Dodaj do ulubionych

nowy samochód a już bierze olej!!

28.02.07, 14:44
kupiłem niedawno ocavię tour 1,9 TDI przejechałem dopiero 3,5 kkm a już muszę dolać około 0,5 l oleju. W salonie mówią, że to normalne zużycie oleju, ale za bardzo nie chce mi się w to wierzyć. Czy na pobór oleju może mieć fakt, iż samochodem podróżowałem kiedy na dworze było -15 st. C??
Obserwuj wątek
    • qamillo Re: nowy samochód a już bierze olej!! 28.02.07, 16:37
      to niestety poważne niedopatrzenie ze strony producenta wspaniałych tdi,że
      zapomniał o automatycznym dozowniku do oleju.Olej wlewałoby sie do specjalnego
      pojemniczka na wzór pojemniczka do spryskiwaczy a komputer sam sczytywałby
      poziom oleju i serwował "ćwiare" co jakiś czas..chyba,ze by sie zepsuł a wyroby
      vw raczej nie słyna z trwałości..na tym tle moja 20letnia toyka diesel (dopiero
      261kkm na szafie) wygląda bledziuchno bo niestety nie trzeba dolewac do
      wymiany..a podobno przy kazdej dolewce prestyż rośnie bo pokazujesz ,ze stac
      cie na kolejny "literek"
      • lapufkasz Re: nowy samochód a już bierze olej!! 28.02.07, 16:53
        qamillo napisał:

> to niestety poważne niedopatrzenie ze strony producenta wspaniałych tdi,że
        > zapomniał o automatycznym dozowniku do oleju.Olej wlewałoby sie do
        specjalnego
        > pojemniczka na wzór pojemniczka do spryskiwaczy a komputer sam sczytywałby
        > poziom oleju i serwował "ćwiare" co jakiś czas..chyba,ze by sie zepsuł a
        wyroby
        >
        > vw raczej nie słyna z trwałości..na tym tle moja 20letnia toyka diesel
        (dopiero
        >
        > 261kkm na szafie) wygląda bledziuchno bo niestety nie trzeba dolewac do
        > wymiany..a podobno przy kazdej dolewce prestyż rośnie bo pokazujesz ,ze stac
        > cie na kolejny "literek"

Nie znudzilo ci sie pisac tych bzdetow ?Ile razy jeszcze napiszesz
        jaka to twoja toyotka starlet o wartosci przecietnego telefonu
        komurkowego jest super.
        Napisz jakie ma osiagi ten twoj 50 konny "potwor" i czy juz doszedles do
        tego ze przy uruchomionym silniku w srodku bialko od jajek samo sie
        ubija?
        Internet tez masz podlaczony do znalezionego na smietniku zx -
        spectrum wysmiewajac wszystkich tych co to wydali po 5 tys na
        laptopy?
        A tak przy okazji ja ma samochod 6 letni z przebiegiem 430tys km
        wiec samochodu uzywam a nie slinie.
    • arekata Re: nowy samochód a już bierze olej!! 09.03.07, 22:58
      Nie przejmuj sie tym niestety TDI z pompowtryskami tak ma.
      Na szczescieto ustępuje i po około 10-15 tys.km zanika.
      Mam już 3 tdi (jeżdzę SEAT-em) i bezawaryjności mogą tym silnikom pozazdrościć
      silniki z Common Railem. Fakt te drugie mają wyższą kulturę pracy ale to tylko
      to i nic więcej.
      Moim pierwszym TDI zrobiłem niecałe 300 tys km i mozesz wierzyc lub nie oprocz
      czynności obsługowych nicsie nie działo, absolutnie nic. Podobbnie było z
      drugim autkiem. Teraz w trzecim w rok przejechalem prawie 70 tys.km i jak do
      tej pory tylko paliwo.
      • eagel2 Re: nowy samochód a już bierze olej!! 10.03.07, 11:32
        Golfem IV TDI przejechałem 170 000 km, jedynie raz była potrzeba dolania
        kilku "setek" oleju. Teraz Leonem II TDI mam przejechane ponad 30 000 km, dwie
        wymiany oleju i bez dolewek. Fakt jest taki, że nie cisne za mocno na zimnym
        silniku i daję kilka sekund turbince na odpoczynek po ostrzejszej jemździe -
        może to wystarczy. Pozdro
          • narabany.drwal Re: nowy samochód a już bierze olej!! 10.03.07, 12:27
            fru.fru napisał:

> cuda panie,
            > mam auto z silnikiem 2.5 tdi..aktualny przebieg 322 kkm. OD poczatku w
            rodzinie
            > .
            > Przy 180kkm jeblo kolo pasowe, przy 190kkm pompa wtryskowa, i wymienione
            zostal
            > y
            > wszystkie wtryski.
            > Co ciekawe turbo caly czas "oryginalne".

noo to niewiele padlo przez pierwsze 190 000km.
            normalka , nawet w MB.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka