Dodaj do ulubionych

Calibra czy Audi 80?

29.10.06, 10:16
Witam.
Zamierzam kupić sobie wreszcie upragnione autko jednak niezamierzam nim dużo
jeździc.!
Wybieram pomiedzy audi 80 bądz 90 (choć własciwie nie wime czym one sie
własciwie różnią ..) albo oplem calibrą.( koniecznie gaz)

I przyznam sie że jesem świerzym kierowcą i żąden ze mnie mechanik.
Dysponuje kwotą ok 7000 PLN

No i 2 podstawowe rzeczy co lepsze z tych samochodów i na co zwracać uwage
przy kupnie?

Każda wskazówka bedzie mi pomocna:)

Z góry dziekuje
Obserwuj wątek
    • swoboda_t Re: Calibra czy Audi 80? 29.10.06, 14:24
      Calibra ma przewagę w wyglądzie. I tylko tą jedną. Audi jest zancznie lepszej
      jakości, bardziej trwałe, mniej awaryjne. Można znaleźć egzemplarze rozsadnie
      użytkowane, co w przypadku Calibry jest mało prawdopodobne. Wersje z silnikami
      1,8 są przy tym oszczędne. Audi jest lepszym wyborem. No chyba,
      że "niezamierzam nim dużo jeździć" oznacza, że wózek ma służyć wyłącznie do
      weekendowego lansu - wtedy Calibra bedzie jak znalazł (ale po co gaz?)

--
      www.chorzow.schronisko.com/
      www.gosilesia.pl/
      www.tyskiewparku.pl/
      • bor14 Re: Calibra czy Audi 80? 29.10.06, 20:30
        Więc chodzi o to że jestem w miare zapracowanym człowiekiem (praca + szkoła)
        jednak czasem potrzeba mi samochodu a niechciał bym jeżdzić jakimś uno jednak
        nie do konca sam wygląd ma znaczenie bo nie mam 1000 zł miesiecznie na "paliwko".
        Dziekuje za zainteresowanie. Jeżeli Kolega zna sie może bardziej to poda jeszcze
        mi wskazówki np odnośnie wyboru silnika bądz wskaże defekty audi 80 ,albo która
        wersja jest relatywnie lepsza do ceny czy ostatnie 80 czy przedostatnie?
        z góry dziekuje :)
        • swoboda_t Re: Calibra czy Audi 80? 30.10.06, 11:54
          B4 jest znacznie lepsze, ale za 7 patyków to wybór mały(zwł. jak chcesz mieć
          gaz). Za to starczy na prawie każdą B3. W zasadzie wszystkie motorki są dobre -
          najlepszy zestaw to 2,3 i napęd Quattro. Ale wtrysk mechaniczny generalnie nie
          lubi się z LPG. Pod tym względem najleszpe są 1,8 gaźnik lub monowtrysk,
          dodatkowo mało palą (więc to najlepszy wybór z punktu widzenia kosztów). Ale
          jak mówię - pomjając kwestię LPG to wszystkie silniki są dobre. Auto, poza
          ciasnym wnetrzem i niepraktycznym bagażnikiem (w B4 jest dużo lepiej), nie ma
          większych wad i nie przychodzi mi do głowy żadna typowa usterka - psują się
          raczej drobiazgi, a wynika to z wieku. Częsci są tanie, budowa prosta. Tu się
          możesz sporo ciekawostek dowiedzieć: free4web.pl/3/?36805 Przy ładnym
          kolorku i fajnych felgach, efekt wizualny będzie jak najbardziej zadowalajacy.
          Calibrę bym odpuścił - po prostu stary Opel na 99% z burzliwą przeszłością.
          Dobra tylko, jeśli ważny jest dla Ciebie wyłącznie wygląd.
          --
          www.chorzow.schronisko.com/
          www.gosilesia.pl/
          www.tyskiewparku.pl/
          • kkkamilw Re: Calibra czy Audi 80? 03.11.06, 10:40
            Miałem okazje sprawdzić Calibre 2.0 na gazie V max 230 :) i wszystkie wymienione
            audi
            SPALANIE 95 jeżeli chcesz liczyć gaz dodaj ok 20%
            1.8 115km spalniae ok 7-9 litrów
            2.3 140km zwykłę 9-12
            2.3 170km 4x4 quatro 20 zaworów 13-15 fajnie się jeźdiz ale ma słąbą skrzynie
            biegów nie ciekawe przełożenia męczoca w jeździe jak dla mnie.
            2.3 170 km 20zaworów 11-14 polecam !!! rwie niemiłosiernie ale jak mocniej
            pociśniesz i 17 litrów łyknie :(

jeżeli chodzi o Audi są to bardzo dobre i wytrzymałe samochody a ewentualne
            naprawy są dosyć tanie i naprawią to w każdym warsztacie, nie ma problemów z
            elektryką i blacharką zawieszenie jest ok i wytrzymałe. Jeżeli chcesz samochód
            lekko sportowy wybierz sobie jedno z audi 20 zaworowych na prawde da się tym
            pojeździć ale palą swoje.

Co do Caliry nie jest zły samochód 2.0 zwykłe 120km jak dobrze pamiętam spalanie
            od 9-12 l GAZU oszczędny samochód.WADY : tragiczne blachy progi nadkola wlew do
            baku to wszystko zrzeraa korozja zawieszenie jest dosyć twarde ale przyjemna do
            jazdy jednak często coś pada w zawieszeniu nisko położona misa jest łatwa to
            uszkodzenia np w zime o lód, skrzynia biegów ok ale nie radze sporotowo zmieniać
            biegów bo nie jest do tego przystosoana.

Ja osobiście wybrał bym Audi b3 1.8 gaz 8-10l gazu osiągi znośne da się tym
            jeździć. Jeżeli b4 za te pieniądze to będzie mocno dobity.
    • nautilus.pompilius Re: Calibra czy Audi 80? 30.10.06, 10:59
      Oczywiście, że lepsza Calibra - wygląd, styl, możliwości tjuningu no i masz
      sportowy wóz za przystępną cenę.
      --
      cenzura kazała zmienić sygnaturkę, niech sobie ma. Idioci ze śmietniczki nadal
      tam się znajdują. żaden nie ubył.
      • bor14 Re: Calibra czy Audi 80? 30.10.06, 17:34
        Dziekuje za zainteresowanie :)Dzis rozmawiałem z kolegą pracującym na stacji
        benzynowej i on stwierdził że korzystniej dla mnie było by sobie diesel'ka sprawić
        niż LPG??? co Wy na to ?

pozdrawiam
                • pocaluneksmoka Re: Calibra czy Audi 80? 31.10.06, 22:43
                  Ludzie o czym Wy piszecie?!
                  Jak mozna porównywać calibre z Audi 80?!
                  TE samochody dzieli PRZEPAŚĆ!!!!!!!!!!!!!!
                  Calibra jest typowo sportowym autem i takie ma zawieszenie acz bardzo wygodne i
                  bezpieczne nie pali więcej od Audi 80 czy 90 a nawet moze mniej. Silniki cali
                  świetnie znoszą gaz szczególnie 2.0 8V z bezkolizyjną głowicą.
                  Ale tobie radziłbym kupić Audi 80 B3 nauczyć sie jezdzić poznac budowę i
                  eksploatację auta...
                  Jak chcesz Audi kup B3 z gazem aby niezgnita była...
                  Pozdrawiam.
                  • bor14 Re: Calibra czy Audi 80? 01.11.06, 01:34
                    Widze że wielu ludzi sie udziela i jestem bardzo wdzięczny.Zdecydowałem sie już
                    na b3 ;] teraz chętnie podyskutowałbym na temat konkretnego silnika i co
                    powinienem sprawdzić przy zakupie samochodu?

pozdrawiam
                    • dragon661 Re: Calibra czy Audi 80? 02.11.06, 20:19
                      Witam.

Według mnie wybrałeś najgożej jak mogłeś.Znam się trochę na mechanice i kilka
                      takich wozów już naprawiałem.ODPUŚĆ sobie b3 kolego!!!A teraz napiszę Ci co
                      sądzę o b4 i Calibrze.

B4 jest to bardzo dobre auto praktycznie z każdym silnikiem z jakim wychodziło
                      najlepsze jednak to 2.0 E oraz 1.9 TDI(90KM).Audi pod względem wygody,
                      funkcjonalności nieporównywalnie lepsze niż Calibra.Jednak jego design
                      pozostawia wiele do życzenia(po prostu juz się zestażało).Naprawy jak w każdym
                      aucie(z regóły części ekspluatacyjne tj.tarcze, klocki, końcówki itp.).Audi
                      oczywiście ma ocynkowaną blachę więc nie ma mowy o rdzy(no chyba, że był bity)i
                      to jest jego ogromny PLUS!!!!

Calibra jest to auto raczej dla mlodych ludzi.Nie starzęjący sie design.Jeżeli
                      autko to jest zadbane i ma ładne felgi to zawsze zwraca uwagę
                      przechodniów.Zalętą silnika 2.0 ośmio zaworowego(115KM) jest to, że jest
                      bezkolizyjny czyli po zerwaniu paska rozrządu nic Ci nie rozwali(75% szans na
                      wyjście bez spotkania tłoków z ...)silnik 2.0 16v (150KM) jest też dobry chociaż
                      częściej sie go naprawia.No i silnik 2.5 v6 jest zdecydowanie najlepszym
                      silnikiem i jest wieksze prawdopodobieństwo, że trafisz na mniej zajechany(ale
                      nie jest ekonomiczny).Calibra też ma tańsze części (może to nie jest duża
                      róznica ale zawsze).Jeżdzi się nią zdecydowanie lepiej( z punktu widzenia
                      kierowcy).ten model nigdy się nie zestarzeje.

Tak więc według mnie lepsza jest calibra:po pierwsze za 7000tys. kupisz z gazem
                      a audi b4 może tylko sprowadzone w niezbyt stanie do opłat.Pamiętaj że za jakiś
                      czas będziesz chciał zmienić furę i zastanów sie co lepiej sprzedaż!!Na pewno
                      audi b3 bedzie problem za dwa trzy lata b4 też już bedzie szrotem a
                      calibra?/Zawsze jakiś młody się zastanowi i jak bedzie zadbana to dużo na niej
                      nie stracisz.

To jest tylko moje skromne zdanie zrobisz jak zechcesz ale na pewno audi b3 to
                      jest NIEPOROZUMIENIEw dzisiejszych czasach.

Pozdrawiam.
                      • kkkamilw Re: Calibra czy Audi 80? 03.11.06, 10:49
                        Co do tej sprzedaży samochodu zgadzam się z dragon661 b3 sprzeda za rok czy 2 za
                        grosze.Co do silników np 2.0 spro pali słabe osągi jak na taki silnik 1.9td czy
                        1.9tdi polecam ale przypomnij sobie ile ma kasy na samochód więc nie dajwaj
                        takich propozycji.
                        Ale z resztą nie jak ma kupić B4 w opłakanym stanie a za 7 tyś to wolał bym b3 w
                        bardzo dobrym stanie.
                        Skończy sie na tym że samochód będzie postawiony w garażu bo będzie brak $ na
                        naprawy
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się