Dodaj do ulubionych

Toyota Avensis II

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.03, 18:19
Ten samochód jest piękny...pozatym tani w stosunku to
wyposażenia, oj drzyjcie passaty i inne tego typu masówki.
W końcu japońska zaawansowana technika jest okrzesana w pięką
bryłe nadwozia a co za tym idzie ...czuję, że to auto będzie
przodownikiem w swojej klasie. Ale wszystko okaże się gdy
wejdzie na wiosnę, ale w przyszłym roku, nowy passat. Chociaż
jestem zdania że niemcy przestali być dobrzy w tym czym byli
dobrzy, teraz idą na masówkę i "prześlizgują" się renomą,
którąsobie wcześniej wyrobili. Toyota- to jest mój typ.
Obserwuj wątek
    • Gość: K Re: Toyota Avensis II jest malo oryginalna... IP: 80.236.121.* 16.04.03, 23:25
      Piekno to rzecz gustu, jak dla mnie to Toyota robi typowa
      masowke - samochody ktore maja sie spodobac jak najwiekszej
      grupie ludzi.
      Zgadzam sie co do jednego, auto choc malo oryginalne z wygladu
      to jest mile dla oka, co wiecej (podobno) solidnie wykonane i co
      bardzo wazne - niezawodne i trwale (patrzac na statystyki
      Avensis I).
      Jesli do tego dorzucic dobre wyposazenie za umiarkowana cene, to
      otrzymamy autko ktore znajdzie spora rzesze nabywcow...
      Tylko gdzie tu nutka oryginalnosci ?
      • Gość: Rav Re: ten samochod w jednym mi sie podoba - ma lini IP: *.bielsko.dialog.net.pl 01.07.03, 19:54
        To kolejny pancernie się prezentujący samochód na rynku. Tandetny konformizm,
        faktycznie nawet się nie umywa do obecnego Passata (który wygląda, mówiąc
        krótko- czyściutko i konsekwentnie). Ten samochód może irytować wyzywającą
        autorytarnością, symptomatyczne jest, że odwoływanie się do submisywnego gustu
        aż tak się dziś sprawdza. Faktycznie, nowy Avensis wygląda uderzająco;
        popularność tego rodzaju bryły dziś to jakiś syndrom zastraszonego, który
        zdołał samego siebie przekonać, że bicie to jednak słuszny sposób na wychowanie,

pozdrawiam
          • Gość: Onyx Re: ten samochod w jednym mi sie podoba - ma lini IP: *.katowice.agora.pl / 172.20.6.* 02.07.03, 12:42
            Nowy Avensis jest jednym z najszkaradniejszych samochodów tej klasy. Okropne
            proporcje a ten tył z lampami jak jakieś koreańce z ubiegłej dekady...

Silnik benzynowy 1,6 do takiej krowy...śmiech
            Diesel z 2 litrów 116 kM ... no cóż duzo mali żółci bracia w technice diesla
            muszą się jeszcze nauczyć.

Co do cen wcale nie powalaja.
            Niedawno jedna z forumowiczek chwaliła się, że kaska jej skapnęła i
            kupiła ...za 120 tys. avensisa kombi diesla. Jak mi ktoś powie, ze to dobra
            cena...smiech na sali.

Pozdrawiam

• vwdoka Re: ten samochod w jednym mi sie podoba - ma lini 02.07.03, 13:09
              Gość portalu: Onyx napisał(a):

> Nowy Avensis jest jednym z najszkaradniejszych samochodów tej klasy. Okropne
              > proporcje a ten tył z lampami jak jakieś koreańce z ubiegłej dekady...
              >
              > Silnik benzynowy 1,6 do takiej krowy...śmiech
              > Diesel z 2 litrów 116 kM ... no cóż duzo mali żółci bracia w technice diesla
              > muszą się jeszcze nauczyć.
              >
              > Co do cen wcale nie powalaja.
              > Niedawno jedna z forumowiczek chwaliła się, że kaska jej skapnęła i
              > kupiła ...za 120 tys. avensisa kombi diesla. Jak mi ktoś powie, ze to dobra
              > cena...smiech na sali.
              >
              > Pozdrawiam
              >
              Ja nabyłem drogą kupna Avensisa High kombi za ponad 120tys. złotych. Jestem
              płci męskiej, jeżeli z tekstu jasno to nie wynika. Oczywiście, że cena nie
              była rozsądna, co więcej już wówczas to prztznałem. Rozsądek kazał się
              ograniczyć do wersji Sol za 92 tys. zlotych, ale pozwoliłem sobie na
              zaszalenie i kupiłem wersję z maksymalnym dodatkowym wyposażeniem... Na
              porównywalnego Passata trzba wydać ponad 170tys. złotych........ Więc chyba i
              cena jest nienajgorsza....
              Pozdrawiam,
              vwdoka
              • Gość: zbig Re: ten samochod w jednym mi sie podoba - ma lini IP: 212.160.128.* 02.07.03, 13:33
                vwdoka napisał:

>
                > >
                > Ja nabyłem drogą kupna Avensisa High kombi za ponad 120tys. złotych. Jestem
                > płci męskiej, jeżeli z tekstu jasno to nie wynika. Oczywiście, że cena nie
                > była rozsądna, co więcej już wówczas to prztznałem. Rozsądek kazał się
                > ograniczyć do wersji Sol za 92 tys. zlotych, ale pozwoliłem sobie na
                > zaszalenie i kupiłem wersję z maksymalnym dodatkowym wyposażeniem... Na
                > porównywalnego Passata trzba wydać ponad 170tys. złotych........ Więc chyba i
                > cena jest nienajgorsza....
                > Pozdrawiam,
                > vwdoka
                Tylko moteur 116 KM z maksymalną wersją wyposażenia to połączenie moim zdaniem
                nielogiczne.Dla wersji High pasowałby diesel min.140-150 KM,a najlepiej coś
                ok.180.Wtedy moim zdaniem to ma jakiś sens.
                Pozdr
                • vwdoka Re: ten samochod w jednym mi sie podoba - ma lini 02.07.03, 13:47
                  Gość portalu: zbig napisał(a):

> vwdoka napisał:
                  >
                  > >
                  > > >
                  > > Ja nabyłem drogą kupna Avensisa High kombi za ponad 120tys. złotych. Jeste
                  > m
                  > > płci męskiej, jeżeli z tekstu jasno to nie wynika. Oczywiście, że cena nie
                  >
                  > > była rozsądna, co więcej już wówczas to prztznałem. Rozsądek kazał się
                  > > ograniczyć do wersji Sol za 92 tys. zlotych, ale pozwoliłem sobie na
                  > > zaszalenie i kupiłem wersję z maksymalnym dodatkowym wyposażeniem... Na
                  > > porównywalnego Passata trzba wydać ponad 170tys. złotych........ Więc chyb
                  > a i
                  > > cena jest nienajgorsza....
                  > > Pozdrawiam,
                  > > vwdoka
                  > Tylko moteur 116 KM z maksymalną wersją wyposażenia to połączenie moim
                  zdaniem
                  > nielogiczne.Dla wersji High pasowałby diesel min.140-150 KM,a najlepiej coś
                  > ok.180.Wtedy moim zdaniem to ma jakiś sens.
                  > Pozdr
                  Witaj,
                  Z około 170tys. złotych dostaniesz Passata Variant Highline 1.9 TDI 100KM...
                  Pozdrawiam,
                  vwdoka
                  PS Jakby był silniejszy to bym się nie obraził, ale i tak jest świetnie.
                  • greenblack Passat za 170 tys.? 02.07.03, 14:10
                    vwdoka napisał:

> Witaj,
                    > Z około 170tys. złotych dostaniesz Passata Variant Highline 1.9 TDI 100KM...

Coś Ci się chyba pomyliło. Mnie wyszło 133 tys. - 4% rabatu=127 tys. Skóra,
                    ksenony, radio CD itd.

> Pozdrawiam,
                    > vwdoka

Pozdrawiam
                    • vwdoka Re: Passat za 170 tys.? 02.07.03, 14:23
                      greenblack napisał:

> vwdoka napisał:
                      >
                      > > Witaj,
                      > > Z około 170tys. złotych dostaniesz Passata Variant Highline 1.9 TDI 100KM.
                      > ..
                      >
                      > Coś Ci się chyba pomyliło. Mnie wyszło 133 tys. - 4% rabatu=127 tys. Skóra,
                      > ksenony, radio CD itd.
                      >
                      > > Pozdrawiam,
                      > > vwdoka
                      >
                      > Pozdrawiam
                      Witaj,
                      Ja kupiłem Full Opcję, dlatego chciałem to zestawić z Passatem Variant
                      Highline 1.9TDI 100KM. Z listy dodatkowego wyposażenia wziąłem wszystkie
                      opcje, chyba że się pokrywałay, wyszło około 170tys. złotych. www.mojeauto.pl

Zresztą nawet 127, ja zapłaciłem mniej więcej tyle samo, bez upustów etc...

Pozdrawiam,
                      vwdoka
                      • Gość: MMM Re: Passat za 170 tys.? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.03, 14:27
                        vwdoka napisał:

> greenblack napisał:
                        >
                        > > vwdoka napisał:
                        > >
                        > > > Witaj,
                        > > > Z około 170tys. złotych dostaniesz Passata Variant Highline 1.9 TDI 1
                        > 00KM.
                        > > ..
                        > >
                        > > Coś Ci się chyba pomyliło. Mnie wyszło 133 tys. - 4% rabatu=127 tys. Skóra
                        > ,
                        > > ksenony, radio CD itd.
                        > >
                        > > > Pozdrawiam,
                        > > > vwdoka
                        > >
                        > > Pozdrawiam
                        > Witaj,
                        > Ja kupiłem Full Opcję, dlatego chciałem to zestawić z Passatem Variant
                        > Highline 1.9TDI 100KM. Z listy dodatkowego wyposażenia wziąłem wszystkie
                        > opcje, chyba że się pokrywałay, wyszło około 170tys. złotych. www.mojeauto.pl
                        >
                        > Zresztą nawet 127, ja zapłaciłem mniej więcej tyle samo, bez upustów etc...

odnosnie upustow w Toyocie/Lexusie - da sie od nich cos wydebic? kiedys sie
                        zastanawialem nawet nad IS200 no i koles z Konstruktorskiej stanowczo zapewnial
                        mnie ze nie ma czegos takiego jak upust w Toyocie!

jak to wygladalo u Ciebie przy zakupie badz co badz drogiego juz auta?

>
                        > Pozdrawiam,
                        > vwdoka
                        • gallagher Re: Passat za 170 tys.? 03.07.03, 09:42
                          Ludzie, pls, nie porównujcie Passata do Avensisa. A przynajmniej jeśli chodzi o
                          jakość i bezpieczeństwo. Co do wyglądu - oczywiście kwestia nie podlega
                          dyskusji bo o gustach się nie dyskutuje. I mówienie że jeden jest ładniejszy od
                          drugiego to głupota.

Nie wiem skąd w Polsce takie podniecanie się Passatami. Sama nazwa koncernu
                          wskazuje - Volkswagen - samochód ludu. Niestety to chyba pozostałość sprzed
                          roku 1989.

Pozdr,

gall

• Gość: ganz_noje Re: Passat za 170 tys.? IP: *.toya.net.pl 05.06.04, 21:04
                            No to jest argument techniczny - nazwa firmy. Po co to słodkie pierdzenie nad
                            toyotą. A może toyota znaczy - obwarzan, klocek, kupa skąd wiesz.
                            Wolisz toyotę od passata to podawaj argumenty techniczne albo estetyczne.
                            Bayerishe Motor Werke - bawarski zakład silników - pikne nie,
                            mercedes - imię dziewczy - fajne nie
                            10 letnia konstrukcja VW ty mnie mówisz, ogólnie może bryła jest podobna z
                            odległości 1 km, ale konstrukcyjnie to jest inna epoka, nie wkurwiaj
                            powierzchownością sądów starej zrzędy.
          • Gość: carisma Re: ten samochod w jednym mi sie podoba - ma lini IP: *.arcor-ip.net 30.10.03, 18:54
            gallagher napisał:

> tandetny to jest Passat ze swoim wykończeniem i jakością. co
            do nowego
            > Avensisa - absolutne mistrzostwo świata!!!
            Prawda!!!!!!!!
            Passat to przstarzala niemiecka ,(nie)zawodna
            konstrukcja,bardzo droga i do tego psujaca sie na kazdym kroku.
            Avensis w porownaniu juz od wielu lat nr.1 w najmniej psujacych
            sie samochodach sredniej klasy.Ja juz go zamowilem i niemoge
            doczekac sie odbioru tego samochodu,niestety dopiero pod koniec
            stycznia 2004.
          • Gość: Carisma Re: Toyota Avensis II IP: *.arcor-ip.net 30.10.03, 19:02
            a ja zamoilm w zeszlym tygodniu ,a dobior mam pod koniec
            stycznia 2004.To "tylko" 12-13 tygodni ,ale nie w Polsce.Gdybym
            mial czekac 4-5 miesiacy to bym sie chyba pochlastal.Zamowilem
            odpowiednika polskiego na "Sol Plus".Cena 23800€.Pozdrowienia z
            kraju w ktorym nieczeka sie tak dlugo na Avensis jak w Polsce!!!
            • Gość: marek Re: Toyota Avensis II IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 19.11.03, 21:36
              Avensis II; czy to jest to? od miesiąca jeżdżę dwulitrową w
              wersji sol+ czyli z kseonami. Czekałem pół roku a przed zakupem
              analzowałem dostępne auta w tej klasie. Passata, który ma
              swojch zagorzałych fanów już na wstępje odrzuciłem (tylko
              entuzjasta marki jest w stanie zapłacić ok. 100 000zł za blisko
              dziesięcioletni model). Pozostałe marki niestety przegrywają
              cenowo z Toyotą gdy porównamy wyposażenie a nie ceny
              gazetowe "ceny już od .......i tu cena, której w salonie nie
              widzieli od lat. Nie dyskutuję o lini bo nie jestem nią
              zachwycony, pozostałe wszystko z najwyższej półki a po miesiącu
              jeżdzenia stwierdzam, że nawet do irytującego podłokietnika
              można się przyzwyczaić. Jednym słowem polecam wszyskim, którzy
              chcą mieć samochód niezawodny, bezpieczny. Na pewno (mam taką
              nadzieje), przez najbliższe kilka lat nie zawrę przyjaźni z
              machanikami. Myślę, że nie jest to samochód dla tych co
              chcieliby się Avensisem dowartościować. Po przejechaniu
              ki9lkunastu tysięcy podzielę się doświadczeniami.
              • Gość: tohk Re: Toyota Avensis II IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.03, 08:36
                No nie wiem... ogólnie to dobry samochód ale szczegóły denerwują: skrzypiące
                klamki, pofałdowana tapicerka na tylnej kanapie, cały ten "plastikowy" przód
                jak z trabanta. Listwa udająca drewno na desce - kiepsko zamocowana i
                skrzypiąca. A sterowanie radiem na kierownicy, przyjrzyjcie się temu z bliska,
                tragedia - jak 15- etni zafoliowany kalkulator.
                Za rok, dwa Toyota będzie u nas sprzedawać więcej niż Skoda. Wtedy też zejdzie
                do jakości Skody, o renomie nie wspominając...
                Szkoda bo poprzednim Avensisem jeżdżę bezawaryjnie od 4 lat.
    • Gość: Aleksander Re: Toyota Avensis II IP: *.proxy.aol.com 23.12.03, 14:09
      Ostatniego passata mialem dwa razy, raz w bezynie iraz w
      najlepszym dieslu.niestety auta sie strasnie psuly.
      Od czasu kiedy kupilem toyote jestem nareszcie zadowolony.Szkoda
      tylko ze toyota ma tylko jeden silnik diesla ten 116
      konny.Wystarczy ale niestety gdy jade z tylu passata z czerwonym
      TDI to sie wcale nie zabieram do wyprzedzania.Mialem ten silnik
      i wiem ze 1,8 turbo wymiekal.VW ale strasznie psujace, juz nawet
      podczas gwarancji.Toyota daje 3 lata i auto sie nie psuje.VW
      daje 2 lata ale tylko dlatego ze musi, bo takie jest prawo EU.
      Polecam Toyote, pozdrawiam
      • Gość: kakadu Re: Toyota Avensis II IP: *.be.jnj.com 23.12.03, 16:26
        Od 2 tygodni jezdze AVE II, silnik 1.8, wersja SOL. Pierwsze wrazenia to bardzo
        komfortowy samochód pod wzgledem wykonania, wyposazenia i obslugi "urzadzen
        pokladowych". Silnik oczywiscie do sportowych nie nalezy, ale tez nie wpedza w
        kompleksy swoja dynamika. Bardzo cichy silnik i na prawde fajny sprzet grajacy,
        jak na taki ktory montuje sie fabrycznie. Co do niezawodnosci, oczywiscie nic
        nie moge powiedziec na temat tego auta (dopiero 1300 km przejechane), ale
        wczesniej jezdzilem Corolla i AVE I (oba po okolo 130 tys km), bez
        najmniejszych problemów.
    • mavio1 I don't like it!! 05.06.04, 22:28
      Ale esteta z Ciebie...
      Jechałem tym badziewkiem ostatnio. Od strony technicznej po prostu się nie
      znam, ale samochód mi się kompletnie nie podoba. Z zewnątrz rzecz gustu,
      wewnątrz tandetne imitacje drewna, wszechobecne zaślepki (wersja Sol - chyba
      najlepsza a wydaje się jakby podstawowa), przedziwny wyświetlacz komputera i
      jego sterowanie - ma udawać nawigację czy co?? A nawet jak się zamówi nawigację
      i jakiś porządny LCD to i tak nie działa w Polsce. Mało miejsca wewnątrz.
      Podobało mi się wykończenie środkowej konsoli z prawdziwego metalu, który niżen
      przechodzi znów w tandetę. Do tego nieergonomicznie umieszczone dźwigienki przy
      kierownicy - za wysoko i za daleko. Hałas!! Do tego brak możliwości
      skonfigurowania samochodu pod życzenie klienta i koszmarnie długi czas
      oczekiwania na wybrany samochód, gdy np. nie ma takowego w Polsce.
      Jak na samochód tej klasy i kasy nie zrobił na mnie prawie rzadnego wrażenia.
      Ale to są tylko moje odczucia.
      Dochodzę do wniosku, że auta kompaktowe są coraz bliżej klasy średniej,
      natomiast klasa średnia stoi w miejscu.
    • Gość: szymkowsky Fuj IP: *.torun.mm.pl 06.06.04, 02:26
      fuj fuj fuj fuj... Takim pasztetom dyrektywy unijne powinny zabraniac wyjezdzac
      na ulice. Ten tyl.. ten przod..... fuj.

Avensis dolaczyl do klubu tworow waleniopodobnych obok nowej Vectry i Primery.

To tak moim skromnym zdaniem. Zadnym fanatykiem nie jestem, moj ojciec ma
      Toledo II (nowe Toledo to kolejna porazka), a ja 14-letnie Scirocco.
      Uwazam, ze nie ma obecnie piekniejszego samochodu nad NOWEGO ACCORDA... :*****
      • Gość: GlennBp Re: Fuj IP: *.acn.pl 06.06.04, 08:49
        Co do ave to daje jej niestety minus za stylistyke, niepotrzebnie toyota,
        zrobila stylistyczną ewolucje passata..i choc i ten mi sie niepodoba to jednak
        jego forma, w porownaniu z ave, jest duzo bardziej przejrzysta. Toyota imho
        wyprzedzila paska i jest nowym liderem rynku cywilnych T-34.
        Imho jedna z ciekawszych propozyzycji jesli chodzi nietylko o stylistyke, ale o
        calosc jest nowa mazda 6. Dla mnie git:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka