest w standardzie. leon to fajny
          pojazd ,zle nie da sie niezauwazyc róznicy w cenie
          • eagel2 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 16:41
            Witam. Od około 2 miesięcy jeżdżę Leonem 2 1,9TDI(105KM) - wczesniej miałem GolaIV TDI(90KM). Leon dużo lepiej się prowadzi, zwieszenie jest sprężyste ale rozsądnie komfortowe, tam gdzie Golf w zakrętach szedł przechyłem jak autobus Leon niewzruszenie idzie swoim torem do przdu, zaletą są też seryjne opony 205/55 R16. Silnik zuważalnie mocniejszy i dynamiczniejszy od TDI 90KM, co ważne jest też dużo lepiej wyciszony, w Leonie jest cicho jak na klekota. Jedyny minus to plastiki we wnetrzu, mogły być lepsze ale są dobrze spasowane no i środek jest ładnie zaprojektowany. To mi jednak nie przeszkadza, a przyjemność z jazdy rekompensuje ten minus - wygodne fotele i sporo miejsca. Z ładnymi alufelgami wg. mnie najładniejszy samochód w klasie. Pozdro
    • misza36 Re: Leon II 1,9 TDI 17.09.06, 18:41
      golf 4 tdi nie idzie na zakretach jak autobus sam mam taki i dobrze sie
      prowadzi, oczywiscie leon prowadzi sie lepiej ma twardsze zawieszenie jest
      nizszy i ma inne ustawienia, golf jest przeznaczony dla innej grupy nabywcow,
      pewnie leon wyciszony jest leopeij w koncu to nowsza konstrukcja bazujaca
      zreszta na vw i wszelkie jego czesci tez sa z vw , wiec ta twoja krytyka 4 jest
      troche smieszna
    • sagaris1 Re: Leon II 1,9 TDI 18.09.06, 09:12
      mam leona I TDI. Oczywiście to inny samochód - nieco słabszy silnik, ale też
      kosztował 12tys. mniej. Jeżdżę nim od roku i jestem bardzo zadowolony.
      Niestety bardzo duży minus dla seata za serwis. Zdarzyło mi się dwa razy wracać
      z tą samą usterką.
      Pozdrawiam
      S

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się