Dodaj do ulubionych

kupno samochodu a oc

25.02.07, 23:36
Witam, mam pytanko:
kupiłam uzywany samochód, który ma ważną polisę oc do połowy marca. Wkrótce chcę wykupić oc u innego ubezpieczyciela. Czy muszę wypowiedzieć poprzednią polisę czy tez mam czekać do końca jej ważności i dopiero wtedy wykupić nową?? Czy wypowiedzenie u innego,poprzedniego ubezpieczyciela nie jest konieczne bo ona rozwiąże sie automatycznie??
z góry dziekuję
Obserwuj wątek
    • etom Re: kupno samochodu a oc 26.02.07, 01:04
      Musisz wypowiedziec - najpozniej na 1 dzien przed uplywem waznosci OC.

OWU_OC
      "Art. 28. 1. Jeżli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden
      dzień przed upyłwem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC
      posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie
      zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna
      umowa na kolejne 12 miesicy...... "

--
      * Polskę poćwiartowano na trzy nierówne połowy.
      * Po zebraniu makulatury sprzedaliśmy ją razem z panią.
        • janika7 Re: link do OWU_OC 02.03.07, 18:58
          A ja mam takie pytanie : dziś przerejestrowałam używany samochód, OC jest
          zapłacone do pażdziernika 2007 . I czy w związku ze zmianą nr rejestracyjnego i
          własciciela muszę płacić nowe OC, czy tylko je jakoś przepisać czy zostawić i
          nic nie robić ? krótko mówiąc czy OC poprzedniego właściciela jest w dalszym
          ciągu ważne ???
          • cristoff Re: link do OWU_OC 03.03.07, 11:35
            Witam.
            Sam jestem ciekawy jak to się teraz odbywa. Zakupiłem samochód w październiku
            tamtego roku i po przerejestrowaniu na siebie pani w ubezpieczalni kazała mi
            jeździć z ksero umowy kupna-sprzedaży. Tydzień temu brat rejestrował zakupiony
            samochód i w urzędzie komunikacji kazali mu się zgłosić po odbiór "twardego "
            dowodu rejestracyjnego z przepisaną na siebie polisą. Może jakiś nowy przepis?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się